0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #320 -: Ноември 22, 2007, 14:11:11 pm »
Рози, не се слага брашно, така ги пържиш. Само че преди това гледаш да са отцедени хубаво, за да не пръска. Аз добавям и малко вода, за да може да се покрие патладжана и да не остава на мазнина, че е много тежък иначе. А като ги сложиш да се пекат, като има вода и патладжана, който е издълбан се опича. Иначе ги запържваш колкото да има цвят. Не да са добре опържени.
Другата рецепта, която обожавам е патладжан с млечен сос. Пържиш патладжана, пак без да е овалян в брашно, нареждаш в едно иенско стъкло или купа, или подходящ съд, след това разбиваш една кофичка с кисело мляко, слагаш вътре счукани или пресовани няколко скилидки чесън с една по-малка глава лук, малко сол и малко от мазнината, в която е пържен патладжана. След това заливаш със сместа. Отгоре посипваш със сусам и мента и се консумира сравнително студено. Много е вкусно, а ментата и сусама му придават страхотен вкус.
Бон апети! :wink:
Пешек, харесва ми твоя вариант, ама немам нерви да го правя, аз съм по мързеливите манджи :oops:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #321 -: Ноември 22, 2007, 14:25:20 pm »
една страхотна рецепта с патладжан:
нарязва се на кръгчета, пържи се без брашно, реди се един ред в тавичка, слага се разбъркано яйце и сирене върху всяко кръгче, захлюпва се с друго кръгче патладжан, залива се с доматен сок и чесън и се запича 15-20 мин., колкото да дръпне яйцето. Ще си оближете пръстите, ние с дзверо изяждаме една тавичка :wink:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #322 -: Ноември 22, 2007, 17:06:33 pm »
Ози, сигурно си права, но аз нямам фритюрник, а и винаги съм ги правила в тиган, така че си стават добри. Каквато и да е технологията, важен е резултатът.  :D
Гане, благодаря за уточненията.  :D
Стефи, и твоята рецепта изглежда много вкусна, а и така никога не съм правила патладжани. Ще опитам и твоя вариант, и на Гането. Явно, ще е патладжанен месец.  :D Обаче, като гледам, май само аз ги пържа, оваляни с брашно?! Вярно, че така стават много тежки, но...явно, е до навик.
Благодаря ви, момичета!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #323 -: Ноември 22, 2007, 18:58:02 pm »
Тази вечер си дояждахме зелето с пиле.За утре съм подготвила да правя шницели и паниран карфиол .
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #324 -: Ноември 22, 2007, 19:06:24 pm »
Пилешки бутчета с масло и бира.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #325 -: Ноември 22, 2007, 19:08:54 pm »
  Аз спретнах набързо един крем-карамел.Любимият го обожава.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #326 -: Ноември 22, 2007, 19:42:56 pm »
днес сме на спагети, че сега влизам  :wink:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #327 -: Ноември 22, 2007, 19:44:58 pm »
днес сме на спагети, че сега влизам  :wink:
Ехооо, кой те е пуснал толкоз рано от работа :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #328 -: Ноември 22, 2007, 19:47:21 pm »
 :D и аз се чудя ....
ох ... ще ходя поне водата да сложа да ври, че ако се помотам още малко ...

о не ...  :P оказа се, че нямам спагети ... имам някакви буквички и ще се опитам да спретна нещо като ДиваРозината рецепта от другата темичка ...
« Последна редакция: Ноември 22, 2007, 19:55:23 pm от mmery »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #329 -: Ноември 23, 2007, 08:51:07 am »
Пилешки бутчета с масло и бира.

ей това ми звучи много интересно! :lol:Мари я драсни някой ред,да видим как ги приготвяш? :wink:
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #330 -: Ноември 23, 2007, 12:06:42 pm »
Тази вечер сме на друсан кебап с праз,за гарнитура-картофено пюре и шопска салатка.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #331 -: Ноември 23, 2007, 12:36:11 pm »
Пилешки бутчета с масло и бира.

ей това ми звучи много интересно! :lol:Мари я драсни някой ред,да видим как ги приготвяш? :wink:
Ади, много бързо, лесно, вкусно :wink:
мажа бутчетата с масло и червен пипер и сол, в тавичката сипвам бира до средата и малко вода и така печа, става ммммммммм супер крехко и вкусно. Така приготвям и всякакъв вид пържоли също.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #332 -: Ноември 23, 2007, 14:27:23 pm »
 Обмислям някаква вариация на постен ориз довечера.Давайте предложения,моля!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #333 -: Ноември 23, 2007, 14:30:37 pm »
с праз и гъби - снощи така си правих аз!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #334 -: Ноември 23, 2007, 15:25:38 pm »
Някой може ли да ми даде рецепта за катми?Ама да стават пухкави и да са с мая а не като палачинки.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #335 -: Ноември 23, 2007, 15:32:07 pm »
Обмислям някаква вариация на постен ориз довечера.Давайте предложения,моля!

Аз постих 7 дена и си приготвих ориз с зеленчуци.Стана бързо и вкусно! :D
В тавичка слагаш 1 чаша хубаво измит ориз,прибавяш ситно нарязан лук(1 голяма глава),всякакви видове зеленчуци(морков,грах,царевица,гъби,зрл.фасул....),мазнина ,подправки(маги 10 зеленчука,сол,черен пипер,червен пипер,чубрица) ,4 1/2 чаши вода и слагаш в фурна.За приблизително  половин час е готово! :D


Mari_Pz много ти благодаря за рецептата.Тези дни непременно ще пробвам! :D
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #336 -: Ноември 23, 2007, 16:03:21 pm »
 Благодаря,Ади,точно така направих.Аз не постя,но нещо напоследък не ми е месно.Май и домочадието е на такава вълна-оня ден готвих пиле с картофи-пак омахахме картофите,а месото остана почти всичкото.Жалко,че нямаме куче...
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #337 -: Ноември 23, 2007, 17:29:57 pm »
Някой може ли да ми даде рецепта за катми?Ама да стават пухкави и да са с мая а не като палачинки.
Не съм я правила още, но ми хареса като продукти :wink:
КАТМИ

 

Правя ги по рецептата на pep-4о

"Продукти за 10-12 катми с d около 20см.:

около 400гр брашно
500 мл топла вода
щипка сол
щипка захар
25-30гр  мая

1 бр. жълтък и мазнина за мазане на сача

около 70-80гр масло за мазане на катмите

***всякакви други добавки като яйца и мляко са екстри.
Приготвяне:
Маята се размива с малко хладка вода и към нея се прибавят всички останали продукти.
Разбъркват се хубаво и се приготвя тесто  по-гъсто от палачинково, което се оставя да втаса -  обемът му се увеличи поне 2-3 пъти.
Разбърква се.
За всяка катма сачът се намазва с парче ябълка или лук, потопени в мазнина и разбит жълтък
Гребва се с черпак и се сипва в нагорещения и намазан сач - така, че дебелината да стане поне 6-8 мм.
Когато цялата кора стане на шупли  и се вижда, че няма сурово тесто отгоре, с лопатка се отлепя и обръща
Запича се за 1 мин и от другата страна.
Веднага след изпичането катмите се намазват с масло.
Мисля, че и в тиган с леко намазняване няма да има проблем!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #338 -: Ноември 23, 2007, 17:50:32 pm »
рецептата изглежда супер. Благодаря ти много  :bighug: Утре сме на катми с шунка и кашакавалче вътре.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #339 -: Ноември 23, 2007, 18:49:24 pm »
скумрия на грил тигана и зелена салата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит