0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #660 -: Март 25, 2013, 17:18:09 pm »
 :goodluck:
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #661 -: Март 29, 2013, 22:22:37 pm »
Здравейте,по ред причини  и  аз имам желание да даря яйцеклетки срещу компенсация!Ако,някоя мацка иска нека ми пише или тук или на mimijoro1985@abv.bg
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #662 -: Март 29, 2013, 23:33:20 pm »
Здравейте,по ред причини  и  аз имам желание да даря яйцеклетки срещу компенсация!Ако,някоя мацка иска нека ми пише или тук или на mimijoro1985@abv.bg

ако искаш да дариш яйеклетки по законен начин - свържи се с клиника. те компенсират донорите до определена сума. другото, което ти искаш да направиш, не е даряване, а продажба и е забранено.

освен това, донорството по закон у нас е анонимно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #663 -: Април 20, 2013, 19:09:12 pm »
Здравейте момичета!
Включвам се в темата след 4 неуспешни бременности в рамките на 2 години и половина. Забременявам спонтанно. Аз съм вече на 40+, имам голям син, но с втория ми мъж малко късно решихме да пробваме да имаме бебе. Той няма и затова така интензивно действаме в тази посока. Но след втория аборт започнах да правя всякакви изследвания и в последното се оказа, че съм мозаечен кариотип. Мъжа ми е с нормален, но в моята кръв има 11% клетки с различно от нормалното X-бройка - има единични или тройни X. Според генетиците обаче в гонадите процента на увредени клетки вероятно е по-голям. Аз нямам никакви функционални увреждания и даже нямаше да разбера за това, ако не бяха последователните аборти. Оказва се, че сина ми е истински късмет предвид "мозайката ми". При последния аборт реших да направя генетично изследване на част от ембриона за да знам дали наистина точно това е причината за абортите, защото по другите изследвания които правих - за тромбофилии, имунологични и пр. всичко беше наред. Но е рано още, технологичното време мисля, че е около 3 седмици, а абразиото ми беше преди 2 дни.
Та моята гинеколожка ми предложи да помисля по въпроса за донорска яйцеклетка. Първоначално аз категорично отказах да мисля по въпроса, но явно нещо си работи отвътре започвам да се замислям... щом започвам да търся информация по въпроса.
Моя приятелка, която много се вълнува заедно с нас, ми предложи да ми дари яйцеклетка(и). Тя самата е на 30 , има 2 деца и 2 аборта по желание. Здрава и доказано плодовита. Възможно ли е това да се случи. Дотук каквото успях да изчета май не става така. А тя самата може да дари яйцеклетка, но май не мога аз да кажа - ето това са яйцеклетките за мен... много странно. А тя дарявайки, дали получава компенсация за това нещо? На нея какво ще й струва? Има ли риск за нея? Също така съм се замисляла, че братовчедка ми по бащина линия (ние сме дъщери на двама братя) би могла да ми дари яйцеклетка, даже и генетичната информация ще е подобна, ние дори си приличаме. Тя има 2 деца и е 10 години по-млада от мен. За съжаление тя живее в германия и тук идва в годината 1-2 пъти за по месец с децата.. и това би усложнило процедурата. Но казуса по така наречената анонимност остава същия, както и с моята приятелка, за която писах.

Ами много ще се радвам някоя от вас да сподели опит. Има ли сред вас с подобен казус. Има линякоя от вас с мозаечен кариотип. Как решавате тази пречка и решихте ли я по някакъв начин?
Очаквам вашите мнения и постове с нетърпение
Поздрави на всички вас и благодаря предварително!!
« Последна редакция: Април 20, 2013, 19:11:31 pm от healthy »
Животът не свършва днес... нито утре... той продължава. Важно е как ние го възприемаме :-)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #664 -: Април 20, 2013, 20:32:44 pm »
healthy,

ето ти малко за четене по темата:
http://www.standartnews.com/balgariya-zdraveopazvane/15_ot_problemnite_dvoyki_razchitat_na_donor_za_bebe-184876.html

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1077&Itemid=31

нормативната уредба на този въпрос се нарича Наредба №28 на МЗ за дейностите по асистирана репродукция.

братовчедка ти може да ти дари неанонимно. между роднини е разрешено неанонимно донорство на яйцеклетки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #665 -: Април 23, 2013, 15:36:17 pm »
имам въпрос към всички, които по някакъв начин са свързани с темата за донорството на репродуктивни клетки - било като донори, било като реципиенти:


какво бихте предложили да се промени в действащото законодателство (Наредба №28 на МЗ за дейностите по асистирана репродукция), за да се подобри донорството?

очаквам вашите отговори тук в темата или на ЛС до мен в кратък и стегнат срок. евентуално предстои ново обсъждане на промени в тази част на уредбата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #666 -: Април 23, 2013, 15:39:21 pm »
Леле Джам ако знаеш какво означава този пост за мен евентуално предстои ново обсъждане на промени в тази част на уредбата. :lol:
Ще пиша на ЛС да няма недоразумения после, не за друго :oops: :wink:


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #668 -: Юни 11, 2013, 00:50:23 am »
Здравейте момичета, майка съм на едно красиво, умно и енергично момиченце, на 34г съм и в петък ще дарявам яйцеклетки. Прочетох форума и се регистрирах за да споделя с вас моите радости, тревоги и "препоръки". Знаете ли какво изпитание е да си самотна майка в България, от както започнах с изследванията и процедурите (от февруари) споделих на над 20 самотни майки какво съм решила да направя osi_11 (ние самотните майки също се събираме по форуми и градинки на раздумки :wink:) и всички проявиха интерес "а може ли и аз.....", за съжаление повечето са над 35г, но останалите ги насочих към клиниката, в която съм и аз. Горчивата истина е, че повечето сме свикнали при извънредни разходи да даряваме кръв, както и да участваме като доброволци в различни изследвания на козметични продукти, а относно даряването на яйцеклетки почти няма информация достигнала до нас, за което много съжалявам, защото прочетох, че полагате доста усилия за това. В случая предаването от човек на човек се оказа най-добрата реклама. Няма да ви лъжа за нищо, все пак се регистрирах с най-добри намерения за взаимопомощ.
1. правя го за пари, за съжаление съм отделила само 4 фоликула и парите ще са по-малко, но ще купя на детето ми ново колело, защото ми омръзна да се моли по площадките на другите деца за "едно кръгче" както и нова тротинетка (старата ни я счупи едно пълничко детенце) и ще я заведа на море естествено :beach1:
от тук следва сами да си направите изводите на какво сме подложени ние - майките на дечица без бащи (по една или друга причина) и моля ви не ни упреквайте за финансовия фактор, всичко това правим заради децата си
2. на второ място искам да зарадвам някоя бъдеща мама, най-искрено се надявам всичко да мине успешно за другата жена и да чуе думичката "мама"  :babbycarrage:, често казвам на дъщеря си, когато ме попита имам ли пари, че "мама е най-богатата на света, защото имам ТЕБ" :D И НАИСТИНА ВЯРВАМ В ТОВА
3. моята гледна точка за всички изследвания, прегледи и манипулации е отврат, защото дъщеря ми също трябва да гледа и преживява всяка инжекция и всеки преглед (нали се сетихте, че няма на кого да я оставя) и благодаря на Господ, че съм се родила инат и не се отказах, въпреки всички въпросителни погледи на детето ми
4. страх ме е, много ме е страх от пълната упойка, всеки си има страхове, аз също :balk_14
5. много ме спираше гледната точка за евентуално кръвосмешение след години (все пак имам дъщеря), но след като взех твърдо решение да не живеем за в бъдеще в България страха изчезна :smiley_abxb:
може би жената, която ще "вземе" яйцеклетките ми е потребител на този форум, може би ни е виждала в болницата и се е досетила за всичко това......, но за мен беше важно да споделя с вас нашата страна и да помогна до колкото мога с информация
желая на всички ви най-голямото богатство на света да дойде скоро в домовете ви :bori_014:
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #669 -: Юни 11, 2013, 09:22:11 am »
Богиня
страхотен жест от твоя страна :bighug:
Бъдете здрави!


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #670 -: Юни 11, 2013, 11:22:06 am »
Богиня, поздравления за взетото решение и благодаря, че се регистрира, за да споделиш своя опит като донор.

За кръвосмешение не се страхувай. Вероятността е толкова минимална, че е трудно да се изрази в разбираеми цифри. Общо взето, по-вероятно е да ти падне метеорит на главата, отколкото да се стигне до кръвосмешение.

вярно е, че предаването на информация от човек на човек е един от най-добре функциониращите начини за популяризиране.

жалко само, че от клиниката не са предложили да осигурят някой да занимава детето ти, докато ти слагат инжекции и правят манипулациите - това е елементарен жест и не е никак труден за реализиране.

за пълната упойка не се плаши - тя е краткотрайна, венозна упойка. съвсем различно е от пълната упойка при операции, когато се използват други медикаменти и се прави интубиране.

здраве и късмет ти желая!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #671 -: Юни 11, 2013, 17:20:47 pm »
Благодаря  jam, вече съм по-спокойна :), наистина ли самата процедура трае около 10 минутки? Искам също да споделя, че при мен леко напълняване имаше само докато пиех противозачатъчните, по време на инжекциите нямаше, защото прочетох доста различни неща във форумите :ask:, а финансово бъдещите донорки  ще трябва да инвестират 10лв за документ от психодиспансера и 6лв за документа, който се подписва пред нотариуса, като мен днес ме закараха и върнаха до нотариус с кола на клиниката. В продавалника една дама беше пуснала тема за даряването, но разбира се доста потребители  се бяха опитали да я "изядът" :hungry: с коментарите си, поисках й телефон на лично съобщение, чухме се, дамата също няма против да дари, има си две съкровища (без съпруг естествено)  , поговорихме си и си обещахме след процедурата да й се обадя и да й разясня всичко osi_9
Донорки наистина има, но няма информация за процедурата, самото заплащане (което се оказва основния фактор) и последствията след това (ако изобщо ги има).
Имате ли страничка във фейсбук?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #672 -: Юни 11, 2013, 17:26:43 pm »
имаме страница във Фейсбук - http://www.facebook.com/zachatie

има и доста информация по темата, буквално преди 3 дни се проведе нашето голямо информационно мероприятие, посветено на донорството.

ето скорошна информация за законовата уредба, за това как протича процедурата...

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1077&Itemid=31
http://www.puls.bg/health/pregnancy/news_13265.html
http://www.puls.bg/health/pregnancy/news_13233.html

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #673 -: Юни 13, 2013, 23:57:35 pm »
мъничко да ви зарадвам, чухме се днес с дамата от продавалника, тя също е започнала процедури за даряване в друга клиника osi_9, ще й пратя линк към темата, защото инфото, което са й дали е било съвсем оскъдно
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #674 -: Юни 14, 2013, 16:27:41 pm »
мъничко да ви зарадвам, чухме се днес с дамата от продавалника, тя също е започнала процедури за даряване в друга клиника osi_9, ще й пратя линк към темата, защото инфото, което са й дали е било съвсем оскъдно

Богиня
благодаря ти от сърце, радвам се, че има такива жени като вас  :bighug: :youwoman:


Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #675 -: Юни 14, 2013, 18:25:58 pm »
БЛАГОДАРЯ Дес :hug2: :hug2: :hug2:
може ли да ви помоля утре мнооого силно да стискате палци :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:, както за мен, така и за другата жена
нека всичко мине бързо и успешно
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #676 -: Юни 14, 2013, 19:29:03 pm »
БЛАГОДАРЯ Дес :hug2: :hug2: :hug2:
може ли да ви помоля утре мнооого силно да стискате палци :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:, както за мен, така и за другата жена
нека всичко мине бързо и успешно

Разбира се, имате моите  :bighug: Всичко ще е наред, вярвам!


*

    sara68

  • ***
  • 269
  • Няма начин да няма начин :))))
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #677 -: Юни 29, 2013, 22:06:03 pm »
момичета,според вас трябва ли кръвната група на донорката и реципиента да са еднакви ?Четох някъде,че кръвната група на донорката може да е и като на партньора или нещо такова ми беше казал доктора или аз съвсем се обърках?
Понеже знам,че моята кръвна група е сравнително рядка (А1B+),a на партньора ми е А1+ - как мислите каква трябва да е кръвната група на донорката?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #678 -: Юни 30, 2013, 01:33:27 am »
мисля, че кръвната група няма значение.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    sianie1

  • **
  • 86
  • Нема начин да нема начин
Re: Донори и реципиенти-да си подадем ръка
« Отговор #679 -: Юни 30, 2013, 08:30:59 am »
момичета,според вас трябва ли кръвната група на донорката и реципиента да са еднакви ?Четох някъде,че кръвната група на донорката може да е и като на партньора или нещо такова ми беше казал доктора или аз съвсем се обърках?
Понеже знам,че моята кръвна група е сравнително рядка (А1B+),a на партньора ми е А1+ - как мислите каква трябва да е кръвната група на донорката?
Kruvnata grupa e nai-dobre da bude kato tvoiata, za da se polu4at vuzmognite kombinacii ot kr. grupa, ako ti i suprugat ti bihte mogli da budete biologi4ni roditeli na  na bude6toto vi dete. Kusmet!
Нема начин да нема начин!