0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #120 -: Ноември 06, 2007, 21:11:01 pm »
Хайде и аз да се включа във вкусната тема :D.
Тази вечер ще хапваме скумрия с масло и лимонче, картофено пюре и зелена салата с риба тон. :D 

Момичета, дайте ми идея за торта, искам да направя утре за именния ден на Михаил. По принцип си правя една-две торти, но ми се иска нещо ново да приготвя. Например мислех с бишкоти да е...имате ли някаква друга идея? Благодаря ви!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #121 -: Ноември 06, 2007, 21:34:30 pm »
Аз няма да готвя  :(, купих готова храна....ние сме едни от 130 000те хиляди дето нямат вода - ужааааааааасно е.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #122 -: Ноември 06, 2007, 21:47:10 pm »

Момичета, дайте ми идея за торта, искам да направя утре за именния ден на Михаил. По принцип си правя една-две торти, но ми се иска нещо ново да приготвя. Например мислех с бишкоти да е...имате ли някаква друга идея? Благодаря ви!


Kassi, надявам се ето ТУК да намериш нещо подходящо!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #123 -: Ноември 06, 2007, 22:09:01 pm »
Касси , как не те мързи да си играеш да правиш торта? :D Аз снощи готвих картофени кюфтета, днес спагети а утре плановете ми са или за шкембечорбичка или за курбан.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #124 -: Ноември 06, 2007, 22:26:13 pm »
Тази вечер бяхме на гювечета с пушено месо, сиренце, пушено сирене, доматки, кашкавал и яйчице отгоре :lol:
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #125 -: Ноември 06, 2007, 22:50:42 pm »
мерси момичета

утре ще ми е 1 готвене, но ще имам помощник поне

ще прегледам рецептите ви и ще ги изпробвам една по една всичките

защото са проверени и препоръчани от вас

много  :bighug: за вас

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #126 -: Ноември 07, 2007, 08:22:37 am »
Тази вечер бяхме на гювечета с пушено месо, сиренце, пушено сирене, доматки, кашкавал и яйчице отгоре :lol:

Аууу, напомни ми, че отдавна не съм правила гювечета!Мерсииииии  :lol:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #127 -: Ноември 07, 2007, 08:39:24 am »
Момичета, дайте ми идея за торта, искам да направя утре за именния ден на Михаил. По принцип си правя една-две торти, но ми се иска нещо ново да приготвя. Например мислех с бишкоти да е...имате ли някаква друга идея? Благодаря ви! [/b]

Tорта Тирамису

Може би малко късно се включвам, Каси, но опитвала ли си да правиш Тирамису?  То е с бишкотки.  За крема се разбиват 4 жълтъка с 1/2 ч.ч. пудра захар.  Отделно се разбива една кутия, около 1/2 кг., сирене маскарпоне заедно с 1 ч.ч. бита сметана.  Двата крема се смесват. Топят се 1 кутия бишкоти Савоярди в кафе с ликьор или ром и се редят.  Ред бишкоти, крем, втори ред бишкоти и вурху него пак крем.  Поръсва се с горчиво какао.  Става бързо, но трябва да се остави няколко часа да стегне в хладилник.  За предпочитане е да използваш тортена форма, стените на която се отварят и махат, защото колкото и да е може да протече малко докато стегне в хладилника, ако е наредено в плоска чиния.  Рецептата е изпитана и става фантастично Тирамису.  Весел празник!
« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 15:24:49 pm от mishanta »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #128 -: Ноември 07, 2007, 09:02:31 am »
Моят мъж тази вечер се е развихрил пак в кухнята. Купил сафрид,  направил няколко бурканчета маринован и сега ще пържи за вечеря. Вероятно ще мия чинии цяла вечер... :lol:

 А за закуска - купих банички "Белла". Момичета, пробвали ли сте ги? Много са хубави. Има с различни плънки. Хайде, приятна вечеря!

Душе, моят мъж също ми домъкна една торба със сафрид. Ама той си я лови, той си я чисти, а аз я приготвям. Сега съм заредила във фризера няколко торбички. Мисля да пробвам маринован.
Моля те да пишеш как правите маринована риба.

А между другото по-едрия сафрид става страхотен на скара. Аз не знаех, но кръстника ми ме светна. Посолявам го и го намазвам с олио и така да постои поне половин час. И го мятам на скарата. Първия път когато го правих по този начин, моя ми вика да сложа само една скара само да пробваме. Но докато махах рибата, едната се разчупи и аз реших да я опитам. Много ми хареса и метнах после втора скара. Моя като ме видя какви съм ги свършила щеше да се пукне от смях.

А за баничките Белла - само рекламата съм гледала, но мисля и аз да ги пробвам. Още повече, че има добри отзиви за тях.
Благодаря ти, Душе.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #129 -: Ноември 07, 2007, 11:15:36 am »
Момичета, искам да сготвя пиле на грил тази вечер. Кажете ми, моля ви има ли нещо особено в приготвянято на пилето, преди да се сложи да се пече  :help:
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #130 -: Ноември 07, 2007, 11:36:37 am »
Момичета, искам да сготвя пиле на грил тази вечер. Кажете ми, моля ви има ли нещо особено в приготвянято на пилето, преди да се сложи да се пече  :help:

Аз лично само осолявам пилето и така го пека.
След като е готово, го намазвам с маргарин Белла /малко реклама :wink:/

Виж, ако го пека в торбичка, там вече има допълнителни приготовления.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #131 -: Ноември 07, 2007, 11:56:09 am »
Аз го мажа с мазнина сол и червен пипер и така го пека, даже тук таме под кожата му муша парчета маргарин или масло, зависи какво имам под ръка.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #132 -: Ноември 07, 2007, 13:45:32 pm »
Аз го маша с олио леко и обилно покривам със подправки за пиле от готовите миксове. Задължително вътре в него и отгоре поръсвам обилно и със чесън на прах и така става чесново пиле на грил.Пека го дълго и на слаб огън към 170 градуса и така остава сочно и добре изпечено.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #133 -: Ноември 07, 2007, 15:26:51 pm »
Аз се включвам мнооооого късно в помощ на Касси, но за нея и всички на които им се отдава кулинарното изкуство :

Домашна торта " ГАРАШ "

продукти:
6 яйца
2 пак.краве масло или 1/2 маргарин БЕЛЛА
1 1/2 ч.ч. захар
2 бр.ванилия
3 с.л. какао - прах
2 1/2 ч.ч. смлени орехи
Начин на приготвяне :
1. белтъците се разбиват на сняг с 1-2 с.л. захар
2. жълтъците се разбиват с останалата захар и се прибавят на части маслото, ванилията и какаото. От готовата гладка смес се оделя 1 ч.ч. за намазване на тортата отгоре. Към останалата част от сместа се прибавят разбитите белтъци и смлените орехи.
Сместа се пече в намазана с мазнина малка тавичка с диаметър 20-22 см, като се внимава да не прегори. Изстиналият блат се обръща обратно и се намазва с отделената за целта смес и се поръсва със смлени орехи.

да ви е вкусно!

« Последна редакция: Октомври 18, 2013, 14:58:55 pm от mishanta »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #134 -: Ноември 07, 2007, 15:55:59 pm »
Можеш да намажеш пилето с майонеза получава се готина коричка. А за подправкете- каквито обичаш / аз готвя с малко подправки/.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #135 -: Ноември 07, 2007, 15:57:24 pm »
Майонеза и галета :wink:защото само с майонеза няма да стане коричката.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #136 -: Ноември 07, 2007, 16:15:00 pm »
Не панировка а коричка.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #137 -: Ноември 07, 2007, 16:16:15 pm »
Плами, защо си мисля, че трябва да има и брашно в блата  :ask:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #138 -: Ноември 07, 2007, 16:27:09 pm »
Майонеза и галета :wink:защото само с майонеза няма да стане коричката.

Пониравката е с яйце и галета :wink: не с майонеза и галета.
А тази рецепта с майонеза и после потапяне в галета я четох тука някъде, пробвах я и станаха чудесни печени пилешки бутчета с приятна хрупкава коричка.Ако не можете да я намерите да ви я припомня. Пилешки крилца, бутчета или цяло пиле се намазват с майонеза, после се потапят в галета и пожелание подправки и сусам.Пече се без да се добавя вода или друга мазнина.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #139 -: Ноември 07, 2007, 16:47:05 pm »
Плами, защо си мисля, че трябва да има и брашно в блата  :ask:

В тортата "Гараш" брашно няма - затова е така специална :)