0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #20 -: Октомври 01, 2007, 16:29:48 pm »
Завиждам ти за спането по корем - аз като си легна малко на корема и малката от вътре такива шутове ми раздава - тясно ли й става, тежа ли й, не знам, ама няма лежане по корем при нас  :(
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #21 -: Октомври 01, 2007, 16:32:51 pm »
и го четох това интервю,но май само тя е на това мнение.
 Аз рядко мога да лежа по гръб,защото почва да ме стяга корема,нищо че още съм в началото.Иначе ми е по-удобно на ляво(и преди така спях),пък и това е единтвения начин да дишам,иначе носът ми се запушва.

 Една приятелка ми каза,че бебето се усеща по-трудно,ако е на предна стена.Има ли нещо вярно в това,че моето е такова .Аз едвам чакам да го усетя и да ми е по-спокойно,но това направо ме отчая.
<br />
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #22 -: Октомври 01, 2007, 16:35:54 pm »
Една приятелка ми каза,че бебето се усеща по-трудно,ако е на предна стена.Има ли нещо вярно в това,че моето е такова .Аз едвам чакам да го усетя и да ми е по-спокойно,но това направо ме отчая.
Кое е на предна стена - бебе или плацента? Ако е плацента, то това е най-често срещаното положение.
Аз усетих Слънчо около 17-та седмица два пъти и после цяла седмица мълчеше.
Чак в 19-та отново започна да се обажда и то сутрин и вечер като съм в леглото. Сега вече рита по цял ден и през нощта.
Още малко търпение, после наистина е по-спокойно.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #23 -: Октомври 01, 2007, 16:36:01 pm »
z22, какво би трябвало да значи бебето е на предна стена? Ако означава, че плацентата е разположена отпред - моята е така, но го чувствам от ляво и от дясно, ама така като гледам, на теб ти е малко рано да го усетиш още. Не се притеснявай, ще го усетиш, но пак ще се притесняваш  :D. Ето на това му викам успокоение  :lol:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #24 -: Октомври 01, 2007, 16:42:51 pm »
Завиждам ти за спането по корем - аз като си легна малко на корема и малката от вътре такива шутове ми раздава - тясно ли й става, тежа ли й, не знам, ама няма лежане по корем при нас  :(

И при мен е така, Фокси :lol:като 4е ли бебка се възмуЩава като си легна за малко по корем4е.
И аз отдавна имам проблеми със съня, но не съм споделяла, 4е някой пак да не каже, 4е много се оплакваме бременните и трябва да търпим :oops:
От поне 2 месеца се събуждам през 2 4аса и ходя да пиШкам, не спя спокойно, все имам 4увството 4е Ще "сма4кам " беб4ето :oops:
И все на дясно си лежа, заЩото в ляво са ми болежките и едвам стоя на нея страна.
ЗаЩо е препоръ4ително спането на ляво?



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #25 -: Октомври 01, 2007, 16:44:33 pm »
да не съм се изразила правилно-плацентата.Аз пък мислех,че по задна стена е по-честото,защото около мен повечето бременни са така.
<br />
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #26 -: Октомври 01, 2007, 16:51:12 pm »
да, плацентата нормално е разположена на задната стена :)
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #27 -: Октомври 01, 2007, 17:30:22 pm »
Мен ме боле6е кръста ако предният ден съм била на ток4ета,а сега от около 1 седмица като се събуждам сутрин ме боли гърба и си слагам космо диск и ми минава много бързо.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #28 -: Октомври 01, 2007, 17:38:51 pm »
Я да ви питам нещо девойки. Някои да си е слагал Гино Певарил и да е забелязал по-странно и обилно течение???
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #29 -: Октомври 02, 2007, 00:11:49 am »
Моите плаценти и двете са задни, това има ли връзка с болките, които имам/ох, сигурно въпроса ми е ужасно глупав :oops:/.
Наха, мисля че е нормално от свещичките да имаш по-засилено течение. Аз сега без да слагам имам, ама и това май е нормално при нас бременните.  :D
Иначе да ви кажа, че мишлетата ми са пораснали и док ги измери днес средно по 2350, само с 70гр. разлика.  :D
За тези които ще раждат секцио в ТК искам да кажа, че днес се запознах с анестезиолога с който работи д-р Стаменов, д-р Игов. Толкова сърдечен, млад :wink: и отзивчив човек и лекар....нямам думи, хем от днес е в отпуск. Посрещна ме на входа, обикаля с мен по изследванията по етажите, всичко ми обясни, успокои ме, въобще очарована съм. Направих тестове за упойката, кръв и урина, взех си обменната карта, направлението за раждане и болничния 45 дни преди термина от ЖК и д-р Гергов. Всичко това за близо 3 часа, но няма начин. Малко е досадна цялата работа, защото другия персонал не е особено любезен и заникъде не бърза, но така е в държавните болници :wink:.
Та, д-р Игов освен багажа, който всички знаете, че трябва да носим при настаняването вече в стаята на втория ден, ми каза да нося само следните неща за реанимацията:
-тоалетни принадлежности
-6 бутилки малка минерална вода с накрайник за деца/нямам идея как се казва това чудо/
-тоал. хартия
-телефон
-сулпадеин /2-3/
-мокри кърпички
Другите неща било добре да ни ги донесат на другия ден сутринта. В тази връзка аз съм приготвила два сака  :D. Док подчерта и три превръзки за раната-две дишащи и една водоустойчива.

