0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    AlinaР

Здравейте момичета. Виждам, че сте чели много и се надявам да ми отговорите. Защо се изписва преднизолон Ф в някои клиники за АРТ?
Мерси.
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #1 -: Ноември 07, 2007, 12:29:23 pm »
Това е кортизонов препарат, който подтиска в известна степен функцията на имунната система и "предотвратява" евентуално отхвърляне на ембрионите като "чужди тела". Напоследък в повечето клиники го изписват, но винаги е съобразен със съответния случай.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #2 -: Ноември 07, 2007, 13:53:00 pm »
На мен също ми го бяха изписали. White, ти вземаше ли го и до кога през бремеността? Не е ли опасен?
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #3 -: Ноември 07, 2007, 14:00:34 pm »
Аз не съм го пила. Но съм чувала, че докъм 12 седмица максимум го дават.
Каси го пиеше, но й ставаше лошо и го спря.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #4 -: Ноември 07, 2007, 18:37:44 pm »
Дозите, които се изписват в ин-витро програмите, са много по-ниски от лечебните зони - тези, които приемат хората с автоимунни заболявания. Изследванията, които съм чела, показват пренебрежимо малко увеличение на риска за увреждания на плода, например при 1.5 на хиляда може да нарастне до 3.5 на хиляда.
От друга страна, дългият прием на кортикостероиди може да доведе до странични ефекти, които се отнасят предимно за по-големи дози и за продължително приемане.
Благодаря ти, Бени!







Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2007, 18:53:12 pm »
Здравейте момичета.И аз приемам преднизолон(автоимунен проблем)десет дена преди първата ми инсеминация и трябва да се продължи и при (+)тест.Незнам до кога :ask:Мисля скоро да посетя пак имуноложката да ми обеасни по-подробно.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2007, 23:04:19 pm »
А защо го дават в инвитро програмите, ако нямаш заболяване?
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #7 -: Ноември 08, 2007, 08:36:49 am »
А защо го дават в инвитро програмите, ако нямаш заболяване?
Предполагам, че на този въпрос може да ти отговори само лекарят , който го е изписал.
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #8 -: Ноември 08, 2007, 11:04:10 am »
Здравейте, на мен ми беше предписан на предишното инсе заради завишени НК клетки. Един от страничните ефекти беше запек.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2007, 16:53:40 pm »
А защо го дават в инвитро програмите, ако нямаш заболяване?

Ами то и прогестерон изписват, без оглед на това дали имаш дефицит - за всеки случай, същото е и с кортикостероидите. Имплантацията до голяма степен е имунологичен процес (да не кажа изцяло).
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #10 -: Ноември 08, 2007, 21:55:49 pm »
На мен ми е изписан при + тест, но бях твърде шокирана от "новите си придобивки", че забравих да питам до кога да го приемам. Сега като чета, че е опасен задължително на следващата консултация с Конова ще се посъветвам.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2007, 11:33:34 am »
Мари, на Конова можеш да и се обадиш и по тел ако се притесняваш. Някои клиники го изписват ДО + тест, други предължават и след това. не знам кое е правилното.
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2007, 12:57:24 pm »
Еми ние така или иначе другата седмица  сме на преглед при нея за крайно заключение от последните изследвания, та тогава ще питам.
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2007, 15:10:32 pm »
Искам да попитам нещо ,защото ми се стори малко странно, и при двата ми опита инвитро точно на 7-8ми ден от трансфера вдигнах висока температура кам 38,и без да пия никакви лекарства спадна сама на сутринта. Може ли организма да не приема ембрионите и да ги изхвърля по този начин ? благодаря ви за отговорите
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #14 -: Ноември 09, 2007, 23:30:15 pm »
Възможно е да има имунологична причина.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #15 -: Юни 15, 2008, 11:49:00 am »
При подготовката на инсето , док. ми предписа Преднизолон Ф.Приемам го вече седмица и док. каза да го продължа до цикъл, тъй като инсето се отложи.Забелязвам обаче много странни ефекти от него , въпреки че пия по 1/2 таблетка - горещи вълни се появяват, около половин час след приема му, сърцебиене , повишена ТТ , а от няколко дни имам странното усещане , че ще се появят гъбички.Дали е възможно гъбичките да са от Преднизолона ?По какъв начин влияе на имунната система и на имплантацията Преднизолона?Дали е проблем да пробваме по естествен път , въпреки съмнението ми за гъбички?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #16 -: Юни 15, 2008, 12:07:03 pm »
Така описните от теб смптоми нямат много много отношение с относително краткия ти прием на Преднизолон и то в такава минимална доза. Спирането на приема му обаче би трябвало да е с намаляща дозировка.
Успех следващия път! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #17 -: Юни 18, 2008, 10:14:31 am »
На мен ми е изписан при + тест, но бях твърде шокирана от "новите си придобивки", че забравих да питам до кога да го приемам. Сега като чета, че е опасен задължително на следващата консултация с Конова ще се посъветвам.
Какви бяха "новите ти придобивки" ?
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #18 -: Юни 18, 2008, 16:23:59 pm »
високия инсулин и хашимотото
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #19 -: Юли 14, 2008, 16:34:09 pm »
Извинете , АФА, автоимунно ли е и дали е лечимо? 8O