0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #280 -: Октомври 13, 2007, 12:28:27 pm »
Пиера,колко дни преди термин беше назначено секциото ти?
И при тази изненада нормално ли роди?

Термина ми беше за 8 февруари, бях се уговорила с док за 22 януари секцио, въпреки че той искаше малко по-късно, ама аз зор исках вече да раждам  :) Като отидох на преглед на 16 януари вече бях с 2 см. разкритиеи безболезнени контракции, но тъй като бях поставила сутринта фраксипарина, се наложи да ми слагат венозно медикаменти за задържане поне до следващия ден.И така на 17 януари родих секцио  :)
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #281 -: Октомври 13, 2007, 12:34:32 pm »
Значи,че си била в 37г.с...а на мен 2 седмици преди термин ми се стори много...и смятах да се пазаря с док.
 Благодаря ти  :hug2:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #282 -: Октомври 13, 2007, 12:50:35 pm »
И аз имах притеснения какво аджеба са тия контракции, така че ще напиша моя опит:

1. Близо 6-7 часа преди изтичане на водите започна да ме боли кръста;
2. Към 5-тия час започна една тъпа болка ниско долу;
3. В послествие започна да ме боли като при цикъл /при мен е много болезнен/, но се траеше положението. Тогава ми падна тапата и ми изтекоха водите. Съвет - обърнете внимание дали са бистри или дали имат особен цвят и съобщете това на лекаря или акушерката.
4. На път за преродилна зала вече си бяха доста болезнени. Както ми каза акушерката, като спреш да се усмихваш , това са истинските контракции.

Още един съвет: Даде ми го една акушерка от патологията и действа. По време на контракции дишаш дълбоко в ритъм и хващаш дюшека на леглото и стискаш в същия ритъм.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #283 -: Октомври 13, 2007, 14:01:08 pm »
При всеки е индивидуално. Аz преz цялата бременност бях с контракции и не обръЩах кой zнае какво внимание на болката. На редовна консултация в 36+1 док видя раzкритие 3 см. Каzа, ако иzкарам нормално ноЩта, сутринта да ходя в болницата. Там вече раzкритието беШе 6 см. Спукаха ми околоплодния мехур. Когато болките станаха наистина нетърпими, съпругът ми попита zа неЩо обеzболяваЩо. АкуШерката се усмихна и каzа, че вече било късно. До 20 минути Принцесата лежеШе на гърдите ми  :D.
Пожелавам на всички ви такова леко и беzболеzнено раждане!
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #284 -: Октомври 13, 2007, 14:27:35 pm »
И аз съм от началото с контракции :(
Болезнени имам от точно 1 месец.
На 14ти септември ме приеха за задържане, с болки в кръста и болезнени контракции на 7 минути. От тогава съм все с яки контракции, понякога болезнени в комбинация с болки в кръста.
Шийката ми била 1см, това какво означава? Скъсена ли е? За разкритие не можем да говорим, шийката пропуска връх на пръст.
Ох, не знам. Аз имам висок праг на чувствителност на болка и все си мисля, че може да боли повече.
Дано сте прави и да усетя, че е време.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #285 -: Октомври 13, 2007, 15:56:35 pm »
Коки,  :bighug: :crossfingers:

*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #286 -: Октомври 13, 2007, 17:24:49 pm »
Аз пък като ходя на консултации всеки път ми казват и съответно записват в документацията, че плацентата е с нулева стойност на зрялост. И аз се чудя кога ще узрее /незнам дали това е точния термин/ като вече съм в 33 г.с. , май нещо не е наред  :ask:

*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #287 -: Октомври 13, 2007, 17:28:54 pm »
Аз пък като ходя на консултации всеки път ми казват и съответно записват в документацията, че плацентата е с нулева стойност на зрялост. И аз се чудя кога ще узрее /незнам дали това е точния термин/ като вече съм в 33 г.с. , май нещо не е наред  :ask:

Всичко е наред :). Моята стана Іва степен към 35г.с.

Жени,  :balk_21:
« Последна редакция: Октомври 13, 2007, 17:31:17 pm от коки »
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #288 -: Октомври 13, 2007, 17:31:41 pm »
Мерси Коки  :bighug:, вече бях започнала да се притеснявам.

*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #289 -: Октомври 13, 2007, 18:37:18 pm »
Фиа,стой си мирно на дупето и кротувай  :) .Още ти е рано да "узряваш"
 Ама и ние се чудим пък за какво да се притесняваме... :oops:
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #290 -: Октомври 13, 2007, 18:49:56 pm »
Коки, Джоши, Касси, успех и от мен! Чакаме хубавите новини!

Но щастието трябва да се търси - то никога не идвало само.