0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #600 -: Октомври 28, 2007, 20:27:55 pm »
Здравейте пак  :D
Купихме лактацид фемина- гел за интимна хигиена. Не знаех, че може да се ползва и за бебе :?
Обаче А дерма не съм взела, защото предния път по ваша перпоръка купих този екзомега и след 1/2 час цялата му бузка стана в ярко червени петна/пъпки /тогава намазах лицето/. По този повод- трябва ли да мажа цялото тяло с нещо за овлажняване? И може ли да ползваме ексипиал с бадемово масло?
Няма обикновен "Лацтацид"?
Ако реагира на А-дерма, оставете и не мажете с нищо. Абсолютно нищо(след баня).

"...ексипиал с бадемово масло"
Не бих препоръчал.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #601 -: Октомври 28, 2007, 20:29:27 pm »
Докторе здравейте.
Имам застрелващ въпрос...
Кристина има неистово желание да сяда  :? Напоследък дори и като лежи по гръб си надига главата, краката, пъшка, мъчи се да сяда. Като е в полулегнало положение и си играем /подпряна на възглавница, но не като на онази снимка, дето ви пратих, а по-легнала/ и й подам пръсти, без никакво усилие от моя страна тя се хваща и сяда? Много е упорита и се сърди и иска да седи. Какво да правим? Не е ли прекалено рано за това?
Поздрави,
Нина
Няма проблем... нека сяда, ако иска. Колко може да седи така- секунди.
А и минути да е, пак няма проблем.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #602 -: Октомври 28, 2007, 21:24:04 pm »
Здравейте, д-р Бърди!
Току що разбрах, че сте се "преместили" тук! Нямам представа какво се е случило нито преди година, нито сега и не е моя работа да Ви се бъркам, но искам да Ви кажа, че решението да продължите, въпреки всичко, да ни помагате със съвети и мнения, почерпени от Вашия професионален опит, говори за висок морал и дълбока вяра в клетвата, която сте дали като лекар! Мога само да Ви се възхищавам, защото такива хора като Вас сте на изчезване, особено във Вашите среди. И тези, които са останали слепи за това, нахвърляли са се и са ръсели обиди, могат само да съжаляват за огромното си невежество и ниско възпитание!
Искам да Ви пожелая от все сърце да сте здрав и удовлетворен във всеки един аспект от живота и Бог да Ви благослови за това, което правите!
Поклон към труда ви!  :balk_81:
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #603 -: Октомври 28, 2007, 21:55:22 pm »
Благодаря на всички за добрите думи!
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #604 -: Октомври 28, 2007, 22:42:02 pm »
По една тема, важна и актуална в Бг бих искал да пиша днес-темата за ваксинациите.

С ужас и тъга гледам колко родители не ваксинират децата си с основните за детската възраст ваксини. И ако за безкрайните дози БЦЖ може да са прави, то за другите ваксини-не са.

Нека погледнем нещата малко в исторически аспект. Да видим в миналото, когато ваксини е нямало, как са стояли нещата. Да вземем например семейство Моцарт (да, същото ;) ).
Бащата на В.А. Моцарт Леополд Моцарт е имал общо 7 (седем) деца. От тях са оживяли само Волфганг Амадеус и сестра му Нанерл. Самият В.А.Моцарт е имал 6 деца, от които само двата му сина са "преживяли" детството. От какво мислите са умирали всички тези деца? От "прости" заболявания... :

*Хемофилус и Стрептококови менингити- до преди въвеждането на Акт-Хиб и "Превенар" главни измежду главните убийци във възрастта до 2 годинки. Един ден детенцето е с температура 40, на другия ден-в кома, на третия починало. Така са се развивали нещата- повикват доктор, сложи пиявица на бебето, ледени компреси, и това е...
Да, същият Хемофилус, за когото "Акт-Хиб" ваксината направи революция, ваксина, която е световна от 1985, а в Бг я смятат за "незадължителна" и още по-скандално-ненужна над 2 годинки. В същност до около 6 годинки риска от Хемофилус менингити е огромен.
*Дифтерия и коклюш- от десетилетия съществува добра и ефективна ДТК ваксина. В Бг едва от 1-1.5 години скандално известната със страничните си ефекти местна ДТК бе сменена от "Пентаксим" или "Тетраксим. Да не говорим че има и по-добра -"Инфанрикс-ИПВ-Хиб" или "Инфанрикс-тетра". Коклюша също е бил един от главните убийци в миналото, особено при бебета под годинка.

*Скарлатина, тетанус, ревматизъм.
*рубела, рубеола и усложненията им- пневмонии или сепсис при Морбилито, например.

Основният проблем не са ваксините, а некачествените ваксини, лошите имунизационни календари, липсата на строги правила как, къде и по какъв начин да се поставят ваксините.

