0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #300 -: Февруари 15, 2011, 20:40:55 pm »
Здравейте,

можете ли да ми препоръчате клиника в България, която е добра при ин витро с донорска яицеклетка. Явно някои от вас вече са минали по тоя път и ще ми помогнете много, ако споделите впечатленията си. Не живея в България и не мога да прекарам дълго време там и ми е трудно да ги проуча всички, затова ще се радвам на вашите отговори.

Благодаря ви предварително!

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #301 -: Февруари 15, 2011, 21:10:58 pm »
Здравейте, момичета! Интересно ми е дали донор може да ти стане някой близък, да речем сестра, братовчедка и т.н.? Как ви са точно изискванията към такъв донор? И предполагам тогава се заплащат само медикаментите и съответните манипулации?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #302 -: Февруари 15, 2011, 21:46:26 pm »
semiramida,

Наредба №28 на МЗ, която регулира дейностите по асистирана репродукция, разрешава даряване на яйцеклетка от сестра и братовчедка. те трябва да отговарят на обшите изисквания към донорките - до 35 години, раждали, без наличие на вирусни инфекции (в наредбата пише какво се изследва).

на донорите не се плаща. реципиентката поема стойността на процедурата и медикаментите. донорът има право на компенсиране на разходите си около процедурата.

наредбата можеш да прочетеш на сайта на министерството на здравеопазването.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #303 -: Февруари 17, 2011, 02:28:14 am »
Здравейте , бих искала да стана донор тъй като по неволя съм финансово затруднена , дали може да ме насочите в кои клиники има обещетение за донорство на яйцеклетки в град София
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #304 -: Февруари 17, 2011, 11:03:06 am »
Jam, благодаря ти за бързия и изчерпателен отговор :D
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #305 -: Февруари 17, 2011, 13:51:15 pm »
Здравейте , бих искала да стана донор тъй като по неволя съм финансово затруднена , дали може да ме насочите в кои клиники има обещетение за донорство на яйцеклетки в град София
Спрямо действащата наредба към момента - няма обезщетение, а дали и къде се нарушава едва ли очакваш някой публично в темата да ти отговори.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #306 -: Февруари 18, 2011, 16:41:27 pm »
Похвално е,че има толкова много желаещи да дарят своя генетичен материал на семейства в нужда.В същото време добрите им намерения ми понамирисват на бизнес!Не слагам всички под един знаменател,защото има и момичета водени от чистосърдечни намерения.Хора има всякакви.Може би заглавието на темата подвежда някои от дарителките,докато за реципиентите то е напълно ясно.
Имам апел към всички бъдещи донорки.Моля ви като желаете да направите този прекрасен жест-начина не е чрез лични съобщения.Свържете се със специализирана клиника,там ще ви кажат какви са условията.
Надявам се да не съм обидила никой.Просто ме дразни това ,че темата някак си взе да се превръща в борса!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #307 -: Февруари 18, 2011, 18:09:44 pm »
темата някак си взе да се превръща в борса!

До голяма степен си права zvezda :(  Но дори с този риск, пак е по-добре и донорките, и реципиентките да пишат свободно всички въпроси, които ги занимават, дори да не са съвсем лицеприятни. Така всички добиваме повече представа, какво стои "от другата страна".
В папките в клиниката няма да намериш полуграмотни изречения с правописни грешки, няма обяснение "защо искам да стана донор" или "мажа ми ме напусна аз с две деца съм и силно матириално затруднена който иска да ми пише на..." В папките всичко е подредено. Нека тук да не е, за да се запази живия контакт и да виждаме нещата по-истински :wink:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #308 -: Февруари 18, 2011, 18:33:33 pm »
plumeria,разбира се ,че е така..Аз съм за това да го има този контакт заради самата информация която е полезна и на двете страни.Нека всеки да пита това което го интересува,то затова е темата.Просто не ми харесват кратките постове от по 2 реда на току що регистрирани потребителки.Ситуацията е ясна :? 
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #309 -: Февруари 18, 2011, 18:40:46 pm »
Аз тях ги наблюдавам за статистика  :wink:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #310 -: Февруари 18, 2011, 18:45:50 pm »
Аз тях ги наблюдавам за статистика  :wink:
Добра идея :wink:
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #311 -: Февруари 18, 2011, 18:50:31 pm »
Така всички добиваме повече представа, какво стои "от другата страна".
В папките в клиниката няма да намериш полуграмотни изречения с правописни грешки, няма обяснение "защо искам да стана донор" или "мажа ми ме напусна аз с две деца съм и силно матириално затруднена който иска да ми пише на..." В папките всичко е подредено. Нека тук да не е, за да се запази живия контакт и да виждаме нещата по-истински :wink:
Какво означава - "какво стои от другата страна" - стои жена. Не може да направиш средно статистически образ на жените, даряващи яйцеклетки 8O. Можеш да чуеш за 5 меркантилно настроени жени и в крайна сметка - да получиш яйцеклетка от прекрасна благодорна жена, красива и със сини очи :lol: :lol:....Казва се късмет! :wink:
Аз не искам да знам каква ще бъде моята донорка, каквато и да е - винаги дълбоко в себе си вътрешно съм я уважавала и съм и била благодарна.
В крайна сметка процедурата (стимулация, пункция ) не е толкова  безобидна, изисква време и според мен е необходимо да бъде овъзмездена и това трябва да е регламентирано с промени в наредба 28 (Jam, ако може да се включи). И ако или когато това стане процеса ще е урегулиран и няма да има "борса" - коя реципиентка повече ще даде. :x
Успех на всички!

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #312 -: Февруари 18, 2011, 18:56:42 pm »
Тани и аз съм за това да се овъзмездява донорката.Сигурна съм ,че ще се появят много желаещи.В интерес и на двете страни е.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #313 -: Февруари 18, 2011, 19:30:24 pm »
Можеш да чуеш за 5 меркантилно настроени жени и в крайна сметка - да получиш яйцеклетка от прекрасна благодорна жена, красива и със сини очи :lol: :lol:....Казва се късмет! :wink:

Ей, Танитка, какъв оптимист си ти  :D
Не е комерсиалното, което ме тревожи. Не съм чак такъв идеалист, че да не го приемам, щом очевидно съществува. И аз съм "за" овъзмездяването (в разунми граници). Би помогнало и на двете страни. Тревожат ме другите неща, които личат от много постове. Да си кажа честно, предпочитам умна и леко комерсиална донорка, пред... не умна :wink: 
Виж красива - да, само за цвета на очите, аз предпочитам кафяв  :lol: :lol:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #314 -: Февруари 19, 2011, 20:40:32 pm »
Бих искала да стана донор.
Който се интересува може да се свърже с мен : emmakolev@gmail.com
С пъстри очи съм  :wink:

Не съм финансово затруднена.

Лека вечер.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #315 -: Февруари 21, 2011, 13:04:25 pm »
Писах, писах и всичко изчезна.
Цитат
й, Танитка, какъв оптимист си ти  Very Happy
Не е комерсиалното, което ме тревожи. Не съм чак такъв идеалист, че да не го приемам, щом очевидно съществува. И аз съм "за" овъзмездяването (в разунми граници). Би помогнало и на двете страни. Тревожат ме другите неща, които личат от много постове. Да си кажа честно, предпочитам умна и леко комерсиална донорка, пред... не умна Wink  
Недей да се вкарваш в тези филми, няма сми...
Първо - генетичния мат е донорски само наполовина.
Второ - детето не е механичен сбор на гени, всички знаем за твърде посредствени деца, заченати от гениални родители - както казват руснаците "природа отдьхает" , както и обратното - майка му и баща му неграмотни, а той дете чудо...
Според мен нито едно дете не идва случайно при родителите си, ако нещо трябва да се случи - то просто се случва, тогава и от когото трябва, а донорската яйцеклетка е само катализатора на процеса!
Мацки, бъдете щастливи, радвайте се на живота и не го мислете толкова! :lol:
Emmakolev, препоръчвам ти да се обърнеш към някоя от клиниките по стерилитет - например на д-р Владимиров - 0700 185 86 - Стефка е тази, която се занимава с донорските програми. И ти благодаря от сърце за прекрасния жест, даряващ живот! Да си жива и здрава и благословена! :thankyousign:



« Последна редакция: Февруари 21, 2011, 14:28:58 pm от Tanitа »
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #316 -: Февруари 21, 2011, 14:21:09 pm »
детето не е механичен сбор на гени, всички знаем за твърде посредствени деца, заченати от гениални родители - както казват руснаците "природа отдьхает", както и обратното - майка му и баща му неграмотни, а той дете чудо...
Според мен нито едно дете не идва случайно при родителите си, ако нещо трябва да се случи - то просто се случва, тогава и от когото трябва, а донорската яйцеклетка е само катализатора на процеса!
Не мога да не се съглася с това 100%.  osi_9  Вярно е, че Природата си знае работата... Обаче... знам ли пък, каква работа ще реши, че има точно при мен :wink:  и затова си вкарвам разни страхове. Хубаво е някой да ме приземява от време на време. :wink:
Иначе знам случай на момченце, заченато с донорска сперма, което има поразителна прилика с баща си, сякаш му е биологично дете. Отделно, че умело копира жестовете и поведението му :D



emmakolev, кажи от кой град си, за да те насочим към клиника.
Нали знаеш, че това със свързването не става точно така... :?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #317 -: Февруари 21, 2011, 19:19:43 pm »
Знам. Знам клиниките, знам правилата...От София съм.

Не бих могла да стана анонимен донор поради редица причини . Принципно съм съгласна, че е добре донорството да е анонимно, но аз не бих могла.

Осъзнавам, че рискът да спомогна за експеримент като 62 годишната родилка от Русе е минимален, но все пак аз не бих го поела.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #318 -: Февруари 21, 2011, 19:26:39 pm »
emmakolev, имаш право на свои критерии щом даряваш генетичния си материал, искрено те поздравявам за благородния жест и желанието да дариш щастие на някое семейство. Как, къде... това са неща, които сама трябва да решиш. Изглеждаш ми интелигентен човек и вярвам, че ще вземеш правилното решение.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #319 -: Февруари 21, 2011, 21:52:01 pm »
Ние тук сме напатили от всякакви свръхкомерсиални или подвеждащи съобщения (zvezda правилно беше казала, че темата заприличва понякога на борса), затова реагираме така и се опитваме да отстояваме аннимното донорство. Иначе признавам, че и аз съм изкушена от мисълта да познавам донорката си (когато дойде този момент). Но не мисля, че можеш да си направиш застраховка срещу риска, дарените от теб яйцеклетки да попаднат при неподходящи хора. Дори да се видиш с тях, какво ще рабереш от една среща? Казвам го, защото аз имам същите страхове в обратна посока :?

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.