0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #100 -: Октомври 04, 2007, 19:05:35 pm »
Гери, леко и безпроблемно раждане и от мен! От сърце - имай прекрасни мигове при първата среща с твоето съкровище!!!

*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #101 -: Октомври 05, 2007, 09:51:14 am »
Момичета искам да ви попитам дали ви се е случвало да ви се схване нощем мускулът на кракът. На мен това ми се случи за първи път преди около 1 г. Усещането е много болезнено-направо се разплаквам от болка. Моя мъж ми разтрива кракът и силната болка минава след около минута. Но после 2-3 дни ме боли мускула на кракът като от силна мускулна треска. И другото което забелязвам е че тази болка през ноща се редува първо на единия а после на другия крак. И това се случва само нощем когато спя и през известен интервал от време. Моля ви ако ви се е случвало и знаете на какво се дължи това да споделите.

И още един въпрос: ползвате ли таблетки против комари на Раид и дали имат някакво вредно влияние върху бременноста? На опаковката нищо не пише по този въпрос.
« Последна редакция: Октомври 05, 2007, 09:54:21 am от janeta »
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #102 -: Октомври 05, 2007, 09:57:36 am »
И аз съм имала такива схващания-ужасно боли и кракът ми стои на шпиц-не мога да го свия в глезена.Казват,че е от липса на магнезий(мисля,че тук някъде вече беше коментиран този проблем)
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #103 -: Октомври 05, 2007, 10:13:56 am »
Да права си-ужасно много боли и кракът стои в шпиц. И аз си мисля че някъде съм чела че е от липса на магнезий. Но аз приемам витамини за бременни и до колкото знам в тях има нужната дневна доза магнезий. Какво е добре да направя?
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #104 -: Октомври 05, 2007, 10:18:23 am »
Жанета, най-добре попитай лекаря си. Може да се наложи да ти се увеличи дозата на магнезия или на калция. Добре е при схващане някой да разтрива схванатият ти крак. Така по-бързо ще те отпуска.
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #105 -: Октомври 05, 2007, 10:24:00 am »
Благодаря за съвета Роксана-във вторник съм на консултация при лекаря и ще го попитам на какво може да се дължи това схващане. А като ми се схване кракът на помощ веднага е мъжът ми-той ми разтрива схванатия мускул и наистина така по-бързо се отпуска и преминава силната болка.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #106 -: Октомври 05, 2007, 10:39:41 am »
Ами ако докато плуваш ти се схване кракът, препоръчват да го боднеш с игла. Предполагам, че в домашни условия това условие е по-лесно изпълнимо ;)
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #107 -: Октомври 05, 2007, 11:58:09 am »
схващане не ми се е случвало, но често ми изтръпват яко ръцете през нощтта. може би ги натискам нещо? или има общо с някой минерал (аз магнезий пия щото)

еееей, ле, къде се загуби? :)
надявам се всичко е наред с теб и малкият мъж расте и рита здраво :)

*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #108 -: Октомври 05, 2007, 12:11:44 pm »
И изтръпване,и схващане съм имала,но ми се е струвало несериозно да заномавам някого ,щото си мисля,че е нормално за живи хора и на всеки се случва.
 Пипи,ми не съм се губила много,ами не пиша особено ,а гледам повече как се развиват нещата.При нас всичко май е наред,само дето имам контракции,но започнах да пия магнерот и ми намаляха.Ти какво бебче ще имаш?  :)
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #109 -: Октомври 05, 2007, 12:19:19 pm »
Рокси за кога ти е определен термина, то като гледам с теб вървим по едно и също време(с един ден разлика). Кажи знаеш ли какво ще е бебето. Аз още не зная, чудя се на 3Д или 4Д дали ще се види хубаво пола. Рита ли бебчо? При мен с всеки изминал ден го усещам все повече и все по-силно.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #110 -: Октомври 05, 2007, 12:23:34 pm »
И аз да се включа за схващанията. И аз ги имам, особено сега към края е нетърпимо болезнено, но какво да се прави....стискаме зъби и така. Даже се чува как ми пукат костите като се обръщам в леглото :x, явно съм с по-слаба костна система :( . И ръцете ме болят, пръстите също.
Жанета, за да се види пола на бебето не е необходимо 3Д или 4Д! Пишлетата на моите д-р Димитрова видя на обикновен узи в МД още в края на третия месец.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #111 -: Октомври 05, 2007, 13:28:11 pm »
Здравейте бъдещи мами! :D
Прочетох за схващаниятя и реших да ви успокоя! :wink:
На мен никога не ми се бяха схвашали мускулите,но
като бях бременна,особено към края,това беше много често явление!
Като родих обаче всичко отмина!
Така че,търпение милички,всичко ще отмине.
Мамита ще ставате,я,не е малко нещо! :D
Целувки и късмет на всички ви! :D


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #112 -: Октомври 05, 2007, 13:34:30 pm »
И на мен много ми се схващаха прасците и стъпалата докато бях бременна. Събуждала съм се нощем от нетърпима болка. Беше свързано по някакъв начин със съотношението на калций и магнезий в организма. След раждането повече не съм имала такива проблеми.
<br />[link=http:
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #113 -: Октомври 05, 2007, 14:25:12 pm »
Работата е там, че тези схващания започнаха да се появяват преди да забременея. Но след като забременях кото че ли станаха по-чести. Но сега като се замисля имаше един период през юли и август когато пиех по 2 л. айрян(беше много жега и така утолявах жаждата-вместо вода) и тогава май не се сещам да съм имала такива схващания-може би наистина причината е в липсата на достатъчно калций. Трябва да взема да пробвам пак да пия по 2л. айрян и да видя дали няма да спрат или намалеят тези схващания.
Пипи на мен също ми изтръпват ръцете нощем, но това е защото аз спя с ръка под възглавницана и лягам на ръката си. Като се схване ръката ми се обръщам на другата страна за да си почине схванатата ръка. Но схващането на кракът е нещо много по различно-сякаш ти се заключва мускулът и завива и обтяга, че направо не се търпи болката. Схващането на ръката е по-скоро изтръпване.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #114 -: Октомври 05, 2007, 14:34:08 pm »
Но сега като се замисля имаше един период през юли и август когато пиех по 2 л. айрян(беше много жега и така утолявах жаждата-вместо вода) и тогава май не се сещам да съм имала такива схващания-може би наистина причината е в липсата на достатъчно калций. Трябва да взема да пробвам пак да пия по 2л. айрян и да видя дали няма да спрат или намалеят тези схващания.


Ами аз не пия мляко от бебе, под никаква форма, имам отвръщение към него/от яслата и детската градина/. Но док каза, че калция се набавя и от други продукти освен от млякото, защото и аз имах такива притеснения. Дори си изследвах калция и беше в норма. Интересна тема!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    janeta

  • ***
  • 272
  • Вече мама на двама сладури-моята сбъдната мечта
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #115 -: Октомври 05, 2007, 14:59:37 pm »
Kassi това, което пишеш е доста интересно. Значи може да не е от липса на калций. Но на какво се дължи-вероятно е на някаква липса в организма. Може би някакво изследване би показало какво липсва на организма за да се получават тези болезнени схващания на мускула. Чудя се само към кой лекар е добре да се обърна за компетентна помощ.
Валентин е на 7г.
Теодор е на 1г. и 2м.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #116 -: Октомври 05, 2007, 15:40:20 pm »
и аз имах такива схващания през миналата бременност - ужасни са.Дано сега не започнат пак.
 Аз днес си взех резултатите от антифосфолипидните и мисля,че са ок:

   Антикардиолипинови антитела:           
 
 IgG  6.6 (до 22 GPL)
 IgM  6.3 (до 11 MPL)

  Анти b2 GP I :

 IgG  4.2 (до 20 U/ml.)
 IgM  7.3 (до 10 U/ml.)

 НК клетки не съм правила,защото при Балева не правят.Чудя се дали да ги правя и тях.
<br />
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #117 -: Октомври 05, 2007, 16:08:00 pm »
Z22, стана ми интересно защо ги правиш тези изследвания след като си бременна. Трябват ти за нещо конкретно ли и извинявай за глупавия въпрос, но реални ли са резултатите след като си бременна. Най - вече ме интересува НК клетките, другите съм ги правила. Какъв е смисъла от тях, например ако има някако отклонение от реф. ст-ти, какво ще следва. Интересува ме, защото сега започвам стимулацията, а тях не съм правила и ако пък забременея :lol: може ли да ги направя после както ти. Назначил ли ти ги е някой.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #118 -: Октомври 05, 2007, 16:18:15 pm »
ами аз отдавна трябваше да ги направя,но все отлагах. :oops:Правих ги,защото имам 2 аборта преди това в 9-та и 20-та седмица.За НК клетките почти нищо не знам-нито кога се изследват,нито има ли смисъл сега-тепърва ще чета.
<br />
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #119 -: Октомври 05, 2007, 16:19:27 pm »
Мари, тези стойности се следят и след забременяване, в случай че са били завишени преди това. Ако няма намаляване - правят се вливания на Имуновенин. Общо взето всеки месец ти точат кръвчицата. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери