0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Фоликуметрия- как и с колко мм нарастват фоликулите?
« Отговор #20 -: Октомври 21, 2007, 14:46:28 pm »
понавравих малко коремни преси /превантивно/ и следващия месец се беше спукал

при мен също коремните преси в подходящите дни дават много добри резултати и фоликула ми се пука
« Последна редакция: Октомври 21, 2007, 14:48:12 pm от bambina09 »
*
Re: Фоликуметрия- как и с колко мм нарастват фоликулите?
« Отговор #21 -: Ноември 13, 2007, 12:09:39 pm »
Не знам вече какво да правя, задържания фоликул отново си стои там и въпреки че е едва 12 мм (на 2 ден от цикъла)не може да се започне стимулация.Док. ми изписа 3 месеца противозачатъчни ,но нещо ме съмнява че ще изчезне.Имам усещането че ще загубя ценно време.Ако някое момиче има подобен проблем,моля да сподели.
Re: Фоликуметрия- как и с колко мм нарастват фоликулите?
« Отговор #22 -: Ноември 22, 2007, 09:31:13 am »
Момичета, както беше писано малко по-надолу в темата когато има зодържан фуликул повече от 1-2 месеца и той не се пука - това вече се нарича киста и именно тя пречи на яйчника да функционира правилно и да има овулация, в тези случеи когато дълго време не помагат лекарствата се прави лапароскопия за отстраняване на кистата, особено ако се цили забременяване. :wink:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
Re: Фоликуметрия- как и с колко мм нарастват фоликулите?
« Отговор #23 -: Ноември 22, 2007, 15:57:16 pm »
Аз имах два задържани фоликула, или по-скоро две кисти. Едната беше 3 см, а другата 3,5 см. Предписаха ми противозачатъчни за 3 месеца. По-малката изчезна след първата опаковка, т.е. след един месец. Другата не се повлия и после я махахме оперативно. Нататък вече няма да разказвам. Мисълта ми е, че можеш да избереш средния вариант. Пий противозачатъчни един месец и ако не се повлияе, наистина не губи ценно време, а минавай към лапароскопия. Ако и лекар ти го препоръча, разбира се.


От 17 нагоре е зрял фоликула.При всеки нараства различно,но по 1мм до 1.5 на ден.

И аз имам един въпрос... ако цикъла е 28дена и в идеален случаи О е на 14ти ден, и фоликула нараства средно с 1 до 1.5мм на дена - примерно по 1мм, как ще стане над 17мм за 14 дена?
*
Става, става, даже и по-голям може да порасне. 10 дни по 1.5 мм = 15 мм.
Ако направиш фоликулометрия през ден в един цикъл, ще видиш с колко точно нараства при теб.
при мен нараства с 0.85мм за ден ....но въпроса ми беше чисто техничен, защото ако пораства с 1мм, ще стане 14мм за 14 дена, ако О е на 14ти ден, пак примерно :)
*
Ами тогава пак така хипотетично, не е задължително фоликулите да растат еднакво и равномерно всеки ден до овулацията.
И ако размерът е 14 мм на 14ти ден, овулацията просто ще е по-късно.
*
A kakва големина трябва да е фоликула когато е узрял и готов за оплождане ?
Фоликула е узрял и готов за спукване когато е около 20мм.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

моя фоликул беше 11мм в 13ти ден и според лекара ми си е бил нормален и от 24 до 72ч. щяло да настъпи О. а той е специалинст по стерилитет и хромонални заместители и работи в клиниката за инвитро в Плевен... та питам се аз сега какво да си мисля...
*
Средно за 1 дни фоликула нараства с около 1.5 или аз така бях разбрала...и ако съм права , 72 часа след преглед , би трябвало да е около 15.5 мм..тоест пак ми се струва раничко за ову


*
Re: Фоликуметрия- как и с колко мм нарастват фоликулите?
« Отговор #32 -: Септември 06, 2011, 11:08:03 am »
Фоликулите дори нарастват различно в различните цикли. Моите обикновено растат с 2,5 см и в такива случаи овулацията ми настъпва около 11-12 ти ден. В други месецеи расе с по-бавни темпове и тогава овулацията е по-късно.
Хващала съм примерно в даден месец, когато съм ходила всеки ден на фоликуометрии, че например едното денонощие ръста е 3,5 см., след това 1.2 см. Такива някакви щуротии ги вършат моите фоликули. И обикновено ги пукам при 20-21 мм.Но пък имам проблем с LH, което е по-бързо нараства и ги спуква по-рано от нормалното вероятно, а яйцеклетката още не е зряла.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Фоликуметрия- как и с колко мм нарастват фоликулите?
« Отговор #33 -: Септември 06, 2011, 11:09:49 am »
И аз съм с високо LH още на 3-ти ден ,но до пукане така и не стигам...бавно нарастват..след 18-ти ден почват бързо да увеличават размера си и към 30 ден вече съм с 4-5 см кисти  :(


*
Re: Фоликуметрия- как и с колко мм нарастват фоликулите?
« Отговор #34 -: Септември 06, 2011, 11:15:21 am »
Много неприятно. Защо ли LH, като е високо, не се справя с пукането на фоликулите. Вероятно е високо в началото на цикъла, а след това не расте с нужните темпове.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Re: Фоликуметрия- как и с колко мм нарастват фоликулите?
« Отговор #35 -: Септември 06, 2011, 11:28:08 am »
Мда,доктора се съмнява за ЛУФ,аз нали съм си инат ,си мисля че е поликистоза..
Успех Мира :)


*
Re: Фоликуметрия- как и с колко мм нарастват фоликулите?
« Отговор #36 -: Септември 06, 2011, 11:36:43 am »
Успех и на теб. Все някак ще ги измамим тези фоликули!!! :lol:
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Фоликуметрия- как и с колко мм нарастват фоликулите?
« Отговор #37 -: Септември 06, 2011, 19:06:11 pm »
За ПКЯ, ЛХ-то и фоликулите, моята теория е следната (не съм сигурна до колко е медицински вярно, но от моя опит стигнах до този извод):

- когато ЛХ-то е много високо от самото начало на цикъла, първо има повече фоликули, после дори и някой да порасне, заради още по-високото ЛХ (нали около овулацията той има пик) фоликула просто лутиенизира, т.е. ЛУФ /при мен сме засичали подобна ситуация/.

- когато в началото на цикъла ЛХ е нормално, но има преждевременен пик преди фоликула да е достигнал достатъчно големи размери за да е зрял, той се пука и или не отделя яйцеклетката или тя се отделя но е незряла.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*
Re: Фоликуметрия- как и с колко мм нарастват фоликулите?
« Отговор #38 -: Септември 06, 2011, 19:10:20 pm »
Много добре обяснено :)..защо ли е високо това LH


Re: Фоликуметрия- как и с колко мм нарастват фоликулите?
« Отговор #39 -: Септември 06, 2011, 19:20:53 pm »
Много добре обяснено :)..защо ли е високо това LH
jolie16 , това е много сложен въпрос и ще оспамя темата  :wink:
Но накратко - всичко е много комплексно и трябва да се изследват един куп неща, в крайна сметка рядко се намира трайно решение, в много от случаите само подходяща стимулация помага да се прескочи проблема.
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!