0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mama2

  • *
  • 19
  • OBI4AM VI MNOGO MAMINI SLADURI MOI!!!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #480 -: Юни 02, 2011, 22:43:33 pm »
кажи ми в кои клиники в България си звъняла и са ти казали, че нямат нужда от яйцеклетки? ще те насочим към клиники, които имат нужда.

на донорите се заплаща - обикновено сумата е около 2000 лв и включва заплащане на пътните им разходи, на отсъствието от работа и други. заплащат клиниките. това не е плащане за яйцеклетки - това е възстановяване на разходи.




vav sofiq klinikata na 6terev i vav varna neznam to4no imeto na klinikata tam,utre moga da ti q kaja 4e v momenta malkiq spi....6te se pointerisuvam sama blagodarq na vsi4ki za "pomo6ta"toku 6to obsadihme sas sapruga mi 4e ot foruma nqma kak da stane dosta skipti4no se otnesoha kam men!!!pojelavam na vsi4ki uspeh i dogodina s beb4e,nqma po-hubavo ot tova!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #481 -: Юни 02, 2011, 22:50:48 pm »
ок, работата е ясна.

спираме с тая кореспонденция, съсредоточаваме се върху текущата задача - листовката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #482 -: Юни 02, 2011, 23:46:29 pm »
Качвам една брошурка, която е подготвена от тукашната Здравна Каса/UK/ във връзка с донорството на яйцеклетки. Има много и интересни факти и информация, но за съжаление нямам време да я преведа цялата. Разгледайте я и ако нещо ви хареса, и искате да го включите - ще го преведа с удоволствие.
Също тук има една доста успешна практика "размяна на яцеклетки" - практикува се най-често при жени с тубарен фактор. Те предоставят част от яйцеклетките си на клиниката, а тяхната процедура е безплатна или с много голяма отстъпка/зависи от клиниката/. Незная дали това се прави в България, но ако не - може би си заслужава да се подхвърли на специалистите ни.




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #483 -: Юни 03, 2011, 00:38:27 am »
ollivia, много благодаря за брошурата!!!

това, което описваш, се казва on-site sharing и тук лекарите са в болшинството си против това нещо от етични съображения. обсъждахме го в работната група по промяна на наредба 28, но не се прие.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #484 -: Юни 03, 2011, 04:21:37 am »
Под давление на Оливия, прегледах препоръките за донорство на яйцеклетки на Американската асоциация за репродуктивна медицина:
http://www.sart.org/uploadedFiles/ASRM_Content/News_and_Publications/Practice_Guidelines/Guidelines_and_Minimum_Standards/2008_Guidelines_for_gamete%281%29.pdf

На страница 11 вляво има добре формулирана забележка относно заплащането на донора. В груб превод:

"Паричната компенсация за донора трябва да съответства на времето, неудобството, физическото и емоционално натоварване и рисковете, свързани с дарителството на яйцеклетки; и компенсацията трябва да е на ниво, което намалява възможността за неоправдано поощряване на донорките и внушението, че заплащането е за самите яйцеклетки."
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #485 -: Юни 03, 2011, 14:27:08 pm »
Скъпи мои,
Последно текста за листовката от файла на Джам ли остава?
Пак повтавям - на мен лично той ми харесва - ако някой има желание, да го променя, допълва, редактира - да казва.
Ако не - го засилвам да се оформи с картинки и в понеделник (защото няма да имам нет през почивните дни) ще ви го представя за одобрение.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #486 -: Юни 03, 2011, 14:42:36 pm »
Танита, изчакай малко. имам пратена редакция от Цигу, а оливия също даде материал за размисъл и заимстване от англ.брошура.
не съм стигнала до това още днес, но нещата от моя вариант търпят доста подобрение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #487 -: Юни 03, 2011, 15:28:00 pm »
от мен, с добавките на цигу - толкоз.

Танита, като има готовност с графичния дизайн, прати ми файла да го предам за печат.
« Последна редакция: Юни 03, 2011, 16:32:30 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #488 -: Юни 03, 2011, 15:55:42 pm »
Много е хубав текста.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #489 -: Юни 03, 2011, 15:57:41 pm »
Много е хубав текста.

А аз, не можах да го отворя изобщо  8O иначе съм изпратила картинки на Танита  :wink:


*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #490 -: Юни 03, 2011, 16:19:53 pm »
Деси, можеш ли да ми ги прикачиш картинките и тук, защото не мога да си достъпя пощата, на която си ги пратила.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #491 -: Юни 03, 2011, 16:24:23 pm »
Деси, можеш ли да ми ги прикачиш картинките и тук, защото не мога да си достъпя пощата, на която си ги пратила.

Танита за жалост тук не можах 8O аз затова и на имейл ги изпратих ... Но ако ми дадеш друга ел. поща на нея да ги препратя?


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #492 -: Юни 03, 2011, 17:57:22 pm »
Страхотен е текста ! Браво !  :)
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #493 -: Юни 03, 2011, 18:46:06 pm »
И на мен последната редакция на текста ми харесва много.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #494 -: Юни 03, 2011, 21:32:12 pm »
Танита, момичета аз намерих, ето тези картинки, дано ви харесат ;)  Но ще потърся и други ...


*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #495 -: Юни 03, 2011, 21:52:00 pm »
още
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #496 -: Юни 03, 2011, 21:53:37 pm »
Какво е положението с авторското право на тези картинки?

В повечето случаи е абсолютно недопустимо да се ползват без съгласието на автора и/или заплащане, колкото и благородна да е целта.

В такъв случай темата на фотографките е възможно най-добрия източник на снимки за брошурката. И снимките са разкошни, и момичетата с радост ще се съгласят да ги предоставят.

П.П.: Много ми харесва черно-бялата на Хера с бебето и шаренката на Стефания на mini.
« Последна редакция: Юни 03, 2011, 22:03:09 pm от цигу »
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #497 -: Юни 03, 2011, 21:59:59 pm »
http://firegsm.com/logo.php/color/%D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%82%D0%B0 Направо един сайт ... но, на въпроса на Цигу , нямам отговор ...
Обаче си мисля друго, всички ние, по един или друг начин сме си сложили като аватари именно такива снимки, на които не вярвам да сме заплащали някакви права 8O или греша  :?
« Последна редакция: Юни 03, 2011, 22:01:49 pm от dess_dess »


*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #498 -: Юни 03, 2011, 22:01:50 pm »
Текста за брошурката е много хубав! Дано докосне повече сърца и помогне за сбъдването на още мечти!
Картинките са хубави, но щях да питам и аз това, което Цигу вече е попитала.

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #499 -: Юни 03, 2011, 22:03:11 pm »
Спокойно, винаги спазваме законите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу