0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    AlinaР

Здравейте момичета. Виждам, че сте чели много и се надявам да ми отговорите. Защо се изписва преднизолон Ф в някои клиники за АРТ?
Мерси.
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #1 -: Ноември 07, 2007, 12:29:23 pm »
Това е кортизонов препарат, който подтиска в известна степен функцията на имунната система и "предотвратява" евентуално отхвърляне на ембрионите като "чужди тела". Напоследък в повечето клиники го изписват, но винаги е съобразен със съответния случай.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #2 -: Ноември 07, 2007, 13:53:00 pm »
На мен също ми го бяха изписали. White, ти вземаше ли го и до кога през бремеността? Не е ли опасен?
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #3 -: Ноември 07, 2007, 14:00:34 pm »
Аз не съм го пила. Но съм чувала, че докъм 12 седмица максимум го дават.
Каси го пиеше, но й ставаше лошо и го спря.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #4 -: Ноември 07, 2007, 18:37:44 pm »
Дозите, които се изписват в ин-витро програмите, са много по-ниски от лечебните зони - тези, които приемат хората с автоимунни заболявания. Изследванията, които съм чела, показват пренебрежимо малко увеличение на риска за увреждания на плода, например при 1.5 на хиляда може да нарастне до 3.5 на хиляда.
От друга страна, дългият прием на кортикостероиди може да доведе до странични ефекти, които се отнасят предимно за по-големи дози и за продължително приемане.
Благодаря ти, Бени!







Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #5 -: Ноември 07, 2007, 18:53:12 pm »
Здравейте момичета.И аз приемам преднизолон(автоимунен проблем)десет дена преди първата ми инсеминация и трябва да се продължи и при (+)тест.Незнам до кога :ask:Мисля скоро да посетя пак имуноложката да ми обеасни по-подробно.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2007, 23:04:19 pm »
А защо го дават в инвитро програмите, ако нямаш заболяване?
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #7 -: Ноември 08, 2007, 08:36:49 am »
А защо го дават в инвитро програмите, ако нямаш заболяване?
Предполагам, че на този въпрос може да ти отговори само лекарят , който го е изписал.
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #8 -: Ноември 08, 2007, 11:04:10 am »
Здравейте, на мен ми беше предписан на предишното инсе заради завишени НК клетки. Един от страничните ефекти беше запек.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #9 -: Ноември 08, 2007, 16:53:40 pm »
А защо го дават в инвитро програмите, ако нямаш заболяване?

Ами то и прогестерон изписват, без оглед на това дали имаш дефицит - за всеки случай, същото е и с кортикостероидите. Имплантацията до голяма степен е имунологичен процес (да не кажа изцяло).
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #10 -: Ноември 08, 2007, 21:55:49 pm »
На мен ми е изписан при + тест, но бях твърде шокирана от "новите си придобивки", че забравих да питам до кога да го приемам. Сега като чета, че е опасен задължително на следващата консултация с Конова ще се посъветвам.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #11 -: Ноември 09, 2007, 11:33:34 am »
Мари, на Конова можеш да и се обадиш и по тел ако се притесняваш. Някои клиники го изписват ДО + тест, други предължават и след това. не знам кое е правилното.
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #12 -: Ноември 09, 2007, 12:57:24 pm »
Еми ние така или иначе другата седмица  сме на преглед при нея за крайно заключение от последните изследвания, та тогава ще питам.
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #13 -: Ноември 09, 2007, 15:10:32 pm »
Искам да попитам нещо ,защото ми се стори малко странно, и при двата ми опита инвитро точно на 7-8ми ден от трансфера вдигнах висока температура кам 38,и без да пия никакви лекарства спадна сама на сутринта. Може ли организма да не приема ембрионите и да ги изхвърля по този начин ? благодаря ви за отговорите
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #14 -: Ноември 09, 2007, 23:30:15 pm »
Възможно е да има имунологична причина.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #15 -: Юни 15, 2008, 11:49:00 am »
При подготовката на инсето , док. ми предписа Преднизолон Ф.Приемам го вече седмица и док. каза да го продължа до цикъл, тъй като инсето се отложи.Забелязвам обаче много странни ефекти от него , въпреки че пия по 1/2 таблетка - горещи вълни се появяват, около половин час след приема му, сърцебиене , повишена ТТ , а от няколко дни имам странното усещане , че ще се появят гъбички.Дали е възможно гъбичките да са от Преднизолона ?По какъв начин влияе на имунната система и на имплантацията Преднизолона?Дали е проблем да пробваме по естествен път , въпреки съмнението ми за гъбички?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #16 -: Юни 15, 2008, 12:07:03 pm »
Така описните от теб смптоми нямат много много отношение с относително краткия ти прием на Преднизолон и то в такава минимална доза. Спирането на приема му обаче би трябвало да е с намаляща дозировка.
Успех следващия път! :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #17 -: Юни 18, 2008, 10:14:31 am »
На мен ми е изписан при + тест, но бях твърде шокирана от "новите си придобивки", че забравих да питам до кога да го приемам. Сега като чета, че е опасен задължително на следващата консултация с Конова ще се посъветвам.
Какви бяха "новите ти придобивки" ?
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #18 -: Юни 18, 2008, 16:23:59 pm »
високия инсулин и хашимотото
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #19 -: Юли 14, 2008, 16:34:09 pm »
Извинете , АФА, автоимунно ли е и дали е лечимо? 8O
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #20 -: Септември 19, 2008, 22:03:30 pm »
Здравейте момичета, и на мен ми изписаха Преднизолон преди бременноста  и ми е притеснено заради страничните ефекти .Може ли някой да се включи с повече инфо за лекарството?Аз съм с афа и тироид на хашимото и 2 мутации свързани с тромбофиля?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #21 -: Септември 20, 2008, 10:35:42 am »
Започнах го още в първите дни на стимулацията, пих хо 2х1. Намалих го така - 1 седмица по 1 на ден и 1 седмица по 1 през ден. Не се шашкай - това е терапевтична доза и изобщо не е проблем. От него имах само сладникъв вкус и ми трепериха ръцете от време на време - нищо друго. Контрола на АФА не съм правила, но и Конова каза че няма смисъл. Вливания също не сме правили - Док реши че преднизолона и фраксипарина ми стигат. Та това е.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #22 -: Септември 20, 2008, 17:34:13 pm »
Мерси Евро ,ама как така се спира постепенно ,на мен Тодорова не ми каза нищо.Сега как да го спра?През ден ли аз ще пия преднизолон а не преднизолон Ф ,ако въобще има някакво значение. 8O
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #23 -: Септември 20, 2008, 18:14:26 pm »
На мен ми изписаха Преднизолон заради Хашимотото и го пия от 29.Май тази година 2х1. Честно казано започвам да се тревожа от дългия прием, но док каза да продължавам........ Дано не си довлека други болести.... А инъче се чувствам перфектно от него и нямам странични ефекти до сега. Влияе ми невероятно добре на мигрената.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #24 -: Септември 21, 2008, 11:06:02 am »
Мерси Евро ,ама как така се спира постепенно ,на мен Тодорова не ми каза нищо.Сега как да го спра?През ден ли аз ще пия преднизолон а не преднизолон Ф ,ако въобще има някакво значение. 8O
Аз също пиех само преднизолон, спрях го в 10-12 седмица.
Питай Тодорова за това.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #25 -: Септември 21, 2008, 13:11:25 pm »
Ама аз не съм бременна още ще го пия преди това .Тя нищо не ми каза как да го спра ще попитам  :)
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #26 -: Септември 21, 2008, 17:22:02 pm »
Преднизолона и въобше кортикостероидите не са никак безобидни и трябва да се вземат много внимателно. Освен това преднизолона не е ли прекалено остарял препарат.....
Мисля, че всеки трябва да сподели с  лекара който води процедурата с кого се е консултирал /понякога и то често го правим по наша инициатива/ и какви лекарства са изписани. На мен д-р Тодорова също ми изписа Преднизолон и Аспирин и то преди ИКСИ. Е...да ама  доктора ми каза, че  не може преди предстояща пункция да вземам аспирин. Няколко дни преди  пункцията, бях консултирана с  анестезиолога който също каза "никакъв аспирин". Така, аз въобще не започнах предписаното от Тодорова лечение,защото някак си не можах да й се доверя.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #27 -: Септември 21, 2008, 18:37:32 pm »
Преднизолона и въобше кортикостероидите не са никак безобидни и трябва да се вземат много внимателно. Освен това преднизолона не е ли прекалено остарял препарат.....
Мисля, че всеки трябва да сподели с  лекара който води процедурата с кого се е консултирал /понякога и то често го правим по наша инициатива/ и какви лекарства са изписани. На мен д-р Тодорова също ми изписа Преднизолон и Аспирин и то преди ИКСИ. Е...да ама  доктора ми каза, че  не може преди предстояща пункция да вземам аспирин. Няколко дни преди  пункцията, бях консултирана с  анестезиолога който също каза "никакъв аспирин". Така, аз въобще не започнах предписаното от Тодорова лечение,защото някак си не можах да й се доверя.

Аз започнах с Аспирина от първия ден на стимулацията и никой не ми е казвал да го спирам заради пункцията - нито док, нито анестезиолога. И не съм имала никакви проблеми заради това, че го пих
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #28 -: Септември 22, 2008, 01:47:51 am »
Относно Аспирина,мен също ме накараха да го спра преди пункцията.
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #29 -: Септември 22, 2008, 17:46:32 pm »
Ок ,но какво общо има преднизолона с пункция?Аз искам да попитам някой който го е пил дали е имал ефект от него? :?
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #30 -: Септември 23, 2008, 06:52:16 am »
А по принцип , освен напълняването и общата отпадналост, както беше при мен, какви са другите странични ефекти на Преднизолона ? :?
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #31 -: Септември 23, 2008, 10:17:28 am »
От първия ден на приема на преднизолон започна нощно изпотяване , често ходене до малка нужда,особенно нощно време и много лоши сънища.В последствия силно обострен гастрит - наложи се даже да гълтав маркуча при гастроентеролог.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #32 -: Септември 23, 2008, 14:02:28 pm »
От първия ден на приема на преднизолон започна нощно изпотяване , често ходене до малка нужда,особенно нощно време и много лоши сънища.В последствия силно обострен гастрит - наложи се даже да гълтав маркуча при гастроентеролог.
Вярно че и при мен беше така.
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #33 -: Септември 23, 2008, 21:31:47 pm »
Ендокриноложката днес каза, че трябва да спра Преднизолона, заради съмнения за вторичен хиперкортицизъм. Пусна ми малко изследвания и ми изписа Еuthyrox /1 табл. на ден/ и Selen /4 табл. на ден/. Всъщност аз така и не разбрах този преднизолон защо ми е изписан - аз си мислех, че е заради несъвместимостта при посткоиталния тест и заради високите ТАТ и МАТ. А ендокриноложката каза, че се изписва, за да предпази тръбите от запушване и от страствания...... Обърках се вече.............

*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #34 -: Септември 23, 2008, 21:45:15 pm »
А това за сънищата е верно и аз така сънувах кошмари защо така ?А освен негативните ефекти ,какви са положителните? :?Има ли родили след ткава терапия?Креам аз пък си мислех че се изписва за надбъбречната жлеза и щитовидната?То май доста неща повлиява ама?КОЕ по точно?
« Последна редакция: Септември 23, 2008, 21:47:51 pm от isev »
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #35 -: Септември 23, 2008, 21:55:45 pm »
Вече наистина незнам за какво точно са ми го изписали. Много съм объркана и незнам кого да послушам - ендокринолога или гинеколога?????
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #36 -: Септември 23, 2008, 22:46:28 pm »
Мен ме притеснява това, че сега започва сезона на грипа - около мен всички колеги кихат, кашлят и подсмърчат, а аз вместо да засилвам имунната си система я подтискам с тоя преднизолон.

Isev, писах и в другата тема - моя приятелка има бебе след 3-ти опит инвитро, при който приемаше преднизолон доста време преди и след трансфера. Беше се понадула и не се чувстваше особено добре от него, но след като го спря - спира се по схема - си възстанови килограмите, т.е. отслабна и се чувстваше добре. Е, в момента нейното бебе е факт, така че колкото и да е гадно ще го изтърпим.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #37 -: Септември 23, 2008, 22:55:29 pm »
Мен ме притеснява това, че сега започва сезона на грипа - около мен всички колеги кихат, кашлят и подсмърчат, а аз вместо да засилвам имунната си система я подтискам с тоя преднизолон.
Това е нещо , което ме притеснява , още повече , че когато го започнах ми се появиха и гъбички.
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #38 -: Септември 24, 2008, 09:26:14 am »
Еми Фаталуоман ,лекуваш едно ,а то изкача друго! 8OНезм кое е по добре да се оправят антителата и имунната система или гъбичките ,явно лекарите си знаят работата дано имаме полза от това толкова обсъждано лекарство :lol:, че иначе какъв ни е избора, нали все пак се борим за е дна и съща цел ще търпим .По важното е да имаме полза! Нека се включат и други които са го пили и са успели моля :wink:
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #39 -: Октомври 03, 2008, 15:16:20 pm »
Относно напълняването, аз съм доста пухкава /да не кажа баш, дебела съм си/, но за цялата бременност качих 8-10 кила, не знам точно щото на различните кантари даваше различни резултати. Много учудващо, но не ми повлия в килата никак даже.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #40 -: Ноември 06, 2008, 17:43:57 pm »
 Пиете ли Преднизолона по време на МЦ? А Бромокриптина?
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #41 -: Ноември 06, 2008, 21:11:09 pm »
ДА АЗ ПИЕХ ПРЕДНИЗОЛОНА ПО ВРЕМЕ НА ЦИКЪЛ! :wink:
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #42 -: Ноември 07, 2008, 15:54:48 pm »
Fatalwoman,бромокриптинат се пие и по време на цикъл,за преднизолона не зная.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #43 -: Ноември 07, 2008, 17:49:07 pm »
Да, преднизолона като го почнеш си го пиеш нон стоп, независимо дали си в цикъл или не. И се спира по схема, а не изведнъж.
Бромокриптин съм пила около 2 месеца заради висок Пролактин и също нямаше значение цикъла.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #44 -: Ноември 07, 2008, 19:36:24 pm »
здравейте. често чета форума за различни теми но нямах смелост да пиша досега
интересува ме този преднизолон за какво се пие аз съм пила какво ли не вече но от това не са ми изписвали правила съм няколко инсеминации без резултат и май ми предстои инвитро
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #45 -: Ноември 07, 2008, 21:53:36 pm »
Да, преднизолона като го почнеш си го пиеш нон стоп, независимо дали си в цикъл или не. И се спира по схема, а не изведнъж.
Бромокриптин съм пила около 2 месеца заради висок Пролактин и също нямаше значение цикъла.
На мен Тодорова ми каза да го спра около теста за глюкоза  и з го спрях вече от около 1  седмица почна да ме боли главата .Може ли това да е от това че  го спрях  не по схема? 8O
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #46 -: Ноември 07, 2008, 22:16:16 pm »
интересува ме този преднизолон за какво се пие
http://www.framar.bg/product_review.php?id=16001035&page_special_title=%CF%D0%C5%C4%CD%C8%C7%CE%CB%CE%CD+F+%F2%E0%E1%EB.+0.5+%EC%E3.+*+30
  Като гледам за много неща се пие. Най - общо казано за подтискане на имунната система.
 isev ,може би главоболието е от това , че не си го спряла по схема.
Аз го пия вече доста време и имам по - често главоболие от преди и менструацията ми е много по - оскъдна.
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #47 -: Ноември 08, 2008, 11:08:17 am »
Аз го пия вече доста време и имам по - често главоболие от преди и менструацията ми е много по - оскъдна.
Аз съм с мигрена. Докато пиех преднизолон кризите ми бяха изчезнали почти и бяха много леки. След като го спрях, започнаха да се възвръщат нещата. Явно при всеки е различно.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #48 -: Декември 10, 2008, 22:48:06 pm »
 Момичета, аз съм в процес на ИКСИ-процедура, ни също имам завишени НК-клетки, както и хетерозиготен мутантен алел фактор 5 Лайден. Освен Лувенекс-инжекции  - 2 по 40 мг (сутрин и вечер), ми е предписан и Преднизон от 10 мг и Аспирин от 100 мг. Също преди два дни направих и вливане на 30 мг имуновенин заради повишените НК-клетки. Попрочетох доста неща за НК-клетките и третирането им, но нещо хич не може да ми се изясни - ако Преднизон, Омега 3 и Аспирин помагат за подтискането на тези НК-клетки и имат сходни действия като интралипида (особено Омега 3) и имуновенина, то защо тогава трябва да се подлагаме на такива невероятно скъпи вливания на имуновени, като всъщност, едно, че дори и след вливане НК-клетките може да се повишат, и второ- изобщо не е гаранция, че НК ще бъдат в норма след вливане на имуновенин.
 Откровено казано, аз за себе си вече взех решение, че няма да си правя повече вливане на този толкова скъп имуновенин, а ще продължавам с Преднизон, Омега 3 и аспирин. Вие по колко мг дневно приемате преднизон? На мен ми се струва, че моята доза е доста висока и опасна за ембриона по време на бременност. До коя седмица пиете Преднизон?
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #49 -: Февруари 02, 2009, 15:48:48 pm »
 Преднизон и Преднизолон едно и също лекарство ли са?
 Доколкото зная има разлика между Преднизолон и Преднизолон Ф.
 Колко дълго време може да се приема Преднизолона ?

Аз пиех от Преднизолон Ф по 1/2 т. Освен напълняването  започна ужасно да ме боли глава. Пиех Преднизолон , Бромокриптин и Регулон. Първо спрях Бромокриптина , така или иначе не разбрах защо ми беше предписан , понеже Пролактина винаги ми е бил в норма. След ден - два спрях и Преднизолона и останах само на Регулон. Главоболието ми изчезна напълно.
 Най - вероятно ни предстои ИКСИ скоро и сега се чудя да започна ли да пия отново Преднизолона? Все пак лекаря ми не ми е казвал да го спирам...
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #50 -: Февруари 02, 2009, 20:40:01 pm »
По-добре се свържи с док и го питай. Аз съм с хашимото. Много високи ТАТ и МАТ. Пих около 5 месеца преднизолон. Понеже четох, че е доста вреден, питах док всеки път до кога да го пия. Накрая каза да го спрем. Сега сме в стимулация и не го пия. Незнам дали е правилно...