0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #40 -: Март 01, 2008, 09:18:35 am »
Мерси mery,дано да е така,но нали има частен кабинет до колкото разбрах и там мисля да ходя.Желая ти успех.
http:
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #41 -: Март 01, 2008, 19:46:19 pm »
Отивай - ако не ти дапада- смени го! И аз ти желая успех!
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #42 -: Март 03, 2008, 09:25:33 am »
Отивай - ако не ти дапада- смени го! И аз ти желая успех!
Можеби така и щте направя....
http:
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #43 -: Март 31, 2008, 18:11:38 pm »
mery,виждам че си имала контакт с док.Заимов ако знаеш кажи нещо за него,защото ми го препорачаха за стерилитет.
anjela80, малко късно виждам темата, но ако съм ти от полза ще се радвам. На мен д-р Заимов много ми помогна и благодарение на лечението при него сега с бебчо сме много щастливи заедно. Изключително внимателен, съсредоточен към проблемите ти, търпелив(не притупва). Това ще бъде моят лекар и в бъдеще.
Пожелавам ти успех каквото и да си решила
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #44 -: Април 05, 2008, 02:14:09 am »
Момичета понеже и аз съм от Пловдив с интерес изчетох темичката.Мога с ръка на сърцето да кажа, че по Здр. каса е голямо отбиване на номера.Ходила съм на преглед за гинекологичен проблем, дори не говорим за стерилитет.Абсолютна некомпетентност или незаинтересованост.Пазя им и рецептите като доказателства.
Мисля, че добър АГ няма.За специлаист по стерилитет още нямам мнение.Тепърва тръгнах по този път, пък и засега имаме мъжки фактор.
Иначе за Д-р Ямаков и аз съм чувала добри отзиви,работи с касата.
За патология много добър беше преди Д-р Делев.Сега не знам
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #45 -: Април 05, 2008, 16:33:28 pm »
МОМИЧТА,А ЧУВАЛИ ЛИ СТЕ ЗА д-р КОНДОВ?
ТОЙ РАБОТИ СЪС ЗДРАВНАТА КАСА В ХИРУРГИИТЕ,А ЧАСТНИЯТ МУ КАБИНЕТ Е БЛИЗО ДО ДЖУМАЯТА НА ЦЕНТЪРА?
ДОБЪР ЛИ Е?
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #46 -: Април 05, 2008, 20:01:07 pm »
Здравейте и от мен.
За първи път се престраших да се включа във форум, за да споделя своите терзания. Ние със съпруга ми се опитваме да увеличим семейството си от 3 години. Тъй като той пътува, все си мислехме, че не можем да оцелим момента, "другите" все ни съветваха да се успокоим и да не се притесняваме излишно. Когато му дойдело времето...  :? Решихме се най-накрая да отидем на специалист и двамата. не знам какъв е проблемът, но си мисля, че след толкова време... Профилактичните ми прегледи показват, че уж всичко е ОК, направих си и хормонални изследваняи - също. Писна ми обаче гинеколозите да ми казват, че съм твърде емоционална и проблемът е в това ???????
Моля ви, посъветвайте ме при кого в Пловдив да отидем със съпруга ми за консултация. Не държим да са обвързваме със здравната каса.
Благодаря ви.
« Последна редакция: Април 05, 2008, 20:13:03 pm от smil »
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #47 -: Април 05, 2008, 20:11:22 pm »
Ако търсиш гинеколог в Пловдив-Д-р Даскалов-Медикус алфа.
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #48 -: Април 05, 2008, 20:12:00 pm »
Ако търсиш гинеколог в Пловдив-Д-р Даскалов-Медикус алфа.


Благодаря!
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #49 -: Април 05, 2008, 21:20:29 pm »
Исам да попитам за д-р Даскалов:
Колко време се чака за час при него?
И горе-долу каква е цената за преглед,понеже не е тайна ,че МЕДИКУ АЛФА е частна и скъпа клиника?!?
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #50 -: Април 05, 2008, 21:33:01 pm »
Когато си записвам час и искам определен ден-се обаждам 4-5 дена по-рано.
Гинекологичния преглед е 25лв.
Ехографа 30лв.
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #51 -: Април 05, 2008, 21:46:11 pm »
Когато си записвам час и искам определен ден-се обаждам 4-5 дена по-рано.
Гинекологичния преглед е 25лв.
Ехографа 30лв.

