0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ниакои знае ли добьр гинеколог работещ с здравната каса? Занимаващ се сьс стерилитет?
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #1 -: Декември 17, 2007, 11:37:32 am »
И аз търся такъв. Като гледам цените на прегледите и изследванията си мисля, че просто ще трябва да се оставя на природата пък каквото стане. Просто нямам финансова възможност да си плащам за всичко. Иначе съм здр. осигърена и ми се ще да се насоча към някой що-годе кадърем АГ, поне да ми даде направление за изследванията та да ми дойдат по евтино, пък после може да ида с тях за консултация на частно. Моля ви ако знаете някой, който да е по-нормален и да работи с касата дайте съвет. 
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #2 -: Декември 17, 2007, 16:32:02 pm »
Добри АГ-специалисти има, но не работят със здравната каса. За стерилитет - ориентирайте се към София. Аз се боря вече 6 години в Пловдив и не става, а си мислех, че това е най-лесното нещо на света. Не му мисли много, пари се печелят.
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #3 -: Декември 17, 2007, 16:53:17 pm »
Аз съм съгласна да си плащам консултацията , но моята иска да ми минава даже изследванията, които покрива здравната каса на частно и това само защото имала уговорка да им праща пациенти. Направо е прекалено, иска ми 90 лв за хормони , които ако си направя направо в лабораторията /същата с  която работи и тя/ ще ми струват 57лв, а те се поемат и от здравната каса. Випроса е да намеря разбран гинеколог който да ми минава поне изследванията през касата,  а на него  да му плащам за консултацията.
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #4 -: Декември 17, 2007, 22:44:40 pm »
Да, поне една част да поемаха от иследванията пак щте е нешто,но за сьжаление..... :(
aurinko защто казваш че няма нали постояно говорят за др.Даскалов дори мислех при него вече да ходя да вида тои какво щте направи.
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #5 -: Декември 19, 2007, 00:45:39 am »
Момичета, аз знам, че хормон. изследвания не се покриват от здравната каса, освен изследването на хормоните на щитовидната жлеза.
Знам един добър гинеколог - д-р Тержуманов, който работи със здравната каса,но в момента му нямам координатите. Работи във ВМИ Пловдив, ако му открия телефона, ще ви го напиша.
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #6 -: Декември 19, 2007, 07:51:16 am »
Момичета, аз знам, че хормон. изследвания не се покриват от здравната каса, освен изследването на хормоните на щитовидната жлеза.

Ами не си права :lol: Лекарите все пускат тази партенка, или защото не са запознати, или защото им се свидят направленията :lol:

Ако погледнеш тази тема, ще видиш, че стандартние полови хормони също се поемат от касата....

Ето и кодовете:
КЛИНИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ   10.22   LH
КЛИНИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ   10.23   FSH
КЛИНИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ   10.24   Prolactin
КЛИНИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ   10.25   Estradiol
КЛИНИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ   10.26   Testosteron
КЛИНИЧНА ЛАБОРАТОРИЯ   10.21   Progesteron

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #7 -: Декември 19, 2007, 09:54:51 am »
Момичета, не казвам че не трябва да си ползвате полагащите се по ЗК изследвания и прегледи - напротив! Отстоявайте си правата и спестявайте пари. НО да казвате, че не можете да си позволите евтините изследвания, защото такива разходи за едно момиче минало през платено лапаро или АРТ са смешни, е несериозно! Ако наистина НЕ можете да си позволите финансово разходи от 90-100-200лв на месец се замислете хубаво как ще издържате бъдещото си дете, защото дори и при най-благоприятният вариант на естествено хранене, минималните консумативи на месец не падат под тези суми...
Ендокринолозите по-лесно отпускат направления за хормони...
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #8 -: Декември 19, 2007, 15:27:12 pm »
malena, д-р Даскалов не работи със здравната каса, а "беба" търси гинеколог, който да работи с касата. Платени специалисти на частно има в Пловдив, но не са много.
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #9 -: Декември 19, 2007, 19:37:54 pm »
Беба, Малена,
д-р Тержуманов има кабинет на ул. Антим I 8а Пловдив. Нямам тел. номер, но намерих адреса. Той е много сериозен лекар,който работи с касата.

Рали, много благодаря за информацията!
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #10 -: Декември 19, 2007, 22:44:00 pm »
Момичета, не казвам че не трябва да си ползвате полагащите се по ЗК изследвания и прегледи - напротив! Отстоявайте си правата и спестявайте пари. НО да казвате, че не можете да си позволите евтините изследвания, защото такива разходи за едно момиче минало през платено лапаро или АРТ са смешни, е несериозно! Ако наистина НЕ можете да си позволите финансово разходи от 90-100-200лв на месец се замислете хубаво как ще издържате бъдещото си дете, защото дори и при най-благоприятният вариант на естествено хранене, минималните консумативи на месец не падат под тези суми...
Ендокринолозите по-лесно отпускат направления за хормони...
Това ми прозвуча доста грубо.
Моята заплата е 240лв. Ние с ниските заплати не трябва да имаме деца ли? :?
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #11 -: Декември 19, 2007, 23:37:31 pm »
Аз винаги говоря директно - това е истината. Ако НЕ може човек да си позволи да отделя тези пари, за да има дете, значи няма от къде да ги вземе и за памперси/храни/козметика и така нататък, за да го отглежда това дете. Истина е, че с добри спестявания едно отглеждане на дете излиза на месец минимум 150лв. само за най-важните неща. Ти си помисли как се чувстват при тези "парични" вайкания за 90-100-200лв. момичета, които си продават апартаментите за поредното инвитро, защото има и такива в този форум и после ми говори за грубо.
А иначе го казах съвсем добронамерено, защото всеки трябва да си направи сметката.
« Последна редакция: Декември 19, 2007, 23:39:30 pm от Lan »
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #12 -: Декември 20, 2007, 14:47:29 pm »
Беба, Малена,
д-р Тержуманов има кабинет на ул. Антим I 8а Пловдив. Нямам тел. номер, но намерих адреса. Той е много сериозен лекар,който работи с касата.

Рали, много благодаря за информацията!
Мерси Мери,но дали имаш информация дали наистина е помагнал на някои да забременее,заштото ми писна от некадьрни лекари
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #13 -: Декември 20, 2007, 14:54:25 pm »
Мерси Мери,но дали имаш информация дали наистина е помагнал на някои да забременее,заштото ми писна от некадьрни лекари
Клиника по репродуктивно здраве е нещо различно от добър гинеколог. Макар че и те са голяма рядкост, така че информацията си е ценна. :) Адресите на клиниките по репродуктивно здраве ги има на началната страница на сайта.
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #14 -: Декември 23, 2007, 14:38:56 pm »
Малена, той е сериозен  специалист гинеколог. Аз попаднах случайно при него в болницата. Той не е специалист по инвитро, но ще ти помогне много, ще те ориентира и за изследвания, за които няма да плащаш. Ще бъдеш доволна от коректното му отношение. Познавам момиче, което има сериозен проблем и е много доволна от лечението, което й прилага. Не искам да му правя реклама! Но много ми хареса това, че не мисли как да ти вземе парите, а мисли как да ти помогне. Аз се лекувам при друг доктор от много време /3год./ и въпреки това, мисля да посещавам и този, когато имам съмнения.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #15 -: Декември 25, 2007, 10:40:34 am »
Познавам момиче, което има сериозен проблем и е много доволна от лечението, което й прилага. Не искам да му правя реклама! Но много ми хареса това, че не мисли как да ти вземе парите, а мисли как да ти помогне. Аз се лекувам при друг доктор от много време /3год./ и въпреки това, мисля да посещавам и този, когато имам съмнения.
Какви са резултатите на твоята позната? В какъв смисъл е доволна?
*
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #16 -: Декември 25, 2007, 13:49:15 pm »
Stanley_78, това момиче е оперирано от перитонит преди 3-4 месеца - набира гной в едната тръба . Оперират я, и след операцията пак набира свобободна течност в малкия таз. Запазени са тръбите??? и яйчниците. Втори път не са я оперирали, сега ходи при този доктор и се излекува- изчезна възпалението с подходящи антибиотици. Затова момичето е доволно.
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #17 -: Декември 26, 2007, 20:23:22 pm »
Чудесно е, че момичето се е оправило наистина. Сигурно човекът си разбира от работата, аз обаче имам резерви към гинеколозите, които не се занимават тясно със стерилитета. Не че няма и такива, които се занимават и към които човек не трябва да се отнася с особено внимание...
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #18 -: Декември 26, 2007, 23:42:16 pm »
Аз сьщо мисля,че ако не се занимава сьс стерилитет и ако и наистина има проблем не би помогнал и няма смисьл от губене на време заштото то си тече.Казвам го от личен опит
 mc101
http:
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Добьр гинеколог в Пловдив работещ с здр.каса
« Отговор #19 -: Декември 26, 2007, 23:43:33 pm »
Цитат
...това момиче е оперирано от перитонит преди 3-4 месеца - набира гной в едната тръба...
Аз вече съм с резерви за тази тръба! Дано не съм права! :?

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com