0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #40 -: Ноември 06, 2008, 17:43:57 pm »
 Пиете ли Преднизолона по време на МЦ? А Бромокриптина?
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #41 -: Ноември 06, 2008, 21:11:09 pm »
ДА АЗ ПИЕХ ПРЕДНИЗОЛОНА ПО ВРЕМЕ НА ЦИКЪЛ! :wink:
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #42 -: Ноември 07, 2008, 15:54:48 pm »
Fatalwoman,бромокриптинат се пие и по време на цикъл,за преднизолона не зная.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #43 -: Ноември 07, 2008, 17:49:07 pm »
Да, преднизолона като го почнеш си го пиеш нон стоп, независимо дали си в цикъл или не. И се спира по схема, а не изведнъж.
Бромокриптин съм пила около 2 месеца заради висок Пролактин и също нямаше значение цикъла.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #44 -: Ноември 07, 2008, 19:36:24 pm »
здравейте. често чета форума за различни теми но нямах смелост да пиша досега
интересува ме този преднизолон за какво се пие аз съм пила какво ли не вече но от това не са ми изписвали правила съм няколко инсеминации без резултат и май ми предстои инвитро
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #45 -: Ноември 07, 2008, 21:53:36 pm »
Да, преднизолона като го почнеш си го пиеш нон стоп, независимо дали си в цикъл или не. И се спира по схема, а не изведнъж.
Бромокриптин съм пила около 2 месеца заради висок Пролактин и също нямаше значение цикъла.
На мен Тодорова ми каза да го спра около теста за глюкоза  и з го спрях вече от около 1  седмица почна да ме боли главата .Може ли това да е от това че  го спрях  не по схема? 8O
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #46 -: Ноември 07, 2008, 22:16:16 pm »
интересува ме този преднизолон за какво се пие
http://www.framar.bg/product_review.php?id=16001035&page_special_title=%CF%D0%C5%C4%CD%C8%C7%CE%CB%CE%CD+F+%F2%E0%E1%EB.+0.5+%EC%E3.+*+30
  Като гледам за много неща се пие. Най - общо казано за подтискане на имунната система.
 isev ,може би главоболието е от това , че не си го спряла по схема.
Аз го пия вече доста време и имам по - често главоболие от преди и менструацията ми е много по - оскъдна.
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #47 -: Ноември 08, 2008, 11:08:17 am »
Аз го пия вече доста време и имам по - често главоболие от преди и менструацията ми е много по - оскъдна.
Аз съм с мигрена. Докато пиех преднизолон кризите ми бяха изчезнали почти и бяха много леки. След като го спрях, започнаха да се възвръщат нещата. Явно при всеки е различно.
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #48 -: Декември 10, 2008, 22:48:06 pm »
 Момичета, аз съм в процес на ИКСИ-процедура, ни също имам завишени НК-клетки, както и хетерозиготен мутантен алел фактор 5 Лайден. Освен Лувенекс-инжекции  - 2 по 40 мг (сутрин и вечер), ми е предписан и Преднизон от 10 мг и Аспирин от 100 мг. Също преди два дни направих и вливане на 30 мг имуновенин заради повишените НК-клетки. Попрочетох доста неща за НК-клетките и третирането им, но нещо хич не може да ми се изясни - ако Преднизон, Омега 3 и Аспирин помагат за подтискането на тези НК-клетки и имат сходни действия като интралипида (особено Омега 3) и имуновенина, то защо тогава трябва да се подлагаме на такива невероятно скъпи вливания на имуновени, като всъщност, едно, че дори и след вливане НК-клетките може да се повишат, и второ- изобщо не е гаранция, че НК ще бъдат в норма след вливане на имуновенин.
 Откровено казано, аз за себе си вече взех решение, че няма да си правя повече вливане на този толкова скъп имуновенин, а ще продължавам с Преднизон, Омега 3 и аспирин. Вие по колко мг дневно приемате преднизон? На мен ми се струва, че моята доза е доста висока и опасна за ембриона по време на бременност. До коя седмица пиете Преднизон?
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #49 -: Февруари 02, 2009, 15:48:48 pm »
 Преднизон и Преднизолон едно и също лекарство ли са?
 Доколкото зная има разлика между Преднизолон и Преднизолон Ф.
 Колко дълго време може да се приема Преднизолона ?

Аз пиех от Преднизолон Ф по 1/2 т. Освен напълняването  започна ужасно да ме боли глава. Пиех Преднизолон , Бромокриптин и Регулон. Първо спрях Бромокриптина , така или иначе не разбрах защо ми беше предписан , понеже Пролактина винаги ми е бил в норма. След ден - два спрях и Преднизолона и останах само на Регулон. Главоболието ми изчезна напълно.
 Най - вероятно ни предстои ИКСИ скоро и сега се чудя да започна ли да пия отново Преднизолона? Все пак лекаря ми не ми е казвал да го спирам...
*
Re: Имунна система, забременяване, преднизолон
« Отговор #50 -: Февруари 02, 2009, 20:40:01 pm »
По-добре се свържи с док и го питай. Аз съм с хашимото. Много високи ТАТ и МАТ. Пих около 5 месеца преднизолон. Понеже четох, че е доста вреден, питах док всеки път до кога да го пия. Накрая каза да го спрем. Сега сме в стимулация и не го пия. Незнам дали е правилно...