0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie
« Отговор #620 -: Октомври 29, 2007, 10:24:54 am »
Здравейте, докторе!
Регистрирах се в този форум заради вас и имам въпрос.
Дъщеричката ми е на 6 м. и 20 дена. Скоро забелязах, че около зърната на гърдичките има слабо окосмяване. То е много слабо и безцветно, но се забелязват дълги косъмчета.
Подобни косъмчета - бледи и мънички има и по венериния хълм (там са 3-4).Да се притеснявам ли или това е нормално? :oops: Иначе я къпя и мажа със шампоан и тоалетно мляко на Мустела.
Благодаря, че се регистрирахте заради мен...
Знаете ли от какво най-често потъмняват косъмчетата там и стават видими ? от триене. Основното е проследяването...не мисля че има проблем само от тези неща.

Не, те се появиха изведнъж. Не потъмняват след триене или допир.Тези на гърдичките са дълги 4-5 милиметра, а на венериния хълм са 2-3 мм. На цвят са почти прозрачни, с много, много слаба кафява пигментация - не са тъмни и дебели.
« Последна редакция: Октомври 29, 2007, 10:28:44 am от Kimbaloo »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #621 -: Октомври 29, 2007, 10:25:23 am »
Зравейте,докторе!Малката ми дъщеря(3 месеца и половина)вече има обилно слюноотделяне.През деня й слагам лигавник,който от едната страна е с найлон и до вечерта е мокър целия.Та въпросът ми е-има ли нужда от вода при това положение?До сега е само на кърма.Благодаря Ви и лек ден!
Не, няма нужда. Кърмете само и не претопляйте.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #622 -: Октомври 29, 2007, 10:27:07 am »
Здравейте д-р Бърди,
Направихме Акт Хиб на 7 месеца и на 9 месеца. Педиатърката ни препоръча реимунизация на година и 6 месеца (това се пада след 2 месеца). Какво мислите вие, да избързаме ли малко или и така може?
Правилната схема е:
*7,9,11 и реваксинация на 15м възраст. Основната схема Акт-Хиб е от 3 дози преди 12м възраст и една реваксинационна доза 12-15 месец.
Неправенето на 3 доза преди 12м възраст се счита за груба грешка!

Как е в другите страни?
Франция:
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/france.html
Германия
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/germany.html
Австрия
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/austria.html
Швейцария
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/switzerland.html

Вижте моля, колко Акт-Хиб дози има преди 12м възраст (обозначението "Hib")

Моля информирайте ги, как ПРАВИЛНО се прави Акт-Хиб.
Опс, съжалявам, сега виждам, че съм ви подвела малко. Значи първите две дози са едната на 8 , другата на 10 месеца. Две дози са поставени преди годинката. Но реваксинацията май ще е 3 месеца след срока, който сте посочили. Тоест получава се  8, 10 и реваксинация на 18.
Това променя нещата-ако сте направили първата доза на 8 месеца, ще са Ви нужни само общо 3 дози-тоест-8,10 и третата доза 12-15 месец, при минимум 2 месеца разстояние между доза 2 и доза 3.
Благодаря ви, докторе!
А проблем ли е, че ме вика 2 месеца по-късно (т.е. на 18 месеца). В смисъл да упорствам да настоявам да я поставим сега, а не след 2 месеца, както тя казва (на година и половина)? Тя ми каза така - на 18 месеца правим ре на акт хиба и на година и 10 на ДТК.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #623 -: Октомври 29, 2007, 10:29:59 am »
@cygnus

Ако са минали 2 месеца от доза 2 на Акт-Хиб,и детето е навършило 12м възраст, е добре да поставите третата и последната доза. 18 месечна възраст е късно.
Реваксинацията ДТаК обикновено се поставя на възраст 15-17 месец, но това е различно за различните им. календари.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #624 -: Октомври 29, 2007, 10:42:57 am »
@cygnus

Ако са минали 2 месеца от доза 2 на Акт-Хиб,и детето е навършило 12м възраст, е добре да поставите третата и последната доза. 18 месечна възраст е късно.
Реваксинацията ДТаК обикновено се поставя на възраст 15-17 месец, но това е различно за различните им. календари.
Ох, ами какво да я правя не знам. Освен ще говоря с нея ужким че се притеснявам да не наближи срока на годност. Иначе са минали доста повече от 2 месеца от последната доза. На година и 4 са. Последната я правихме на 10 месеца. Ще я търся тази седмица, но как да я убеждавам не знам. Благодаря ви много!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #625 -: Октомври 29, 2007, 10:54:01 am »
@Munichka

Теста НЕ показва алергичност или повишена чувствителност, освен може би към морков, но ако сега и давате морков и детето няма проблем от него, резултата от теста може да се пренебрегне, и да се интерпретира само като естествена реакция към спектъра храни, които човек консумира. Към краве мляко не виждам пък изобщо никаква чувствителност->>Мляко (краве) ->>39->1. Даже стойността 39 е една измежду най-ниските. За каква АБКМ става въпрос? За никаква АБКМ...
Ако забелязвате, към кон титъра е най-нисък. Защо? защото детето не е имало среща с кон. След всяка среща с алергени, организма има отговор. Това обаче не значи алергия. Значи "контакт". Затова тези тестове трябва да се интерпретират с особено внимание.
Всъщност, по резултатите си, този тест е в рамките на нормата.
Естествено за никакво даване на антихистамини с месеци и реч не може да става. Какво всъщност лекуваме с тях? АД не е алергично заболяване. "Тестовете" ли лекуваме с тях? Ами те са си нормални...

Какво мляко пие детето сега?
Как е детето в момента?
Сега разбирате, че да се дава "Фризопеп" на сляпо не е правилно. И теста подтърждава че няма АБКМ. Особено пък и ако симптоми на АБКМ няма...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #626 -: Октомври 29, 2007, 10:56:05 am »
Докторе, извинявам се, сигурно ставам досадна, но понеже не съм специалист имам само един бърз въпрос. При отлагане на поставянето на акт хиб с два месеца в конкретната ситуация проблема в какво се състои - че остава непокрит период или се нарушава механизма на изграждане на имунитет?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #627 -: Октомври 29, 2007, 12:35:25 pm »
Докторе, извинявам се, сигурно ставам досадна, но понеже не съм специалист имам само един бърз въпрос. При отлагане на поставянето на акт хиб с два месеца в конкретната ситуация проблема в какво се състои - че остава непокрит период или се нарушава механизма на изграждане на имунитет?
Непокрит периода. И ако в тази "пролука" има контакт с болно дете, може да имаме проблем. Но може и да нямаме, ако детето е отговорило добре на първите две дози. Как да знаем дали е отговорило добре на първите две дози? Няма сигурен начин без изследвания. Но заради това само, не си струват изследвания.
За дълготрайността, има значение само да направите третата доза... дори и след два месеца. Е, не след повече ;)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #628 -: Октомври 29, 2007, 12:42:57 pm »
Да разбирам ли, че след 15 м. за реимунизацията ще трябва отново да търся Пентаксим? Ние трите дози сложихме на 2,3,4 месеца.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #629 -: Октомври 29, 2007, 12:43:30 pm »
Здравейте докторе, както вече писах- бяхме болни, днес направихме последна инхалация, утре сме на контролен преглед. Онова включване беше, за да се насладите на бисерите на бг педиатрията. Искам да попитам- възможно ли е от антибиотика Стефи да получи разстройство. Също така- след колко време да въведа жълтък- предстоеше да въвеждам, но сега се забавиха нещата.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #630 -: Октомври 29, 2007, 12:45:58 pm »
Благодаря ви много!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #631 -: Октомври 29, 2007, 12:59:47 pm »
Да разбирам ли, че след 15 м. за реимунизацията ще трябва отново да търся Пентаксим? Ние трите дози сложихме на 2,3,4 месеца.
Разбира се... то и ДТаК има реимунизация във възрастта 15-18м.
А Акт-Хиб 12-15м. "Точката на пресичане" >> 15м може да използвате да направите и двете под форма на "Пентаксим".
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #632 -: Октомври 29, 2007, 13:01:34 pm »
Здравейте докторе, както вече писах- бяхме болни, днес направихме последна инхалация, утре сме на контролен преглед. Онова включване беше, за да се насладите на бисерите на бг педиатрията. Искам да попитам- възможно ли е от антибиотика Стефи да получи разстройство. Също така- след колко време да въведа жълтък- предстоеше да въвеждам, но сега се забавиха нещата.
Да, възможно е.
След около седмица, и при преминало разстройство.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #633 -: Октомври 29, 2007, 13:48:31 pm »
@Munichka

