0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #700 -: Декември 21, 2009, 23:13:00 pm »
Здравейте пак, и моето лапаро мина, но въпреки всички страдания (24 часа в реанимация ми се сториха безкрайно мъчение) незнам какво да си мисля – имаше ли списъл или не. От една страна шоколадовите кисти на двата яйчника са махнати, въпреки, че не бяха много големи - по 2 см пречат за забременяване и стимулации, тръбите са проходими, от друга обаче борбата продължава още 6 месеца лекарства и пак нищо не се знае но се опитвам да вярвам в успеха. Малко трудно обаче след престой в болница, като гледаш колко случаи има, но.. ще се съвзема.
Не искам да отчайвам никого, но аз честно казано се бях настроила за много по-лека операция от отзивите тук и незнам затова ли или лоши спомени от болници, но ми беше много гадно.. Но минава и дай боже никога да не се повтаря
Рая, ти поне се стояла по-кратко в болница и явно не си пренощувала в реанимация. Предлагам ти да обсъдеш с доктора всичко за следващия път- ако няма достъп или прецени да направи директно коремна операция, вместо да те връщат и дано да е за добро и последно.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #701 -: Декември 22, 2009, 00:32:11 am »
сами, и на мен не ми беше особено приятно 4 дни в болница...не знам кой тук е разправял, че е било леко ...ама в крайна сметка зависи колко са ти големи кистите, дали имаш сраствания - аз например имах на червата и матката...има момичета, които веднага след операцията стават да ходят ...но аз не можах да стана поне 15-16 часа след това. така, че както обичат да казват докторите - всичко е строго индивидуално !
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #702 -: Декември 22, 2009, 13:36:23 pm »
здравейте и моето лапаро мина на 16.12 приеха ме още на 14.12 и ме изписаха на 18.12 голям престой направих преди лапарото доктора ме попита дали съм съгласна ако и двете ми тръби не стават да ги махне аз се съгласих естествено но все пак си имам една лява тръба и ляв яйчник имала съм и много сраствания които са отстранени но доктора не ми дава големи надежди за нормално забременяване имам срок до август ако не стане още едно лапаро и инвитро
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #703 -: Декември 22, 2009, 15:16:55 pm »
и така събудих се в интензивното с много болки от катетъра иначе самите разрези не ме боляха добре че нямаше свободни легла и понеже имаше спешен случай и мен ме смъкнаха в гинекология всичко беше ок само тоз катетър ми създаваше проблеми.От операционната излязох в 11ч.в 15ч вече ставах да се разхождам смятам че бързо се възтанових ако някой има въпроси да пита
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #704 -: Декември 22, 2009, 15:47:59 pm »
аз нямах страствания, само кисти са махани, но стоях 24 часа без мърдане в реанимация,  незнам от какво зависи, но всъщност това не е от най-голямо значение.  Искам все пак да кажа че акушерките в реанимация на Майчин дом бяха много точни и внимателни, даваха ни пълна информация какво предстои и така малко по-спокойна бях.
Момичета, вие имате ли назначено лечение с медикаменти и за колко време. Аз имам Золадекс за 6 месеца и сега трябва да проуча има ли по ЗК и т.н.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #705 -: Декември 26, 2009, 12:20:36 pm »
Честита Коледа на всички!Предстои ми лапаро към края на март месец в МД в клиниката по стерилитет при др.Пъневска.Някой правил ли си е такава при нея?Чух,че щяла да замести професор Налбански след,като той се пенсионира.Това ме кара да се чувствам в сигурни ръце,но ми се ще да имам и потвърждение за това.Благодаря Ви предварително!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #706 -: Декември 26, 2009, 12:23:40 pm »
Здравей! Когато правих моето лапаро в МД, имаше момичета чакащи за Пъневска. Отзивите им бяха много добри. Тя ме прегледа преди самото лапаро и се държа много мило и внимателно. Мисля, че си в добри ръце.
Успех на лапарото, дано всичко е ок!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #707 -: Януари 04, 2010, 20:55:28 pm »
Здравейте пак. При вас колко закъсня цикъла след лапароскопия? Очаквах че може да има закъснение, но повече от 4 дни е вече..
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #708 -: Януари 04, 2010, 20:59:30 pm »
Моята лапароскопия беше диагностична и нямах никакво закъснение. При теб имаше ли оперативна намеса ? Също така, знаеш ли със сигурност денят на овулацията, тъй като ако самата ову е била малко по-късно е нормално и МЦ да закъснява.
« Последна редакция: Януари 04, 2010, 22:06:37 pm от crow »
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #709 -: Януари 04, 2010, 21:05:06 pm »
И при двете лапароскопии, едната диагностична, втората оперативна, нямах закъснение. Цикълът си ми дойде съвсем нормално. Мисля, че е индивидуално. Но ако все пак се притесняваш, обади се на лекаря си и го питай.
Успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #710 -: Януари 04, 2010, 22:00:31 pm »
Благодаря за бързите отговори, оперативна беше за махане на кисти, но се съмнявам и да съм имала този месец овулация, заради кистите, и лапарото беше по това време.. Донякъде добре, че закъсня защото док ми каза като ми дойде да ходя да ми бие Золадекс, а аз още не съм го намерила (малко пътувах по празниците) и май не било лесна работа това с купуване от касата.. Трябва да действам бързо –всеки момент може да дойде
*

    crow

  • *****
  • 2670
  • Вяра имам ... мира нямам!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #711 -: Януари 04, 2010, 22:09:06 pm »
При липса на овулация е нормално цикълът ти да не дойде в очакваният от теб ден. Така, че според мен няма място за паника. Обади се на лекарят си и ако той прецени може да ти изпише някакви лекарства, които да предизвикат МЦ.
"I'll follow him to the ends of the earth," she sobbed. Yes, darling. But the earth doesn't have any ends. Columbus fixed that.
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #712 -: Януари 18, 2010, 14:53:36 pm »
здравейте, момичета
извинявайте за тъпите въпроси/ако на някои по -просветени от мен ще им се сторят такива/,но бих искала да си разясня доста неща около лапароскопията.
Та, предстои ми лапароскопия-оперативна.Имам проблем с тръбите вероятно запушени с хидросалпингс.Моят доктор ми обясни ,че само в краен случай ще се премахнат,т.е. ще се направи всичко възможно да ги оправят.Въпросът ми е каква е разликата в отстраняването и прекъсването на тръбите?Ако съм разбрала правилно при пълното остраняване на тръбите няма риск от извънматочна, а при прекъснати?Тук по тази тема има много различни изказвания относно  тръбите и понеже на мен ми предстои ин витро вероятно за него е по-добре да се прекъснат за да няма риск след това от извънматочна или да възникне друг проблем, но ако успеят да ги отпушат и ги оставят а в последствие възникне пак неще подобно?Отново операция трябва да се направи, не знам много съм объркана.Благодаря на отговорилите,може и на лични.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #713 -: Януари 18, 2010, 14:58:47 pm »
Ако има хидросалпикс се прекъсват. Течността която се събира в него е токсична за ембрионите и може да провали евентуално инвитро. Говори с лекаря си ако е такъв случая да ги маха, а не да затваря и после пак операция.
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #714 -: Януари 18, 2010, 15:40:04 pm »
Ако има хидросалпикс се прекъсват. Течността която се събира в него е токсична за ембрионите и може да провали евентуално инвитро. Говори с лекаря си ако е такъв случая да ги маха, а не да затваря и после пак операция.
Не е точно така. Зависи какъв е хидросалпингса и колко е голям. Има вариант, в който се отсранява тази част от тръбите, където се намира, а има и вариант, в който се отстраняват целите заради невъзможност да се махне само хидрото. Аз имах двустранен хидросалпингс и след лапаро беше премахната само засегнатата част и на двете тръби. При второ лапаро (по други причини) не е имало пак хидросалпингси. Имам две инвитра завършили с успешни бременности.

Моят съвет е да се довериш на лекаря си. Има много случаи на две запушени тръби и чудо - успешна бременност. Махне ли ги - такава вероятност няма да има. КОе е по-добре - страх от извънматочна или вероятност за спонтанно забременяване?!


*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #715 -: Януари 18, 2010, 17:21:10 pm »
Аз съм пример за такова чудо :D Но моите тръби не са имали хидросалпингси и външно са си изглеждали съвсем наред /както всъщност е било/, но поради някаква незнайна причина не са пропуснали контрастното вещество на лапарото. Така че за отстраняване или прекъсване изобщо не е ставало въпрос...Всичко е строго индивидуално при всеки, според мен добрият оператор ще прецени кое е най-добре да се направи в случая...Довери се на лекаря си! Успех!!!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #716 -: Януари 18, 2010, 21:22:29 pm »
Понякога хидросалпинксът рецидивира на същото място, от където е бил премахнат. Ако това се случи, хвърляме няколко хиляди лв и много нерви на вятъра. Моите тръби са премахнати, именно заради огромен хидросалпинкс. Разбира се, според случая, може и да се прекъснат. Тръбите се прекъсват в истхимичната им част /там където са свързани с матката/. Ако това се направи както трябва, опасността от извънматочна бременност е нищожна.
Вярно е, че без тръби няма ниакъв шанс за чудо, но според случая, и да ги имаш, като за нищо не стават, чудото е твърде малко вероятно. Ако има сериозен проблем там, колкото и да чакаш, едва ли ще се получи естествено забременяване. А ин витрото пък може да се обрече на неуспех. Та пак отиваме в изходна позиция, с тази разлика, че няма да се разминем с една интервенция....
Но, ние тук си разиграваме едни сценарии, които може да нямат нищо общо с конкретния случай. Моя съвет е да си избереш много внимателно оператора и да му се довериш!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #717 -: Януари 18, 2010, 21:43:02 pm »
Здравейте момичета !
И на мен ми предстои лапароскопия при ЦС се оказа че едната тръба не пропуска а другата пропуска под голямо налягане !Док ме посъветва няколко месеца да си опитваме и ако не стане - лапаро за да видим какво става изобщо с тези тръби!
Е не стана за съжаление - явно проблем има
Само че като чета какво сте писали искам да попитам нещичко - на ЦС вижда ли се хидросалпингса ? В заключението от Цс  не пише , че може да има хидросалпингс сигурно не се е видял !А и док не каза да има съмнения ,но .... ще се види на лапарото !
Остават ми два дена до операцията и съм направо шашната !
[/url]
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #718 -: Януари 18, 2010, 21:52:35 pm »
По принцип се вижда, но понякога се случва да не се визуализира.
При първата ми лапароскопия резултатът беше като твоя - една непроходима и една пропускаща на капки, под налягане. От въпросното лапаро имах две снимки, не рентгенови, а обикновени. За хидросалпинкс не се споменаваше. Аз ЦС не съм правила, просто по други причини преминах директно на лапаро.
При консултация с друг лекар той заподозря хидросалпинкс по снимките. Видя се дори на УЗИ, което е голяма рядкост. На повторното лапаро се потвърди окончателно....
Първият оператор не го беше видял....а уж това е най-сигурният метод за диагностика.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Всичко за лапароскопията
« Отговор #719 -: Януари 18, 2010, 22:04:09 pm »
Благодаря за бързия отговор sixsens значи ми остава да се моля да няма ,а какво може да се окаже запушването ако не е хидросалпингс ?
Срастванията може ли да я направят непропусклива извинявам се за тъпите въпроси ама ... :oops:
За кисти до сега никой не ми е споменавал да вижда ..ама знам ли
А колко много ме е страх  ...:oops:
[/url]