0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #80 -: Ноември 04, 2007, 10:31:03 am »
Мини  :thankyousign: за тази рецепта!
 :ask: а лимонтузуто за какво е?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #81 -: Ноември 04, 2007, 10:33:03 am »
Страхотна темичка! Аз днес мислех да направя мусака, ама снощи ми донесоха пресен калмар, та за днес менюто ще е калмар на скара със зелена салата - бързо, лесно и вкусно! Сварявам калмара в подсолена вода - става доста миризливо положението, въпреки абсорбера, след като поомекне - това е след около 30-40 мин, го вадя, срязвам го по дължина и го пращам на скарата - там виртуоз е милото. Докато той пече, аз ще спретна една зелена салата, която обичаме с доматки и вечерята ще е готова! За обяд - където ни свари деня, щото ей сега като драснем по кафета, прибирането ще е чак към 6.00...

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #82 -: Ноември 04, 2007, 10:33:38 am »
ами по принцип прясното зеле малко сладнее, та за да притъпи вкуса
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #83 -: Ноември 04, 2007, 11:20:05 am »
Аз пък ще ви кажа една много интересна салата. Нарязвате тиквички по дължина на тънки филийки. Запичате ги леко на електрическа скара от двете страни; оставяте ги похлупени да се задушат и омекнат; след което прибавяте зехтин, оцет, копър и чесън; разбърквате и става супер салата.
/>
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #84 -: Ноември 04, 2007, 15:41:19 pm »
Неделя ми е ден за готвене и чистене. Днес започнах рано-рано с леща яхния. Направих и крем карамел с кроасани и нещо като хляб с маслини - модификация по рецепта за питка от бг-мама  :D. В момента се пече и картофен огретен. Надявам се до вторник да изкараме с тези манджи, че хич не обичам да готвя вечер след работа.
     
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #85 -: Ноември 04, 2007, 18:01:02 pm »
Тази вечер сме на свинско с грах, ама готвено от свеки  8)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #86 -: Ноември 04, 2007, 19:42:50 pm »
Днес правих супа топчета с варена застройка. Получи се много добре. И понеже "милото" ме изпусна сама на пазара, реших да експериментирам с една салатка. Аз си я харесах, но той не остана възхитен. Ама какво да го направя като не обича сладко-кисело-солената комбинация.
Ето ми салатката.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #87 -: Ноември 04, 2007, 19:46:54 pm »
Тази вечер бяхме на гости у мама :) и готвенето го пропуснах :)
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #88 -: Ноември 04, 2007, 21:45:36 pm »
вратни пържоли на тиган със задушени гъбки и картофено пюре.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #89 -: Ноември 05, 2007, 10:15:59 am »
Ето ми салатката.

Pesheck, какво е това розово-червеното отгоре? Нещо не успях да го разпозная :oops:
Ние готвихме (ние, защото милото бели и реже ;)) задушено филе от хек в специален сос с гарнитура от морковена салата, доматена супа със сирене (за пръв път правя, стана много вкусна) и прясно зеле, ама постно - с кръгчета доматки, запечено във фурната (това за двата дни).
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #90 -: Ноември 05, 2007, 12:22:55 pm »
хм, това ми прилича на цвекло.Поправете ме, ако греша.
В събота бяхме на "всеки се спасява поединично"  :D - аз извън града, той на работа.
В неделя - палачинки, яхния от боб с кюфтенца на скара.
Довечера - незнам още..., май ще е изненада  :wink:
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #91 -: Ноември 05, 2007, 13:42:34 pm »
kapka_lubov, точно цвекло е.
Ама май само аз си я ядох салатката. щото имаше и карамелизиран лук, пък и цвеклото дори и след половин лимон пак сладни. А както казах моя мъж тая комбинация не я обича.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #92 -: Ноември 05, 2007, 14:53:45 pm »
аз много обичам цвекло, само че прясно. Често си правя салатката на Happy. И сама си я ям де :)
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #93 -: Ноември 05, 2007, 15:10:28 pm »
Ние тази вечер сме на скара - балканска наденица и салатка зеле, моркови и краставици.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #94 -: Ноември 05, 2007, 15:16:20 pm »
аз много обичам цвекло, само че прясно. Често си правя салатката на Happy. И сама си я ям де :)
Каква е тази салатка? Може ли рецепта?

lb2f
*

    petq74

  • ***
  • 373
  • Роден да пълзи, не може да лети!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #95 -: Ноември 05, 2007, 15:45:11 pm »
ние тая ве4ер ще сме на Постно ядене.хварлям в тенджерата зеле тикви4ки доматки заревица грах 4ушка морковки лук 4есан за тези които оби4ат габки и всякакви други зелен4уци каквито оби4ате може да добавите.овкусявам сас сол и валшебен вкус и след като се задушат прибавям ориз една 4ашка и саответното коли4ество вода за ориза.след като е готово прибавям от габения сос на дерони и става страшна вкусотия.е за тези които оби4ат постно зашото моят маж си мисли 4е го наказвам за нешо когато няма месо :lol:
« Последна редакция: Юли 02, 2013, 15:14:36 pm от mishanta »
Пух?- Каза Прасчо
Да!- Отговори Пух
Нищо!... Просто исках да съм сигурен,че те има Пух!!! Каза прасчо хващайки Пух за лапичката...
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #96 -: Ноември 05, 2007, 15:59:27 pm »
аз много обичам цвекло, само че прясно. Често си правя салатката на Happy. И сама си я ям де :)
Каква е тази салатка? Може ли рецепта?

Незнам дали есъщата,сигорно не е. Но мога да напиша една която е страхотно мезе за водка или ракия. Сваряваш цвеклото с кората,белиш го и го рендосваш на едрото ренде,добавяш изтискан чесън на преса,солиш,добавяш черен пипер и майонеза и разбъркваш. Можеш да сервираш в стъклена или кристална купа.Изглежда добре,вкусно е ,а и е полезно.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #97 -: Ноември 05, 2007, 16:16:59 pm »
Пилешко бон филе

Правила съм го и става много хубаво.
Пилешко бон филе се нарязва на кубчета и се слага в йенска.
Отгоре се залива със сос: от сметана(течна или заквасена),
3-4 с.л кисело мляко, топено сирено (на вкус-може от няколко вида),
1 бучка масло, 1 ч.ч вода, 2 пилешки бульончета.
Отгоре може да се завие с фолио или с капачето на йенската.
Пече се 15-20 минутки.
Аз съм го правила с течна сметана.
« Последна редакция: Октомври 17, 2013, 19:33:03 pm от mishanta »
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #98 -: Ноември 05, 2007, 16:32:22 pm »
аз много обичам цвекло, само че прясно. Често си правя салатката на Happy. И сама си я ям де :)
Каква е тази салатка? Може ли рецепта?


Нстъргват се цвекло/сурово/ и моркови, аз ги обичам в съотношение 1:1. Смесват се и се заливат със сладко-кисел сос, приготвен от олио/зехтин/ + лим.сок + мед + сол + мааалко соев сос/може и без/.
Може и да се добави настъргана ябълка. Много вкусно и страшно полезно.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #99 -: Ноември 05, 2007, 16:33:10 pm »
Благодаря за рецептите  :D

lb2f