Теста НЕ показва алергичност или повишена чувствителност, освен може би към морков, но ако сега и давате морков и детето няма проблем от него, резултата от теста може да се пренебрегне, и да се интерпретира само като естествена реакция към спектъра храни, които човек консумира. Към краве мляко не виждам пък изобщо никаква чувствителност->>Мляко (краве) ->>39->1. Даже стойността 39 е една измежду най-ниските. За каква АБКМ става въпрос? За никаква АБКМ...
Ако забелязвате, към кон титъра е най-нисък. Защо? защото детето не е имало среща с кон. След всяка среща с алергени, организма има отговор. Това обаче не значи алергия. Значи "контакт". Затова тези тестове трябва да се интерпретират с особено внимание.
Всъщност, по резултатите си, този тест е в рамките на нормата.
Естествено за никакво даване на антихистамини с месеци и реч не може да става. Какво всъщност лекуваме с тях? АД не е алергично заболяване. "Тестовете" ли лекуваме с тях? Ами те са си нормални...

Какво мляко пие детето сега?
Как е детето в момента?
Сега разбирате, че да се дава "Фризопеп" на сляпо не е правилно. И теста подтърждава че няма АБКМ. Особено пък и ако симптоми на АБКМ няма...

Освен, че майчиното чувство ми каза това, което ти си написал, сега наистина съм много по-спокойна. Когато чуеш мнението на лекар, който не психира майката и не трови детето, това може само да носи спокойствие.
Бърди, Досега, тоест 4 месеца вече, Йони пие фризопеп. Никакви млечни. Тази сутрин й купих Фризо ХА и й дадох 1 лъжичка или съвсем целенасочено започнах със захранването. Правилно ли съм реагирала?

В момента дечко е добре. Бях ти писала, че докато беше пика на алергията й давах Нутрилон 3, а в момента, в който го спрях - петната изчезнаха. От тогава не сме имали проблеми, освен едни дребни пъпчици, които се появиха точно преди да идем до Мустаков. Тези пъпки не бяха много, а тук-таме и сякаш бяха пълни с лимфа, не гной. Тогава той каза, че имала леки изменения в нося!? (погледна я с фенерче) и установи алергия към микроакари. каза ни да напръскаме всички мебели, легла, завивки и т.н. с БиоКил. не знам дали е било от това пръскало, но след седмица пъпчиците изчезнаха. Интересно е, че в тези изследвания няма вискоко изразена сенсибилизация към тези акари.

Сега съм решила да я захраня с мляко и да не й давам никакви лекарства. Най-вече си мисля, че ако тази алергия е била към моркова в сока, то реакцията се е получила благодарение на нтратите в морковите.
Не разбрах само какво означава диагнозата - Urticaria acuta?
Бърди, благодаря ти  :)
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #634 -: Октомври 29, 2007, 14:08:01 pm »
Внимание!
Преминаването от Фризопеп на ХА изисква:

*особено внимание и постепенност-Фризопеп е алергизиращ продукт, ако се дава без нужда.
*подбор на добро ХА мляко- Хумана или Нестле.
*млечни може да се въвеждат след удтвърждаване на ХА мляко и след замяната му с АМ може напълно и по-свободно да се дават млечни.

Ако детето в момента няма проблеми, не виждам за какво лекарства ще даваме...
Дали да давате моркови зависи досега (и след инцидента) как ги понася.
Аз лично алергия към морков НЕ съм виждал... не че не е възможно, разбира се.

При дете без никакви проблеми, разглеждайте алергичните реакции (ако са в разумен на брой епизоди) като случайно явление. Децата реагират на редица храни съвсем случайно и произволно. Не се "вързвайте" психологически към тази тема, не ставайте зависими от нея. Иначе ще Ви използват до последно!

Не всяка пъпка е алергия. Не всеки обрив-също.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #635 -: Октомври 29, 2007, 17:14:32 pm »
Привет, Докторе!

Днес искам да Ви попитам нещо друго. Каква е вероятността да не сме изчистили стрептокока, при положение, че на 3-я ден от лечението напривихме контролни посявки - заключение:нормална флора.
Със сигурност ще направим още една контрола, от края на АБ лечението вече минаха 2 седмици. Да изчакаме ли или вече да ги направим.

Поздрави!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #636 -: Октомври 29, 2007, 17:21:23 pm »
Сега напълно те разбрах какво имаше предвид като каза, че Фризопепа трябва да се дава при 100% сигурност на алергията. Намерих схема за захранване, която е бавна и постепенна, все пак за никъде не бързам - днес 1 мг ХА мляко, после ден почивка, след това 2,5 гр, почивка, 5 гр и т.н. Ако преминем този период без проблем, тогава ще те питам какво млечно да дам и по колко.
Сега, обаче, искам да те попитам за млякото. Тези на Фризо съм чувала, че са добри. Даже някъде бях чела твое мнение, че изборът на Фризо ХА не е проблем и е добро. Затова и се спрях на него. Ако не съм разбрала правилно, ме поправи :oops:

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #637 -: Октомври 29, 2007, 17:52:57 pm »
Привет, Докторе!

Днес искам да Ви попитам нещо друго. Каква е вероятността да не сме изчистили стрептокока, при положение, че на 3-я ден от лечението напривихме контролни посявки - заключение:нормална флора.
Със сигурност ще направим още една контрола, от края на АБ лечението вече минаха 2 седмици. Да изчакаме ли или вече да ги направим.

Поздрави!

Направете посявката-ако и тази е добра (седмици след края на лечението) проблема е приключен. Само детската градина с нейните непрогнозируемо болни деца ме притеснява...
« Последна редакция: Октомври 29, 2007, 18:05:37 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #638 -: Октомври 29, 2007, 17:55:09 pm »
Сега напълно те разбрах какво имаше предвид като каза, че Фризопепа трябва да се дава при 100% сигурност на алергията. Намерих схема за захранване, която е бавна и постепенна, все пак за никъде не бързам - днес 1 мг ХА мляко, после ден почивка, след това 2,5 гр, почивка, 5 гр и т.н. Ако преминем този период без проблем, тогава ще те питам какво млечно да дам и по колко.
Сега, обаче, искам да те попитам за млякото. Тези на Фризо съм чувала, че са добри. Даже някъде бях чела твое мнение, че изборът на Фризо ХА не е проблем и е добро. Затова и се спрях на него. Ако не съм разбрала правилно, ме поправи :oops:


Фризо-фризо... добри са, но има и по-добри.
Но ако го пие това Фризо ХА, няма смисъл да си играем с млеката повече. Така или иначе си "поиграха" достатъчно. Млека при деца НЕ СЕ сменят, освен по много неотложни причини.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #639 -: Октомври 29, 2007, 18:01:49 pm »
Питам, защото от снощи, като че ли забелязвам лека промяна в походката й. Още утре ще отидем да й вземат секрет. Знаете, че докато не излезе резултата мира няма да имам.Дано притесненията ми са напразни...
Да, детската градина... Днес й беше първият ден от известно време насам....
Но за да мога да й осигуря добър живот, а и всички тези изследвания, които правихме досега (вс.без направление, по мое желание и настояване) трябва да се работи, а тя да ходи на градина.А и тя се чувсва толкова добре сред децата...

А така исках да сложим Превенар-а. Но и така не можах (поне засега) да намеря лекар, който да се ангажира с поставянето й...