0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Мили дами, пускам тази тема защото доста търсих напоследък, но има някои неща, които не са ми съвсем ясни. Скоро, живот и здраве, ми предстои ИКСИ с лека стимулация, което породи в мен редица въпроси:
1. Има ли някакви определени медикаменти, с които задължително се прави леката стимулация? Аз срещнах из темите стимулации с Клостилбегит, Меногон или и с двете заедно. Това задължително ли е или може и с други медикаменти? Например при по-тънка лигавица уместно ли да се използва Клостил?  :?
2. Колко време (приблизително) продължава самата стимулация? Знам само, че се започва от 4-ти - 5-ти ден на МЦ.
Много ще съм благодарна ако някой внесе малко ясното по горепосочените въпроси защото обичам да съм наясно с това, което ми предстои. Също така ако има нещо интересно или по-различно в сравнение с по-серизните стимулации, ще се радвам ако споделите.
И не на последно място, ми се иска тук да споделят свои опити някои от вас защото за останалите стимулации има доста писано, но за този вид поне аз не открих.
Предварителни благодарности. :D

*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #1 -: Февруари 03, 2008, 07:40:17 am »
Злати, имам един опит инвитро с лека стимулация: от 5 до 9 ден - Клостилбегит, на 10 и 11 ден по 1 Пурегон 100, 12 ден Прегнил 10000, 14 ден - пункция, от 3 фоликула извадиха 2 яйцеклетки, 1 се оплоди и ми я трансферираха. Поддържаща терапия след трансфер: Естрофем, Дуфастон и Утрогестан. При мен не беше печеливша, но основната причина за неуспеха е в наличните ми хидросалпингси, освен това и ембрионът имаше фрагменти.
Успех, миличка!   Пролетта идва, а с нея и stork-boy stork-girl
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2008, 10:42:27 am »
Много ти благодаря за отговора, Ани :D Точно такива неща исках да науча. Съжалявам, че при теб тази схема не е проработила. А ти отказа ли се от нея и какъв ще е следващия ти опит? Дано той е успешен :crossfingers:

*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #3 -: Февруари 03, 2008, 11:07:00 am »
Златулка, последния ми опит беше с лека стимулация.От 5-6 ден по една инжекция Мерионал /6 бр./.Фоликули три, яйцеклетки две оплодени икси.При мен не можеше да се използва Клостил, заради изключително тънка лигавица.Пункция на четиринайсти ден и след това трансфер. Също имам поддържаща терапия от Утрогестан и Естрофем.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #4 -: Февруари 03, 2008, 11:21:40 am »
Благодаря ти, Кети :D Виждам ерзултата :wink: Пожелавам лека бременност и най-здравото бебче на края :D
Моята лигавица миналия цикъл достигна 8,5мм на 17-ти ден и според док не е притеснителна, но все пак и аз си мисля, че Клостила няма да е подходящ за мен. Ето, че и ти го потвърждаваш.

*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2008, 11:38:46 am »
Много ти благодаря за отговора, Ани :D Точно такива неща исках да науча. Съжалявам, че при теб тази схема не е проработила. А ти отказа ли се от нея и какъв ще е следващия ти опит? Дано той е успешен :crossfingers:

Не се отказах, но Док.препоръча стимулиран цикъл. Всъщност Док. каза, че за мен тази стимулация с Клостил няма да е от полза /а тя беше и в друга клиника/. Ако можех да избирам - схемата на Кети е добра, тоя Клостил не го харесвам. Иначе сега в момента съм в процедура, вчера ми беше трансферът, не съм писала в темата да не вкарвам отрицателна енергия от притеснения.
А на теб ти пожелавам резултата на Кети! Благодаря ти за подкрепата и  :crossfingers:!
*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #6 -: Февруари 04, 2008, 16:36:07 pm »
Твърдо не използвай Клостил. Имах подобен опит и в деня на трансфера лигавицата беше 7 мм. Разбира се нищо не стана, въпреки че извадиха 5 яйцеклетки и сложиха 4 качествени  ембриона. Следващия ми опит беше класическо инвитро и резултата реве в момента до мен :wink:Момичетата преди мен са ти дали много добри съвети, избери варианта на Кети, ако държиш на слаба стимулация, но трябва да знаеш , че там и успеваемостта е по-ниска. Успех и късмет
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2008, 16:56:27 pm »
Писала съм и на друго място, моето успешно ин витро беше с лека стимулация- 3-7 ден клостилбегит и меногон- пак по схема.  Имах 5+2 фоликула. Извадиха 4 яйцеклетки- 3 хубави и на втори ден ми върнаха 2 перфектни ембриона. В деня на трансфера лигавицата ми беше 17мм.
Довери се на лекаря си. Сигурна съм, че той ще избере най- подходящата за теб схема.
Желая ти успех! :D

*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #8 -: Февруари 04, 2008, 22:02:36 pm »
И аз имам опит с подобни стимулации. При първия ми опит с Клостил имаше 3 фоликула, от които 2 оплодени. Без резултат. Второто инвитро беше по къс протокол и извадиха пак толкова, но нямаше оплодени. Сега е трети опит с Фемара и Меногон - пак лека стимулация (явно няма смисъл от по-сериозна). Утре съм на преглед и ще докладвам.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #9 -: Февруари 05, 2008, 10:51:56 am »
Момичета, а при тази лека стимулация има ли разлика в цената, в сравнение с класическото?  Може би и при нас ще се наложи да продължим с подобна схема, защото аз след три тежки стимулации по различни протоколи реагирах все зле!!! :(


Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #10 -: Февруари 05, 2008, 11:55:34 am »
Разбира се, че има разлика в цената, нали медикаментите са ти най-скъпото в инвитрото. При мен леката стимулация даде много добри резултати, чак и док се изненада 8 яйцеклетки извадихме. Аз нямам проблеми с лигавицата, доринапротив последните 18 месеа правя много обилни менструации, така че всичко мина добре и чакаме бебче към юли. Относно медикаментите, честно да си кажа не съм и мислила да ги запомням какви са, сигурна съм, че лекарят беше наясно какво прави. Пожелавам ти успех.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #11 -: Февруари 05, 2008, 12:49:25 pm »
Имах в предвид цената на самата процедура, която по принцип е константна в класическото инвитро! :wink:


*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #12 -: Февруари 05, 2008, 13:24:57 pm »
Цената на процедурата на ЕЦ е доста по-ниска от тази за стандартна процедура, но има и трети вид-лимитиран стимулиран цикъл.
В клиника Щерев има 3 вида цени:

IVF-ЕТ ** ИН-ВИТРО на спонтанен цикъл .....лв.
ICSI-ЕТ ** ИКСИ на спонтанен цикъл .....лв.
IVF-ЕТ ** ИН-ВИТРО на лимитиран стимулиран цикъл .....лв.
ICSI-ЕТ ** ИКСИ на лимитиран стимулиран цикъл .....лв.
IVF-ЕТ ** ИН-ВИТРО оплождане и ембриотрансфер стимулиран цикъл .....лв.
ICSI-ЕТ ** ИКСИ на стимулиран цикъл  ......лв. 


Умишлено махам цифрите, защото незнам дали е етично да се обсъждат цените в този форум.Който иска може да провери на страницата на клиниката, и по-точно на този линк http://www.ivf-bg.com/

Предполагам, че и другите клиники имат подобни ценоразписи.
*

    kiara

  • *****
  • 1449
  • Това, което не ни убива, ни прави по-силни!!!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #13 -: Февруари 05, 2008, 13:56:24 pm »
Благодаря, Мимка!!!


Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #14 -: Февруари 05, 2008, 14:01:41 pm »
Здравейте!
Ако някоя от вас е правила ИКСИ на спонтанен цикъл при д-р Владимиров би ли споделила някаква ориентировъчна цена. Пролетта правих опит ИКСИ на стимулиран цикъл и сега съм решила да опитам още веднъж на спонтатен цикъл.
Някой знае ли повече за "ИКСИ на лимитиран стимулиран цикъл "?
*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #15 -: Февруари 05, 2008, 14:39:14 pm »
И аз имам опит с подобни стимулации. При първия ми опит с Клостил имаше 3 фоликула, от които 2 оплодени. Без резултат. Второто инвитро беше по къс протокол и извадиха пак толкова, но нямаше оплодени. Сега е трети опит с Фемара и Меногон - пак лека стимулация (явно няма смисъл от по-сериозна). Утре съм на преглед и ще докладвам.

ТА, успех при процедурата!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #16 -: Февруари 05, 2008, 19:43:31 pm »
Много благодаря на всички ви за отговорите :D Много сте ми полезни. Пожелавам на всички бременни- здрави бебчета, а на тези като мен- скорошно забременяване. :D
Писала съм и на друго място, моето успешно ин витро беше с лека стимулация- 3-7 ден клостилбегит и меногон- пак по схема.  ... В деня на трансфера лигавицата ми беше 17мм.

А ти с каква лигавица си по принцип? 17мм си е сериозна дебелина :) Излиза, че клостила не ти е повлиял негативно..

*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #17 -: Февруари 05, 2008, 20:42:42 pm »
А ти с каква лигавица си по принцип? 17мм си е сериозна дебелина :) Излиза, че клостила не ти е повлиял негативно..

Ами лекарката ми също се чудеше. Не е била толкова дебела.  :oops: Бях си самоназначила вит. Е и може би и това е оказало влияние.

*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #18 -: Февруари 09, 2008, 21:25:13 pm »
За съжаление имам 3  Ин Витро процедури с лека стимулаця но без резултат, или по-скоро с отрицателен.

Това, което не ме удовлетвори е по-малкия брой на яйцеклетките, което рефликтира на  успеваемостта.

Изисква се, по-стриктно следене по време на стимулацията и нарастването на фоликулите, за да се таймира на време пункцията.

Нарастването на лигавицата също е фактор, който е от особено значенние.
 
 Също ме вълнува  качеството на яйцеклетките...

При една от процедурите не настъпи оплождане, като нас няма мъжки фактор а от предходна Ин витро процедура имаше такова.


Мисля, че при първа процедура  е добре да се направи класическа стимулация, за да се изясни състоянието на яйчниковия резерв.

 От особено важно значение според мен е и причината за стерилитет.
« Последна редакция: Февруари 09, 2008, 21:28:41 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #19 -: Февруари 11, 2008, 09:50:20 am »
На мен също ми прдстои ИКСИ на ЕЦ или с лека стимулация. Док.още не е решил как ще действаме. От всичко прочетено си мисля, че е по добре да има лека стимулация. При мен не може да се приложи класическата за съжаление, и това е единственият ми вариянт.
TA, Zlatulka, Желая ви много късмет и добри резултати.
Ще съм ви благодарна за всякаква имформация свързана с процедурите.
Житейски закон е:
Когато една врата се затваря,
друга се отваря пред нас.
Трагичното обаче е,
че човек гледа само към затворената врата
и не обръща внимание на отворената.