0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #160 -: Юли 21, 2008, 10:07:31 am »
Здравейте момичета, мина и моето лапаро!!! Само страха е голям, вече съм си вкъщи, щъкам си :balk_115:, пия си кафенце :lol:, болят ме само раменете, но това е нормално, а и аз си пуша цигарки  :oops:/май сега беше момента да ги откажа, ама пуста краста/.
Аз бях в Шейново с направление 7 по ЗК, платих си 26 лв. за кръвните изследвания /можех да си ги направя без пари в поликлиниката при личната, но не ми се разхождаше/, 13,20 лв за престой /по 4,40 лв за трите дни/ и 150 лв за консумативи.
Искам да дам кураж на всички, на които им предстои такава операция, не е нищо страшно, аз самата я отлагах няколко пъти от страх, сега съжалявам, че съм загубила време. При мен трябваше да е диагностична, но са намерили разни сраствания, оправили са ги, сега си имам проходими тръби и стимулирани яйчници, надявам се всички терзания скоро даприлючат с  :bfp: :babbycarrage:
Страхотно - сега е време да спреш и цигарките и да действате - дано скоро видиш 2-те наситени чертички! УСпех!
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #161 -: Юли 21, 2008, 13:32:51 pm »
Здравейте,
Айде и аз се включвам. Моето лапаро е насрочено за 18/08/2008 и колкото повече наближава датата, толкова повече ме хваща страх. Иначе идеята е първо диагностика и вероятно отстраняване на тръбите. Поне на ЦС излиза, че и двете не пропускат, но док каза че иска първо да види дали не може да ги спаси.
Като чета темата и уж ми става по-ясно какво ми предстои, но страха от операция си казва думата.
Успех на всички и ако можете пишете някакви важни подробности, които трябва да знаем преди това, нещо от рода има ли нужда от някаква подготовка .....ох, написах го толкова объркано, колкото е и в главата ми.
 :D


*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #162 -: Юли 23, 2008, 22:14:32 pm »
Здравейте момичета, мина и моето лапаро!!! Само страха е голям, вече съм си вкъщи, щъкам си :balk_115:, пия си кафенце :lol:, болят ме само раменете, но това е нормално, а и аз си пуша цигарки  :oops:/май сега беше момента да ги откажа, ама пуста краста/.
Аз бях в Шейново с направление 7 по ЗК, платих си 26 лв. за кръвните изследвания /можех да си ги направя без пари в поликлиниката при личната, но не ми се разхождаше/, 13,20 лв за престой /по 4,40 лв за трите дни/ и 150 лв за консумативи.
Искам да дам кураж на всички, на които им предстои такава операция, не е нищо страшно, аз самата я отлагах няколко пъти от страх, сега съжалявам, че съм загубила време. При мен трябваше да е диагностична, но са намерили разни сраствания, оправили са ги, сега си имам проходими тръби и стимулирани яйчници, надявам се всички терзания скоро даприлючат с  :bfp: :babbycarrage:
Страхотно - сега е време да спреш и цигарките и да действате - дано скоро видиш 2-те наситени чертички! УСпех!

Благодаря rossy*,но аз съм толкова заклет пушач, че не знам как ще ги спра тези гадни цигари, но ще си действаме, пък ако/когато :lol: стане съм си обещала, че ще спра да пуша.


