0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #700 -: Януари 08, 2008, 16:20:24 pm »
Ние купихме готови кюфтета и кебапчета. А аз направих една много вкусна измишлйотина с едни сушени плодове дето се чудех от месец кво да ги правя. Направих Монахинята ама с плодовете,като ги сварих преди това.И после със сиропа от плодовете я залях.И вече сладкиша се изяде. :D

Пуканка, като ходихме на кръстник, кръстницата беше направила шахматна торта, обаче с кивита и банани между блатовете, направо си облизахме пръстите!!!!!

Мимка, не ме карай да се облизвам, а веднага вземи рецептата от свекито си.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #701 -: Януари 08, 2008, 16:28:58 pm »
Отде накъде от свекито бе??? 8O 8O 8O
Нали ти викам, че кръстницата я е правила като ходихме на кръстник на 2ри (те нашите са 'серийни крътници' -кумували са 3 пъти и от 1ви до 3ти у тях е весело!
 :-)
Айде, почнах аз да готвя-за Нова Година си купих нов гювеч, вече по-голям и вече за 3ти път готвя в него.
Ще взема рецептата от крсътницата, тя ми е комшийка.Ама не мисля,че беше нещо специално-обикновена шахматна торта, като между блатовете беше наредила банани и кивита, ама по интересен начин-върху кафевите изрезки от блатовете бананите, а върху белите кивитата.Голяма играчка е било, ама си струваше!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #702 -: Януари 08, 2008, 16:32:38 pm »
Отде накъде от свекито бе??? 8O 8O 8O
Нали ти викам, че кръстницата я е правила като ходихме на кръстник на 2ри (те нашите са 'серийни крътници' -кумували са 3 пъти и от 1ви до 3ти у тях е весело!
 :-)
Айде, почнах аз да готвя-за Нова Година си купих нов гювеч, вече по-голям и вече за 3ти път готвя в него.
Ще взема рецептата от крсътницата, тя ми е комшийка.Ама не мисля,че беше нещо специално-обикновена шахматна торта, като между блатовете беше наредила банани и кивита, ама по интересен начин-върху кафевите изрезки от блатовете бананите, а върху белите кивитата.Голяма играчка е било, ама си струваше!

Обърках се бе Мимка. А питам за рецептата, защото аз правя една шахматна ама блатовете не са вкусни от една страна и крема също.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #703 -: Януари 08, 2008, 16:47:17 pm »
Ами направи ги обикновени. Аз така ги правя и на полувината слагам какао, другите оставям натурал.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #704 -: Януари 08, 2008, 17:00:47 pm »



 А питам за рецептата, защото аз правя една шахматна ама блатовете не са вкусни от една страна и крема също.

Ааааа, мене за такива рецпти не ме питай, мога да ви кажа само рецептата на най-страхотната торта Гараш-с 10 яйца дето се прави, моя мъж само като чуе за нея и почват да му текат лигите.А за шахматната ще искам рецептата, само нека още ден-два да минат да се оправя съвсем, че не ми се ходи при бебока в това състояние, пък ако и се обадя по телефона, тя както е като моя мъж 'бързачка', ще отиде на моя заплатата за сметка на мобилния. :lol:
« Последна редакция: Януари 08, 2008, 17:05:45 pm от Мимка »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #705 -: Януари 08, 2008, 17:04:16 pm »
Пак няма да готвя.Ще изпратя DHL/детето/до свеки,че е сготвила свинско със зеле.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #706 -: Януари 08, 2008, 17:05:49 pm »
Късметлийка :)
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #707 -: Януари 09, 2008, 03:31:03 am »
Аз ще правя Jacket Potatos днес. Много вкусни стават. С масълце за гарнитура или пък с пълнеж да си ги хапваш докато парят ммм.



Най-любими са ми с 3-4вида сирена или пък с риба тон и царевица объркани с майонеза. За месоядните (като мъжа ми) настърган кашкавал омесен с нарязана на кубчета шунка или пушено пиле. За по-екзотичните има много популярна рецепта със скариди в чили сос.
Това е доста бърза рецепта. В Англия са най-популярни с фасул (от магазина си го купувам в консервички затворен, незнам тук в бг дали се продава). Аз си вземам на Heinz.


По принцип стават на хубави когато се пекат на по-бавен огън (поне час), но и на 300 градуса да ги пекнеш пак стават. А и предимство е че могат да се изпекат предварително и после да ги претоплиш.
« Последна редакция: Януари 09, 2008, 03:32:59 am от bloodymary »

Never say "Never"
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #708 -: Януари 09, 2008, 07:12:28 am »
А картофа кога се пълни,преди или след печенето.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #709 -: Януари 09, 2008, 08:49:37 am »
Ще изпратя DHL/детето/до свеки,

 :lol: :lol: :lol:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    eagle

  • ****
  • 515
  • "Дързостта е гениалност, сила и вълшебство". Гьоте
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #710 -: Януари 09, 2008, 10:38:10 am »
тази вечер сме на картофен огретен и Маги ще помага :wink:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #711 -: Януари 09, 2008, 11:38:40 am »
тази вечер сме на картофен огретен и Маги ще помага :wink:

Любимото ми!!!!! :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #712 -: Януари 09, 2008, 13:54:41 pm »
тази вечер сме на картофен огретен и Маги ще помага :wink:
Любимото ми!!!!! :lol:

И на мен ми е любимо!  :lol:
Аз също бях решела тази вечер да сме на картофен огретен, но милото ми се обади, че ще ходим у приятели тази вечер.
Ще се събираме компанията, с която бяхме на Нова година. Понеже сме се оляли в пазаруването и във фризерите останаха доста провизии от общия кюп, довечера ще ги опостушаваме.   :lol: Тъй решило мъжкото съсловие.
Абе ако ни беше хванал капана в Еленския балкан щяхме да сме забравили вече за тях, ама малко късмет изкарахме, че се прибрахме що-годе навреме.  :P
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #713 -: Януари 09, 2008, 14:14:10 pm »
Ние довечера ще сме на пилешка супичка, картофените топки по рецепта на Пуканка и някаква салатка, но още незнам каква  :lol:
Пепка, пиши после топките как са и дали са ви харесали. имат вкус на картофени кюфтенца, но са по пухкави.

Pukanka, много сполучливи тез топки   :balk_46: станаха супер   :balk_103: 
Наистина наподобяват картофените кюфтета, но по твоята рецепта стават по- вкусни  :eating:

Ние довечера ще сме на сирене по шопски, салатка от домати и краставици или туршийка и бисквитена торта  :hungry:

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #714 -: Януари 09, 2008, 15:26:35 pm »
 Бе като заговорихме за "Маги",и аз днес съм приготвила едно свинско да го правя на кавърма с фикс.Обаче,не знам как е при вас,на мен тоя фикс повече на винен кебап ми мяза.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #715 -: Януари 09, 2008, 15:33:29 pm »
Бе като заговорихме за "Маги",и аз днес съм приготвила едно свинско да го правя на кавърма с фикс.Обаче,не знам как е при вас,на мен тоя фикс повече на винен кебап ми мяза.

Ти за кой фикс говориш?  :? Или аз пак нещо недоразбрах  :oops: Извинявай
« Последна редакция: Януари 09, 2008, 15:35:51 pm от eli_v »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #716 -: Януари 09, 2008, 15:34:55 pm »
Фиксът за кавърма има вкус на винен кебап.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #717 -: Януари 09, 2008, 15:46:06 pm »
Аха.
Ама той фиксът за кавърма не беше ли с пилешко месо? :?

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #718 -: Януари 09, 2008, 16:21:31 pm »
Ние довечера ще сме на пилешка супичка, картофените топки по рецепта на Пуканка и някаква салатка, но още незнам каква  :lol:
Пепка, пиши после топките как са и дали са ви харесали. имат вкус на картофени кюфтенца, но са по пухкави.

Pukanka, много сполучливи тез топки   :balk_46: станаха супер   :balk_103: 
Наистина наподобяват картофените кюфтета, но по твоята рецепта стават по- вкусни  :eating:

Ние довечера ще сме на сирене по шопски, салатка от домати и краставици или туршийка и бисквитена торта  :hungry:



То и от готвача зависи.Щом са ви харесали,значи си те бива. :wink:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #719 -: Януари 09, 2008, 16:58:09 pm »
Да фикса е с пилешо месо,ама е страхотен.Може би си го правила със свинско месо и затова така ти наподобява на винен кебап :D
Аз ще правя пиле с ориз.И бисквитена торта с маргарин.Става страхотно.
« Последна редакция: Януари 09, 2008, 17:00:02 pm от rouzi-anna »