0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #60 -: Февруари 14, 2008, 10:07:01 am »
Здравейте, аз също се готвя за инвитро с лека стимулация на следващия ми цикъл, тоест след около 1 месец. Цената, която ми казаха е от около 2500 лв. Междувременно ще кандидатствам и по касата, но ако вземе че стане от първия път с радост ще подаря лекарствата.
Моят въпрос е знаете ли дали трябва да се подготвя по някакъв начин за процедурата. Например да пия някакви хранителни добавки или витамини, за да си подсиля организма или нещо такова. Все пак си мисля, че е добре да съм във възможно най-добра форма, за да има по-голям шанс. Например смятам от следващата седмица да започна да спортувам и да избягвам всякакви вредности.
Интересно ми е да разбера вашето мнение по въпроса.
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #61 -: Февруари 14, 2008, 10:13:35 am »
Мирамар, спортът и въобще движението е добра идея.  :lol: За хранителни добавки - пий си фолиевата киселина, може да започнеш да приемаш и витамин Е 100 или 200 мг при желание. Аз пиех витамин Е и селен (второто ми беше предписано така или иначе). За храната не знам, по време на стимуалцията ядях какви ли не боклуци (просто тичах до клиниката в обедната почивка и все нямах време за обяд) и нямаше никакво отражение нито върху качеството на яйцата, нито върху крайния резултат.
  09.11.2007
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #62 -: Февруари 14, 2008, 11:31:03 am »
Здравейте,мацки,
аз мога ли да питам според вас 25 ампули Гонал и 14 ампули Меногон водят ли се лека стимулация? д-р Персенска ми ги е изписала към документите за ин витро за ЗК ,които все още се подмотквам и не съм внесла. Благодаря ви предварително :bighug:
*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #63 -: Февруари 14, 2008, 11:32:47 am »
Здравейте,мацки,
аз мога ли да питам според вас 25 ампули Гонал и 14 ампули Меногон водят ли се лека стимулация?
Това си е количество за класическа стимулация. Все пак докторката може да направи лека стимулация и да ти останат лекарства. Важен е резултатът. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #64 -: Февруари 14, 2008, 11:44:00 am »
Благодаря за бързия отговор White;-) И аз се насочвам към ин витро/ ИКСИ с лека стимулация.А по принцип знаете ли каква им е цената на тези ампули? Успех на всички ви.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #65 -: Февруари 14, 2008, 12:35:11 pm »
Имаше една тема за цени на лекарства за ин витро. Потърси я за да се ориентираш.

*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #66 -: Февруари 14, 2008, 13:53:09 pm »
гонала е 60лв, меногона 33лв...
моята лека стимулация беше 3,5,7ми ден по две инжеккции меногон
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #67 -: Февруари 15, 2008, 14:06:16 pm »
Здравейте отново, момичета!
Мина моя преглед днес.......
Как се бях навила само на ин витро с лека стимулация.....Усетихте ме, нали?! :D
Е, да, ама не! Не става при мен така :( За съжаление. При такива сбъркани цикли като моя доколкото разбрах не се практикува. Поне така разбрах от обяснението на Док 8O, само да не ви подведа. Както и да е......
При мен няма да е това...
Дори и нормално ин витро няма да е......а ще бъде ИН ВИТРО МАТУРАЦИЯ 8O
Тоя цикъл все пак ще заложим на инсеминация, не разчитам много, но....докато се подготвя и психически, и физически, и финансово за другата процедура :(
Благодаря ви много и ви желая всичко най-добро, много късмет и успехи!
 :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #68 -: Февруари 15, 2008, 20:01:55 pm »
Елме,не те ли тормози това непрекъснато наблюдение и очакване да се пукне фоликула.Ако си с ЛУФ,много вероятно е да не се спука,а прегнила,когато ти го бият,може само да засили синдрома.Това го казвам от личен опит и разговори с док.Що не събереш сили и парички ,направо за другото.А и ако не се бъркам матурацията изисква време.Късмет
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #69 -: Февруари 16, 2008, 10:44:07 am »
Елма, съжалявам. Дано пък матурацията ти е на късмет! Или въобще да не стигате до нея.  :wink:

