0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #460 -: Юни 02, 2011, 01:12:12 am »
Момичета, все си мисля, че тези листовки освен в клиниките по репродукция, трябва да достигнат най-вече до лекарските кабинети на гинеколозите, а защо не и в клиничните лаборатории, където, наред с брошурките за различни изследвания, пакети услуги, може да присъства и нашата листовка-брошура.

Жените, посещаващи клиниките по репродукция са тези, които в най-голяма степен осъзнават проблема на нуждаещите се от яйцеклетки. Но всяка една от тях/нас решава някакъв проблем и ,въпреки желанието си , не винаги би могла да дари яйцеклетки по ред причини.
 Затова, струва ми се, че трябва да се обърнем за помощ  към по-широката аудитория, да запознаем с проблема не само жените, посещаващи клиниките, но и тези ,които нямат репродуктивни проблеми. А това са всички онези,които си правят редовните си прегледи, изследвания...
Осъзнавам, че това ще отнеме доста време, усилия, средства за брошурките и човешки ресурс.
Като начало изготвянето на брошурата е важно, а също и подбора на информацията .По този повод ,все пак не е ли добре да се вмъкне информация за това кои са  клиниките по репродукция с донорски програми, към които биха могли да се обърнат потенциалните донорки.
За повечето незапознати с проблемите на репродукцията, думи като стимулация, пункция и други са абсолютно непознати, както и цялостната процедура.
Затова,т.к. не е възможно това да се опише в брошурката, не е ли добре да се посочи сайта на сдружение "Зачатие" ,на Фондацията "Искам Бебе" и други,където да бъдат препращани интересуващите се за подробна информация относно самата процедура.

С наша помощ тези брошури ще достигнат клиниките в София, Пловдив, Плевен и Варна, което не решава основният въпрос - как повече хора да се запознаят със същността на проблема.

Ако има възможност за издаването им в по-голям тираж ,аз лично бих се ангажирала да разпространя една част от тях  по лекарските кабинети и клинични лаборатории в областния град,където живея. Хубаво би било това да стане във всички по-големи градове.
Имайки готовият продукт бихме могли на местно ниво да търсим спонсори за отпечатването на брошурата и непрекъснатото й подновяване .

Извинявам се за дългия пост,модераторите ако преценят, нека да го редуцират.

Накратко: в брошурата да се включи информация за клиниките,към които могат да се обърнат донорите за повече информация / първа стъпка от тяхна страна/ ;
Да се включи и информация за сайтовете на организаци ,институции за повече и конкретна информация.
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #461 -: Юни 02, 2011, 09:08:11 am »
ikar моята идея беше точно и в тази насока ... но, от сдружението ще преценят дали и доколко е възможно тя да стане факт :wink: Иначе за разпространението на брошурата няма проблеми и аз ще се включа!


*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #462 -: Юни 02, 2011, 09:36:52 am »
Икар, Джам беше споменала, че пари за отпечатване на отделна цветна листовка сдружението няма, а за да се разпространи и по гинекологичните кабинети със сигурност ще трябва да е доста голям тираж и всичко опира до пари.
Идеята ти на мен много ми харесва, но според мен трябва да се съберат пари от някъде.
Нека грубо да сметнем колко ще струва една такава листовка, в какъв тираж ще трябва да е, за да се разпространи и в гинекологичните кабинети, да видим тотала и да поразсъждаваме откъде можем да ги съберем.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #463 -: Юни 02, 2011, 10:05:12 am »
може би не сте ме прочели внимателно снощи - казах, че има дарител, който желае да поеме за своя сметка отпечатването на 5000 цветни листовки за донорството!

имате срок от около седмица да подготвите текст за листовката и да помислите как искате да е оформена графично - какви цветове, картинки и т.н. представям си го като двустранно отпечатан цветен лист. след това, ще подготвим файл за печат и ще бъде отпечатано за ДРЗ.
там ще раздадем количества на желаещите доброволци да разнасят по клиники и гинекологични кабинети, защото сте напълно прави относно таргет-аудиторията на посланието.

ikar, Tanita и rally_pat - заемете се да оформите текста. аз ще се включа на етап редактиране.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #464 -: Юни 02, 2011, 10:19:04 am »
Джам прекрасни новини! Благодаря още веднъж!  :D


*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #465 -: Юни 02, 2011, 11:06:25 am »
На мен последната редакция на Джам много ми хареса.
Хайде още някой да я попрочете, помисли, ако има допълнения, редакции..
Ако искате да се съберем на нарочна среща някъде за последно обсъждане.
Наемам се да я оформя във файл с картинки готов за печат (мъжът ми), ще ви изготвя вариант за одобрение, ако искате.
Хайде да ми изпратите само някоя и друга картинка, потърсете.
може би не сте ме прочели внимателно снощи - казах, че има дарител, който желае да поеме за своя сметка отпечатването на 5000 цветни листовки за донорството!

имате срок от около седмица да подготвите текст за листовката и да помислите как искате да е оформена графично - какви цветове, картинки и т.н. представям си го като двустранно отпечатан цветен лист. след това, ще подготвим файл за печат и ще бъде отпечатано за ДРЗ.
там ще раздадем количества на желаещите доброволци да разнасят по клиники и гинекологични кабинети, защото сте напълно прави относно таргет-аудиторията на посланието.

ikar, Tanita и rally_pat - заемете се да оформите текста. аз ще се включа на етап редактиране.
Джам, страхотна си!
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #466 -: Юни 02, 2011, 14:20:02 pm »
По отношение на графичното оформление на брошурките, аз съм за, едно/или няколко сладко бебе и една жена протегнала ръка към него  :oops:... Ще потърся малко из нета и в случай, че нещо ми допадне ще го изпратя на Танита на ЛС  :wink:


*

    mama2

  • *
  • 19
  • OBI4AM VI MNOGO MAMINI SLADURI MOI!!!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #467 -: Юни 02, 2011, 16:39:32 pm »
mama2, действително, за теб не е удобно да пътуваш от стара загора до софия. най-близо са ти пловдивските клиники.

защо 2 месеца? първо, трябва да ти направят медицински преглед и кръвни изследвания, които са задължителни по закон - за спин, хепатит, сифилис. след това, трябва да се изчака да ти дойде менструалния цикъл, за да започнат да ти дават лекарства за стимулация на яйчниците. стимулацията трае между 7 и 14 дни, след което яйцеклетките се изваждат и това е всичко.

това не значи, че ти трябва 2 месеца да ходиш всеки ден в клиниката. ще отидеш 1 или 2 пъти в началото, докато те одобрят за донор и ти направят изследвания. след това ще ти се предпише стимулация с инжекции, които можеш да си поставяш сама у дома, а ще ходиш в клиниката през 2 дни за преглед и следене на стимулацията. самото изваждане на яйцеклетките ще ти отнеме около 3 часа престой в клиниката, не повече.

taka e jam -2,3 4asa e vsi4ko,no mi kazaha 4e predi da se po4ne s isledvaniqta imam hodene,pone 2,3 pati,sled tova po4vame isledvaniq,injekcii,prez koeto vreme mi trqbvalo nabludenie,prez 1,2 dni i stava mnogo,a v sta nqmame kadei mai 6te se otkazvam za balgariq,tuka prosto ne ti davat 6ans da pomogne6,za tova i vsi4ki hodqt v drugi darjavai da darqvat,a ne tuka za sajalenie....poznavam ve4e 3 mami koito sa hodili vava solun,za golqmo sajalenie:(
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #468 -: Юни 02, 2011, 16:49:55 pm »
taka e jam -2,3 4asa e vsi4ko,no mi kazaha 4e predi da se po4ne s isledvaniqta imam hodene,pone 2,3 pati,sled tova po4vame isledvaniq,injekcii,prez koeto vreme mi trqbvalo nabludenie,prez 1,2 dni i stava mnogo,a v sta nqmame kadei mai 6te se otkazvam za balgariq,tuka prosto ne ti davat 6ans da pomogne6,za tova i vsi4ki hodqt v drugi darjavai da darqvat,a ne tuka za sajalenie....poznavam ve4e 3 mami koito sa hodili vava solun,za golqmo sajalenie:(

С много уважение към първоначално обявеното ти добро намерение да дариш яйцеклетки, виждам, че предимно си търсиш оправдания и извинения защо не можеш и няма да дариш.

Ако София ти е далече и няма как да отидеш за няколко прегледа и за пункцията, къде е Солун и колко лесно ще ти е там да дариш? И ти как си представяш процедурата в Солун? Уверявам те, идентична е с тази в България, барабар с предварителните изследвания, стимулацията, наблюдението и пункцията.

Много става, да, но не обвинявай и не обяснявай колко е сложно тук и колко просто и лесно е в Солун, защото е еднакво. Ако причината е, че там плащат повече, поне бъди искрена и не увъртай.

Който иска да дари, намира начин да дари. Това е велико дело и благословени да са жените, които го правят.
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 16:51:51 pm от цигу »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #469 -: Юни 02, 2011, 16:53:28 pm »
mama2, аз почвам да се съмнявам, че ти реално търсиш начин да дариш яйцеклетки.

тия, дето отиват в Солун, да не мислиш, че отиват за 1 ден и се връщат?

тия, дето ходят в чужди държави, не даряват, а ПРОДАВАТ! и ги стимулират тук без никакво лекарско наблюдение, без никакви изследвания. ако искаш да си подлагаш здравето на риск за няколко хиляди лева - върви в Солун и ти. жалко, че не искаш да се вслушаш в думите ми и да се опиташ да разбереш какво е това донорство на яйцеклетки.

нашата държава е създала европейски регламент за донорството, който следи за интереса на донора и на получателя, но на някои, които искат да печелят, това не им харесва! и се оплакват, че тук "им пречели да даряват и не им давали шанс да помогнат"....

извинявай, ама кого заблуждаваш? :)

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #470 -: Юни 02, 2011, 17:19:48 pm »
На mama2 и писах на ЛС, но отговор така и не получих  8O както и да е, но преди известно време писах пак на лични към една друга мама с две деца готова да помогне на момиче като мен, но какво беше учудването ми или изумление по-точно, когато разбрах, че за този жест трябва да и платя към 5000 лева защото толкова струвала нейната жертва и тя така била прочела (незнам къде) отг и, че в клиниките си има заплащане/компенсация според Наредбата ...Иииии отг беше, че ще си остана с чакането 8O Извода, сами си направете!
Танита писах ти на ЛС  :wink:


Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #471 -: Юни 02, 2011, 17:26:20 pm »
На мен редакцията на Джамата също ми харесва, единственото, което ми минава през ума, е че може би трябва да имаме слоган/под-заглавие след заглавието, но в момента не мога да се сетя какво да бъде. Ще се включа днес по-късно като го измисля

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #472 -: Юни 02, 2011, 17:36:32 pm »
Има ли възможност посланието да бъде публикувано и в сайтовете на медийните партньори?
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #473 -: Юни 02, 2011, 17:52:40 pm »
Момичета , в обсъждането на текста ще мога да се включа от неделя нанатък. След малко тръгвам на път и няма да имам възможност. А за предварителна среща  - чудесна идея. През това време ще обмисляме варианти. Джем,и аз одобрявам последната ти редакция, а за допълненията съм написала.
*

    mama2

  • *
  • 19
  • OBI4AM VI MNOGO MAMINI SLADURI MOI!!!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #474 -: Юни 02, 2011, 22:02:45 pm »
На mama2 и писах на ЛС, но отговор така и не получих  8O както и да е, но преди известно време писах пак на лични към една друга мама с две деца готова да помогне на момиче като мен, но какво беше учудването ми или изумление по-точно, когато разбрах, че за този жест трябва да и платя към 5000 лева защото толкова струвала нейната жертва и тя така била прочела (незнам къде) отг и, че в клиниките си има заплащане/компенсация според Наредбата ...Иииии отг беше, че ще си остана с чакането 8O Извода, сами си направете!
Танита писах ти на ЛС  :wink:
ne iskam parvoto koeto e 5000lv,a iskam da pomogna i drugoto koeto e 4e 4ajkah edna mama da se razberem koga i kakvo 6te pravim za neq,stana qsno 4e prez septemvri,a mila nikoi nqma da go napravi za hubavi o4i,i neznam za6to si misli6 4e nqkoi moje da ti pomogne i da se podloji na stomulacii i kakvi li ne pregledi za edno kafe,jalko e 4e barzo si pravite izvodi a ne se zapoznaete parvo s 4oveka otsre6ta,ostavih ti telefona si na li4ni kakto na teb taka i na drugata mama,ako naistina si iskala da pomogna moje6e da mi zvanne6,az sam s dve deca,hodq na rabota,nqma koi da pomogne za ednata 4iniq da izmie,a kama li ne6to drugo,saprugat mi e v sofiq na komandirovka,nemoga da sedna i da pi6a sas vsi4ki koito imat nujda zatova i si ostavqm nomera,sajalqvam za6to izob6to da go pravq za hora koito nqmat gram elementarno uvajenie........ i neznam ot kade ti hrumna 4e nemoga da go napravq,nqmam vreme da se svarja sas vsi4ki,a i zabravih za tvoeto saob6tenie,sjalqvam,no dumite ti sa mnogo direktni i izbarzani........leka ve4er na vsi4ki
*

    mama2

  • *
  • 19
  • OBI4AM VI MNOGO MAMINI SLADURI MOI!!!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #475 -: Юни 02, 2011, 22:09:33 pm »
mama2, аз почвам да се съмнявам, че ти реално търсиш начин да дариш яйцеклетки.

тия, дето отиват в Солун, да не мислиш, че отиват за 1 ден и се връщат?

тия, дето ходят в чужди държави, не даряват, а ПРОДАВАТ! и ги стимулират тук без никакво лекарско наблюдение, без никакви изследвания. ако искаш да си подлагаш здравето на риск за няколко хиляди лева - върви в Солун и ти. жалко, че не искаш да се вслушаш в думите ми и да се опиташ да разбереш какво е това донорство на яйцеклетки.

нашата държава е създала европейски регламент за донорството, който следи за интереса на донора и на получателя, но на някои, които искат да печелят, това не им харесва! и се оплакват, че тук "им пречели да даряват и не им давали шанс да помогнат"....

извинявай, ама кого заблуждаваш? :)


mila i tuk nqma koi da ti dari....ne sam 4ula za takiva jeni,vsqka se podlaga na tova zaradi nqkakvi sredstva,edva li 6te e bez ,zatova recipienta kato otide si pla6ta za izvar6enata procedura na bolnicata,zna4i nie da darqvame , a recipienta da pla6ta ne na 4oveka koito e pomognal mi na bolnicata.......nqma nikakav smisal moje da e za 100 lv no edva li nqkade e bez pari,a i nikoi nqma da go napravi za ednoto mersi .....kakto i stana jivota v momenta,neznam dali 6te ima takava jena,ako e za blizak -da,no.......a i v solun ne e za hilqdi,no vaprosa e 4e ima list sas 4aka6ti,koito 4akat s godini i direktno im stava6 donor,ne e za 1 den ,ama i za 15 da e vijda6 blagodarnostta na horata,dokato tuka nie sme prosto jivotnite.......a i pitala li si me dali imam vazmojnost i sredstva da doida do sofiq ili kadeto ima klinika v bg,ne ama nali barzame s izvodite.............
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 22:12:36 pm от mama2 »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #476 -: Юни 02, 2011, 22:17:00 pm »
mama2, в главата ти е пълна каша.

и тук се плаща на донора - пише в наредбата за какво му се плаща. компенсират го за пътни разходи, за отсъствие от работа, за претърпяно неудобство, за не знам какво си... плащат им. само че завоалирано - под формата на компенсиране на разходи. явно не си го разбрала това или са ти предложили малко пари. е, ако са ти малко - в Солун дават повече.

а списък на чакащи има и тук - във всяка клиника. някои от момичетата в тая тема чакат повече от година.

аз ти разбирам интимната мисъл, и я разбрах от първия път като писа тук - ти търсиш да си намериш договорка с конкретна жена, на която да си продадеш яйцеклетките. не го осъждам, тъй като има недостиг на яйцеклетки. ако намериш такава жена - бъдете щастливи и двете. но нека не лъжем себе си и останалите, че всичко е благородство, цветя и рози, просто тук, видиш ли, не ни давали да сме благородни, а в Солун ни дават.... .

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mama2

  • *
  • 19
  • OBI4AM VI MNOGO MAMINI SLADURI MOI!!!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #477 -: Юни 02, 2011, 22:27:38 pm »
mama2, в главата ти е пълна каша.

и тук се плаща на донора - пише в наредбата за какво му се плаща. компенсират го за пътни разходи, за отсъствие от работа, за претърпяно неудобство, за не знам какво си... плащат им. само че завоалирано - под формата на компенсиране на разходи. явно не си го разбрала това или са ти предложили малко пари. е, ако са ти малко - в Солун дават повече.

а списък на чакащи има и тук - във всяка клиника. някои от момичетата в тая тема чакат повече от година.

аз ти разбирам интимната мисъл, и я разбрах от първия път като писа тук - ти търсиш да си намериш договорка с конкретна жена, на която да си продадеш яйцеклетките. не го осъждам, тъй като има недостиг на яйцеклетки. ако намериш такава жена - бъдете щастливи и двете. но нека не лъжем себе си и останалите, че всичко е благородство, цветя и рози, просто тук, видиш ли, не ни давали да сме благородни, а в Солун ни дават.... .


mila kazah za solun za6toto ima poznati i sa darqvali tam,a tuka kato zvanqh do varna mi kazaha 4e nqmali spisak s 4aka6ti, a v sofiq nqmalo takava procedura moga da ti dam i telefoni na koito zvanqh....ne znam tuka za kakvo zapla6tane stava vapros,v solun sa6to ne e mnogo,ama go pravq zaradi decata mi,opoznaite horata i togava sadete!!!!!!!!!!!!!!!!
*

    mama2

  • *
  • 19
  • OBI4AM VI MNOGO MAMINI SLADURI MOI!!!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #478 -: Юни 02, 2011, 22:33:29 pm »
to4no zatova pisahi tuka,za da mi dadete pove4e info,nqmam vazmojnost da si platq razhodite -patni ili kakvito i da e drugi.......no taka i nikoi ne mi pisa 4e se pla6tat razhodi i prestoi........kolko barzo razbirate horata,4ak zapo4vam da si mislq za6to da go pravq,na men gospod mi e dal prekrasni slan4ica,neka na koito mu e pisano da si ima,lo6oto e 4e nikoi ne si izbira roditelite,no gospod precenq na koi 6te dade i na koi ne.......a pomo6ta ot takiva kato nas,koito iskame da pomognem ne se uvajava........lo6o i bolezneno e kogato ne ste opoznali 4oveka otsre6ta a toi e gotov na nqkoi da pomogne dori i bez da go poznava,dosta se raztroih ot pro4etenoto toku 6to za sebe si..........
« Последна редакция: Юни 02, 2011, 22:40:10 pm от mama2 »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #479 -: Юни 02, 2011, 22:38:23 pm »
кажи ми в кои клиники в България си звъняла и са ти казали, че нямат нужда от яйцеклетки? ще те насочим към клиники, които имат нужда.

на донорите се заплаща - обикновено сумата е около 2000 лв и включва заплащане на пътните им разходи, на отсъствието от работа и други. заплащат клиниките. това не е плащане за яйцеклетки - това е възстановяване на разходи.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!