БЛАГОДАРЯ ЗЯ ИНФОРМАЦИЯТА,ЦЕНИТЕ СА НОРМАЛНИ КАТО ЗА ЧАСТЕН ПРЕГЛЕД,А ИЗСЛЕДВАНИЯТА КАТО ЦИТОНАМАЗКА СКЪПИ ЛИ СА?
ПИТАМ ЗА ДА НЕ СЕ ИЗЛОЖА КАТО ИДА И ДА ЗНАМ С КАКВА СУМА ГОРЕ-ДОЛУ ТРЯБВА ДА ТРЪГНА!
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #52 -: Април 07, 2008, 10:42:19 am »
QnaT и аз сега виздам че си ми писала и мерси защото така ми вдьхна малко кураж.
Момичета понеже и аз съм от Пловдив с интерес изчетох темичката.Мога с ръка на сърцето да кажа, че по Здр. каса е голямо отбиване на номера.Ходила съм на преглед за гинекологичен проблем, дори не говорим за стерилитет.Абсолютна некомпетентност или незаинтересованост.Пазя им и рецептите като доказателства.
Мисля, че добър АГ няма.За специлаист по стерилитет още нямам мнение.Тепърва тръгнах по този път, пък и засега имаме мъжки фактор.
Иначе за Д-р Ямаков и аз съм чувала добри отзиви,работи с касата.
За патология много добър беше преди Д-р Делев.Сега не знам

А относно здравната каса и аз мисля, че наистина е губене на време от личен опит го казвам.
http:
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #53 -: Април 07, 2008, 23:56:49 pm »
Момичета, темата много ме развълнува. Аз също съм от Пловдив и от 4 години се борим с доста сериозни проблеми, правили сме ин-витро (неуспешно) и т.н. Иска ми се да ви помогна да се предпазите от лутането и от грешния избор на хора, които не могат да ви помогнат, дори и да искат!!! Много е важно при кой ще ходите, защото обикновено добрите гинеколози НЕ работят със здравна каса. Проблема вече става сериозен, като се опре до специалисти по стерилитет. Като изключим д-р Даскалов, други в Пловдив в тази област добри, НЯМААА!!! Относно прегледите и изследванията по НЗОК - ако говорим за проблемно забременяване - ние не сме болни според НЗОК, затова и нямаме право на безплатни изследвания. Това е горчивата истина. А опрете ли до ин-витро, там е страшно така или иначе, всичко е на частно!
Аз какво правя напоследък: намирам си добър специалист по стерилитет, на който си плащам прегледите, а като се опре до изследвания, обръщам се към личната лекарка и което може - тя ми го дава. Ако опра до гинеколог, все пак - да речем за хормони или нещо такова - избирам най-малкото зло, така да се каже - има варианти - Калин Калинов (работи в поликлиниката в Тракия) или в клиника "Сана" (на гърба на Лайпциг)има един, мисля беше Патушанов и един Корсемов - те са със договор по здравна каса - там преди и Делев приемаше по каса, но вече - не. Та правя изследванията само и с тях - право при "моя" доктор. Друг начин няма!
Сега по повод ВМИ - МНОГО ВНИМАВАЙТЕ!!! Лежала съм там 3 месеца - есента и зимата на 2003-та година. Още от лятото тогава ходих на прегледи, просто защото щях да се омъжвам и исках да видя как стоят нещата, че като дойде време за бебе, да нямаме грижи. Всички ме тупаха по рамото и викаха: "Правете деца и да не ви пука!". Да ама се оказа, че аз имам сериозни проблеми. Приеха ме по спешност в началото на септември с невероятни болки, но дори не можаха да ми поставят правилната диагноза! ПОсле 3 пъти ми я сменяха, като ту ме изписваха, ту пак ме приемаха и така на 05.12.03г. първо почнаха с лапароскопия, като се наложи да отворят корема, защото моята ендометриоза беше оплела всичко и ситуацията е била страшна. Отрязали са ми яйчник и половина, рязали-кроили и запазили тръбите. След операцията дълго ходих при този, който ме е оперирал, да като оператор и гинеколог - добре, ама като специалист по стерилитет - гола вода. Загубихме 1 година и ХИЛЯДИ левове!!! След това се насочих към София, защото истината е такава, че за по-сложните случаи, няма смисъл да се губи време в П-в. (Освен ако не се насочите към д-р Даскалов). Дори работата не опира до НЗОК или не, опира до добър лекар и то в София. А там как ще разбереш кой е добър - чети форумите и мисли, после ги пробвай и така! В София ходих 3 години и повече при д-р Йосиф Димитров. Много бях доволна от отношението, отдавна се занимава със стерилитет, има частна клиника, не е много натоварен и не е алчен. НО! В моя случай, при положение, че съм с ендометриоза в последна степен, че не реагирам на стимулация и не правя фоликули, за 3 години НИТО ВЕДНЪЖ не ми пусна хормони. Така, че, отваряйте си очите и умовете, от нас, явно зависи да сме в час и да се интересуваме от състоянието си! И да внимаваме на кой се доверяваме! Сега ходя при Стаменов, това е истината:)
Успех на всички:)
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #54 -: Април 08, 2008, 13:09:15 pm »
Eti76,сьжелявам за твоята история :(, май наистина е много важно кой доктор да се избере.
http:
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #55 -: Април 12, 2008, 01:24:39 am »
Eti76 и аз правя като теб за моя стерилитет съм се насочила към д-р Стаменов. Иначе и аз съм от Пловдив и ходя на частни прегледи само. Но сега искам да пусна една микробиология на влагалищен, цервикален секрет и една цитонамазка по ЗК. Ходих в ДКЦ-то близо до х-л Лайпциг, но не можах да се вредя за преглед. Та едната рецепционистка ме попита какъв ми е проблема, казах й че е хормонален, защото имам един яйчник. Тази жена ме насочи към този д-р Делев в мед. център "Сана" и каза, че този лекар е най- добрия за хормон. проблеми в Пловдив и тя също ходи при него за менопауза. В Пловдив за хорм. проблеми имало само двама: д-р Пенчо Делев от "Сана" и доц. Малинова от ВМИ. Аз мислех да ходя при него, но ти казваш, че той не работи вече по каса.
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #56 -: Април 12, 2008, 01:32:47 am »
Момичета понеже и аз съм от Пловдив с интерес изчетох темичката.Мога с ръка на сърцето да кажа, че по Здр. каса е голямо отбиване на номера.Ходила съм на преглед за гинекологичен проблем, дори не говорим за стерилитет.Абсолютна некомпетентност или незаинтересованост.Пазя им и рецептите като доказателства.
Мисля, че добър АГ няма.За специлаист по стерилитет още нямам мнение.Тепърва тръгнах по този път, пък и засега имаме мъжки фактор.
Иначе за Д-р Ямаков и аз съм чувала добри отзиви,работи с касата.
За патология много добър беше преди Д-р Делев.Сега не знам


