0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #860 -: Април 18, 2010, 15:38:41 pm »
Здравейте момичета! преди малко се завърнах от болницата след моето Лапаро. До всички, на които им предстои мога да кажа - не, не е страшно, нито пък са непоносими болките. Лапарото ми беше опреративно, в Шейново - за премахване на киста със съмнение за ендометриоза. Оперира ме д-р Велев ( невероятен професионалист и човек . Благодарности големи към него! Та ще разкажа на кратко как протича престоя в болницата. Проемат те в деня преди операцията, правят ти промивки, тест за алергичност към антибиотици, подписваш декларации и това е. чакане....Идва деня на твоята операция, обличаш нощницата, която ще ти дадат и пак чакаш...чакаш да те извикат за сваляне към операционната. Бият една инжекция преди това. Свалят те в операционната и започва подготовката за операция, леко притеснена бях - опаковат те стабилно, завързват те, слагат абокат, започва вливане на системи :::))), но след кратко заспах и ме събудиха, когато всичко вече беше история ;)..Не след дълго стоене в реанимация си ме качиха в мойта стая. бях силно обезболена и нямах остри болки от операциата през цялата нощ. Единственото ми неудобсто бяха катетара и дренажа...но изтрайват се. Още на другата сутрин ме освободиха от тях и започнах да си ходя лека-полека:)Болки имах, но са поносими. Д-р Велев дойде да ме види, каза какво са направили по време на операцията, кистата е махната, а всичко останало е ОК - тръби, яйчници...без сраствания, без нищо, щастлива съм от тази среща :::))) и така 2-я ден мина, ставах, лягах, обикалях коридорите....а днес ме изписаха. Чувствам се добре, болките са слаби, а смятам че след махането на конците съвсем ще съм добре....и така продължих доста, но искам да вдъхна кураж на всички момичета, на които им предстои и да ги успокоя, че наистина страха е много по-силен от болката и всичко това ни го "причиняват" за наше добро. Успех на всички и много, мнго късмет. :lol:
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #861 -: Април 18, 2010, 17:10:52 pm »
Незнам дали моят въпрос е за тук, но ще бъда благодарна ако някой ми отговори. Днес ми е втори ден след лапароскопия,а все още от едната дупчица която е в пъпа има сълзене. Това нормално ли е ?
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #862 -: Април 18, 2010, 17:21:08 pm »
Незнам дали моят въпрос е за тук, но ще бъда благодарна ако някой ми отговори. Днес ми е втори ден след лапароскопия,а все още от едната дупчица която е в пъпа има сълзене. Това нормално ли е ?
Да, не се безпокой  :wink:
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #863 -: Април 18, 2010, 17:50:07 pm »
Да, нормално е да сълзи. Избягвай да го мокриш. Можеш да си купиш спрей Бивацин и да пръскаш. Той образува един слой като талк отгоре и хем дезинфекцира/антибиотично е/, хем предпазва от замърсяване. Аз така направих, с разрешението на доктора, разбира се :D
Скорошно възстановяване!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #864 -: Април 18, 2010, 18:39:20 pm »
Благодаря Ви момичета :D
 :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #865 -: Април 19, 2010, 09:02:40 am »
пантерка, друга възможност е да си купиш водоустойчиви лепенки за лапароскопия - когато ме изписаха от болницата ми ги сложиха, така изкарах 1 седмица докато ми махнат конците - къпеш се без никакви грижи.


Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #866 -: Април 19, 2010, 11:51:07 am »
о, аз още на следващия ден след като ме изписала, мъжа ми ме уви с фолио и под душа :) Леко се намокриха марлите, но не е проблем. А за конците - махнаха ми ги на 4-тия ден след операцията и нямам проблем с раничките. На 25-ти става един месец от операцията и долните белези са малко заличени. Вижда се този на пъпа, но с времето и той ще избледнее.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #867 -: Април 19, 2010, 13:08:14 pm »
пантерка, друга възможност е да си купиш водоустойчиви лепенки за лапароскопия - когато ме изписаха от болницата ми ги сложиха, така изкарах 1 седмица докато ми махнат конците - къпеш се без никакви грижи.
А не трябва ли с нещо да се промиват раничките. Нищо не ми казаха за това!
Май ще си купя спрей Бивацин както ме посъветваха.Единствено ме притеснява раничката в пъпа.Дано да зарасне без проблеми.И едно последно въпросче ,(трябваше да попитам доктора но бях много притеснена )колко струва махането на конците.Благодаря Ви много сте мили. :)
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #868 -: Април 19, 2010, 13:15:59 pm »
 Пантерка и аз правих лапароскопия при д-р Александров. махането на конци не струва нищо. Не пипай раничките, те сами ще си зарастнат. Аз моите ги бях покрила с водоустойчиви лепенки и в деня на свалянето на конците вече бяха зарастнали добре. Носих лепенките може би около 7-8 дена и после вече ги открих, мокрих и т.н. без проблем. Предполагам, че ще отидеш за свалянето на конците пак при д-р Александров и ще можеш да муза дадеш всички свои въпроси :)
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #869 -: Април 19, 2010, 15:02:07 pm »
Пантерка, аз въобще не съм пипала раничките. В болницата ми ги промиха, сложиха ми лепенките и ми казаха да не ги пипам докато не махнат конците. По-добре се консултирай с лекар, дали да ги промиваш, мажеш или пръскаш с каквото и да е.


