0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: www.laredoute.fr
« Отговор #20 -: Октомври 24, 2007, 12:33:02 pm »
супер сайт ...
започвам да уча френски  :D
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #21 -: Октомври 29, 2007, 10:44:22 am »
Аз ползвам този преводач от френски на английски. Много е удобен. :wink:
http://translate.google.com/translate_t?langpair=fr|en
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #22 -: Октомври 29, 2007, 11:03:20 am »
в бгмама са пощурели по ларедут и изобщо по чужбинските он-лайн магазини.
правят си редовни групови поръчки,сравняват какво са си купили, какво санамерили изгодно.. пълно изтрещяване. явно имат доста пари излишни.

да споделя някои неща, които научих от прочита на техните теми.

1. може да се поръчва и с дебитна Виза Електрон на ДСК, ПИБ, Райфайзен и някои други банки. не е задължително да е чиста кредитна карта.

2. не винаги отговаряли номерата на дрехите.

3. случвало се е да пращат различни неща от поръчаното.

4. често пъти чета, че са недоволни от реалния вид на поръчаната стока, който се отличава от снимката.

5. в София колетите се вземали от митницата,ако са над 2 кг, и се плащало такса обработка 4 лв. в провинцията нямало такава такса, даже в някои градове им ги носели колетите у дома.

айде, умната с пазаруването.

аз, честно казано, винаги съм имала сериозни притеснения да пазарувам от такива места. вярно, има атрактивни оферти, но страхът ми е дали ще получа стоката. имам няколко случая на недоставени колети от чужбина, при това препоръчани и застраховани. последният път беше супер фрапантен - изпратени са ми 2 колета едновременно, с 2 поредни номера на регистрация (препоръчани, демек). единият го получаваме, другият не. тъй като се следят компютърно, изпращачът от чужбина установява, че вторият колет е получен в софийска митница и от там просто е изчезнал. някой от митницата го е свил. в нашия случай изпращачът си взе застраховката, ама тия колети от он-лайн магазините нямат такава.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #23 -: Октомври 29, 2007, 12:18:35 pm »
Аз, проблем с получаването на колети от чужбина не съм имала (за сега) при все, че са ми пращани все хубави, скъпи или важни за мен неща и доста съм се притеснявала. Явно зависи на кой добросъвестен или не съвсем служител попада пратката...
Ако са над 2кг, наистина пристигат на митница.

Мен най много би ме спряло да поръчвам дрехи от страх дали няма да има разминаване в размера. А и много често се е случвало да си харесамстрашно много дреха, а като я пробвам - просто точно на мен не ми седи добре. Затова се въдържам от купуване дрехи онлайн...

Но играчки съм поръчвала. Точно с това групиране в бг мамата. За мен това не беше даване на излишни пари, а напротив - спестяване, като се има предвид надутите цени на играчките в нашите магазини. Всичките поръчани неща им видях цените тук, разликата беше фрапантна.
*
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #24 -: Ноември 09, 2007, 14:12:17 pm »
моята поръчка още я няма, в понеделник ще станат 3 седмици от както я поръчах :(
кажете на вас за колко време ви пристигат?
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #25 -: Ноември 09, 2007, 14:26:36 pm »
моята поръчка още я няма, в понеделник ще станат 3 седмици от както я поръчах :(
кажете на вас за колко време ви пристигат?
А на мен ми приеха поръчката, изпратиха ми потвърждение на mail-a, взеха ми парички от картата и вчера ми изпратиха честитка,че не ми бил валиден акаунта и кошницата....А, де... къде са парите и защо да не ми е валиден този акаунт като си влизам със съответното име и парола от самото начало и системата ме разпознава.
И как така, като не е активен  аз направих поръчка, която те приеха и потвърдиха,че е платено.
Нищо не разбирам ,но изпратих едно гневно запитване по въпроса!!!
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
*
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #26 -: Ноември 09, 2007, 14:41:48 pm »
да не би след това да си сложила нещо в кошницата, което да поръчаш по-късно и то да е невалидно вече, защото аз онази вечер си правих експерименти и си напълних кошницата без да поръчам, не я изпразних и след 2 дни получих на мейла, че ми е изтекла валидността, това е защото някой от продуктите в съответната номерация може да са се изчерпали. незнам, поне аз така го разбрах, но моя френски е 25 думи :wink:
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #27 -: Ноември 09, 2007, 14:43:17 pm »
Много странно моми4ета, това за поръ4ките 8O
при мен никога не се е слу4вало, но разликата е голяма да поръ4аШ от Бг и от друга държава.
Дано нямате проблем и ви дойдат поръ4ките.
По принцип, аз като поръ4вам( от Испания де и ползвам www.laredoute.es)pristigat най много до 7 дни.



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #28 -: Ноември 09, 2007, 14:53:56 pm »
моята поръчка още я няма, в понеделник ще станат 3 седмици от както я поръчах :(
кажете на вас за колко време ви пристигат?
А на мен ми приеха поръчката, изпратиха ми потвърждение на mail-a, взеха ми парички от картата и вчера ми изпратиха честитка,че не ми бил валиден акаунта и кошницата....А, де... къде са парите и защо да не ми е валиден този акаунт като си влизам със съответното име и парола от самото начало и системата ме разпознава.
И как така, като не е активен  аз направих поръчка, която те приеха и потвърдиха,че е платено.
Нищо не разбирам ,но изпратих едно гневно запитване по въпроса!!!
juli4ka - я копирай тук уведомителното писмо, да видим за какво става дума... че и на мен ми е много странно... може да има някой продукт, който да не е в наличност...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #29 -: Ноември 09, 2007, 15:10:38 pm »
Mademoiselle,

Sauf erreur de notre part, vous avez créé un panier sur laredoute.fr que vous n'avez pas encore validé.

Le délai de celui-ci arrive à expiration, il ne vous reste plus que quelques jours pour le valider.

Alors n'attendez plus !


Това получих Рали.
А може би сте прави, да става дума за изтекла валидност на нещо ако съм го сложила в панера и не съм го нулирала.


« Последна редакция: Ноември 09, 2007, 15:18:38 pm от juli4ka »
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #30 -: Ноември 09, 2007, 17:40:56 pm »
Жуличка, имаш няколко дни за валидация. Ходи да видиш в карт-а ти какво има, и ако е нещо, което го няма на склад го махай  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #31 -: Ноември 09, 2007, 17:47:30 pm »
Стеф, от коя дата ти е поръчката, има проблем с поръчките между 19 и 21, някакви почивни дни се падало там и аз не разбрах точно. Аз получих следващите си две- от 23 и от 27. Имам и една от 31  :oops:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #32 -: Ноември 09, 2007, 17:49:51 pm »
еми точно от 21 е :x егаси, ся няма да я получа ли? 8O
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #33 -: Ноември 09, 2007, 17:52:10 pm »
Е, ти пък, ше я получим бе, има вече някой които са получили, споко, аз все още имам надежда, проблем става след 45-я ден от поръчката- за сега си споко  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #34 -: Ноември 09, 2007, 18:00:21 pm »
егати случката :(
абе то в София не стига че идват късно, ами и ходиш на митницата да си ги взимаш, безобразие :x
Мини, вече ще ги потъчвам на троя адрес :lol:
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #35 -: Ноември 09, 2007, 18:49:49 pm »
Жуличка, имаш няколко дни за валидация. Ходи да видиш в карт-а ти какво има, и ако е нещо, което го няма на склад го махай  :lol:
Рали,това се отнася за поръчката ,която съм платила вече и за която съм  получила потвърждение ли ?
Нещо не схващам :oops:
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #36 -: Ноември 09, 2007, 18:53:23 pm »
Явно да, я погледни пак там какъв е статуса  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #37 -: Ноември 09, 2007, 18:57:59 pm »
жуличка, имаш ли нещо в кошницата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: www.laredoute.fr
« Отговор #38 -: Ноември 09, 2007, 19:06:08 pm »
а клиентския номер винаги ли е един и същ?
защото на мейла ми за изчерпано количество пише същия като от поръчката ми преди 3 семици?
възможно ли е да не са я изпратили още и чак сега да ми пишат, а парите са изтеглени отдавна :(
ох, съвсем се обърках :?







Re: www.laredoute.fr
« Отговор #39 -: Ноември 09, 2007, 21:39:12 pm »
Рали, парите са изтеглени от картата за направената поръчка.
mini ,нямам нищо в кошницата :(

ох, съвсем се обърках :?
StefiZ и аз така :)
-Това е невъзможно - казала Причината.
-Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът.
-Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
-Опитай... - прошепнала Мечтата.