0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #100 -: Ноември 05, 2007, 16:36:04 pm »
Ние сме на задушени картофи в гювеч със сос от червено вино, гъбки и домати; и кебап.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #101 -: Ноември 05, 2007, 16:37:22 pm »
Хайде и аз да се включа в приготвянето на вечерята.  :lol: Бях много добра готвачка, но в последно време все мъжът ми готви и малко съм се изкалпазанила.  :oops: Тази вечер ще правя пилешка кавърма. Ще ползвам "Малките тайни" на Maggi, честно казано - обожавам ги тези неща. Всичките им продукти са на висота. В 3 с.л. нагорещено олио се запържват 2-3 глави лук, нарязан на шайби, прибавя се месото(около 500 гр. пилешко или свинско, нарязано на малки парченца)и го запържваме, докато почервенее. Съдържанието на пакетчето се разтваря с 500 мл вода и се добавя. Вари се 30 мин на слаб огън под похлупак. А бе, изобщо придържайте се точно към инструкциите на пакетчето. Сега прочетох и съветът на Маги - кавърмата да се използва като плънка на палачинка. Това не съм го правила и май тази вечер ще пробвам. Добър апетит!

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #102 -: Ноември 05, 2007, 16:39:02 pm »
о, сега се сещам още една салатка:
Сварени картофи, сварено цвекло,рачешки рулца,ябълка, сос/пасирам майонеза+кисело мляко+сирене+копър+соев сос/. Всички сварени зеленчуци се нарязват на дребно, заливат се със соса/по-гъст трябва да бъде/. Поднася се охладена и е розова на цвят. Ако се прибави повече от ябълката, има свежарски вкус. Страшно мезенце. А може да се добавят и други продукти, по ваш вкус.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #103 -: Ноември 05, 2007, 18:00:03 pm »
Да ви споделя какво гледах току що по Ути и веднага го забърках :)
много лесна и вкусна салата.
нарязва се праз, сирене-натрошено, малко орехчета, домати нарязани на кубчета, може и от консерва, аз добавих и няколко нарязани маслинки, подправих с малко суха мащерка, чубрица, сехтин, сол и малко оцет, стана превъзходно и за 5 мин. :D

а цвеклото за салата го нарязвам на кубчета след као го сваря, слагам в един буркан и заливам със зехтин, сол и оцет на око, оставям в хладилника една нощ, за да поеме марината и после колко водка изпиваааа :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #104 -: Ноември 05, 2007, 18:05:50 pm »
Свинско месо с картофи и моркови във фурната
чушка бюрек по рецептата на РИБА
и мисля една локумена баница да спретна след малко  :D
« Последна редакция: Ноември 06, 2007, 22:25:32 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #105 -: Ноември 05, 2007, 18:09:00 pm »
Адаш, или рецептата за локумена баница или идвам да изям на Стефи бузките!!!! :lol:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #106 -: Ноември 05, 2007, 18:09:28 pm »
Аууууу, 4е вкусна и полезна теми4ка :lol:
Тази ве4ер Ще готвя_ супи4ка постна и зеле на фурна с месо.
Приятна ве4еря на вси4ки :P




Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #107 -: Ноември 05, 2007, 18:16:58 pm »
http://kulinar.gbg.bg/recview.php?rid=808

ПРОДУКТИ:
500 г кори за баница
2 кутийки локум
4 яйца
1 ч.ч. захар
1 ч.ч брашно
1/2 ч.ч. краве масло
за сиропа:
2 ч.ч. захар
3 ч.ч. вода
2 ванилии


ПРИГОТВЯНЕ:
Разбийте яйцата със захарта, брашното и разтопеното масло за да се получи кексово тесто. Вземат се две кори, върху горната се разстила част от тестото. В единия край се поставя нарязан на ивици локум. Корите се завиват на руло и се поставят в предварително намазана с масло тава. Така докато свършат всички кори. Пече се в умерена фурна. След като се извади от фурната сладкиша се оставя да изстине напълно и се залива с горещ захарен сироп, приготвен от 2 ч.ч. захар и 3 ч.ч. вода и ванилията. Сладкишът трябва да престои поне 2 часа, за да поеме сиропа. 
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #108 -: Ноември 05, 2007, 18:57:36 pm »
Да си кажа и аз салатката. Идеята е точно от Хепи. Пресен спанак - нарязан по-на едричко. Лук на много тънки полумесеци - в много сгорещено олио го запържих лееекичко, полях с балсамов оцет и малко захар. Сипах вътре и белен слънчоглед. Като се поизпари оцета го изсипах върху спанака. Вече почти без мазнина, (щото тиганчето си беше мазно) :lol: сложих нарязаното на много тънко цвекло, сипах сока от половин лимон и сол. Не оставайте много на котлона - трябва да е хрупкавко. И това е - ефекто изглежда (според мен де).
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #109 -: Ноември 05, 2007, 19:13:03 pm »
Тази вечер ще спретна нещо набързо- пилешки дробчета по селски и салатка :)
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #110 -: Ноември 05, 2007, 21:17:02 pm »
Ние тази ве4ер сме на салатка от зеле с морковки и омлет със шунка и маи каквото имаше в хладилника му сложих на този омлет! :lol:-на бързи4ко,нямах много време :wink:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #111 -: Ноември 06, 2007, 14:41:21 pm »
Eй днес никой не е писал тук!  Ама вие тая вечер няма ли да готвите??? :?Мързеланки такива :wink: :wink: :wink: Горките ви мъже! :wink:

