0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #20 -: Септември 19, 2008, 22:03:30 pm »
Здравейте момичета, и на мен ми изписаха Преднизолон преди бременноста  и ми е притеснено заради страничните ефекти .Може ли някой да се включи с повече инфо за лекарството?Аз съм с афа и тироид на хашимото и 2 мутации свързани с тромбофиля?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #21 -: Септември 20, 2008, 10:35:42 am »
Започнах го още в първите дни на стимулацията, пих хо 2х1. Намалих го така - 1 седмица по 1 на ден и 1 седмица по 1 през ден. Не се шашкай - това е терапевтична доза и изобщо не е проблем. От него имах само сладникъв вкус и ми трепериха ръцете от време на време - нищо друго. Контрола на АФА не съм правила, но и Конова каза че няма смисъл. Вливания също не сме правили - Док реши че преднизолона и фраксипарина ми стигат. Та това е.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #22 -: Септември 20, 2008, 17:34:13 pm »
Мерси Евро ,ама как така се спира постепенно ,на мен Тодорова не ми каза нищо.Сега как да го спра?През ден ли аз ще пия преднизолон а не преднизолон Ф ,ако въобще има някакво значение. 8O
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #23 -: Септември 20, 2008, 18:14:26 pm »
На мен ми изписаха Преднизолон заради Хашимотото и го пия от 29.Май тази година 2х1. Честно казано започвам да се тревожа от дългия прием, но док каза да продължавам........ Дано не си довлека други болести.... А инъче се чувствам перфектно от него и нямам странични ефекти до сега. Влияе ми невероятно добре на мигрената.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #24 -: Септември 21, 2008, 11:06:02 am »
Мерси Евро ,ама как така се спира постепенно ,на мен Тодорова не ми каза нищо.Сега как да го спра?През ден ли аз ще пия преднизолон а не преднизолон Ф ,ако въобще има някакво значение. 8O
Аз също пиех само преднизолон, спрях го в 10-12 седмица.
Питай Тодорова за това.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #25 -: Септември 21, 2008, 13:11:25 pm »
Ама аз не съм бременна още ще го пия преди това .Тя нищо не ми каза как да го спра ще попитам  :)
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #26 -: Септември 21, 2008, 17:22:02 pm »
Преднизолона и въобше кортикостероидите не са никак безобидни и трябва да се вземат много внимателно. Освен това преднизолона не е ли прекалено остарял препарат.....
Мисля, че всеки трябва да сподели с  лекара който води процедурата с кого се е консултирал /понякога и то често го правим по наша инициатива/ и какви лекарства са изписани. На мен д-р Тодорова също ми изписа Преднизолон и Аспирин и то преди ИКСИ. Е...да ама  доктора ми каза, че  не може преди предстояща пункция да вземам аспирин. Няколко дни преди  пункцията, бях консултирана с  анестезиолога който също каза "никакъв аспирин". Така, аз въобще не започнах предписаното от Тодорова лечение,защото някак си не можах да й се доверя.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #27 -: Септември 21, 2008, 18:37:32 pm »
Преднизолона и въобше кортикостероидите не са никак безобидни и трябва да се вземат много внимателно. Освен това преднизолона не е ли прекалено остарял препарат.....
Мисля, че всеки трябва да сподели с  лекара който води процедурата с кого се е консултирал /понякога и то често го правим по наша инициатива/ и какви лекарства са изписани. На мен д-р Тодорова също ми изписа Преднизолон и Аспирин и то преди ИКСИ. Е...да ама  доктора ми каза, че  не може преди предстояща пункция да вземам аспирин. Няколко дни преди  пункцията, бях консултирана с  анестезиолога който също каза "никакъв аспирин". Така, аз въобще не започнах предписаното от Тодорова лечение,защото някак си не можах да й се доверя.

Аз започнах с Аспирина от първия ден на стимулацията и никой не ми е казвал да го спирам заради пункцията - нито док, нито анестезиолога. И не съм имала никакви проблеми заради това, че го пих
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #28 -: Септември 22, 2008, 01:47:51 am »
Относно Аспирина,мен също ме накараха да го спра преди пункцията.
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #29 -: Септември 22, 2008, 17:46:32 pm »
Ок ,но какво общо има преднизолона с пункция?Аз искам да попитам някой който го е пил дали е имал ефект от него? :?
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #30 -: Септември 23, 2008, 06:52:16 am »
А по принцип , освен напълняването и общата отпадналост, както беше при мен, какви са другите странични ефекти на Преднизолона ? :?
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #31 -: Септември 23, 2008, 10:17:28 am »
От първия ден на приема на преднизолон започна нощно изпотяване , често ходене до малка нужда,особенно нощно време и много лоши сънища.В последствия силно обострен гастрит - наложи се даже да гълтав маркуча при гастроентеролог.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #32 -: Септември 23, 2008, 14:02:28 pm »
От първия ден на приема на преднизолон започна нощно изпотяване , често ходене до малка нужда,особенно нощно време и много лоши сънища.В последствия силно обострен гастрит - наложи се даже да гълтав маркуча при гастроентеролог.
Вярно че и при мен беше така.
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #33 -: Септември 23, 2008, 21:31:47 pm »
Ендокриноложката днес каза, че трябва да спра Преднизолона, заради съмнения за вторичен хиперкортицизъм. Пусна ми малко изследвания и ми изписа Еuthyrox /1 табл. на ден/ и Selen /4 табл. на ден/. Всъщност аз така и не разбрах този преднизолон защо ми е изписан - аз си мислех, че е заради несъвместимостта при посткоиталния тест и заради високите ТАТ и МАТ. А ендокриноложката каза, че се изписва, за да предпази тръбите от запушване и от страствания...... Обърках се вече.............

*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #34 -: Септември 23, 2008, 21:45:15 pm »
А това за сънищата е верно и аз така сънувах кошмари защо така ?А освен негативните ефекти ,какви са положителните? :?Има ли родили след ткава терапия?Креам аз пък си мислех че се изписва за надбъбречната жлеза и щитовидната?То май доста неща повлиява ама?КОЕ по точно?
« Последна редакция: Септември 23, 2008, 21:47:51 pm от isev »
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #35 -: Септември 23, 2008, 21:55:45 pm »
Вече наистина незнам за какво точно са ми го изписали. Много съм объркана и незнам кого да послушам - ендокринолога или гинеколога?????
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #36 -: Септември 23, 2008, 22:46:28 pm »
Мен ме притеснява това, че сега започва сезона на грипа - около мен всички колеги кихат, кашлят и подсмърчат, а аз вместо да засилвам имунната си система я подтискам с тоя преднизолон.

Isev, писах и в другата тема - моя приятелка има бебе след 3-ти опит инвитро, при който приемаше преднизолон доста време преди и след трансфера. Беше се понадула и не се чувстваше особено добре от него, но след като го спря - спира се по схема - си възстанови килограмите, т.е. отслабна и се чувстваше добре. Е, в момента нейното бебе е факт, така че колкото и да е гадно ще го изтърпим.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #37 -: Септември 23, 2008, 22:55:29 pm »
Мен ме притеснява това, че сега започва сезона на грипа - около мен всички колеги кихат, кашлят и подсмърчат, а аз вместо да засилвам имунната си система я подтискам с тоя преднизолон.
Това е нещо , което ме притеснява , още повече , че когато го започнах ми се появиха и гъбички.
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #38 -: Септември 24, 2008, 09:26:14 am »
Еми Фаталуоман ,лекуваш едно ,а то изкача друго! 8OНезм кое е по добре да се оправят антителата и имунната система или гъбичките ,явно лекарите си знаят работата дано имаме полза от това толкова обсъждано лекарство :lol:, че иначе какъв ни е избора, нали все пак се борим за е дна и съща цел ще търпим .По важното е да имаме полза! Нека се включат и други които са го пили и са успели моля :wink:
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #39 -: Октомври 03, 2008, 15:16:20 pm »
Относно напълняването, аз съм доста пухкава /да не кажа баш, дебела съм си/, но за цялата бременност качих 8-10 кила, не знам точно щото на различните кантари даваше различни резултати. Много учудващо, но не ми повлия в килата никак даже.