0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #720 -: Януари 09, 2008, 17:03:35 pm »
бисквитена торта с маргарин.Става страхотно.

Мммм, не вярваме докато не видим.
А думай сега рецептата! :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #721 -: Януари 09, 2008, 18:22:12 pm »
бисквитена торта с маргарин.Става страхотно.

Мммм, не вярваме докато не видим.
А думай сега рецептата! :lol:

И аз я искам.Познато ми звучи ама не се сещам.Върти ми се нещо че и мармалад имаше това нещо. :)
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #722 -: Януари 09, 2008, 18:30:19 pm »
Да фикса е с пилешо месо,ама е страхотен.Може би си го правила със свинско месо и затова така ти наподобява на винен кебап :D
Аз ще правя пиле с ориз.И бисквитена торта с маргарин.Става страхотно.

Роси,за пилешко и свинско е,сега проверих на опаковката.

Аз сготвих телешко с ориз за населението.Бъркани яйца,без мазнина,с лук,чесън и сирене -за мен/нали съм на диета/.

Роси,пусни рецептата за бисквитената торта.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #723 -: Януари 09, 2008, 19:01:40 pm »
Ориз със зеленчуци, банички на Бела и крем-ванилия.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #724 -: Януари 09, 2008, 19:10:59 pm »
Мимка, я кажи с какво го правиш ванилията. Аз имам един на д-р Йоткер, но нямам мляко, а само сметана Хопла. Мисълта ми е може ли ванилията на Йоткер да се разбие със сметана хопла? А утре ми е късно да го направя /тогава ще имам мляко/, щото ще имам гости и тази вечер съм решила да направя руло, а при мен задължително пренущуват. Чудя се с какво да направя рулото и не ми ражда акъла - приемам идеи.
« Последна редакция: Януари 09, 2008, 19:12:37 pm от Mary »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #725 -: Януари 09, 2008, 19:16:56 pm »
А, тая вечер е с мляко и нешесте.Иначе аз много обичам селския ванилов крем, ама не ми се занимава.
Идея си нямам за смет :oops:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #726 -: Януари 09, 2008, 19:47:06 pm »
А картофа кога се пълни,преди или след печенето.
Картофите се измива много добре защото се готвят с обелките (а някои дори ги хапват). Намаслява се тавичката - казват че с гъша мас ставали най-добре но аз не съм пробвала). Картофите могат да се разрежат по два начина. Могат да се разрежат на две (някои дори ги захлупват в тавата и така ги пекат) или само да се направи Х-овиден разрез само до 1/3 от дълбочината.
Маслото или пълнежите се слагат когато се сервират.
Ще потърся после рецепти за пълнежи ако някои се интересува.

Never say "Never"
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #727 -: Януари 09, 2008, 20:40:40 pm »
Аз имам един на д-р Йоткер, но нямам мляко, а само сметана Хопла. Мисълта ми е може ли ванилията на Йоткер да се разбие със сметана хопла? А утре ми е късно да го направя /тогава ще имам мляко/, щото ще имам гости и тази вечер съм решила да направя руло, а при мен задължително пренущуват. Чудя се с какво да направя рулото и не ми ражда акъла - приемам идеи.

Ако не ти е много късно, можеш със сметана или сухо мляко от пакетче, ако имаш.

Какво руло?
 
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #728 -: Януари 09, 2008, 21:04:56 pm »
А картофа кога се пълни,преди или след печенето.
Картофите се измива много добре защото се готвят с обелките (а някои дори ги хапват). Намаслява се тавичката - казват че с гъша мас ставали най-добре но аз не съм пробвала). Картофите могат да се разрежат по два начина. Могат да се разрежат на две (някои дори ги захлупват в тавата и така ги пекат) или само да се направи Х-овиден разрез само до 1/3 от дълбочината.
Маслото или пълнежите се слагат когато се сервират.
Ще потърся после рецепти за пълнежи ако някои се интересува.

Аз се интересувам..
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #729 -: Януари 09, 2008, 21:19:39 pm »
Ето и рецептата за бисквитената торта с маргарин.В първия момент може да ви се стори ,че ще е мазно ,но не е така.
Продукти:
2 пакета бисквити "Закуска"(може и други)По ефектно е ако 1 пакет са кафеви(какао) бисквитите а другия бели.
1маргарин от големите(без значение какъв)
Пудра захар на вкус(около половин пакет )
1-2 ванилии
1 буркан компот(може и с безалкохолно,сок)
Маргарина се смесва така както е в твърдо състояние с пудрата захар,слага се ванилията   и се разбърква добре.Взема се съд в който ще е тортата .Топим бисквитите в компота ,но да не се вкашнат,редим 1 ред бисквити ,мажем с маргарина,пак ред бисквити топени в компота ,мажем с маргарин и т.н.докато свършат бисквитите.Отгоре вече може да експериментирате при украсата.Аз ръся шоколадови пръчици.Когато престои няколко часа става по сочна.  Да ви е сладко.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #730 -: Януари 09, 2008, 21:26:04 pm »
Ето и рецептата за бисквитената торта с маргарин.В първия момент може да ви се стори ,че ще е мазно ,но не е така.
Продукти:
2 пакета бисквити "Закуска"(може и други)По ефектно е ако 1 пакет са кафеви(какао) бисквитите а другия бели.
1маргарин от големите(без значение какъв)
Пудра захар на вкус(около половин пакет )
1-2 ванилии
1 буркан компот(може и с безалкохолно,сок)
Маргарина се смесва така както е в твърдо състояние с пудрата захар,слага се ванилията   и се разбърква добре.Взема се съд в който ще е тортата .Топим бисквитите в компота ,но да не се вкашнат,редим 1 ред бисквити ,мажем с маргарина,пак ред бисквити топени в компота ,мажем с маргарин и т.н.докато свършат бисквитите.Отгоре вече може да експериментирате при украсата.Аз ръся шоколадови пръчици.Когато престои няколко часа става по сочна.  Да ви е сладко.


А Рози,плодовете от компота не се ли използват?
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #731 -: Януари 09, 2008, 23:01:51 pm »
Пуканка,аз си ги хапвам :lol:понякога  оставям малко за декорацийка.Може да експерементираш естествено,даже може и м/у пластовете да се сложат плодчета,но не съм опитвала.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #732 -: Януари 10, 2008, 00:12:54 am »
“Jacket potatoes”   представлява необелен картоф (jacket означава и обвивка на картоф), който се завива във фолио и се пече. В една тавичка без мазнина, без вода, без подправки се слагат, колкото побере картофи, завити във фолио (тоест, всеки картоф е завит в отделно парче фолио). Пекат се около 1,5 ч. Вадят се един по един, колкото искаш да изядеш и докато е топъл картофът се разрязва на две, намазва се обилно с масло и се яде със сиренце. По-луксозният вариант е, след като ги намажеш с масло, да ги поръсиш доста обилно с настърган кашкавал и да ги запечеш. Става много вкусно, леко и хранително. Може да се напълни картофът и с фасул, гъби, риба или нещо друго. Не се бели кората изобщо, защото тя поддържа цялата структура на картофа.  Ето как изглеждат:

http://www.sainsburys.co.uk/food/mealideas/10thingstodowith/jacketpotatoes/10thingstodowithjacketpotatoes.htm

http://www.kingedward.co.uk/recipes.html

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #733 -: Януари 10, 2008, 10:52:24 am »
Пържени пилешки бутчета и картофена салата със синьо сирене.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #734 -: Януари 10, 2008, 10:54:17 am »
Пържени пилешки бутчета и картофена салата със синьо сирене.

Денис, обожавам всякакви манджи със синьо сирене.Моля те кажи как я правиш тази салата.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #735 -: Януари 10, 2008, 14:32:07 pm »
Тази вечер сме на гювеч със свинско.
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #736 -: Януари 10, 2008, 15:22:49 pm »
Макаронена салата с рулца от раци. :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #737 -: Януари 10, 2008, 18:10:26 pm »
Телешко и свинско на хапки в гювеча с гъбки, пресни картофи, праз и домати
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #738 -: Януари 10, 2008, 18:11:52 pm »
Дробчета по селски и пържени картофки.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #739 -: Януари 10, 2008, 18:13:01 pm »
Аз днес чакам гости, та съм понаготвила, но това е моя шедьовър за вечерта ....е има какво още да се желае, но се надявам и да е вкусно.