Аз ще се отчета с риба на скара и гарнитура пържени картофи, щото мно-о-ого ще закъснея, а това ще приготвя най-бързо.
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #112 -: Ноември 06, 2007, 15:26:55 pm »
ние ще сме на пилешки паржолки на тиган и салатка.оооо забравих и бяло винце
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #113 -: Ноември 06, 2007, 15:49:58 pm »
Тази вечер ще готвя шкембе-чорба.Тя е на голяма почит у нас.Даже още сега започвам,че докато се свари шкембетооо...
*

    brumbarche

  • *
  • 333
  • по пътя към нашето Чудо!!!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #114 -: Ноември 06, 2007, 16:58:57 pm »
Момичета, утре ще ми е 1 вечер като домакиня, искам да сготвя нещо на половинката, лошото е, че съм трагедия, не съм готвила НИКОГА.

Исках да пробвам нещо вкусничко и ЛЕСНИЧКО .... сами се досещате защо.

Цял ден рових в интернет но .... всички тези вкуснотийки ми се виждат сложни, а и като не знам става ли нещо в действителност.

Дайте някоя лесна рецепта, с пилешко например...

мислех в йенска купа да сложа пилешко с топено сиренце, краставички, морковче и каквото още се сетя и така да го запека.

и масълце де, дали ще излезне нещо?

благодаря ви
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #115 -: Ноември 06, 2007, 17:05:13 pm »
 brumbarche, върни се назад, мисля, че на 1ва или 2ра страница беше съм показала крилца с картофи в гювеч.По същия начин слагаш в йената пилешкото, слагаш му топено сиренце, чисто масло или маркарин, ситно нарязани краставички и морковчета, подправки (закъде без Вълшебен Вкус на Маги), аз лично изсипах и половин бутилка Болярски сос (домати с гъби) и малко водичка.Объркваш всичко, слагаш капака и печеш поне час и нещо (за задушеното се изисква малко повече от нормалното време).Става направо да си оближеш пръстите!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #116 -: Ноември 06, 2007, 17:29:55 pm »
Леле, писах цели 10 минути и поста ми изчезна - ще се гръмна...
Вrumbarche, в другата тема - "Вкусотти" на 17 или 18 страница има една рецепта на едно момиче - Petta, мисля, че се казваше, за хрупкави пилешки крилца или бутчета. Стават много лесно и са просто превъзходни. Няма да сгрешиш, ако ги направиш!
Моят мъж тази вечер се е развихрил пак в кухнята. Купил сафрид,  направил няколко бурканчета маринован и сега ще пържи за вечеря. Вероятно ще мия чинии цяла вечер... :lol: Сега набързо ще спретна една картофена салатка с пресен лук или с праз. За тези, които не знаят (а дали има такива, че като ви гледам всички сте майстор-готвачки) салатката става по-вкусна, ако картофите се обелят и нарежат на парченца, преди да се сварят. Миналата събота моят съпруг ходил на пазар, аз до като бях на работа, купил много зеленчуци и шилешко месо. Сега още има един превъзходен гювеч и една тенджерка курбан в хладилника. Само да има гладни. А за закуска - купих банички "Белла". Момичета, пробвали ли сте ги? Много са хубави. Има с различни плънки. Хайде, приятна вечеря!

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #117 -: Ноември 06, 2007, 17:41:51 pm »
Тази вечер ще готвя шкембе-чорба.Тя е на голяма почит у нас.Даже още сега започвам,че докато се свари шкембетооо...
ооо, ти ме подсети, че отдавна не съм правила пилешка шкембе чорба  :D
вместо шкембе варя пиле ... мъжът ми много я обича, защото не яде шкембе ... а и всички "превзети" гости, които също не ядат шкембето на чорбата, я оценяват по достойнство  :D... Аз между другото много обичам и двете разновидности

Тази вечер сме на пиле с ориз ... вече сготвено ...
 
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #118 -: Ноември 06, 2007, 18:39:48 pm »
И ние сме на риба. Един приятел днес ни докесе някаква  голяма  дунавска риба/не и знам названието/. Панирах я и я изпържих,за гарнитура салата маруля и краставица.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #119 -: Ноември 06, 2007, 20:25:15 pm »
brumbarche, разбирам те отлично. До преди година и половина и аз не бях готвила. Дори се шегувах с мъжо, че щом ще живеем заедно да свиква отвреме с консерви и готова храна  :D Оказа се обаче, че не било толкоз трудно  :D Сега качи килограми и казва, че аз съм виновна :D
Ето една много лесна рецепта при която няма как да се сгреши ;)


Пилешки хапки с гъби

около 400-500г пилешко месо
  марината
2-3 с.л. соев сос
1 с.л кетчуп
1 ч.л. горчица
2-3 с.л.олио
сокът на един лимон
черен пипер

Пилешкото месо се нарязва на хапки и се слага в маринатата. Трябва да престои най- малко 4-5 часа, може и повече / аз го правя сутрин и го готвя за вечеря/.
След като месото е готово се задушава за 10- ина минутки, като към него се добавят малко гъби /около 200 гр/, 1 с.л. кетчуп, 1 ч.л. горчица и подправка за пилешко месо. За гарнитура правя задушен ориз, като го заливам със соса от хапките.

brumbarche, каквото и да решиш да сготвиш- успех! Прави го с желание и любов и ще стане  :balk_602: