0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #260 -: Август 30, 2010, 17:07:51 pm »
момичета да прависте накарахтеме да се замисля малко пребързвам ще се обадя на док да видя какво ще каже  ако трабва ще изчакам не бързам за никаде и аз си мисля че два три пъти са достатачни
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #261 -: Август 30, 2010, 18:17:59 pm »
Момичета, извинявам се ако не ми е точно за тази тема въпросът, но по-запознати от вас едва ли има... Чела съм, че може да се стане донор и без стимулация, но при какви обстоятелства е възможно това? И ако се прави без стимулация, това намалява ли шанса за реципиента? Ще кажа и защо питам. Много от жените с които съм разговаряла за това, /някои от тях даже са чували нещо по въпроса/, обикновено нямат колебания заради друго, а именно заради хормоните. Разбираемо е, че на никой не му се ще да се тъпче с хормони, ако няма крайна нужда за това и то лична нужда... Ако има вариант да се мине без хормонална стимулация, си мисля че много повече жени биха се престрашили да го направят. Естествено, ако си дълбоко мотивиран да го направиш - хормоните няма да те спрат, но пък на жените чакащи за яйцеклетка едва ли им е най-важно колко дълбока е мотивацията на донорката, а дали има такава.
Някои жени наистина много се плашат от стимулация. Моя близка се отказа от "ин витро", само защото рискът от стимулацията й се стори прекалено висок и в крайна сметка си осиновиха детенце... То наистина постоянно се бълва по въпроса колко е опасно това, както дума не се обелва за донорството, ама да не захващам пак.  :?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #262 -: Август 30, 2010, 23:28:09 pm »
Не знам, но предполагам че чисто ЕЦ няма кой да се навие на направи. Рисковете са прекалено много, а подготовката на реципиента освен психическа е също и хормонална. Твърде много ресурс, а нисък шанс [(казвам го от чисто мединска гледна точка), имам предвид натовареността на клиниките, дългия списък от чакащи яйцеклетка, обикновено и възрастта на реципиентката...].

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #263 -: Август 31, 2010, 00:03:03 am »
color=red]доколкото съм запозната с темата, е добре да имам поне едно родено живо и здраво дете, че тогава да считам че яйцеклетките ми са качествени и да ги предложа                                                                                                                                                                  Докторката при която ходех ми обясни така жената ако е раждала със сигурност яйцеклетките и се оплождат затова за предпочитане е да има дете
« Последна редакция: Август 31, 2010, 00:05:27 am от nini11 »
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #264 -: Септември 01, 2010, 17:51:32 pm »
Jbrul, предполагам, че клиниките не биха се съгласили на ЕЦ, защото самата пункция е скъпа процедура, натоварваща за пациентката, отнема ресурс на клиниката и т.н. Безмислено е да се прави всичко това, за да се пунктира една единствена яйцеклетка.

Знам как звучи на напълно незапознати хора израза "хормонална стимулация". Накои си мислят, че след това може да получат топли вълни или ще им никнат мустаци :wink: Чух дори израза "как ще се съглася да ми изтръгнат яйцеклетките"?! (по повод любимото ни предаване). Въобще, страшни приказки за лека нощ...
За съжаление, едва ли може да се постигне нещо дори с усилие и просветителска дейност (поне в близко бъдеще). Само жени, на които им се е налагало да се докоснат до проблема чрез свои близки, горе-долу разбират за какво става въпрос.
Нещата няма как да станат по-лесни, затова е нужно даряващата жена да има силна лична мотивация и разбиране на проблема.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #265 -: Септември 01, 2010, 18:28:46 pm »
plumeria, точно заради едно филмче по една телевизия, което доста се въртя напоследък, попитах това което попитах, защото вие сте по-запознати. Обясних и аз защо със стимулация, а не на ЕЦ, допускайки същите причини, ама все пак като не бях абсолютно сигурна - реших да проверя  :D
Иначе за това, че "хормонална стимулация" за съвсем незапознати хора - звучи почти като самоубийство и аз имам подобно наблюдение. То и сега имам доста познати, които не пият противозачатъчни, защото "нали от тях се ставало дебел и ти излизат косми в ушите", били ужасно вредни и пр., та смятай другото как им звучи. Не, че тези същите не направиха по 2-3 аборта /много полезно/, за да избегнат "вредните противозачатъчни", ама друга тема това.
За "изтръгването на яйцеклетките" - слаба ракия  :lol: Една женица това "произведение" как го е гледала, как го е разбрала - не знам, ама заяви, че: "яйчника си би дала само на сестра си, не на някакви непознати там".  8O Като помолих да уточни за какво говори, се оказа, че тя разбрала, че ти вадят целия яйчник и го имплантират на друга жена и така ставало, нали било донорство. Един вид като бъбречната трансплантация  :lol: То не е за смях де, ама тогава не се въздържах наистина.
За съжаление съм съгласна, че без целенасочена информационна кампания по темата - не може да се постигне много. Това да разясняваме на принципа: "от ухо на ухо" в приятелския си кръг - много слаб ефект има и ограничен, ама при липса на друг вариант и това е нещо. Колкото и да е дребно.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #266 -: Септември 01, 2010, 20:13:01 pm »
Само жени, на които им се е налагало да се докоснат до проблема чрез свои близки, горе-долу разбират за какво става въпрос.
Нещата няма как да станат по-лесни, затова е нужно даряващата жена да има силна лична мотивация и разбиране на проблема.

Абсолютно съм съгласна. Още по-силна е мотивацията на жени, имащи/имали някакви проблеми...защото са усетили .
Аз до преди няколко години не само че не бях чувала за подобно нещо, но и някой да ми кажеше, че ще става донор на яйцеклетки - щях да го погледна доволно странно.
Сега позицията ми е съвсем друга, но без финансовата част. Наистина ми идва в повече.
Както и историята за сурогатните майки - изнудвачки, зради които правят законопроект ( и не само, но основно ). Мисля че жена, докоснала се до проблема по какъвто и да е начин, не би могла да постъпва по друг начин. Но, това е мое мнение.
Една моя приятелка има много кърма и е дарител. Но както тя казва - "не мога да взема пари за подобно нещо " .

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #267 -: Септември 06, 2010, 14:31:58 pm »
Само жени, на които им се е налагало да се докоснат до проблема чрез свои близки, горе-долу разбират за какво става въпрос.
Нещата няма как да станат по-лесни, затова е нужно даряващата жена да има силна лична мотивация и разбиране на проблема.

Чета аз тук и се сещам за онзи виц,дето попитали едно цигане дали е яло салам...А то отговорило:"аз не,но тате е гледал един човек как яде."


Desunt inopiae multa, avaritiae omnia
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #268 -: Септември 13, 2010, 12:04:39 pm »
gotova sum da dam qicekletki i da pomogna
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #269 -: Септември 13, 2010, 18:38:14 pm »
Djudjeto, благодаря ти от сърце, това е изключително благородна постъпка!
Нямаш представа каква надежда даряваш! :balk_5:
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #270 -: Септември 15, 2010, 15:23:26 pm »
ako nqkoi se interesuva da mi pi6e na djudjeto___@abv.bg
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #271 -: Септември 30, 2010, 13:36:44 pm »
аз вече съм одобрена за донор,сега съм в стимулация.утре съм на преглед стискаите палци всичко да е наред .успех на всички  :)
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #272 -: Септември 30, 2010, 14:09:17 pm »
Четох първия ти пост и ми направи голямо впечатление , има дълбоко  съдържание и благородни мисли в него ! Дано има повече момичета като тебе. Стискаме ти палци.
Поздрави и бъди шастлива .
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #273 -: Септември 30, 2010, 14:29:29 pm »
Плами, браво! Успех!  :D

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #274 -: Октомври 07, 2010, 14:30:21 pm »
Благодаря  :) .Всичко мина добре.Утре ще ми е пункцията ,надявам се че и тя ще мине нормално .За жалост няма как да разбера дали ще има положителен резултат ,но се надявам . :D  Успех на всички .
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #275 -: Октомври 07, 2010, 16:11:38 pm »
Палм, благодаря ти от сърце за това, което си направила!
Не мога дори и да ти опиша, какво означава това за всички нас!
Бъди благословена! :balk_5:
Момичета, за съжаление след филма на Миролюба Бенатова в клиниката, в която съм масово момичетата се отказват да бъдат донорки. (тези, които са се записали вече)
В резултат на което вече за процедура с донорска я. трябва да се чака повече от година, година и половина, две...
Със сълзи на очи ви го пиша това. За мен поредната процедура завърши неуспешно, надявах се догодина да успея да направя още една, но като гледам сигурно няма да стане!
Призовавам всички момичета, които са се разколебали след филма, ако случайно четат тук - моля ви върнете се и направете този невероятно благороден жест да дарите частица от себе си! Уверявам ви, че някой някъде копнее с цялото си сърце да получи частица от вас и вашата доброта! Уверявам ви, че Господ ще ви възнагради, защото няма по-благороден жест от този да дариш Живот. И ви уверявам, че този Живот ще отиде в семейства, където е чакан, жадуван и мечтан от години.
Не мога да пиша повече, че не виждам нито букви, нито нищо...
*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #276 -: Октомври 07, 2010, 18:09:27 pm »
Плами, благодарности и от мен за добрината!
Тани -  :bighug:

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #277 -: Октомври 18, 2010, 00:35:14 am »
Здравейте,аз съм нова в този сайт и четейки много се натъжих,но и се възхитих на борбеноста на всички който се борят  за най святото  :babbycarrage:! Много мислих преди да ви пиша,но накрая се реших тъй като с някоя бъдеща майка можем да си помогнем взаимно.Аз съм на 32 години,имам две прекрасни деца,заченати нормално без проблеми преди,по време на бременноста и след това,без генетични болести и .т.н.т Пиша ви защото реших да се подложа на стимулация и да дам яйцеклетки  :oops:,но срещу парично възнаграждение.Знам че, някой ще ме критикуват,но в момента семейството ни е финансово затруднено,мъжът ми не може да си намери работа,със много заеми сме ,изобщо в много труден период сме и съм готова на всичко за децата си.Пожелавам на всички който се борят да почустват това което изпитах аз когато гушнах двете си  :bori_007: :bori_015: и светът за мен и мъжът ми се промени. Ако някой се интересува мога да му дам още информация за мен,а дай боже може да направя някоя бъдеща майка щастлива!  .гр.Пловдив телефонът ми е:0876659111,а emaila: melisa_123_@abv.bg
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #278 -: Октомври 18, 2010, 16:25:32 pm »
Здравейте момичета  :D всичко мина успешно! Сега зависи от лекарите да довършат нещата надявам се силно, че ще има поне едно бебче !! :goodluck: на всички силни момичета  :bighug: :bori_011:
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #279 -: Октомври 19, 2010, 09:16:05 am »
Радваме се че си удовлетворена Плами , и надяваме се да си възстановена вече ! Радости за теб и късмет и шастие за другата жена.Дано има повече момичета като тебе !