0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #40 -: Октомври 31, 2007, 22:57:34 pm »
чакам отзиви!!!! :lol: :lol: :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #41 -: Ноември 01, 2007, 09:55:07 am »
  Ето и две рецепти от мен! :D
 "Чушки - бюрек"
 Чушките се изпичат и обелват, като предварително ги изчиствате от семките.
 Пълнежът е от: 1-2 сварени яйца, кашкавал и сирене, настъргвате на рендето и трите, щипка червен пипер, черен пипер и чубрица. Разбърквате и пълните чушките. После ги панирате като първо овалвате в брашно, после яйце и накрая в галета. По-скоро стават за предястие и са вкусни и студени.
 В неделя правих "Картофена пица":
 Сварявате картофи/количеството е според големината на тавичката, но такова, че да имате два пласта по1-2см./. Правите ги на пюре, прибавяте сол и олио. Това е за блатовете.
 Приготвяте сос от: консерва накълцани домати,малко олио, настъргана на ситното ренде 1глава лук, някакъв колбас или кренвирши нарязани на кубчета, или пилешки парченца/тук изборът е Ваш/,чубрица. Всичкото накуп го слагам в една тенджерка да ври до сгъстяване, не запържвам.
 След това намазвате тавичката с мазнина, поръсвате с галета и разстилате половината от картофеното пюре, изсипвате плънката и се слага още почистени от костилките маслини, кисели краставички, нарязани на филийки и настъргано сирене и кашкавал. Отгоре покривате с останалите картофи.
 Запичате в умерена фурна до златисто.
 Като се сетя за някоя по-различна от традиционите рецепти пак ще се включа. :balk_53:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #42 -: Ноември 01, 2007, 09:59:37 am »
а закуски какви приготвяте?
аз имам време само събота и неделя, моя съпруг може всяка сутрин, 365 дни, макарони със сирене да яде.Е, аз естествено правя туй-онуй, но ми се иска да разбера и за вас.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #43 -: Ноември 01, 2007, 10:02:32 am »
 Ние закусваме с "Фитнес"-сушени плодове,заляти с "Активия"-мюсли,много е вкусно и полезно!

  П.П.В събота и неделя правя палачинки.
« Последна редакция: Ноември 01, 2007, 10:04:03 am от Жекова »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #44 -: Ноември 01, 2007, 10:02:56 am »
У дома закуска се прави веднъж на няколко месеца.Никой няма време сутрин през седмицата, а събота и неделя сме при мама.Общо взето у дома се готви само вечеря.Като съм си у дома като огладнея си правя сандвич или си пържа картофки (тая шия не е от туршия... :lol:).Иначе аз лично обичам кук-кус или баница за закуска.(това при мама)
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #45 -: Ноември 01, 2007, 10:12:11 am »
Ние не закусваме  :oops: Само кафенце пийваме. Моят мъж работи и събота и неделя, така че ако случайно се случи някоя събота да стане по-късно, може да направя пържени филийки или палачинки (1-2 пъти в годината :D)
Иначе днес ще правя мусака и супа топчета. Ние нямаме проблем с яденето на една и съща манджа 2-3 пъти подред. Все пак и аз имам нужда от почивка  :wink:

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #46 -: Ноември 01, 2007, 10:16:43 am »
Хайде от мен идея за вечеря  :)
Довечера ще пека пилешки бутчета с гарнитурка ориз на фурна.
Бързо, лесно, вкусно  :wink:
Закуска правя само в събота и неделя и аз. Обикновенно бутерки, пържени банички, пържени филийки или бухтички. Бутерките и баничките ги пълня с колбас, сирене, кашкавал и яйца. Рядко правим сандвичи на тостерчето, най-вече ако не ми се занимава с друго  :wink:.
Правила съм няколко пъти и баница с хляб, ако имам останал сух хляб повече от половин. Много бързо става, ако искате да пробвате, ще ви напиша рецептата.
Палачинките по принцип ги правя за вечеря, защото мъжа ми ги обича пълнени с кайма и запечени след това с кашкавал. Стават много вкусни.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #47 -: Ноември 01, 2007, 10:22:34 am »
Извинете госпожо, да не си мислите, че ще кажете
Палачинките по принцип ги правя за вечеря, защото мъжа ми ги обича пълнени с кайма и запечени след това с кашкавал. Стават много вкусни.

И просто ей така ще ви се размине??? 8O 8O 8O

Рецептата или идвам да ти взема булчинската рокля, че много ми 'ареса! :lol: :lol: :lol:

п.п баница с хляб често прави на моя баба му (там сядаме 9 човека на масата и тя горката никога не може да придвиди колко хляб да вземе и винаги остава), но честно казано на мен не ми харесва.Ама останалите 8 ма'ат като луди.Пък и аз съм малко 'по-така', така че..
« Последна редакция: Ноември 01, 2007, 10:24:59 am от Мимка »
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #48 -: Ноември 01, 2007, 10:23:49 am »
Мими26,кажи я тази рецепта за баницата с хляб.Ние рядко закусваме .А за закуска правя пържени филийки,макарони,мекички,питки(рецептата дето ви я написах),или сандвичи.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #49 -: Ноември 01, 2007, 10:27:41 am »
Хайде от мен идея за вечеря  :)
Довечера ще пека пилешки бутчета с гарнитурка ориз на фурна.
Бързо, лесно, вкусно  :wink:
Закуска правя само в събота и неделя и аз. Обикновенно бутерки, пържени банички, пържени филийки или бухтички. Бутерките и баничките ги пълня с колбас, сирене, кашкавал и яйца. Рядко правим сандвичи на тостерчето, най-вече ако не ми се занимава с друго  :wink:.
Правила съм няколко пъти и баница с хляб, ако имам останал сух хляб повече от половин. Много бързо става, ако искате да пробвате, ще ви напиша рецептата.
Палачинките по принцип ги правя за вечеря, защото мъжа ми ги обича пълнени с кайма и запечени след това с кашкавал. Стават много вкусни.

Ей тази баница и баба ми я прави, много я харесвам, но така и не съм я питала как става
Тази вечер ще сготвя воденички с дом. сос, гарнитура - ориз със стафиди
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #50 -: Ноември 01, 2007, 10:32:08 am »
Мимка, и ние като се съберем, сядаме 9 човека, и баба ми се презапасява с хляб :lol:
ама и какви бухтички прави... цял сутрин пържи  :hungry:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #51 -: Ноември 01, 2007, 10:51:58 am »
Казвам и двете рецепти, че и аз си харесвам роклята и не я давам  :D
Реших да ги напиша само, ако проявите интерес  :wink:
Пълнени палачинки:
Правя стандартни палачинки, които пълня със следната плънка:
запържвам около 1/2 кайма или колкото имам, 1 глава лук, 1 главичка чесън - нарязани на ситно и след като е готова каймата слагам около половин голям буркан консервирани домати, обелени и пасирани, може и готов доматен сок. Подправям с чубрица, черен и червен пипер, кориандър млян, кимион млян, малко мащерка и риган. Сол не слагам. Оставя се на котлона докато се сгъсти (изври водата от доматите). Като е готово, натрошавам в плънката сирене около 200-300 гр. Разбърквам да стане еднородна смес, не на котлона, за да не омекне много сиренето. Слагам от плънката във всяка палачинка, навивам на рулце и нареждам в тавичка плътно една до друга. Накрая настъргвам отгоре кашкавал и запичам във фурната. Мен специално 3 ме засищат  :wink:
Баница с хляб:
Стария хляб го нарязвате на филийки и след това всяка филийка на кубчета. Слагате в по дълбока тавичка, заливате с олио и разбърквате кубчетата, за да се разнесе олиото по всички. Запичате кубчетата във фурната, като ги разбърквате от време на време, докато станат леко хрупкави. Правя заливка от 3-4-5 яйца, колкото имам, кисело мляко, пак колкото имам  - половин или 1 кофичка, сирене натрошено като за баница и прясно мляко - около 200-300 млл. Ако нямате може и 100-200 млл.вода. Заливам хляба, като разбърквам отново, за да се разпредели заливката добре навсякъде между кубчетата и мятам отново във фурната (може отгоре да залеете с малко олио), докато се зачерви отгоре като другата баница.

Дано съм се справила с обясненията  :oops: и дано харесате рецептите.
Аз обичам да експериментирам по принцип, така че скоро пак може да измисля някоя  :wink:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #52 -: Ноември 01, 2007, 11:27:14 am »
Какво значи 'стандартни палачинки'?Защото в моите има захар и ванилия...... 8OНякак не ми се връзва с кайма...затова питам....
Или ги правиш без захар и ванилия?
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #53 -: Ноември 01, 2007, 11:55:50 am »
Абе Миме бе... Когато правиш тесто за палачинки - или слагаш щипка сол за солена плънка, или щипка захар за сладка плънка :lol:
Разбира се, че няма да сложиш ванилия, като ще ги правиш солени  :lol: :lol: :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #54 -: Ноември 01, 2007, 12:01:39 pm »
Бе Рали, знам ли бе?Моя мъж обожава всякакви смесици сладко-солено като баница със сирене и захар, филия със сирене и мармалад, ...само дето ги яде само в майка си де, та викам-може и това да е нещо от сорта...
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #55 -: Ноември 01, 2007, 12:17:43 pm »
Мимка, аз ги правя със малко сол, без захар и ванилия, но с много малко да не са солени, а да са нормални на вкус.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #56 -: Ноември 01, 2007, 21:15:51 pm »
Айде от мен таз вечерната ни вечеря-крилца с картофи и лук в гювеч, със сос от домати, гъбки и топено сирене! :lol:



п.п Само аз ли ще пускам снимки бе...това, че аз пуснах темата не значи, че само аз ще пускам и фотосите! :-)
« Последна редакция: Ноември 01, 2007, 21:19:29 pm от Мимка »
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #57 -: Ноември 01, 2007, 21:30:14 pm »
Вкусно изглежда Мимка
Аз днес сготвих една футболна супа-така я нари4а милото и една манжи4ка с картофки доматенце и полешко месце.
За уте ще мислим.........
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #58 -: Ноември 01, 2007, 21:37:15 pm »
Да Мимка изглежда страхотно гозбата ти,давай насам :lol:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #59 -: Ноември 01, 2007, 21:45:16 pm »
  Мммммм, вкусно Мимка!!!
  Аз закъснях днес, но да кажа все пак какво вечеряхме  :D
Свинско (пилешко) с топено сиренце, кашкавал и гъби
Нямам снимка, но сготвих свинско месо(става и с пилешко) с топено сирене, кашкавал, гъби, подправки в йенска тенджера (не знам дали така се пише). Използвам топеното сирене, което е в кръглите кутийки, подправки: черен пипер, къри, малко шарена сол, сол и соев сос.
  Утре ще се възползвам от вашите идеи  :D
« Последна редакция: Октомври 17, 2013, 20:40:48 pm от mishanta »

Не се знае какво губиш, когато печелиш и какво печелиш, когато губиш!!!
Когато минаваш по въжено мостче над планинска река, не мисли за водата-мисли за брега...!