0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #300 -: Ноември 20, 2007, 17:42:45 pm »
днес направих и една пилешка супа, нищо че има от другите яденета  :wink:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #301 -: Ноември 20, 2007, 18:40:08 pm »
Благодаря ти,Пуканка! :flower:Моят съпруг настояваше,че трябва да ги сваря,преди да ги панирам.Аз никога не съм ги приготвяла,но пък си мислех,че варенето е излишно.Е,оказах се права.Това ще е менюто за утре,а тази вечер сме на мусака.
Що се отнася до големите вити баници на "Белла",купувам ги от Метро и сме очаровани.Много сполучлива рецепта.


Нееее, в никакъв случай не се варят му кажи.

А аз днес се отчетох с чесново пиле на грил, и понеже утре няма да имам време да готвя, от тази вечер сготвих кисело зеле с пиле.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #302 -: Ноември 21, 2007, 09:59:51 am »
Днес ще правя зеле на фурна. Без месо, мъжо го искал постно  :lol:
На мен, обаче ми се хапва месце и ще забъркам нещо допълнително  :hungry:

Виждам, че за днес първа се разписвам тук, така че желая на всички ви приятен и успешен ден!   :flower:   :goodluck:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #303 -: Ноември 21, 2007, 16:14:30 pm »
  Днес ще готвя пиле-мутант с картофи на фурна.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #304 -: Ноември 21, 2007, 16:21:42 pm »
Пиле мутант?????  8O Да не е с 4 крака или 2 глави? :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #305 -: Ноември 21, 2007, 16:27:26 pm »
 Хи-хи,не,просто е огромно,направо не знам свекъра с какво го е хранил,ама има месо за три манджи :lol: :lol: :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #306 -: Ноември 21, 2007, 16:44:21 pm »
То има една такава порода, дето за 40 дни стават 3 кила, ама не й знам името.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #307 -: Ноември 21, 2007, 18:03:25 pm »
Аз пък направих имам баялдъ :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #308 -: Ноември 21, 2007, 18:58:05 pm »
То има една такава порода, дето за 40 дни стават 3 кила, ама не й знам името.

Бройлери.
А пък аз разчиствам фризера и вчера пържих месо и гъбки с масло. И в добавка гъбено сосче много лесно и вкусно се получи. За утре умувам още. Ама хич не ми идва на акъла. Май ще пържа яйчица, че се задържаха доста в хладилника.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #309 -: Ноември 21, 2007, 18:58:27 pm »
Аз пък направих имам баялдъ :lol:

това какво беше много ми е познато но не се сещам какво представлява
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #310 -: Ноември 21, 2007, 19:24:01 pm »
Аз пък направих имам баялдъ :lol:

това какво беше много ми е познато но не се сещам какво представлява

Имам баялдъ

Ами това са патладжани, разделени на по две половини, извадена им е вътрешността. Нарязва се вътрешността на дребни парчета, запържва се заедно с лук, чесън, червен пипер и домати. Издълбаните половинки се запържват и те, нареждат се в тавичка и се пълнят със сместа. После се слага във фурната и се допича. И това е. Казва се така, защото е турско ядене и се прави много мазно /аз обаче не го обичам мазно/ и се казва, че било любимата манджа на имама. Та като го ядял, чак баялдисвал от това, та затова :lol:
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 14:23:54 pm от mishanta »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #311 -: Ноември 21, 2007, 19:42:31 pm »
Дайте някоя интересна рецепта за пилешки пържоли
Много е тъжно когато виждаш как твоите мечти се сбъдват на някой друг
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #312 -: Ноември 21, 2007, 20:11:12 pm »
Питата на Мари_пз е пробвана!
Заслужава си да се направи  ммммммм!

"Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него."
 Буда
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #313 -: Ноември 21, 2007, 22:44:16 pm »
Момичета сетих се нещо което става бързо и е вкусно, като предястие или гарнитура.  Паниран карфиол. Карфиола се отделя на малки парчета (на букетчета), и както си е така суров се овалва в разбити яйца и после в галета. Пържите във фритюрник, на около 170°, докато придобият златно-кафеникав цвят.
Да ви е сладко.
Днес при нас имаше яйца по панагюрски. :wink:
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #314 -: Ноември 21, 2007, 23:51:09 pm »
Ози, това е едно много вкусно ястие, което, няма да повярваш, но го приготвям вече повече от 10 години!  :D Помня много точно, че за първи път го опитах през далечната 1993 г. в Чехия и ми хареса много. Само че в моята рецепта, карфиолът първо се сварява и после се къса на розички, които се панират. Подправям го само с черен пипер.  :D
Гане, твоята рецепта е нещо, което ще направя до края  на седмицата. Имам 6 патладжана и тъкмо си мислех как да бъдат. Бях си намислила да ги изпържа, после  да направя доматен сос с лук, чесън и босилек и пак да върна обратно патладжаните. Става много вкусно. Но и твоето предложение изглежда добро, а не съм го приготвяла никога, та...благодаря за рецептата.  :D Но имам един процедурен въпрос: само мазнина или и вода има в тавичката; заливаш ли ги с нещо отгоре пълнените патладжани; могат ли да се изпържат добре, като си остават доста дебелички двете половини; пържиш ги, оваляни с брашно, нали?
« Последна редакция: Ноември 21, 2007, 23:58:21 pm от DivaRoza »
*

    Osiana

  • *****
  • 4888
  • Обещах, че повече никога няма да обещавам...
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #315 -: Ноември 22, 2007, 09:17:02 am »
Розичка, ако е сварен при пържене  във фритюрник, карфиола ще пръска, ще стане на парчета. Ако го пържиш в тиган, може и да го вариш. Но след като няма нужда не виждам защо. :D
Цветя 2009 Рози Цветя 2008

"Има два начина да изживееш живота си. Единият е като мислиш, че не съществуват чудеса.
Другият е като мислиш, че всяко нещо е чудо."
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #316 -: Ноември 22, 2007, 11:12:21 am »
Аз днес направих  пилешка супа,пилешки бутчета с картофки,пилишко с ориз и зеленчици.Тази седмица май ще започнем да коткодякаме :lol: :lol: :lol:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #317 -: Ноември 22, 2007, 13:44:11 pm »
Днес ще правя грах яхния :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #318 -: Ноември 22, 2007, 13:44:40 pm »
Розич, няма да ти останат сурови патладжаните, нали после ги запичаш. Аз много я обичах имам-баялдата, ама с тоя гастрит, не смея и да си помисля даже.
Гане, нали нямаш нищо против да предложа и моята версия. В къщи това нещо се правеше с цели патладжани. През 2см. се обелваше кората. Правеше се разрез и след като се поизпържи се пълни. Само че майка ми слагаше и морков в плънката. А моята мързелива версия е: режеш патладжана на по-дебели филийки, запържваш и редиш в тавата ред папладжан, ред плънка. И мяткаш във фурната. Най-лесно ми беше така, пък и си сигурна, че са еднакво опържени патладжаните.
п.п. Установих защо не съм опитвала спиралки на Белла - ми те със спанак бе. Но сега ще си направя голямата баница да видя тя как е.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #319 -: Ноември 22, 2007, 13:47:54 pm »
  Аз пък няма да готвя днес,защото вчера сготвих за цяла армия.