0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #40 -: Октомври 02, 2007, 12:27:20 pm »
Фемина се намира много близо до Бърза помощ на Сточна гара.
http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=5b24008d0353d94c92260be905c79888&search=adr&city=sofia&str=%E4%F3%ED%E0%E2&num=47&start.x=7&start.y=12
Откъде ще дойдете?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #41 -: Октомври 02, 2007, 12:56:15 pm »
Здравей, Dekiki! На мен също ми предстои ФМ при Димитрова, а за ориентация в София могат да ми пишат слаб от раз. Рових се в bgmaps и стигнах до следното: "Влизаме в София от бул."Цариградско шосе". След като стигнем Орлов мост, продължаваме направо по "Цар Освободител". След Орлов мост поемаме по първата вдясно - бул."Васил Левски". Осмата улица вляво /броя само тези, които са отляво/ е "СВ.СВ. Кирил и Методий".  Третата пресечка вдясно е Дунав 47. 8O" Звучи ужасно, нали...
Моля за извинение всички софиянци :lol:, но толкова са ми възможностите за ориентация.
Моля те да разкажеш утре -вдругиден как е минал прегледът... Моля те...
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #42 -: Октомври 02, 2007, 13:04:57 pm »
От Цариградско идвайки, подминавате Орлов мост и на светофара на Университета (следващия след Орлов мост) завивате надясно. Карате направо, докато пресечете трамвайната линия след Паметника Левски. На първия светофар по нанадолнището към Сточна гара завивате наляво и после третата пряка вдясно. Фемина е отлявата страна преди да свърши Дунав.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #43 -: Октомври 02, 2007, 13:21:27 pm »
привет и от мен!
Джоши,
нормално е плацентата да мигрира. Моята едната плацента засега е превия, но имало шансове да мигрира.
Декики,
ние процедидираме така: имаме си карта на София и чрез нея намерихме и Фемина и Надежда и б-ца Св. София. В сайта на МЦ Фемина им го има адреса и можете да влезете в БГ мапс. А карта на София може да си купите от първата бензиностанция, на която спрете в София. Но имай нагласата, че 1 час ще изгубите в задръстванията.

И въпросче имам, че нещо тъпа ли съм? За възглавницата - как става, лягаме на една страна и я тикваме между бедрата ли? Извинете ме, моля. :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #44 -: Октомври 02, 2007, 14:22:28 pm »
И въпросче имам, че нещо тъпа ли съм? За възглавницата - как става, лягаме на една страна и я тикваме между бедрата ли? Извинете ме, моля. :lol:

аз така правя :)

моята плацента е отпред, или поне така ми казаха преди около месец-два. не знаех, че може да се мести... четох, че като е плацента превия не било добре за раждане секцио, нещо пречела... не че не може, но било малко по-сложно...

аз бебчо го усетих в 21 седмица - сравнително късно и доста се попритеснявах (справка в предишните теми). И сега понякога се върти и рита непрекъснато, а понякога си кротува по цял ден. но най-често рита вечер като си легна повечко на корема... сърди се нещо, явно го натискам и му става неудобно.

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #45 -: Октомври 02, 2007, 14:36:40 pm »
Ако плацентата е на предна стена,така си остава.А ако е ниска-може да се вдигне.
 За превията пък според мен е предпоставка за секцио,поне така съм чела.
 Искам да ви питам за изследванията на щитовидната -след втория аборт си ги правих(март някъде) и резултатите бяха такива:
   FT3    5.32 pmol/l (  3.1-7.1)
  FT 4    13.51 pmol/ (12.00 - 22.00)
  TSH     1.913 mU/l  (0.31 - 5.00 )
 ТАТ      6.42 IU/ml  (5-100)
 МАТ - (TPO)  <1.0  IU/ml  (1-16)
 
 Мислите ли,че е необходимо и сега като бременна да ги правя наново?В понеделник правих имунологични и си чакам резултатите.
<br />
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #46 -: Октомври 02, 2007, 15:07:43 pm »
Момичета, не се притеснявайте за движенията на бебето.Силни и сигурни ритничета се усещат по-късно.След 23седм. приблизително.
Z 22,може да се изкажа некомпетентно,но относно изследванията на щитовидната не е лошо да направиш една консултация,въпреки че ти си минала рисковия начален период.Може да пуснеш само ТСХ и антителата.
Милена, възглавницата може и между колената.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #47 -: Октомври 02, 2007, 15:11:36 pm »
ааа... всъщност плацента превия и плацента на предна стена не е ли едно и също? :oops:

*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #48 -: Октомври 02, 2007, 15:14:02 pm »
Не
Плацента превия е ниско прикрепена плацента
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #49 -: Октомври 02, 2007, 15:16:19 pm »
Превията е едва ли не върху маточната шийка. Е, аз се надявам да мигрира. Има време.
Благодаря за съветите за възглавницата. Ще приложа.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #50 -: Октомври 02, 2007, 15:20:50 pm »
Я да ви питам нещо девойки. Някои да си е слагал Гино Певарил и да е забелязал по-странно и обилно течение???
Отначало може да е по обилно ,но след това трябва да намале.
Ние се усъмнихме да не са води. Аз се параноисах да не е тапата абе шантава работа. Решихме да не слагаме 2 дена от Гино-то и да видим как ще е. При теб ли се случи или като инфо го знаеш??????
Аз наща мишка я усетих в 19-та седмица и от 20 нататака вече шава яко по цял ден, е почива си нали  8) не е нонстоп. Вечер кротува или аз не я усещам. Мърда ми целия корем  :lol: Няма такова усещане друго на тоя свят, невероятно е.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #51 -: Октомври 02, 2007, 18:28:10 pm »
Усещането наистина е невероятно   :)
оказва се обаче, че в един момент бебето си има режим на спане и будуване  :)

*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #52 -: Октомври 02, 2007, 18:31:21 pm »
Благодаря на White за новата тема :)

Да попитам момичетата които им предстои вече да раждат - подготвяхте ли гърдите си за кърмене по някакъв начин?
[/color]

Да, наистина, някой има ли представа какво трябва да правим по този въпрос??

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #53 -: Октомври 02, 2007, 19:32:13 pm »
Аз чесно да си кажа имам чувството, че ще се справя и без помощ (за кърменето) :lol:. Ама само с чувството ще си остана сигурна съм 8). Инъче идея си нямам за специални методи на подготовка. Имаше едно време някакви натривки с хавлиена кърпа на зърната, но и са ми казвали, че е излишно. Дано се включи найкои с повече идеи :D
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #54 -: Октомври 02, 2007, 20:12:38 pm »
Значи за зърната - обтриването с хавлия за загрубяване на зърната е стар метод и днес се отрича, тъй като предизвиква контракции. Можете да ползвате кремът за зърна на Авент или пък Гармастан. Аз лично не съм ги подготвяла по никакъв начин, но досега не съм забелязала да имам проблем с кърменето.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #55 -: Октомври 02, 2007, 20:15:22 pm »
Нахи,в никакъв случай обтривки с кърпа.Това се отрича напълно.Предизвиква контракции.Аз чак днес си купих крем Гармастан.С него ще подготвям зърната.
Ето и Сия вече е изказала мнение :wink:.
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #56 -: Октомври 02, 2007, 20:25:29 pm »
Може би се повтарям, но няма никакъв смисъл от подготовка на зърната преди раждането. Раните стават от неправилно захапване на зърното. На мен ми се получават рани и сега, когато малката я сърбят венците и подъвква малко. Така че щом за 6 месеца не са се закалили толкова, че да не стават рани, от едно мазане нищо няма да постигнете. Така че не си хабете парите за нищо. Като родите и ако се получат рагади мажете, ако е нужно слагате и по повече мехлем на марличка - това е. Хайде и успех с кърменето, за целта четете много, ама наистина много.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #57 -: Октомври 02, 2007, 20:30:02 pm »
Хайде и успех с кърменето, за целта четете много, ама наистина много.
Я кажи къде мога да прочета повечко като преглагаш  :wink:
 Joshi  в никои случай нямам намерение да го правя  8). Само съм го чувала. Ще се учим в движение явно  :wink:.
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #58 -: Октомври 02, 2007, 21:59:52 pm »
Ей момичета мерси за упътването и в четвъртък ще пиша как е минала ФМ.Благодаря ви ! :bighug:
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #59 -: Октомври 02, 2007, 22:18:13 pm »
Хайде и успех с кърменето, за целта четете много, ама наистина много.
Я кажи къде мога да прочета повечко като преглагаш  :wink:
 

Наде, на мен ми помогна инструкцията за кърмене на Авент. Също можеш да прочетеш доста неща в тази тема: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9982.0
Има много писано по въпроса и в бгмама.