Ваксинирайте си децата, не жалете пари за добри ваксини, изисквайте стриктно приложение.Реагирайте остро при всеки опит да поставят ваксини "в гръбчето"!!
« Последна редакция: Октомври 28, 2007, 22:49:39 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #605 -: Октомври 28, 2007, 22:45:33 pm »
Предстои ни слагане на Пентаксим - мускулно в крачето, нали?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #606 -: Октомври 28, 2007, 23:04:07 pm »
Да, по предно-страничната част на бедрото.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #607 -: Октомври 28, 2007, 23:09:59 pm »
Здравейте, докторе!
Регистрирах се в този форум заради вас и имам въпрос.
Дъщеричката ми е на 6 м. и 20 дена. Скоро забелязах, че около зърната на гърдичките има слабо окосмяване. То е много слабо и безцветно, но се забелязват дълги косъмчета.
Подобни косъмчета - бледи и мънички има и по венериния хълм (там са 3-4).Да се притеснявам ли или това е нормално? :oops: Иначе я къпя и мажа със шампоан и тоалетно мляко на Мустела.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #608 -: Октомври 28, 2007, 23:19:46 pm »
Докторе, след като подхванахте темата - въпрос: "Да, същият Хемофилус, за когото "Акт-Хиб" ваксината направи революция, ваксина, която е световна от 1985, а в Бг я смятат за "незадължителна" и още по-скандално-ненужна над 2 годинки. В същност до около 6 годинки риска от Хемофилус менингити е огромен." - ще обсъдя с нашата педиатърка тези въпроси и ще ви пиша, но конкретно, ПЕНТАКСИМ превенция ли е срещу Хемофилус и ако не известно ли ви е у нас вече дали се прави и с каква ваксина. Ако не се прави - може ли въпреки поставна Пентаксим, ако двете нямат общо да се постави и ваксина срещу Хемофилус. Как се казва, кога /възраст/ се слага  и къде /мускулно..../?

У нас според мен системата в цялата медицина е тотално сбъркана, но това е следствие от принципно сбърканата ни или по-точно в миналото объркана система. Защо? Ами честно казано аз смятам, че у нас има добри лекари, но с остарели знания, виждания и методи. Моята педиатърка е симпатична и ненатрапчива жена, която обаче е на възраст, в която едва ли ще и се занимава да учи чужди езици, за да иде на специализация, където евентуално да си обогати и обнови знанията. Тя съм споделяла какви методи има....Би трябвало държавата и в частност Здравното министерство да имат сериозен, постоянен и адекватен за българските лекари подход - курсове, обучения, специализации, които да се провеждат у нас да речем, да са достъпни за всички лекари. Това очевидно няма да стане. Вярно е, че човек ако иска може винаги да научи нещо ново, но в такива мащаби е редно да е организирано и да има единна позиция по въпроса /в случая с ваксините да речем/ Проблемът е, че трудно ще се разчупят стереотипите, жалкото е, че е за сметка на пациентите. Не ми се ще да мисля, че на някого така е удобно, изгодно, лесно и печелившо, защото би било тъжно, а се надявам, че все повече млади и амбизиозни модерни лекари, ще се опитват да разчупят стереотипите. Дано, че за сега с "шефове" като Гайдарски положението не е розово, да не политизирам, че ще ме санкционират модераторите. Рибата се вмирисва от към главата.
Поздрави и лека нощ.
п.с. Отивам при Кристина, че току виж я заваря седнала в леглото  :wink:
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #609 -: Октомври 28, 2007, 23:41:59 pm »
Здравейте д-р Бърди,
Направихме Акт Хиб на 7 месеца и на 9 месеца. Педиатърката ни препоръча реимунизация на година и 6 месеца (това се пада след 2 месеца). Какво мислите вие, да избързаме ли малко или и така може?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #610 -: Октомври 29, 2007, 00:27:42 am »
Здравейте д-р Бърди,
Направихме Акт Хиб на 7 месеца и на 9 месеца. Педиатърката ни препоръча реимунизация на година и 6 месеца (това се пада след 2 месеца). Какво мислите вие, да избързаме ли малко или и така може?
Правилната схема е:
*7,9,11 и реваксинация на 15м възраст. Основната схема Акт-Хиб е от 3 дози преди 12м възраст и една реваксинационна доза 12-15 месец.
Неправенето на 3 доза преди 12м възраст се счита за груба грешка!

Как е в другите страни?
Франция:
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/france.html
Германия
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/germany.html
Австрия
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/austria.html
Швейцария
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/switzerland.html

Вижте моля, колко Акт-Хиб дози има преди 12м възраст (обозначението "Hib")

Моля информирайте ги, как ПРАВИЛНО се прави Акт-Хиб.
« Последна редакция: Октомври 29, 2007, 00:34:07 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #611 -: Октомври 29, 2007, 00:35:34 am »
Здравейте, докторе!
Регистрирах се в този форум заради вас и имам въпрос.
Дъщеричката ми е на 6 м. и 20 дена. Скоро забелязах, че около зърната на гърдичките има слабо окосмяване. То е много слабо и безцветно, но се забелязват дълги косъмчета.
Подобни косъмчета - бледи и мънички има и по венериния хълм (там са 3-4).Да се притеснявам ли или това е нормално? :oops: Иначе я къпя и мажа със шампоан и тоалетно мляко на Мустела.
Благодаря, че се регистрирахте заради мен...
Знаете ли от какво най-често потъмняват косъмчетата там и стават видими ? от триене. Основното е проследяването...не мисля че има проблем само от тези неща.
« Последна редакция: Октомври 29, 2007, 00:59:35 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #612 -: Октомври 29, 2007, 00:43:02 am »
@Nina

Да, "Пентаксим" съдържа Акт-Хиб. Но три дози Акт-Хиб преди 12м възраст, а не две или една. И реваксинация след 15 м възраст.Не "патенти"...


***
Смятате ли че с хора, които правят всичко възможно да задушават, подтискат, тормозят младите, може да има някакъв напредък в специалността? Едва ли. Аз мога да дойда там на един конгрес и да изкажа мнение свободно, да повиша тон, говоря остро, но аз съм свободен и независим. Младият лекар, може ли да си позволи този лукс? в сегашните Бг реалии? Не.
За да се промени нещо в специалността, тя трябва да се обърне с "краката нагоре", първа стъпка от което е абсолютно "орязване" на типове, подобни на тези, за които говорих в другия форум толкова много-снемане от длъжности, пълна прозрачност и отваряне, абсолютна критика на всички и всичко, конкуренция до последно, без привилегии, без мафия,без "протектирани". Аз това да стане не го виждам...

Първата стъпка към прогрес е саморазпятието- да признаеш че си нула. Или всеки ден да си го самонапомняш. От там нататък започваш напред. С една малка разлика-ако си завършил във Виена, Харвард, Кембридж, Рим, Париж, няма нужда да го правиш. Но не си-завършил си в Бг, Русия, Молдавия, Украйна... даже не в Прага или Сегед.

Кой в Бг ще го направи? Те се смятат за абсолютни капацитети, световни авторитети, ненадминати.
Били добри? може би. Елате, поразходете се из Европа, и когато видите наистина добри педиатри, ще останете истински шокирани. Както аз много пъти съм попадал в подобна обстановка. Навсякъде има различни хора-няма спор. Но нивото, средното,представителното, е на светлинни години напред. Въпроса е в начина на мислене и подход. Не е в знанията само. Това е и основната причина много майки да са "шокирани" от тяхната медицина, а редица Бг педиатри, показали си за малко нослето навън, да се "възмущават" открито, колко назад били "те там". Ние просто друга Педиатрия не сме виждали, и нямаме база за сравнение, за съжаление.

Тяхното "безразличие" в практиката е всъщност опит- затова и не се "препарират", както това става в Бг, с театрални жестове, просташки език, груби обноски. Хората знаят какво правят, и затова са уверени. Като кажат -"няма проблем"- няма проблем. Нещо, което в Бг го няма-кой в Бг знае със сигурност в тази Педиатрия нещо? всеки знае, докато не го опровергае другия-затова и колкото педиатри-толкова мнения.
В Бг като се каже "няма проблем" обикновено "има проблем", защото изказалият мнението е толкова неуверен в казаното от него, че родителите веднага възприемат нещата като "има проблем".
Няма единно оформени мнения по основни въпроси. Всеки кой каквото знае, това си "бае". И колкото е по-високо на дървото, толкова с повече ревност и хъс си прокарва собствената "медицина" и "патенти", в разрез с основни постулати, факти, схващания. Попитайте 10 педиатри там, кога едно дете се обръща гръб-коремче? Ако намерите и двама със съвпадащо мнение, аз се преобразявам в жираф. Попитайте тук? 90% ще са на едно и също мнение.
Много трудно е да разбереш начина по който мислят и работят, ако си свикнал с Бг реалии... простете, пиша, каквото мисля, и съм живял от собствен опит.

На един известен хирург от форумите бях писал преди време- "Ела тук. Излез на светло. Да те видим... в незащитена обстановка, когато си никой. Ела да видим колко знаеш-ето ти изпитите на гръцки-признай си дипломата, ако можеш.И въпроса не е в езика само, а в знанията. После почни да работиш в тази конкурента среда, да те видя с Бг си знания докъде ще стигнеш". "До никъде. Ако не започнеш да мислиш и работиш както другите,да усвоиш този типичен отворен Западен стил на медицинско мислене-ти си загубен." За да си добър в емиграция, трябва да си 4 пъти по-добър от местните. Не два, а 4. А те са специализирали в елитни места. Докато ние строяхме комунизъм, техните родители си "строяха" собствените деца- тоест, харчеха пари за образованието им. Как ще ги настигнеш с нещастната си Бг диплома, отчаяни обноски, скромни знания? само по един начин- с усилия. Такова бе нашето поколение-загубени по рождение. Дано сега нещата са по-добри...
« Последна редакция: Октомври 29, 2007, 01:29:01 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #613 -: Октомври 29, 2007, 01:50:42 am »
Здравейте, