0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #860 -: Януари 04, 2008, 19:45:32 pm »
Перденцето не сме чували напоследък... дано Тони-бой е добре и да расте здравичък.
Ганка е на сигурно място-за нея не се тревожа... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #861 -: Януари 04, 2008, 21:03:48 pm »

Може би. Подберете добър АБ и спрете повръщането.


Благодаря Бърди!
Почнахме АБ- Оспексин, не знам до колко е добър...:ask:
Поне засега не повръща, дано не започне пак. :balk_163:
« Последна редакция: Януари 04, 2008, 21:30:48 pm от кари »
*
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #862 -: Януари 04, 2008, 21:15:11 pm »
докторе, а какво е подходящо?
и доколко е добре да хапва така малко друга храна, освен кърма? Какво да правя? Ако спра кърменето май съвсем гладни ще ходиме...и какво мислите за по-продължителното кърмене?

за соевите продукти какво ще кажете?
тиквеника и ябълника са печени, с много малко захар и без други добавки, шипката я давам все пак за вит. це-то....

Правиха ни изследване на акото предишния път, на направлението пишеше ентеровирус, док. каза че всичко е ок на изследването. Сега питах може ли да има кървене и да не се вижда, отговора беше че щеше да покаже при изследването. Жилките се появяват само след прием на млечни.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #863 -: Януари 04, 2008, 21:39:55 pm »
Перденцето не сме чували напоследък... дано Тони-бой е добре и да расте здравичък.
Ганка е на сигурно място-за нея не се тревожа... .
Ние в момента сме с жестока задна хрема, пресипнал глас, без температура и други проблеми. За сметка на това обаче с нощно неспане - тръшкане, реване, непознаване на никой. За капак спим до 5.30 сутринта, пием мляко и след това спим до 11 8O Та в тази връзка си мислех да ви питам:
1. Ако случайно е по-тънък матрака на леглото и следователно леглото е неудобно, то може ли това да създава проблемите и неспането?
2. Буденето толкова рано, означава ли, че не ни стига вечерното мляко и в този случай да минаваме ли на някакво друго хранене вечер и ако да какво да е то? Като се има предвид, че е много уморен след баня как да процедирам? Ядене и после баня? Или нещо друго?
Благодаря ви, че ни мислите!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #864 -: Януари 04, 2008, 22:26:39 pm »
докторе, а какво е подходящо?
и доколко е добре да хапва така малко друга храна, освен кърма? Какво да правя? Ако спра кърменето май съвсем гладни ще ходиме...и какво мислите за по-продължителното кърмене?

за соевите продукти какво ще кажете?
тиквеника и ябълника са печени, с много малко захар и без други добавки, шипката я давам все пак за вит. це-то....

Правиха ни изследване на акото предишния път, на направлението пишеше ентеровирус, док. каза че всичко е ок на изследването. Сега питах може ли да има кървене и да не се вижда, отговора беше че щеше да покаже при изследването. Жилките се появяват само след прием на млечни.

Дайте ми едно примерно дневно меню... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #865 -: Януари 04, 2008, 22:31:26 pm »
Перденцето не сме чували напоследък... дано Тони-бой е добре и да расте здравичък.
Ганка е на сигурно място-за нея не се тревожа... .
Ние в момента сме с жестока задна хрема, пресипнал глас, без температура и други проблеми. За сметка на това обаче с нощно неспане - тръшкане, реване, непознаване на никой. За капак спим до 5.30 сутринта, пием мляко и след това спим до 11 8O Та в тази връзка си мислех да ви питам:
1. Ако случайно е по-тънък матрака на леглото и следователно леглото е неудобно, то може ли това да създава проблемите и неспането?
2. Буденето толкова рано, означава ли, че не ни стига вечерното мляко и в този случай да минаваме ли на някакво друго хранене вечер и ако да какво да е то? Като се има предвид, че е много уморен след баня как да процедирам? Ядене и после баня? Или нещо друго?
Благодаря ви, че ни мислите!
1.Не, не мисля да има нещо общо.
2. Запушва му се нослето, вероятно и е общо неразположен. Промивайте нослето с подходящ шпрей...След баня не хапва ли добре? Може и преди баня, ако не повръща после по време на банята... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #866 -: Януари 05, 2008, 00:00:33 am »
1.Не, не мисля да има нещо общо.
2. Запушва му се нослето, вероятно и е общо неразположен. Промивайте нослето с подходящ шпрей...След баня не хапва ли добре? Може и преди баня, ако не повръща после по време на банята... .
Ползвам Отривин и Стеримар за нослето, гледам до колкото мога да го изчистя с аспиратора. А след баня яде 300 мл. мляко на Milupa - Milumil Kindermilch plus, което е за 1+ години. Изяжда си го цялото, но по принцип е доста уморен и понякога го пие в полусънно състояние, та си мислех, ако трябва да вкарам вечеря, то по никакъв начин не мога да го задържа седнал :? 
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #867 -: Януари 05, 2008, 00:01:47 am »
Не вечеря-не поне сега.
Нека се поправи...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #868 -: Януари 05, 2008, 00:12:11 am »
Мерси, надявам се да е скоро, че вече седмица я морим тая хрема :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #869 -: Януари 05, 2008, 00:13:16 am »
Говори ли немски?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #870 -: Януари 05, 2008, 00:45:10 am »
Говори ли немски?
Малчо ли? Елементарни неща като не, довиждане и някакви комбинации. Защо?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #871 -: Януари 05, 2008, 00:57:26 am »
Завиждам... най-хубаво се учат езици като си малък и по естествен начин.
Той е дете с късмет.

От две неща се започва в този свят:

*добри Родители
*добро място, където да имаш късмета да се родиш.

В този аспект има едни неща от "Никсън" филма, които са поразителни. Никсън казва в момент на размисъл:

"Започва се когато си още дете-снобизма,подмятанията,сегрегацията, малките обиди. Това, че не си "от тук", а "от там", че нямаш "подходящи" родители, или "подходящо" образование."

Белите якички и мръсните панталонки съжителстват в странно смесен свят.
Западно-Европейските страни, колкото и проблеми да имат, са друг свят. Ние израсли в крайна мизерия и недоимък, вечно помнещи страданията на собствените си родители, нищетата на 60-те и 70те, тъпите управляващи, измамното "благоденствие", лъжовния свят на миналото, не подлежим на никаква интеграция. Колкото и да ни "интегрират" си оставаме с къси уши-познават се отдалеч.Все сме уж в "тоя" свят, пък сме в "онзи". Разбираме имагинерността на "онзи", и лепкавостта на неговата безнадежност, но въпреки това сме залепени за "там" като с вендузи.
Трагедията е още по-голяма от факта, че разбираш колко гол е царят само когато имаш възможност за сравнение. Без сравнение си в измамен свят. Големите страни в Европа не страдат от това-те са си свят сами за себе си-те нямат нужда да се сравняват с някого, за да придобият ценност.

Има ли изобщо цена това:

*децата ни да се учат в добро училище? чисто и подредено
*да виждат повече вежливи и усмихнати хора наоколо?
*да не мислят за стотинките, да ходят на курорт с родителите си в условия на задоволеност?
*да не виждат родителите си измъчени, боси,недомогващи, да броят стотинки за ток и телефон?
*да не виждат баба и дядо окъсани, одърпани, ближещи остатъците кисело мляко по
буркана,блъскащи се за 5 лева увеличение на пенсиите с оскотяло-озлобен вид?
*да НЕ седят на тъмно всяка зима, с "режими" от всякакъв сорт в 21 век? Има ли в Гърция, Германия, Австрия "режими"? Може ли някой да изговори думичката "режим" в 21 век?

Децата ни няма да имат тези недостатъци.
« Последна редакция: Януари 05, 2008, 01:32:02 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #872 -: Януари 05, 2008, 01:04:45 am »
Завиждам... най-хубаво се учат езици като си малък и по естествен начин.
Той е дете с късмет.

От две неща се започва в този свят:

*добри Родители
*добро място, където да имаш късмета да се родиш.

Благодаря ви, стараем се :oops: Роден е тук, така че се надявам да сме добри родители :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #873 -: Януари 05, 2008, 05:19:28 am »
Докторе, като стана дума за отглеждане на дете в чужбина, един выпрос - как стои выпроса сыс развитието на езиковите способности. Имам чувството, че все още много малко проучвания има в тази сфера и не мога да намеря почти никаква инфо в интернет. Имате ли някакви линкове или да препорычате книги за отглеждане на дете в двуезична обстановка? Какво би помогнало или забавило/затруднило интегрирането на два езика?
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #874 -: Януари 05, 2008, 09:01:09 am »
Здравейте Докторе!
Спешно се нуждая от вашия съвет,защото вече съм на прага на нервна криза!Да започна с това,че живеем в чужбина и нямам голям избор към кого да се обърна...
Миналата събота през ноща, сина ми (1г и 6м) внезапно вдигна Т-39.Дадох му панадол,но много се уплаших и отидохме в бърза помощ.След 5 часа чакане ,за да се видим с доктора,Т на малкия спадна до 36,5 и аз нервна се прибрах в къщи.На другата сутрин детето се събуди отново с 39,дадох отново панадол и го заведох на лекар.Тя му погледна ушите,каза че са ок,погледна гърлото,било много червено и имало някаква бактерия(как установи -не знам).С това свърши прегледа,а ние излязохме с рецепта за АБ-амоксицилин(250мг/5мл-3 пъти на ден по 3 мл).Противник съм на АБ,но прибирайки се в къщи,малкия отново започна да качва Т,сложих свещичка панадол,слагах кърпи с оцет и вода,но Т достигна 39,8.И естествено пак се озовахме в бърза помощ.Там ни измериха Т 40,8,но казаха че цифрите нищо не значели и ни оставиха да чакаме.Междувременно едното око на малкия се поду и затвори.След 10  8O часово чакане буквално се видяхме с доктора,който не ни обърна особено внимание,каза да взимаме АБ и лекарство за Т.От понеделник,малкия не е вдигал Т,пием АБ,но от два дни е със сополи,а от вчера започна и да кашля.През деня кашлицата беше отхрачваща,но сега спи и го чувам от време на време да кашля,но кашлицата е мисля че термина е лаеща,а според мен-ужасна :(.Час за личния ми лекар имаме чак за понеделник,в бърза помощ,дано никога повече не ми се налага да стъпвам,но.....аз съм силно притеснена,защото мисля,че състоянието на детето ми се влошава,въпреки АБ.
Кажете ми,нормално ли е всичко това и има ли място за притеснение.Вече цяла седмица сън не ме лови от безпокойство,защото съм напълно безсилна да помогна на детето си.Посъветвайте ме има ли нещо за което да настоявам да се направи на детето  ми-изследвания,секрети(въпреки,че тук май не са и чували за такова нешо),снимки...
Извинявам се,че стана толкова дълго и вероятно объркано,но съм адски притеснена.Ще чакам отговора Ви с нетърпение.
Благодаря Ви предварително!
« Последна редакция: Януари 05, 2008, 09:20:48 am от dany_ip »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #875 -: Януари 05, 2008, 10:42:01 am »
Това е естественото развитие на нещата.
Ако детето е без температура,вероятно се подобрява.
Може би добавката на сиропче за кашлица би било от полза.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #876 -: Януари 05, 2008, 11:43:54 am »
Здравейте!Детето ми е на 1г. и 4 м.. Има суха кашлица и не-честа - по 8,10 пъти на ден! Особено като се събуди сутрин доста накашля и вечер преди да се легне. Какво сиропче да й давам? Иначе нямаме други проблеми, добре си е , няма температура...нямам представа от какво накашля! Ако можете да ме посъветвате нещо...!?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #877 -: Януари 05, 2008, 11:48:27 am »
Да заведете детето да го прегледат би било най-разумното.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #878 -: Януари 05, 2008, 11:51:42 am »
Докторе, като стана дума за отглеждане на дете в чужбина, един въпрос - как стои въпроса с развитието на езиковите способности. Имам чувството, че все още много малко проучвания има в тази сфера и не мога да намеря почти никаква инфо в интернет. Имате ли някакви линкове или да препоръчате книги за отглеждане на дете в двуезична обстановка? Какво би помогнало или забавило/затруднило интегрирането на два езика?
Няма такъв проблем просто, особено за деца родени в страна,различна от тази на единия или другия родител. Децата се адаптират обикновено лесно, ако има добра семейна среда, независимо от езика и макар и понякога със закъснение (не не обезателно за всички деца!) проговарят и двата езика свободно.
Нищо не може да замени научаването на 2-ри език в семейна обстановка, и по естествен начин.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - деца от 1 до 6 годинки
« Отговор #879 -: Януари 05, 2008, 11:55:13 am »
Благодаря!