*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #870 -: Април 19, 2010, 22:13:35 pm »
Здравейте момичета!
 Дали е възможно в предходният цикъл да се направи оперативно лапаро за прекъсване на запушена тръба и в следващият веднага инвитро опит? Има ли такива случаи, моля споделете!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #871 -: Април 20, 2010, 00:29:25 am »
По принцип е добре да се изчака да мине един цикъл след лапарото и тогава вече може да се пристъпи към ин витро. Освен това, често се налага да се пият противозачатъчни преди процедурата, така че цикълът няма да е загубен :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #872 -: Април 20, 2010, 10:13:11 am »
По принцип е добре да се изчака да мине един цикъл след лапарото и тогава вече може да се пристъпи към ин витро. Освен това, често се налага да се пият противозачатъчни преди процедурата, така че цикълът няма да е загубен :lol:
Аз не виждам проблем, тъй като забременях в цикъла след лапарото. При мен беше спонтанно, но не виждам проблем да е в следствие на АРТ. Това е мое мнение, разбира се..
Сиксче, а защо е добре да се изчака? Питам, защото никой не ми е казвал това и ми е интересно?
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #873 -: Април 20, 2010, 12:05:41 pm »
Ами то зависи и кога ти е било лапрото/ в кой ден/ Ако ти дойде цикъла след 10 дена примерно, нали после се бодеш в корема все пак. Естественото забременяване и АРТ са различни неща. То не че не може веднага да се почне, но аз бих изчакала един цикъл. Все пак упойки, лекарства... А и както казах, често се пият противозачатъчни преди ин витро, така че, пак ще се наложи да се ичака един цикъл.
Иначе, да, може веднага след лапарото да се започне АРТ. Въпрос на преценка от лекаря според мен. Все пак зависи и какво е правено на лапарото :)
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #874 -: Април 20, 2010, 13:14:32 pm »
Ами то зависи и кога ти е било лапрото/ в кой ден/ Ако ти дойде цикъла след 10 дена примерно, нали после се бодеш в корема все пак. Естественото забременяване и АРТ са различни неща. То не че не може веднага да се почне, но аз бих изчакала един цикъл. Все пак упойки, лекарства... А и както казах, често се пият противозачатъчни преди ин витро, така че, пак ще се наложи да се ичака един цикъл.
Иначе, да, може веднага след лапарото да се започне АРТ. Въпрос на преценка от лекаря според мен. Все пак зависи и какво е правено на лапарото :)
Ооо, при мен си беше оперативно лапаро, цял яйчник ми махнаха :oops:, но аз изобщо не мислех че може да забременея, затова не сме се и пазили...Е, чудото се случи точно тогава, пожелавам го и на вас с цялото си сърце!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #875 -: Април 20, 2010, 19:07:42 pm »
Пак съм аз(дано не ставам досадна). Някой знае ли какво става с течността с която се обливат яйчниците и тръбите към края на лапароскопията? Кеде се изтича ? и изобщо изтича ли се или остава ? Извинявам се ако въпроса ми е малко  странен, просто се чудех  :oops: :oops: :oops:
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #876 -: Април 20, 2010, 19:30:38 pm »
Ами на мен нищо не ми е изтичало, не мога да ти отговоря на този въпрос.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #877 -: Април 20, 2010, 22:21:32 pm »
Пак съм аз(дано не ставам досадна). Някой знае ли какво става с течността с която се обливат яйчниците и тръбите към края на лапароскопията? Кеде се изтича ? и изобщо изтича ли се или остава ? Извинявам се ако въпроса ми е малко  странен, просто се чудех  :oops: :oops: :oops:
Това за пръв път го чувам...Да не би да имаш предвид контрастното вещество, което вкарват за да се провери проходимостта на тръбите? Аз например целият следващ ден пишках синьо :D
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #878 -: Април 21, 2010, 00:26:28 am »
 Течност наистина вливат в коремната кухина. Вижда се съвсем ясно на диска със записа от лапароскопията ми. После с една тръбичка, която смучи, я събират старателно.  :P Предполагам остава мъничко течност, но вероятно се абсорбира сама. То в стомаха ни не е съвсем сухо все пак  :P
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #879 -: Април 21, 2010, 15:39:08 pm »
Аз знам, че корема се изпълва с газ за да се "раздуе" и да може лекаря да работи по-лесно, но за течност не знаех...