0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #20 -: Октомври 31, 2007, 18:39:06 pm »
Момичета дайте рецепта за домашни кори за баница, че моето съкровище реве за вита баница и ще трябва в скоро време да му направя...

Така, да си дойдем на думата значи - ама моите са теглени, не точени.

1/2 пакет брашно, 170 г хладка вода, 1 с.л. оцет, 1 с.л. олио, 1 ч.л. сол.

Почваш това да го бъркаш в купа, после го пренасяш на плота, където ще месиш, ръсиш брашно от пакета, и месиш, месиш, биеш го 10 пъти да си пусне влагата, и пак ръсиш, месиш, биеш... И така, докато тестото не се усеща влажно под ръката ти.

Хващаш го, и го правиш на саламче, завиваш го в кърпа да втасва.

Стопяваш масло в канче. Хващаш саламчето, отрязваш един пръст от него, разточваш го на питка сравнително дебела, и намазваш отгоре с мазинаната.
Правиш 4 такива питки. (да не забравя, в стаята трябва да е топличко бая, за да може тестото да втасва).
И почваш - теглиш първата кора, слагаш и плънката, навиваш я във тавата. Режеш нова питка, мажеш я с мазнина (това е, за да не хване коричка отгоре), взимаш една от първите 4, разтегляш, плънка...
И така до победния финал  :lol:

 :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #21 -: Октомври 31, 2007, 18:41:01 pm »
Пилешки дреболийки със зеленчуци в гювеч
500 грама дробчета
500 грама сърчица
2 стръка праз
2 моркова
5-6 кисели краставички
300 грама гъби
200 мл доматен сок, сол, подправки според вкуса

Морковите и краставичките се нарязват на жулиени, праза и гъбите на ситно и всичко се смесва в гювеча и се пече във фурната.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4395936


крем Дипломат
5 яйца
1 ч.ч захар
5 с.л брашно
50-60 гр масло
1 л прясно мляко
1 ч.ч орехи
2 ванилии
2 с.л какао
украса- пръчици шоколадови и цветни, пурички /по желание/

Жълтъците заедно с захарта и брашното се разбиват хубаво и се изсипват при врящото мляко. Бъркат се до получаването на гъст крем. След като се свали от котлона се прибавя маслото и ванилиите. Като поизстине се добавят белтъците, разбити на сняг. От крема се отделя около 1/3 и му се прибавя какао, а в бялата част-орехите. Сервира се в прозрачни купички, като се редуват двата цвята.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=4395934
« Последна редакция: Ноември 01, 2007, 08:30:48 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #22 -: Октомври 31, 2007, 18:55:48 pm »
Аз правих пържени пилешки дробчета с много лук.
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #23 -: Октомври 31, 2007, 19:22:33 pm »
Чудесна темичка. Браво, Мимка :lol: Аз наскоро започнах да си записвам какво готвя за да мога като се зачудя какво да бъде за деня, да прочета списъка и да се сетя :D Та в тоя ред на мисли, темата ще ми е полезна. Аз готвих пиле с бял ориз.  :D

Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #24 -: Октомври 31, 2007, 19:32:08 pm »
А между другото от кага се почват постите? :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #25 -: Октомври 31, 2007, 19:49:42 pm »
40 дни преди Коледа май беше :)
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #26 -: Октомври 31, 2007, 19:51:19 pm »
 Май вече почнаха,ама кога беше... :oops:
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #27 -: Октомври 31, 2007, 19:57:41 pm »
Рано е още  :)
Цитат:
На 14.11.2007 започват 40-дневните Коледни или Рождественски пости, които завършват на 24 декември - Бъдни вечер.

По време на постите може да се употребява олио и вино без сряда и петък. Не трябва да се ядат храни от животински произход - месо, мляко, сирене, яйца, кашкавал.

На Никулден - 6 декември, се разрешава риба. Изключение от Коледните пости църквата прави за децата, бременните жени, болните и възрастните хора, на които са разрешени мляко и млечни продукти. Според някои духовници не е толкова важно да се спазва стриктно физическият пост.

Човек трябва с делата си да покаже, че искрено се е разкаял за волните и неволните си грехове и да търси опрощение. Венчавките са забранени от днес /началото на коледните пости/ до Въведение Богородично /21 ноември/ и от Игнажден /20 декември/ до Богоявление, Йордановден /6 януари/.

Светият Синод разрешава при изключителни случаи енорийските свещеници да извършват венчавки от 26 декември до 4 януари, без да искат предварително разрешение от своя митрополит.

В следващите 52 дни до Богоявление ще се правят само граждански бракове. Протестантските църкви изцяло отричат поста. Католическата църква изисква по време на коледните пости да не се яде месо - само в петъчните дни.
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #28 -: Октомври 31, 2007, 19:59:10 pm »
еййй, май трябваше в другата тема :oops:...
Да имаш кураж не значи да не се страхуваш, а да си господар на страха си!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #29 -: Октомври 31, 2007, 20:14:48 pm »
Аз се отчетах с  печени пилешки крилца с гъбки и масло, залети с чаша бира.
Поне става лесно и е вкусно!
А, който на му харесва има и ресторанти...айде ..де!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #30 -: Октомври 31, 2007, 20:41:59 pm »
Ами аз направих пилешки къл4ици с картофки и малко бири4ка в тави4ка на фурна- моето съкровище ги обужава,а и стават лесно! :lol:
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #31 -: Октомври 31, 2007, 20:54:13 pm »
Аз май сготвих най-лесно и бързо тази вечер  :lol:. Свинско с кисело зеле. Свекърва ми го готви и го стерилизира в буркани. Аз само топля в микровълновата  :lol:. Прибирам се много късно от работа и през седмицата рядко готвя и то е нещо набързо.
Рали, не разбрах нещо за баницата. Няма мая, а казваш , че втасва. И с питките не ми стана ясно. Моля те,обясни отново за такива заблудени като мен  :oops:. Приличами на традиционната баница от моя край, която е без мая и се дърпа, но не съм сигурна.
     
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #32 -: Октомври 31, 2007, 21:05:23 pm »
dani_ j - извинявай, не съм се изказала правилно. По-скоро е почива а не втасва :lol:
А за питките - значи саламчето е дебело колкото телешки салам. Отрязваш едно търкало, и го сплескваш с точилката да стане малко по-дебело и малко по-малко като размер от арабска питка. Надявам се да съм ти обяснила горе долу как изглежда.

Та я слагаш таз питка на кърпа, и от горната страна (която е в досег с въздуха), я намазваш с мазнината, за да не хване коричка, а и по-лесно после да се тегли :lol:

А ти от кой край си?  :wink:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #33 -: Октомври 31, 2007, 21:15:42 pm »
Значи правилно си мисля за нашенската баница. На вкус е като баничките от баничарниците. Аз съм от града на Вазов. Но от доста време съм се преселила под липите  :lol:.
     
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #34 -: Октомври 31, 2007, 21:16:23 pm »
Аз май сготвих най-лесно и бързо тази вечер  :lol:. Свинско с кисело зеле. Свекърва ми го готви и го стерилизира в буркани. Аз само топля в микровълновата  :lol:. П
хитруша си ти!!!! :lol: :lol: :lol:

Иначе аз в неделя си готвя 2-3 маджички,така ми е по-лесно!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #35 -: Октомври 31, 2007, 21:26:20 pm »
Ха, туй го готви моя мъж. Като работех по до късно и му пилех да "сглоби" поне една салатка - всичко измито и подредено в хладилника. А той " жена сглобявах, сглобявах - все свинско с кисело зеле се получава". Но това наистина спасява положението.
Мимка, браво за темата. Много ми е трудно туй измисляне. Обичам да готвя, ама докато реша какво...А моят мъж никога за 6 години не е казал яде ми се .... Като го питаш какво да готвя и той - манджичка.
Фрикасето е чудна идея, благодаря за което.
В неделя готвих картофи и доста лук със свинско в гювеча. С малко гъбки и морков, и малко червено винце. И с малко кашкавалец отгоре. Стана чудно.
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #36 -: Октомври 31, 2007, 21:44:58 pm »
Лесно готвите вие,ама я ми дайте идейка за утре.Нещо с пилешко месце,картофки и гъбки :ask:
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #37 -: Октомври 31, 2007, 21:58:22 pm »
1...сваряваш пилешко месо(аз го правя с гърди,но става и с друго),после го нарязваш на кубчета ,или го накъсваш на парченца.
После смесваш месото с нарязан  лук,настърган  морков,1 бурканче гъбки,прибавяш мазнина (масло или олио),подправяш с сол,маги вълчебен вкус универсална подправка,черен пипер и червен пипер ,вода.И печеш на фурна.
Гарнитура картофено пюре :D,става много вкусно!!!! :D

2...тази рецепта може да се направи и малко по друг начин....................
значи сваряваш отделно картофи(средно големи ,измити,необелени),после ги обелваш и разрязваш на половинки
.....приготвяш месото как то е в първата рецепта
.....в кръгла тава нареждаш от страни картофите,по средата месото,вода,мазнина и печеш(в началото малко по фолио)
.....към края настъргваш от горе кашкавал,и става пак много вкусно :D :D :D

*
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #38 -: Октомври 31, 2007, 22:08:17 pm »
Нещо с пилешко месце,картофки и гъбки :ask:
Ще ти кажа как би ти отговорил моят мъж. Та значи, картофите ги пържиш, гъбите ги задушаваш с масло и после соев сос, а пък пилешкото си го готви както искаш  :lol:. Просто той не яде пилешко. Но иначе аз съм правила предложения от Ади първи вариант. Става вкусно, но го ям сама.
     
Re: Какво ще готвя тази вечер?
« Отговор #39 -: Октомври 31, 2007, 22:38:16 pm »
Ади приема се.Утре ще се отчета.