Това, което не ме убива, ме прави по - силна.
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #163 -: Юли 28, 2008, 12:55:20 pm »
Здравейте момичета и моето лапаро мина. На всички който им престои искам да кажа смело на пред няма нищо страшно. На 15.07.2008г. ми беше лапарото, а на 16.07.2008г.ноща вече пътувах за морето, взех си водоустойчиви лепенки и дори се къпах в морето. От самата процедура ми отпушиха дясната труба, премахнали са ми хидросалпингс и са ми направили редукция на яйчниците сега дай боже да имам късмет и да видя двете черти.Правих я в гр. Берковица при док. Николов,изключителено добър екип са,всички са много мили, по ЗК.
На всички желая успех и ако някой иска да пише ще отговоря с удоволствие.
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #164 -: Юли 28, 2008, 15:43:51 pm »
Здравейте момичета и моето лапаро мина. На всички който им престои искам да кажа смело на пред няма нищо страшно. На 15.07.2008г. ми беше лапарото, а на 16.07.2008г.ноща вече пътувах за морето, взех си водоустойчиви лепенки и дори се къпах в морето. От самата процедура ми отпушиха дясната труба, премахнали са ми хидросалпингс и са ми направили редукция на яйчниците сега дай боже да имам късмет и да видя двете черти.Правих я в гр. Берковица при док. Николов,изключителено добър екип са,всички са много мили, по ЗК.
На всички желая успех и ако някой иска да пише ще отговоря с удоволствие.
Браво мила!
Виждаш ли че само страхът е голям.Бързо да се възтановиш и скоро да видиш :bfp:
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #165 -: Юли 29, 2008, 07:32:47 am »
Здравейте момичета и моето лапаро мина. На всички който им престои искам да кажа смело на пред няма нищо страшно. На 15.07.2008г. ми беше лапарото, а на 16.07.2008г.ноща вече пътувах за морето, взех си водоустойчиви лепенки и дори се къпах в морето. От самата процедура ми отпушиха дясната труба, премахнали са ми хидросалпингс и са ми направили редукция на яйчниците сега дай боже да имам късмет и да видя двете черти.Правих я в гр. Берковица при док. Николов,изключителено добър екип са,всички са много мили, по ЗК.
На всички желая успех и ако някой иска да пише ще отговоря с удоволствие.
Браво мила!
Виждаш ли че само страхът е голям.Бързо да се възтановиш и скоро да видиш :bfp:
Благодаря ти disi и на теб желая скоро да изгрее твоето слънце
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #166 -: Юли 29, 2008, 10:27:59 am »
Здравейте.Моето лапаро е във Вторник.Знам че имаше много изписано затова какво трябва да се носи,но нещо немога да намеря нищо :D.Ще се радвам да помогнете,че забравих да питам доки.

*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #167 -: Юли 29, 2008, 10:36:43 am »
Здравейте.Моето лапаро е във Вторник.Знам че имаше много изписано затова какво трябва да се носи,но нещо немога да намеря нищо :D.Ще се радвам да помогнете,че забравих да питам доки.
къде ще е лапарото?
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #168 -: Юли 29, 2008, 10:49:44 am »
Здравейте.Моето лапаро е във Вторник.Знам че имаше много изписано затова какво трябва да се носи,но нещо немога да намеря нищо :D.Ще се радвам да помогнете,че забравих да питам доки.

зависи къде ще е и зависи откъде си! :D
моето беше в майчин дом и си носих доста неща понеже не съм от софия!
2ношници,чаршафи,лични принадлежности,1хавлия,дамски превръзки-ежедневни и вс.документи които имаш/копия/
това е!за престой от 3дни най-много!
успех! :crossfingers:
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #169 -: Юли 29, 2008, 11:03:09 am »
Моето ще е в бившата "Тина Киркова" при Д-р Николова.А защо копия?Има ли значение че съм платила пакет и имам карта.Плюс това те изследванията са си с мен а и доки дето си ме наблюдава от 6 месеца тя ще е оператора.

*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #170 -: Юли 29, 2008, 11:06:29 am »
Моето ще е в бившата "Тина Киркова" при Д-р Николова.А защо копия?Има ли значение че съм платила пакет и имам карта.Плюс това те изследванията са си с мен а и доки дето си ме наблюдава от 6 месеца тя ще е оператора.
незнам в Тина Киркова какво се носи , но според мен няма да са ти излишни - тоалетни принадлежности , хавлия за лице ( едва ли ще се изкъпеш там) , мокри кърпички 1 пакет , тоалетна хартия , ДАМСКИ превръзки и лепенки за лапароскопия!
*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #171 -: Юли 29, 2008, 13:30:04 pm »
Моето ще е в бившата "Тина Киркова" при Д-р Николова.А защо копия?Има ли значение че съм платила пакет и имам карта.Плюс това те изследванията са си с мен а и доки дето си ме наблюдава от 6 месеца тя ще е оператора.
незнам в Тина Киркова какво се носи , но според мен няма да са ти излишни - тоалетни принадлежности , хавлия за лице ( едва ли ще се изкъпеш там) , мокри кърпички 1 пакет , тоалетна хартия , ДАМСКИ превръзки и лепенки за лапароскопия!
Роси,а тези лепенки като отида в аптека да кажа за лапароскопия-така ли?При предишната операция си купувах някакви скъпи със размер на разреза,но от тях получих страшна алергична реакция.Дали са същите?

*
Re: предстои ми лапароскопия
« Отговор #172 -: Юли 30, 2008, 10:18:37 am »
Моето ще е в бившата "Тина Киркова" при Д-р Николова.А защо копия?Има ли значение че съм платила пакет и имам карта.Плюс това те изследванията са си с мен а и доки дето си ме наблюдава от 6 месеца тя ще е оператора.
незнам в Тина Киркова какво се носи , но според мен няма да са ти излишни - тоалетни принадлежности , хавлия за лице ( едва ли ще се изкъпеш там) , мокри кърпички 1 пакет , тоалетна хартия , ДАМСКИ превръзки и лепенки за лапароскопия!
Роси,а тези лепенки като отида в аптека да кажа за лапароскопия-така ли?При предишната операция си купувах някакви скъпи със размер на разреза,но от тях получих страшна алергична реакция.Дали са същите?
незнам мила!Тези са едни квадратни , не много големи / Водоустойчиви. Мисля си даже че ги ползват и за пъпчетата на малките бебенца , ама не съм много сигурна.
*
? за след лапароскопия
« Отговор #173 -: Юли 30, 2008, 21:19:36 pm »
Момичета, слад лапарото кога да си чакам МЦ?
Отварям нова тема, защото четох четох из форума, но явно не съм дочела, а док ми е отпуска и не ми се ще да я притеснявам, а как искам другата седмица да скокна до моренцето.
« Последна редакция: Юли 30, 2008, 21:30:44 pm от Jojo »


Това, което не ме убива, ме прави по - силна.
Re: ? за след лапароскопия
« Отговор #174 -: Юли 30, 2008, 22:09:45 pm »
Ами зависи какво ти е лапарото-диагностично или оперативно.
Ще ти кажа при мен как беше.Моята беше и диагностична и оперативна,премахване на някои сраствания и електрфенестрация.По принцип мц ми е от 30-35 дни,лапарото беше на 10 ден от мц и ми дойде на 35 ден.Иначе бях в болничен 25 дни.Доки каза да не правим сикс докато не ми дойде,е,ако много ти се....полекичко,по нежничко.Та това е от мен,но нека се вкючат и др.момичета.
*

    Марина75

  • *****
  • 3039
  • Скоро и ние ще бъдем родители!Вярваме в това!
Re: ? за след лапароскопия
« Отговор #175 -: Юли 31, 2008, 05:44:40 am »
Моята беше също оперативна за премахване на миомен възел,док.ме предупреди да не се шашкам,че може да ми закъснее с много 10-15 дни е възможно дори,но си ми дойде точно на 28-я ден,по принцип съм с 28 дневен цикъл.А до морето какво ти пречи да отидеш,иди слънцето даже е полезно.

 "Преживените трудности не определят живота ти, а те научават да бъдеш победител!"
*
Re: ? за след лапароскопия
« Отговор #176 -: Юли 31, 2008, 09:22:06 am »
 Моето лапаро беше оперативно. Дойде ми на 29 ден. Значи по моя цикъл, с 1-2 дена закъснение.
*
Re: ? за след лапароскопия
« Отговор #177 -: Юли 31, 2008, 11:31:10 am »
Моето лапаро беше също опертивно (извънматочна бременност). Цикъла ми е около 26-27 дни, но след лапарото ми дойде на 35-тия ден.
*

    big_eyes

  • ***
  • 432
  • Само преживените неща са истински разбрани.
Re: ? за след лапароскопия
« Отговор #178 -: Юли 31, 2008, 12:00:46 pm »
при мен лапарото беше на 19-я ден - диагностична, преминала в оперативна, с отстранени сраствания. дойде ми на 27-я, при средна дължина на цикъла 30-31 дни.
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят. Паулу Коелю
Хубав-Рошав
*
Re: ? за след лапароскопия
« Отговор #179 -: Юли 31, 2008, 15:46:14 pm »
Благодаря на всички за отговорите, след като цяла седмица си имах всички ПМС сега вече се напъва и сигурно до довечера ще успее да избие най - накрая, че вече ще изям света.
Не съм вярвала, че ще се радвам да ми дойде, с лапарото ми оправиха сраствания, стимулираха ми яйчниците и сега с нови сили започваме да "работим" за бебче.


Това, което не ме убива, ме прави по - силна.