0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #60 -: Ноември 01, 2007, 23:19:53 pm »
Мимка, много вкусно изглежда  :eating:
 Ние закусваме много рядко. Ако обаче това стане, обикновено отскачаме до близката фурна, а там закуски каквито искаш  :D :D
Закъснях тази вечер, но така е при нас. Работим до късно и поради тази причина късно вечеряме.
Днес направих една яхнийка- кълцана селска наденица, лук, картофки, доматки. Леко ги задуших и после ги метнах във фурната да се запекат.
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #61 -: Ноември 02, 2007, 08:30:54 am »
Мimi26, благодаря ти за рецептата с палачинките. Непременно ще я направя!
А между другото, се сетих за друга рецепта с палачинки и се получава нещо наистина страхотно.

ЛАЗАНЯ ПО БЪЛГАРСКИ

Правят се 10-тина палачинки по стандартния начин.
За плънката:  2-3 глави лук се запържват до златисто. Нарязва се пилешко месо и се слага да се запържи при лука. Посолява се.
Обискирайте хладилника - всъщност ви трябват - маслини, кашкавал, кренвирши или шунка, лютеница, сирене.
В тавичка започва да се реди:
1 пласт - 2 палачинки. Отгоре от сместа с пилешкото. Пак две палачинки - намазвам с лютеница, натрошавам сирене, парченца маслини, шунка на кубчета, кашкавал на кубчета. Пак две палачинки - отгоре смес с пилешко. И така докато ви свършат палачинките. Най отгоре намазвам с лютеница и поръсвам с кашкавал.
Слага се да се запече във фурната.


Това си е истинска калорийна бомба, но си струва да опитате  :wink:
Надявам се да ви хареса!
« Последна редакция: Октомври 28, 2013, 10:25:51 am от mishanta »
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #62 -: Ноември 02, 2007, 09:27:47 am »
Пълнени палачинки:
Правя стандартни палачинки, които пълня със следната плънка:
запържвам около 1/2 кайма или колкото имам, 1 глава лук, 1 главичка чесън.....
Мими, снощи ги приготвих за вечеря. Много са вкусни. Мерси за идеята  :bighug: Облизахме си пръстите направо, страхотия. :eating: :eating: :eating:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #63 -: Ноември 02, 2007, 09:43:23 am »
Ели, а накрая запичаш ли всичко?
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #64 -: Ноември 02, 2007, 10:03:39 am »
Ели, а накрая запичаш ли всичко?

Хи-хи :lol:
Мимка, да, запича се. Ама що не го написах - незнам. Нещо съм разсеяна. Не ми е първия гаф за днес :lol: То сигурно щото е краят на седмицата.
Ей сега ще го впиша в рецептата
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #65 -: Ноември 02, 2007, 14:00:35 pm »
Май тази вечер ще пробвам палачинките с пилешкото че много ме съблазнихте.Така или иначе имам извадена кайма да се размразява.Щях да правя друго с нея ама като прочетох тука и взех че размислих.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #66 -: Ноември 02, 2007, 16:52:53 pm »
да, рецептите с палачинките са много привлекателни, но ми се щеше да започват с:
Мъжа им изпържва палачинките ...

Ще трябва да запретна ръкави някой уикенд ... и двата варианта звучат много вкусно ...

Аз пък снощи направих спагетите на Мимка ... и по точно специалния й сос, който тя тук малко технично пропусна да обясни съвсем :wink:

Иначе, който има рецепти с технологично време за приготвяне до 30-40 минути, ще проявя огромен интерес  :D
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #67 -: Ноември 02, 2007, 20:09:35 pm »
Идеята с палачинките и баницата с хляб утре ще ги изпробвам. Много ми харесаха.
Аз тази вечер ще сготвя за мезе сирене с мед и орехи. Много вкусно, въпреки, че не обичам да смесвам сладко със солено, това е страхотно.
Та: нарязвам сирене /фета или някое по-безсолно/ на филийки 1-1.5 см., поставям ги върху фолио за печене, поръсвам ги обилно с орехи, заливам с 1 с.л. мед, завивам фолиото и пека във фурната. Стават много бързо.
Да ви е сладко  :wink:
 
/>
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #68 -: Ноември 03, 2007, 09:49:33 am »
Тази сутрин-солен кекс а довечера???? :)
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #69 -: Ноември 03, 2007, 12:01:50 pm »
  Аз пък тази вечер ще панирам риба, а за гарнитура ще направя едни много вкусни картофки:вземам средно големи картофи,измивам ги добре,защото не се белят;намазвам тавичка обилно с масло и поръсвам със сол,картофчетата ги срязвам на половинки и ги захлюпвам с разреза надолу.Пека само на долно във фурната.Стават мн бързо и са страшно вкусни! :)
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #70 -: Ноември 03, 2007, 13:51:28 pm »
Тези картофки съм ги правила-супер са!
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #71 -: Ноември 03, 2007, 15:07:30 pm »
И аз и аз  :lol: Стават мн. хрупкави и вкусни

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #72 -: Ноември 03, 2007, 17:33:17 pm »
снощи минахме с палачинките-станаха много вкусни а тази вечер сме на лозови сърмички-вече се варят в тенджерата
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #73 -: Ноември 03, 2007, 17:50:18 pm »
Тази вечер ще нахраня любимия с пълнени гъбки със сирене и кашкавал.
Ако някой не знае как се правят, рецептата е следната:
Избират се по-големички пресни гъбки, измиват се, изрязват се пънчетата и се оставят да се изцедят малко. След това се нареждат в намазнена тавичка с пънчетата нагоре. Във всяка гъбка се слага маргарин или масло около една чаена лъжичка, натрошено сирене и отгоре настърган кашкавал. Слага се такова количество, че да се запълни вътрешността на всяка гъбка. Запичат се във фурната като тавата се слага на средно положение. Внимавайте като ги сервирате да не изтече сосчето от гъбките :)
Да ви е сладко!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #74 -: Ноември 03, 2007, 19:40:40 pm »
Пими,аз съм майсторка на сърмите,ама само в завиването,много съм добра :oops:Работила съм това 2 години
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #75 -: Ноември 03, 2007, 20:19:57 pm »
кажете някаква рецепта с пилишки гърди....по възможност лесно ,бързо,без пържене :lol: :lol: :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #76 -: Ноември 03, 2007, 21:53:14 pm »
на грил тиган бе  :D
аз тази вече пилшко със прясно зеле сготвих, утре пак ще ядем същото
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #77 -: Ноември 04, 2007, 07:45:15 am »
на грил тиган бе  :D
аз тази вече пилшко със прясно зеле сготвих, утре пак ще ядем същото

давай рецепта за тва пилешко с прясно зеле!!! :lol:,че иначе идвам на гости у вас!!! :lol: :lol: :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #78 -: Ноември 04, 2007, 09:24:43 am »
Тези картофки съм ги правила-супер са!
И аз и аз  :lol: Стават мн. хрупкави и вкусни

MMM ,колко фенове събрах с моите картофки!Снощи и госта ни си облиза пръстите! :) :eat:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #79 -: Ноември 04, 2007, 09:28:50 am »
Ади- една зелка нарязвам на ситно, осолявам и намачквам хубаво да пусне вода. Пилешкото ми е домашно- запържвам го само леко и после добавям при него зелето, като си посмени цвета добавям домат /може и сос доматен/, една чаена лъжичка лимонтузу, червен пипер, заливам с бульо или само вода и готовоооо. Ако обичаш магданоз- накрая, Ники не обича и заради не го не слагам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит