0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #340 -: Февруари 23, 2011, 12:31:14 pm »
MIROZLATKA, много благороден жест, нямам думи с които да изразя възхищението си от жени като теб :D
Това да дариш частица от себе си е най-благородното нещо на този свят, малко хора са способни на това.
Ако си в клиника МЦРЗ "Надежда", мисля че няма да имаш проблем да сториш това.

искам да ви обърна внимание, че Наредба №28 не позволява даряване на яйцеклетки от нераждали жени.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #341 -: Февруари 23, 2011, 13:39:37 pm »
Абе, скъпи мои момичета. :)
Нека обобщим, че май се изгубихме в темата. :wink:
От самото начало аз защитавах тезата, че най-добре е анонимен донор.
Но искането на Ема, за да стане донор, беше да се срещне с рецепиента...и оттам възникна една дискусия "за" и "против" срещата донор - рецепиент.
Аз просто се опитах да я убедя, че според мен няма голям смисъл, но че съдейки от разсъжденията и ми харесва като човек и бих била щастлива да имам такъв донор.
Цитат
Персонално за мен,предоставената информация за психическо и физическо здраве на донорката ми бе напълно достатъчна.
Звезда, напълно си права! :lol:
Хайде, успех и късмет на всички!
P.S - Искрено се надявам Ема да не се е отказала от идеята да стане донор!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #342 -: Февруари 24, 2011, 16:13:56 pm »
Моля за информация - при донорска я. би трябвало да се синхронизира менструалният цикъл на рецепиентката и донорката. Как се постига това?
Извинете ме, ако не пиша в правилната тема
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #343 -: Март 15, 2011, 12:00:18 pm »
Kamely, синхронизацията става с противозачатъчни, но това го правят в клиниката, в която ще правиш процедура.
Успех!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #344 -: Март 16, 2011, 10:25:41 am »
Момичета дано имате късметът всичко да се нареди, все пак има достойни хора, който стават донори!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #345 -: Март 17, 2011, 20:04:14 pm »
Здравейте , пиша ви вследствие на няколко гневни и обидни мейла които получих. Преди време бях писала че желая да стана донор срещу обезщетение , естествено бях нападната заради това , наричана продажница , злоупотребява с изпадналите в нужда хора , една жена или мъж , не зная ,  даже ми писа че такива като мен заслужават да спрат да имат деца , не зная какво точно визираше с това и да си призная не желая и да го мисля. Разбирам защо има хора които се възмущават от това че донорките търсят финансовото обезщетение , прост пример , в конкретна клиника при взимане на 5 до 10 яйцеклетки обезщетението е 1500 лева , при над 10 е 3000 , при по малко от 5 - 500 , като колкото и често да е прилагана процедурата , всяка манипулация крие рискове , донорката рискува възможни инфекции , усложнения които могат да бъдат толкова сериозни че да се стигне дори до премахване на матка, тръби , яйчници , с което тя губи безвъзвратно шанса си да стане майка впоследствие, без да споменавам че усложненията по принцип могат да доведат дори до смърт. Много хора оплюват нас жените които имаме намерение да дадем яйцеклетки срещу заплащане , но аз не мога да ги разбера , когато мой близък имаше нужда от операция , аз на драго сърце платих на хора които искаха обезщетение за да дарят кръв , защото те поемат рискове.
Не мисля че която и да било жена която търси компенсация срещу даряването си , би го търсила , ако не беше изпаднала в нужда. Нужда да подпомогне финансово своето семейство , не виждам нищо нелогично , жена да помага на едно семейство да си има дете , а те от своя страна  да помогнат финансово на нейното.
Ходих на преглед , пуснаха ми изследванията , но имам намерение при следващата среща с лекарката , да кажа че се отказвам , защото за 1500 лева , не бих поела риска , дори и на 21 години да мисля че не желая да имам повече деца , кой знае какво ще мисля след 16 години когато дъщеря ми стане на 18 , създаде свое семейство.
Може да звучи грозно , но не мисля че ще има много желаещи , докато стойността на обезщетението не бъде променена , просто риска за самата донорка е голям.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #346 -: Март 17, 2011, 22:09:13 pm »
Sofia, приемам това, че си решила да станеш донор срещу обезщетение. Може да не е благородно и безкористно, но стига исканията ти да са разумни, аз не бих седнала да те съдя. Каквито и да са мотивите ти, о.к., приемам ги.
Само, моля те, не се увличай да създаваш тези апокалиптични картини, след като имаш едва бегла представа, за какво говориш!!

Този форум е пълен с жени, преминали по много пъти (3, 5, 10...) през точно същата процедура. Нито животът им е бил застрашен, нито им е попречило да станат майки по няколко пъти. :D
Да, известни рискове има, като при всяка медицинска манипулация. Но никой от тях дори не се доближава до драматичните мащаби, които ти описваш. Например, рискът да ти причинят инфекция, в коя да е от водещите клиники, е почти = 0 и е в пъти по-малък от рискът, когато ти взимат кръв за изследване в кварталната поликлиника или прегледа при личния ти гинеколког.
Да, и известни неудобства също има. Никой не прави това за удоволствие...

Разбирам, че си развълнувана от нападките към тебе, но повярвай ми, не ти е необходимо да си търсиш основания за това, че си поискала пари. Решила си - направила си го. Какво толкова? Колкото и драматични да изкараш рисковете от процедурата, те няма да ти стигнат за оправдание нито в твоите, нито в чуждите очи, защо трудно се остойностяват :wink:
Другата част от поста ти е по-добро оправдание - някой има нужда от помощ и ще си помогнете взаимно. В това има повече смисъл. За съжаление е така в този живот - малко жестове са красиви и благородни, повечето се заплащат... :?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #347 -: Март 17, 2011, 22:27:07 pm »
Мило момиче, чудех се това 1989 след името ти дали е годината ти на раждане или любими цифри? Явно е първото... Младичка си още, ще узрееш и ще улегнеш в решенията си. Чест ти прави, че си искала да помогнеш. Твое право е и да се откажеш. Не знам какъв е казусът с теб, но всеки има право да промени решението си. Едно е обаче, да си от едната страна, тогава имаш право на избор, а съвсем друго е да си от другата - тогава нямаш и се молиш да има добри и човечни жени да ти помогнат. Често го правят роднини и близки приятелки, защото знаят защо и за кого го правят. Много пункции съм имала и повярвай ми, никога, дори и за момент не съм се притеснила за здравето си. В клиниките ни работят прекрасни специалисти и имат добра техника. Не те навивам, само казвам как стоят нещата. За парите не мога да коментирам. Там всеки решава за себе си и не съм аз този, който може да съди за това. Факт е, обаче, че жените, които използват донорски процедури в повечето случаи са се лекували доста дълго време, направили са достатъчно много процедури със собствени яйцеклетки, което автоматично означава, че имат редица дългове и заеми и едва ли могат да платят... Не знаех даже, че клиниките плащат на донорките, 1500 лв за месец- два на мен ми се вижда все пак добре, но както казах, всеки решава сам за себе си.
Да ти е жива и здрава дъщеричката и дано не ти се налага да и ставаш донор на нея. Това се случи скоро с моя близка...
И в заключение - 1989 година - хубава и далечна - миналия век - тогава се омъжих - беше най-щастливата година в живота ми!
Бъди здрава!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #348 -: Март 18, 2011, 10:00:49 am »
Преди време бях писала че желая да стана донор срещу обезщетение

в това изречение има смислово противоречие. донор означава човек, който дарява. ако се търси обезщетение, вече нямаме дарение, а продажба. съгласно законите на България, продажбата на органи, тъкани и клетки е забранена. просто и ясно.
допуска се само възмездяване на направените от донора разходи за извършване на акта на даряване и компенсиране на претърпените от него загуби заради този акт. това казва законът.

а рисковете от еднократното донорство на яйцеклетки изобщо не са такива, каквито ги описваш тук. грешка на клиниката, към която си се обърнала, е, че не са ти разяснили подробно и адекватно тези неща.

но така или иначе, ти не си готова да бъдеш донор.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #349 -: Март 18, 2011, 11:25:08 am »
Преди време бях писала че желая да стана донор срещу обезщетение

в това изречение има смислово противоречие. донор означава човек, който дарява. ако се търси обезщетение, вече нямаме дарение, а продажба. съгласно законите на България, продажбата на органи, тъкани и клетки е забранена. просто и ясно.
допуска се само възмездяване на направените от донора разходи за извършване на акта на даряване и компенсиране на претърпените от него загуби заради този акт. това казва законът.

а рисковете от еднократното донорство на яйцеклетки изобщо не са такива, каквито ги описваш тук. грешка на клиниката, към която си се обърнала, е, че не са ти разяснили подробно и адекватно тези неща.

но така или иначе, ти не си готова да бъдеш донор.
Джам, подкрепям с две ръце изказването ти!
София, не мога да разбера каква точно е целта на постинга ти, но е грозен, ако смяташ, че ще започнем тук да наддаваме за яйцеклетките ти - се лъжеш!
На мен лично и пари да ми предлагаш, не бих ги взела!
Рисковете, които описваш са нереални, защото ако са реални, едва ли има сума, която може да ги заплати - здравето е безценно!( Апоропо, пропусна да споменеш за инфлацията, кризата и увеличението на цените! )
Благодаря (искрено и от сърце) на всички жени, дарили яйцеклетки, напълно съм съгласна с Jam, че ти не си готова, а предполагам и че няма и да станеш донор!
Момичета, бъдете здрави! :D

 
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #350 -: Март 18, 2011, 19:05:09 pm »
Не не ми е това целта , просто тукашни потребители ми писаха и ме кълняха , постоянно тук се пише , за добронамерените и безкористни хора които даряват яйцеклетките си , но пък такива които открито заявяват че биха направили това срещу финансова помощ , ги обиждате.
Ако аз имам здрави и плодовити яйцеклетки , но съм финансово затруднена , а друга жена от своя страна е финансово стабилна но пък не може да има дете от своя яйцеклетка , не виждам нищо лошо в това да си помогнем една на друга. Аз тези пари не ги искам за да ги харча за рокли и заведения , а защото семейството ми има належаща нужда от дадена сума. Но вместо хората да помислят над това , че за да направя такова нещо , съм останала без друг избор , тукашните потребители ме напад. Ваша си работа дами , щом ви е по леко и приятно , давайте смело. Моята съвест е чиста.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #351 -: Март 18, 2011, 20:40:42 pm »
Аз тези пари не ги искам за да ги харча за рокли и заведения , а защото семейството ми има належаща нужда от дадена сума. Но вместо хората да помислят над това , че за да направя такова нещо , съм останала без друг избор , тукашните потребители ме напад. Ваша си работа дами , щом ви е по леко и приятно , давайте смело. Моята съвест е чиста.
Именно тук се намира истината. Ти не искаш да станеш донор, защото го чувстваш със сърцето си и защото си решила с разума си. Ти просто още не си осъзнала какво е донорството и какво точно е донорството на яйцеклетки. Просто си намерила един начин да си набавиш доходи на семейството ти.

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #352 -: Март 18, 2011, 22:02:36 pm »
Аз мисля, че разбирам Sofia - пише, не защото иска да търгува с нас, а защото търси нашето съчувствие и одобрение :)  Надява се да получи пари от реципиентката, а индулгенция от нас :wink:.
Е, съжалявам мила, не става така... Щом си решила да искаш пари, наречи ги "обезщетение" щом ти харесва и не се оправдавай за това. Но тогава не очаквай да получиш това одобрение, благодарност и топли чувства, които са дължими към един дарител.
Не знам за другите момичета тук, но от мен можеш да получиш само едно тъжно примирение със ситуацията - жените, които наистина "даряват" са толкова малко, че по-добре да има такива като теб, отколкото въобще да няма надежда за нас :(  За съжаление е така...
« Последна редакция: Март 18, 2011, 22:10:17 pm от plumeria »

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #353 -: Март 19, 2011, 11:03:13 am »
Не не ми е това целта , просто тукашни потребители ми писаха и ме кълняха , постоянно тук се пише , за добронамерените и безкористни хора които даряват яйцеклетките си, но пък такива които открито заявяват че биха направили това срещу финансова помощ, ги обиждате.
Аз не виждам кой те обижда, но явно ти чувстваш, че трябва да си обидена! Колкото до клетви чак...твърде много се изсилваш, недей така, младо момиче си - какви са тези бабешки диветини с клетвите? 8O
Ти не търсиш финансова помощ - ти се пазариш, все едно си на пазара и продаваш домати, а не яйцеклетки.
Ще подкрепя всяка една промяна в наредбата, която овъзмездява донорството (мисля, че всички тук сме на едно мнение, че това трябва да се случи), но която е определена законно, ясно и точно и която се надявам да изключи всички опити за спекулации и изнудване от страна на  жени, склонни към злоупотреби!!!
Jam, надявам се с промените, които се готвят в наредбата и този въпрос да се уреди, моля те за малко повече инфо, ако има такова.
И отново, с оглед на случащото се, на което всички сте свидетели в момента ви призовавам, мили жени рецепиетнки - придържайте се стриктно към анонимността!
Свят широк - хора всякакви!
И въпреки всичко има благородни жени, които не са никак малко, просто нямат информация или нямат време да отделят 15 дни за манипулация, но главната причина е липсата на детайлна информация за реална оценка на риска!
И в тази връзка съм много впечателна и безкрайно благодарна на кампанията в "Тройка на разсъмване" за популяризиране на проблема отговорно родителство и донорство.
Изключително много ме възмущава постинга на София, защото тя тука прави внушения, които изопачават истината, само и единствено с цел да се облагодетелства максимално - което е много грозно.
Дори говори от името на "много момичета, които биха станали донорки, ако заплащането било по-голямо" - в името на каква точно, почти като една Мадам...
Има нещо много порочно в цялата и теза и тя тръгва от там, че жените които търсят яйцеклетки, са финансово добре - и дайте сега да си направим една много взаимоизгодна сделчица!
А ти, драга ми София, откъде знаеш колко са добре финансово тези жени с по 5 - 6 -7 опита зад гърба си и сума ти дългове зад и преди тях?
Ти на техен гръб ли точно реши да си оправиш материалното положение, че чак и да се пазариш като хамалин на сточна гара?
Безкрайно груба съм, защото съм много възмутена!
 



 
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #354 -: Март 19, 2011, 11:19:05 am »
На мен ми се иска да вярвам,че има хора , който го правят с добро сърце.Гледах вчера предаването Денят е прекрасен и плаках ппрез цялото време!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #355 -: Март 19, 2011, 11:46:31 am »
Tanita, няма да има промяна в положението, че донорството не се заплаща. имаше дори предложения да се определи таван на сумите, изплащани за възстановяване на разходите на донора, но възразихме и в крайна сметка остана досегашното положение.
просто няма начин да се разреши законово търговия с органи и клетки, това е абсурд.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #356 -: Март 19, 2011, 11:50:46 am »
Аз не смятам, че е търговия на органи и клетки фактът, че примерно се обезщетява един човек !Да, не разбирам от тази тематика, но наскоро моя близка търсеше донор за детето си за бъбрек, това , което разбрахме в последствие, че в белите страни може да ти стане донор -човек , който не ти е роднина .Има го рагламентирано.А жалкото е , че голяма част от потенциалните донорки на яйцеклетки предпочитат да пътуват до Турция и Гърция за да ги продатат там.Доколкото разбирам това се случва и с евенуалните сурогатни майки в БГ.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #357 -: Март 19, 2011, 12:09:21 pm »
Да, не разбирам от тази тематика, но наскоро моя близка търсеше донор за детето си за бъбрек, това , което разбрахме в последствие, че в белите страни може да ти стане донор -човек , който не ти е роднина .Има го рагламентирано.

никъде по света не е разрешена търговия с органи и тъкани. тоест - не е разрешено да се дават органи срещу заплащане. и за да няма злоупотреби, никъде по света не се разрешава трансплантиране на орган от жив донор, който не е роднина или "емоционално свързано лице", което се доказва. дори и в Пакистан вече е забранено донорство от живи хора без връзка с реципиента.

с темата съм запозната и не говоря наизуст.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #358 -: Март 19, 2011, 12:11:27 pm »
Разбирам, но случаят за който говоря стана преди месец!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #359 -: Март 19, 2011, 12:22:00 pm »
Разбирам, но случаят за който говоря стана преди месец!

и преди 1 ден да е станал, тия неща са твърди като бетон. по-скоро ще се промени библията, отколкото да се разреши някъде по света търговия с органи.
нещо не си разбрала добре, предполагам. или не са ти обяснили добре.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!