0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #80 -: Февруари 19, 2008, 12:19:25 pm »
Здравей elma,имам два опита IVM,първия път забременях но за кратко,втория път не се получи нищо.При мен имаше стимулация,тъй като съм с поликистоза и д-р Владимиров каза,че не може без лекарства.Незнам как да продължа,иска ми се да опитамe класическо ICSI с лека стимулация,но доктора май не е голям привърженик на леката стимулация.Успех ти пожелажам!
Благодаря, Angela!
Доколкото разбрах от д-р Владимиров при поликистоза определението "лека стимулация" е относително. Мисля че точно заради това не го прилага при ПКЯ.
Късмет ти желая и много скоро да се похвалиш с хубави новини, независимо от процедурата, която сте избрали!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #81 -: Февруари 19, 2008, 15:46:43 pm »
И аз се надявах да пробваме този път с лека стимулация,
нооооооооо май няма да ме огрее.  :(

Защо така? :?

*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #82 -: Февруари 19, 2008, 18:47:23 pm »
До 10-ина дни ще се разбере.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #83 -: Февруари 19, 2008, 20:04:51 pm »
До 10-ина дни ще се разбере.
Ще чакаме новини тогава :)

*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #84 -: Февруари 20, 2008, 11:29:21 am »
Привет,
да се присъединя и аз към леката стимулация. От вчера започнах такава за ИКСИ - Фемара + Мерионал. Аз съм с поизчерпан яйчников резерв и след две класически стимулации отговора беше слаб, та за това сега пробваме така пък да видим дали ще станат изобщо някакви фоликули.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #85 -: Февруари 20, 2008, 11:52:14 am »
Успех, sladko!
Дано отговориш добре на леката стимулация и скоро да се похвалиш! :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

еganeva, успех и на теб! :D
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #86 -: Април 23, 2008, 17:19:33 pm »
здравете и от мен,предстои ми икси със замразени сперматозоиди и ще правя стимулация около 15 дена-това е класическата стимулация или късата не знам и колко време след нея се правят трансфери,пункиции и т.н.
*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #87 -: Април 23, 2008, 19:39:43 pm »
здравете и от мен,предстои ми икси със замразени сперматозоиди и ще правя стимулация около 15 дена-това е класическата стимулация или късата не знам и колко време след нея се правят трансфери,пункиции и т.н.

Класическа ще е според мен (по дълъг протокол). Моята също беше такава, но продължи точно 10 дена. Успех!

Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #88 -: Април 23, 2008, 23:39:56 pm »
извинявайте за въпроса може да ви се стори глупав,но моята лекарка е неоткриваема и до датата за прегледа не мога да разбера някои неща,например кога започва стимулацията-навярно по време на МЦ и колко време след стимулацията се правят пункция и трансфери,важно ми е да знам колко време ще отнеме всичко от...до.Благодаря предварително :D
*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #89 -: Април 23, 2008, 23:45:14 pm »
При мен от датата на първия декапептил (за блокажа) до трансфера бяха точно три седмици. Стимулацията почва в началото на менструацията.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #90 -: Април 24, 2008, 10:16:58 am »
mi6oka, струва ми се, че си объркала темата, мила. Тук тя е за споделяне на опит при леки стимулации. Иначе ти пожелавам успех. :D

Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #91 -: Април 24, 2008, 23:08:02 pm »
ами да ти кажа аз съм толкова невежа,че не знам коя е лека и коя е тежка стимулация :D
*

    elian81

  • *
  • 2
  • никога не губете надежда
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #92 -: Май 08, 2008, 16:24:50 pm »
 :lol: зДрАВЕЙТЕ мИлИ мОмИчЕТА Добре че го има този сайт та да питаме каквото ни интересува.Моля дами дадете съвет от 6г се опитвам да забремнея и от  скоро ходя в София при др Йосиф Димитров направхме една инсминация но неуспешна.Всъщото време докато чаках резултат от инсемин.Ми дойдоха документите че съм одобрена за инвитро.Но моятя айка ми взела час при др Владимиров Тя казва че по добре е да направя ин витро матурация нямало толкова странични ефекти отколкото класическото инвитро.Аз съм с ПСКЯ и мисля че по добре кл инвитро дайте ми съвет защото на 29.05 имам час за др Владимиров дали заслужава да ходя или да си отида при Димитров и да направм др инвтро.много ще съм ви благодарна ако ме посъветвате
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #93 -: Май 08, 2008, 18:11:23 pm »
елиана, добре дошла сред нас :D На въпросът ти няма еднозначен отговор. От една страна, след като правите инсеминации, кой ви каза, че сте за ин витро? Какви изследвания сте правили досега? Освен това, след като си се доверила на д-р Димитров,  защо реши, че трябва да го сменяш? Той все пак е навлязъл във вашата история и ви лекува. Д-р Владимиров е един прекрасен специалист, но ако часът при него е записан само защото той прави ин витро матурация.. без коментар. И освен това не става ти да отидеш при него и да му кажеш как да те лекува (матурацията имам предвид). Всеки случай е строго индивидуален и ако за едни жени е приложимо дадено лечение, то за други - не е така. Всъщност, не разбрах защо майка ти взима решения за твоя живот 8O :? Ти си пълно,етна, нали? ПП Извинявай за многото въпроси, но постингът ти ги предизвиква.

Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #94 -: Май 08, 2008, 20:57:52 pm »
Елиан 81, моят съвет е да се консултираш и с д-р Владимиров. Но не отивай с непременното желание за инвитро матурация! След като те прегледа и се запознае с всичко, което сте правили досега, той ще прецени как да действате нататък. А ти пък ще решиш дали искаш да продължиш борбата с д-р Владимиров или с д-р Димитров.
А до 29 Май можеш да прочетеш тук в сайта какво още като изследвания и къде можете да направите.
 Успех!    :D
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #95 -: Май 10, 2008, 16:16:24 pm »
Хайде вече официално се записвам тук. Док потвърди, че следващият опит ще е с лека стимулация, колкото да снеса няколко яйчица.  :D
  09.11.2007
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #96 -: Май 10, 2008, 18:43:24 pm »
Жабче, много ме зарадва новината ти. :D От най-дълбокото място на сърцето си, ти пожелавам УСПЕХ :crossfingers:

Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #97 -: Май 11, 2008, 09:34:54 am »
Поради заболяванията които имам бях на лека стимулация,за което благодаря на д-р Владимиров,че се съобрази със здравословнот ми състояние.От втори ден на МЦ(20 март) бях на гонал ф 100 единици и 1 инжекция декапептил дневно-така продължих 11 дена.На 31ви март бях само с Гонал Ф и 10 000 единици прегнил.На 2 април бе пункцията.Използвахме замразени сперматозоиди.От извадени 6 яйцеклетки 5 се оплодиха и направиха трансфер на най-добрите 3.
Резултата-успяхме да му чуем сърчицето.
Усппех и на вас момичета.И според мен най-голямо влияние оказва психическата нагласа-така че не се отчйвате и действайте смело мислейки позитивно.
*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #98 -: Май 11, 2008, 10:42:04 am »
Ляне, честито мила! Лека и безпроблемна докрая и здраво сладко бебче!
Много се радвам :)
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #99 -: Май 11, 2008, 11:08:09 am »
Ляне, ЧЕСТИТО и от мен.  :bighug: Всичко да е, и ще е наред!  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!