0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #420 -: Февруари 04, 2008, 14:58:38 pm »
Аз пък съм намислила картофен огретен.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #421 -: Февруари 04, 2008, 17:05:07 pm »
Ели как ги правиш тези джоб4ета я давай рецептата  :D  изглеждат мнооого съблазнително!
 

И стават много вкусни!

ДЖОБЧЕТА С КАРТОФЕНО ПЮРЕ

Продукти: 500 гр. кайма, 1 яйце, стар хляб, 1/2 ч.л. кимион, сол на вкус, чубрица, червен пипер, 50 гр. кисело мляко
Готово картофено пюре на Маги или на Пикантина; кисели краставички, моркови, аз снощи поръсих със сусам и маково семе

Каймата се омесва с останалите продукти. Оставя се малко да отлежи. След това се правят топки и се слагат в тава. С пръст натискам малко да стане като "гнездо". Слагам за 15 мин. във фурна да се запекат.
Докато се пекат приготвям пюрето, нарязвам на ситно кисели краставички и моркови /преди това ги сварявам/.
Върху изпечените "джобчета" слагам картофено пюре и поръсвам с краставичките, морковите, сусама и маковото семе.

Тая вечер съм намислила да правя една рецепта с бутертесто, с която спечелих в един конкурс, но утре ще ви кажа подробности  :wink:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #422 -: Февруари 04, 2008, 17:07:51 pm »
Пица (днеска скромничко) :oops:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #423 -: Февруари 04, 2008, 17:16:45 pm »
Ели, това ми звучи вкусно, но това май са си цели гнезда.
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #424 -: Февруари 04, 2008, 18:37:55 pm »
Ели   много ти благодаря непременно ще ги пробвам!!! :D
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #425 -: Февруари 04, 2008, 18:58:43 pm »
Вики, благодаря за рецептата :D утре ще я пробвам, че днес не ми остана време :(
Ели, тези гнезденца много вкусно изглеждат :hungry:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #426 -: Февруари 04, 2008, 19:42:35 pm »
Руло "Стефани" и гювеч с прасенце, картофки и зеленчуци
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #427 -: Февруари 04, 2008, 19:55:21 pm »
Тази вечер сме на спагетки ссъс сосче от кайма и зеленчуци...
 :oops:  скромничко
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #428 -: Февруари 04, 2008, 21:12:32 pm »
  Горещо ви препоръчвам питките със сирене на Ели - направих ги тази вечер и трошичка не остана :D ...за сметка на боба с пушени ребърца :D


*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #429 -: Февруари 04, 2008, 21:34:44 pm »
Крем супа от броколи. Благодаря за рецептта! Стана фантастичка  :D
И пиле фрикасе.
/>
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #430 -: Февруари 04, 2008, 21:51:44 pm »
Ей ,тия питки ще ме накарате да ги правя през ноща.Днес големи хвалебствия за тях.Потекоха ми лигите.
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #431 -: Февруари 04, 2008, 21:59:40 pm »
 Остави ги за утре сутринта :wink: Редно е булката да меси сутрин. :lol:


*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #432 -: Февруари 05, 2008, 08:59:17 am »
Ели, това ми звучи вкусно, но това май са си цели гнезда.

Абе рецептата е от сайта на Маги и се казва точно "Джобчета с картофено пюре", макар и на мен да ми изглеждат на гнезда. Или аз не съм ги оформила правилно  :?
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #433 -: Февруари 05, 2008, 09:04:04 am »
Аз много обичам питчици, милинки, банички, тутманици,разни тестени неща, но за съжаление просто не мога да меся. Бързо се отказвам,заболяват ме ръцете  :oops: . А и рецепта с "брашно, колкото поеме"...нищо не ми говори  :? Срам, не срам, разчитам на мама :oops:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #434 -: Февруари 05, 2008, 09:26:36 am »
Качих снимките от снощната вечеря, дето уж в знак на протест срещу половинката, нямаше да я готвя. То и се вижда от часа до кога съм протестирала де  :lol:



Рецептата си я измислих и по принцип я правя с пилешко, но снощи я направих със свинско филе. И стана също много вкусно.

Пилешко в бутертесто

Продукти: 1 пакет бутер тесто “Белла” /500 гр./; 400 – 500 г. пилешки гърди; 200 – 300 г.  гъби, 1 - 2 моркова, 100 г. царевица, 1 глава лук, 2 с. л. заквасена сметана, масло, сол, магданоз, “Вегета”, 1 жълтък, сусам.
Начин на приготвяне: Месото се  запържва от всички страни /да се зачерви/. След това се овкусява с “Вегета”. Лукът, морковите, гъбите и царевицата се  задушават. Добавят се сметаната, магданоза и сол на вкус.
Върху бутертестото се изсипва сместа, а върху нея се подрежда месото. Завива се на руло. Отгоре се намазва с разбития жълтък. Поръсва се със сусам. Пече се в силна /200 – 2200 С/ фурна.
Поднася се нарязано на парчета с гарнитура от зелена салата или др.

С тази рецепта спечелих в един конкурс "Моята любима рецепта с бутер тесто Белла" преди 2 години. Имаше едни талончета в тестата, аз го попълних и изпратих. Съвсем бях забравила, докато един ден не ми се обадиха  от София, че съм една от 30-те избрани /от 1000 участници/ да участва на живо в състезание след 1 седмица, където щеше да присъства и Иван Звездев. Осигуряваха ми всичко по престоя. Ама аз патката отказах, защото същия ден се бях върнала от лекар и ми бяха съобщили, че трябва да правя лапаро и следваха изследвания и др.
Накрая получих една книжка с автограф от Звездев. И тя сега е на почетно място в кухнята ни.  :P
Айде че как оспамих
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #435 -: Февруари 05, 2008, 09:36:17 am »
Абе Ели, той мъжа ти хич няма да се прибира като знае как го посрещаш след това. :lol:
Ний днес ще сме на спагети.
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #436 -: Февруари 05, 2008, 10:19:02 am »
Моето мило иска не иска днес ще яде пиле с грах и моркови (това е любимото ми ядене)
 :D
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #437 -: Февруари 05, 2008, 10:24:25 am »
Ние ще сме на пържен телешки дроб.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #438 -: Февруари 05, 2008, 11:24:15 am »
Аз ще направя печена червена чушка със сирене и яйце, не знам как се казва, май миш-маш.
Re: Какво ще готвя тази вечер 2
« Отговор #439 -: Февруари 05, 2008, 13:10:20 pm »
Аз ще направя печена червена чушка със сирене и яйце, не знам как се казва, май миш-маш.

 Не беше ли 4ушка бюрек ей как ме подсети откога не съм правила такива 4ушки! :D