Ето гледам, че и Елфита е писала за въпросния лекар.
*

    Eti76

  • ***
  • 158
  • Координатор на Фондация Искам бебе за Пловдив
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #57 -: Април 12, 2008, 22:31:13 pm »
Привет отново:)
Ами за Делев от Сана (той всъщност е от ВМИ, а Сана е негова частна клиника, доколкото знам) съм сигурна, че вече не приема по здравната каса. Аз доста години ходех при него, когато имах нужда от изследвания и от доктор с договор с НЗОК. Още 2005г, когато кандидатствахме по касата за лекарства за ин-витро, той ми подготвяше протоколите и т.н. После заведох майка ми при него, като влезе в менопаузата. Но тя скоро искаше да се прегледа по касата и от Сана са и казали, че Делев вече НЕ работи с касата. В Сана има прием по каса, но е на Патушанов и евентуално (не съм сигурна) на Корсемов.
А кой е специалист за хормони, не мога да кажа. На мен Делев за толкова години, дето ходех при него, един път не ми спомена за хормони..., то не че аз на онзи етап съм искала да ми пуска, ама и той дума не е обелил. Така че, не знам дали е чак толкова добър за това. Знам, че е добър в операциите и при раково болните жени (това впечатление го имам от престоя ми 3 месеца във ВМИ преди да ме оперират и след това, защото в Интензивно бяхме заедно с жени, оперирани от него от рак). Това е, а че е много груг, това мисля, че ви го казах и преди... На мен направленията за хормоналните по касата ми ги пусна тази година Калинов в Тракия, за нищо не ми отказа - и за цитонамазка и за хламидия и т.н. Отзова се човека на проблема ми с изследванията, без никакви възражения.
Не губете ВЯРА, НАДЕЖДА винаги има, докато е жива ЛЮБОВТА:)
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #58 -: Април 13, 2008, 01:06:27 am »
Уф, незнам къде да отида и на мен да ми направят необходимите изследвания по ЗК. Бях писала преди за д-р Тержуманов /че е добър гинеколог и работи с касата/, ами като му нямам телефона как да отида така без да знам кога приема, то и аз не мога да си позволя да чакам дълго време пред кабинети /чаках вече един ден пред друг кабинет и не можах да се вредя, това ми костваше един ден отпуск/. Май, май ще ходя пак начастно...
*

    _Elfita_

  • ****
  • 673
  • Няма невъзможни неща!
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #59 -: Април 13, 2008, 03:34:17 am »
Да, Д-р Делев със сигурност не работи по Здр. каса.И  също не знам да е препоръчван за хормонални проблеми, той се занимава с патология, най-вече онко-заболявания.И да отново, че е доста груб в поведението си, но за неговата област може да му се довери човек.
mery I, наистина може да идеш при Калинов от ДКЦ 5-Тракия.Аз когато ходих при него в началото много адекватно реагира, но после спрях, не че не разбира, ами нещо сякаш му омръзва ако често го посещаваш (моя проблем се беше "закучил"). Пък и той е шеф там, влече го и мениджърската работа.
Регулативния стандарт на Здр. каса за направленията се подновява на всеки 3 месеца.Така, че сега е момента за изсл-я по каса, новия период е 01.04-30.06.2008г.Другия месец ще се е поизчерпал.