Това е от мен, надявам се да съм полезна с инфото.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #30 -: Октомври 02, 2007, 09:23:04 am »
Искам да изкажа огромна благодарност на СтефиЗ за съвета с възглавничката между краката!!!  :bighug: :balk_81: :balk_81: :balk_81:. За първи път от няколко месеца насам се събудих наспана и станах от леглото без  да куцам от болка и схващане. Благодаря ти Стефи!!! Много ми помогна!!!
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #31 -: Октомври 02, 2007, 09:53:50 am »
Относно болките в кръста-ами при мен бяха на интервали без да има зависимост с умората.Просто таза се разширява и си боли леко.По-късно идва болка,която е разположена по-надолу,около срамната кост.Но и при двете болки наистина помага възглавница между краката.
Относно движенията на бебето-аз го усетих някъде към 17-18г.с.Моята плацента също беше на предната стена на матката.В този период движенията са едвам забележими,така че не се притеснявайте.В тази връзка искам да попитам някой да е чувал дали плацентата мени своето място по време на бремеността.Мога да кажа, че на всеки преглед са ми казвали различно местоположение на плацентата :?.
Каси,браво на малчуганите ти.Те са вече големи момчета :).
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #32 -: Октомври 02, 2007, 10:12:44 am »
Касси, наистина много ценна информация :D Благодаря ти.
Браво на твоите мишлета - отличници са те!
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #33 -: Октомври 02, 2007, 10:35:15 am »
Каси, новините за мишлетата со чудесни! Нека са все такива  :bighug:

*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #34 -: Октомври 02, 2007, 10:37:12 am »
Момичета да попитам и аз нещо...В 19г.с. съм и с изключение на моментите когато си лежа и си сложа ръката върху корема усещам леко помръдване,но не и по сериозни движения.Нормално ли е това или при всеки е различно?Док ми казва ,че е нормално,но аз се притеснявам.При тези от вас,които сте по-напред кога беше първото по-сериозно ударче?
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #35 -: Октомври 02, 2007, 10:47:51 am »
Благодаря на White за новата тема :)

Да попитам момичетата които им предстои вече да раждат - подготвяхте ли гърдите си за кърмене по някакъв начин?
[/color]
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #36 -: Октомври 02, 2007, 10:53:28 am »
Dekiki, не се притеснявай. Нормално е да усещаш леко помръдването на бебето. Просто още не е заякнало достатъчно, за да рита силно, а и явно не му е утесняло коремчето. Моето бебе е доста едро /на горната граница на растежа/, но по-сериозно започна да ме рита и бута чак към 22-23 седмица.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #37 -: Октомври 02, 2007, 11:07:49 am »
Joshi, нормално е плацентата да си сменя местоположението. Когато преди три месеца ми се наложи да полежа в болница, в стаята бях с жена с плацента превия, която беше получила кръвоизлив. Гледаха я честичко на ехограф и установяваха, че плацентата малко по малко се издига нагоре, така че мисля че е възможно да си сменя положението.
*
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #38 -: Октомври 02, 2007, 11:29:06 am »
Я да ви питам нещо девойки. Някои да си е слагал Гино Певарил и да е забелязал по-странно и обилно течение???
Отначало може да е по обилно ,но след това трябва да намале.
*

    dekiki

  • ***
  • 421
  • Симона 20.02.2008
Re: Темата на бременните - 11 част
« Отговор #39 -: Октомври 02, 2007, 11:41:39 am »
Мерси marmi!Утре съм на Фм при Димитрова и ще видим какво ще каже и тя.А някой може ли да ми каже как по-лесно да намерим ФЕмИНА,че с орентацията в София сме много зле :oops:Благодаря предварително!