И моят цикъл е от сбърканите.  :( Не съм говорила още с Док, но така се надявам да не е пак класическо ИКСИ, навивам се и аз като тебе.  :oops:
  09.11.2007
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #70 -: Февруари 16, 2008, 12:39:14 pm »
ЖАбчЕ Не трябва да се притесняваш та ние ходим при страхотен лекар той си знае работата.Важно е този път да доведем нещата докрай!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #71 -: Февруари 18, 2008, 12:45:35 pm »
Елме,не те ли тормози това непрекъснато наблюдение и очакване да се пукне фоликула.Ако си с ЛУФ,много вероятно е да не се спука,а прегнила,когато ти го бият,може само да засили синдрома.Това го казвам от личен опит и разговори с док.Що не събереш сили и парички ,направо за другото.А и ако не се бъркам матурацията изисква време.Късмет
Тормози ме, ужасно ме тормози...а и чакането...изобщо, всичко...Но Док каза, че има надежда, иска да пробваме един-два цикъла с лекарства, да не се хвърляме още сега към ин витрото...а аз му вярвам и се надявам чакането да си струва.
Това за прегнила не го знаех 8O, благодаря ти за предупреждението.
А и само да попитам, то май не е точно тук мястото, но... :D....не успях да намеря много информация за матурацията, защо изисква повече време?
Успех!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #72 -: Февруари 18, 2008, 12:50:17 pm »
Елма, съжалявам. Дано пък матурацията ти е на късмет! Или въобще да не стигате до нея.  :wink:
И моят цикъл е от сбърканите.  :( Не съм говорила още с Док, но така се надявам да не е пак класическо ИКСИ, навивам се и аз като тебе.  :oops:
Вероятно много зависи от индивидуалното състояние. При теб пък може да има как да се приложи ин витро с лека стимулация. Трябва да го обсъдиш с Док.
Успех желая каквото и да решите!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #73 -: Февруари 18, 2008, 18:39:10 pm »


А и само да попитам, то май не е точно тук мястото, но... :D....не успях да намеря много информация за матурацията, защо изисква повече време?
Успех!

Поради каква причина ти предлагат ин витро - матурация?

Успеваемостта на тази процедура много ниска, защото се пунктират незрели яйцеклетки и се отглеждат в среда до зряла фаза.
Не съм 100% убедена но ако не се лъжа и цената на процедурата е по-висока.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #74 -: Февруари 19, 2008, 08:22:48 am »
Поради каква причина ти предлагат ин витро - матурация?

Успеваемостта на тази процедура много ниска, защото се пунктират незрели яйцеклетки и се отглеждат в среда до зряла фаза.
Не съм 100% убедена но ако не се лъжа и цената на процедурата е по-висока.


Ин витро матурация ми препоръчва Док понеже съм с поликистозни яйчници, единия яйчник е много силно увреден (каквото и да означава това :( :oops:). От това, което намерих като информация, доколкото разбрах класическото ин витро и по-точно силната стимулация при него носят голям риск за лош отговор на яйчниците. Поправете ме, ако греша, моля ви! :) Вече започнах окончателно да се обърквам, само чета, чета....психясвам и май все по-малко разбирам от паниката, която ме е обвзела...просто, защото явно не мога да си събера мислите.
Относно успеваемостта, мисля че наистина е по-ниска от тази на класическо ин витро.
За цената все още не сме говорили, но Док ми каза, че матурацията е по-евтина.

Късмет и хубав ден от мен!
 :bighug:
*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #75 -: Февруари 19, 2008, 09:17:03 am »
Ад съм ПКЯ, изживях първия път хиперстимулация, следващия път направих консултация с един изрелски професор и той препоръча да пия Метформин по схема.Струва 3 лв.има го във всяка аптека. Инвитрото ми беше успешно, нямаше помен от хиперстимулация и сега се радвам на 6 месечния си син. Поговори с твоя доктор и ако искаш още инфо ми пиши на лични. Матурацията е много нов метод и ще си загубиш времето, разбира се това е мое мнение.Успех!

бел. мод. Редактирам, за да не се индексира погрешно от търсачката.
« Последна редакция: Февруари 19, 2008, 10:04:27 am от ultra »
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #76 -: Февруари 19, 2008, 09:20:53 am »
Ох извинявайте, нещо покрай детето съм се побъркала леко, лекарството , за което пиша по-горе се казва Метформин. Извинявам се още веднъж!
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #77 -: Февруари 19, 2008, 09:43:54 am »
Няма нищо, Еli7  :) Случва се.
Благодаря за споделения опит. Писах ти лично съобщение.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #78 -: Февруари 19, 2008, 10:51:54 am »
И аз се надявах да пробваме този път с лека стимулация,
нооооооооо май няма да ме огрее.  :(


Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #79 -: Февруари 19, 2008, 12:11:51 pm »
Здравей elma,имам два опита IVM,първия път забременях но за кратко,втория път не се получи нищо.При мен имаше стимулация,тъй като съм с поликистоза и д-р Владимиров каза,че не може без лекарства.Незнам как да продължа,иска ми се да опитамe класическо ICSI с лека стимулация,но доктора май не е голям привърженик на леката стимулация.Успех ти пожелажам!