0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #40 -: Февруари 13, 2008, 10:25:38 am »
Позволявам си да цитирам мнение на didon темата за IVF след като получих нейното съгласие, естествено. :D
Цитат:
Сега да споделя относно стимулациите и яйцеклеткие:
 Първи опит без никаква стимулация-1 фоликул - 0 яйцеклетки
 Втори опит,3-7ден клостилбегит,3-5-7-9-11-ден по една инжекция гонал=3фоликула,2 яйцеклетки,1ембрионче
 трети опит / сега / 3-7 ден фемара,меногон 3,5,7по две инжекции на веднъж=5 фолик,4 яйцеклетки, 2 от които зрели,1 ембрионче.

По повод препаратите,док зподели веднъж ,че гонала е най-щадящ т.е най-бързо се изчиства от организма...

Мисля си ,че положението с яйцеклеткита,да има незрели е ,тъй като като видят по-големичи фолик док искат да не ги изпуснат и така пък други остават недозрйли....знам ли,така си мисля.Аз имах фолик22,20,18,и дваа по около16мм
 

*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #41 -: Февруари 13, 2008, 13:23:47 pm »
Момичета, искам да ви питам как стои въпроса за замразяване на ембриони, навсякъде ли се правят и каква е цената.Ние подадахме документи за ЗК, и ако Дай Боже ни одобрят, ще правим ИКСИ при Стаменов, но не сме питали има ли възможност изобщо за това.За нас е от голямо значение финансовата част, затова ви питам.

И предполагам, че след като сте в процедура Инвитро, повечето от вас сте запознати и с този въпрос, моля ви да ми кажете.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #42 -: Февруари 13, 2008, 14:30:15 pm »
Силванченце, струва ми се, че си объркала темата, мила, но пак ще ти отговоря- да, доколкото ми е известно при Стаменов можете да замразите ембриони. :D

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #43 -: Февруари 13, 2008, 14:32:55 pm »
Здравейте момичета :D
Да ви пожелая успех и много късмет с прецедурите!

Темата определено ме грабна и я разгледах с голям интерес. Предстои ми подготовка за първа стимулирана инсеминация тази седмица, но нещо като гледам резултатите от съседната темичка направо се отчайвам, чудя се изобщо дали да се захващам.
С нередовен цикъл съм, с ПКЯ, ЛУФ-синдром, в общи линии липса на ову. Имам няколко стимулирани цикъла с клостилбегит, в редките случаи, когато има ову лигавицата е с добра дебелина, последния път след клостил 2х1 на 16/17 ден от цикъла беше около 14мм. Откъм мъжки фактор сме горе-долу добре, не е перфектна спермограмата, но не е и отчайваща, щом става за инсеминация, ще стане и за ин витро с лека стимулация според мен. Искам да ви попитам, какво смятате вие, струва ли си в този случай да пробвам с инсеминации, като шансовете там са толкова малки или направо да говоря с Док за ин витро с лека стимулация.
Е, погледнато от финансова гледна точка инсе-то е разумен вариант, но несигурен, не че ин витрото дава гаранции, но поне шансовете са по-големи.

Благодаря ви предварително за съветите и ви желая от сърце много положителни емоции в най-скоро време!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #44 -: Февруари 13, 2008, 14:39:10 pm »
Привет, Елма :D Ти сама си си отговорила май на зададените въпроси. Все пак инсетата са в пъти по-евтини, но пък една лека стимулация за ин витро е с по-голям шанс за успеваемост според мен.  :D Така че пробвайте.

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #45 -: Февруари 13, 2008, 14:49:59 pm »
Много, много благодаря за бързия отговор, Zlatulka! :bighug:

Като знам какви са нерви и напрежение, болезненото чакане, а същевременно шансът за разочарование огромен...независимо дали от инсе, ин витро или просто поредното чакане на поредния цикъл...затова се замислих....струва ли си да пробвам 5/6 инсеминации, ами ако нищо не стане....
Трябва да го реша до утре вечер, в петък съм на преглед и ще говоря с Док да видим какво ще каже той :D
 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #46 -: Февруари 13, 2008, 15:12:05 pm »
Ами според мен го питай направо док. Не му казвай ти какво си решила, а го питай той какво мисли за твоя конкретен случай, че е най-подходящо да се направи. :D

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #47 -: Февруари 13, 2008, 15:19:27 pm »
Еее, естествено, че ще го питам :D, аз имах предвид да взема решение за себе си, дали искам такъв вариант да се обсъжда с него, а той ще си каже тежката дума. :)
Но аз все пак ще трябва да си кажа над кои възможности съм мислила, понеже той вече отсъди инсе-то преди 3 месеца :)
Определено клоня към ин витро, стига да е възможно бих започнала веднага :)
*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #48 -: Февруари 13, 2008, 15:38:26 pm »
след кратките ми действия и дълги наблу/оф не мога да намеря U to/ за себе си стигнах до следния извод-по-добре инвитро отколкото инсеминация.Толкова много са факторите,които едновременно да се стекат благоприятно,че инсето да бъде успешно.

Ето,аз имам един опит са ИКСИ,което приклучи на пункцията,Във фоликула нямаше яйцеклетка/при инсето не можеш да знаеш със сигурност дали има/

После,дори и да има яйцеклетка,може да не се оплоди.

А пък да не говорим ,колко е гадно като си се нагласил за инсеминация, ходиш на хиляди наблудения и накрая тъпия фоликул не се пукне /преживяно/

Таааа,на мен ми допада повече ИКСИто със лека стимулация ,много повече от инсето.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #49 -: Февруари 13, 2008, 15:42:45 pm »
Благодаря и на теб, мила didon!
Ами, мислих, мислих, май и аз това измислих :D :D :D
Някой знае ли дали д-р Владимиров практикува ин витро с лека стимулация и някаква приблизителна цена...само ориентировъчна?
Момичета, вие сте прекрасни!
 :grouphug:
*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #50 -: Февруари 13, 2008, 16:03:23 pm »
при д-Владимиров не знам ,но аз ще ти кажа точно колко излезна при мен..Понеже ние сме нормално семейство / имам предвид не се отличаваме със завиден буджет/ след като ми изписаха препаратите ,си ги купих всичките накуп за да си направя сметка...та инжекциите+фемарата ми струваха 220лв,после имаш едни 20 за прегнила преди пункцията, след трансфера трябва да си купиш поддържащата схема-мойта излезе около80лв и още един прегнил от20лв.

Обаче имай предвид че може примерно първоначално предвидените инжекции да не са съвсем достатъчни и да се наложи още малко финансова инжекция...и най-накрая самата процедура.При мен миналата година беше 1350лв,обаче сега май са я качили с около300лв.

*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #51 -: Февруари 13, 2008, 16:07:43 pm »
мен док ме караше да изчакам документите от касата.Обаче по нейни сметки резултат ще има април.Не можех да чакам дотогава

единственото ми желание в момента е да мога да ви подаря всичко, което ми отпусе касата .Дай Боже.
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #52 -: Февруари 13, 2008, 16:08:03 pm »
Понеже ние сме нормално семейство / имам предвид не се отличаваме със завиден буджет/ ....

Дам, то и ние сме така, та затова и питам :) да имам все пак някаква предварителна нагласа и подготовка :)
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #53 -: Февруари 13, 2008, 16:10:41 pm »
мен док ме караше да изчакам документите от касата.Обаче по нейни сметки резултат ще има април.Не можех да чакам дотогава

единственото ми желание в момента е да мога да ви подаря всичко, което ми отпусе касата .Дай Боже.
А, дано :D Стискам палци така да стане :) :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #54 -: Февруари 13, 2008, 20:16:45 pm »
Здравей Елма!
И при нас положението е почти същото - аз с ПКЯ и ЛУФ, мъжкия фактор не лош, но не и отличен. Имам три инсета неуспешни. При последното задържах фоликула и точно тогава материалът ни беше без забележки - мал шанс. Сега съм се насочила към ин витро с лека стимулация и се надявам чакането ми да приключи. Все пак последната дума има док.
Успех, каквото и да решиш!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #55 -: Февруари 14, 2008, 08:24:01 am »
Здравей Елма!
И при нас положението е почти същото - аз с ПКЯ и ЛУФ, мъжкия фактор не лош, но не и отличен. Имам три инсета неуспешни. При последното задържах фоликула и точно тогава материалът ни беше без забележки - мал шанс. Сега съм се насочила към ин витро с лека стимулация и се надявам чакането ми да приключи. Все пак последната дума има док.
Успех, каквото и да решиш!
Аз мисля, че вече реших за себе си :D Утре ще видим Док какво ще каже, имам му невероятно доверие и знам, че той няма да ме подведе и ще избере най-правилното :). Но аз определено съм се насочила към ин витро с лека стимулация.

На теб, мила rozovelka, желая от сърце това да е последната ти процедура и много скоро да видиш двете чертички и след девет красиви месеца да гушнеш своето малко, здраво, пухкаво  чудо!
 :bighug:

А момичета, знаете ли кога започва подготовката и дали четвърти ден ще бъде късно да се започне стимулация за такава процедура?
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #56 -: Февруари 14, 2008, 09:18:58 am »
За лека стимулация на мен док ми каза да отида на 4-ти ден от МЦ. Значи тъкмо на време ще е. :D Успех

*
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #57 -: Февруари 14, 2008, 09:26:07 am »
А при леката стимулация блокират ли пак?С микродози например?
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #58 -: Февруари 14, 2008, 09:26:31 am »
За лека стимулация на мен док ми каза да отида на 4-ти ден от МЦ. Значи тъкмо на време ще е. :D Успех
Страхотно! :) Ще докладвам утре веднага след прегледа какво сме решили и как ще действаме занапред! :)
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: IVF/ICSI с лека стимулация-споделете опит, моля
« Отговор #59 -: Февруари 14, 2008, 09:28:10 am »
А при леката стимулация блокират ли пак?С микродози например?
Не мисля, че има блокаж. Ако бъркам, моля някой да ме поправи.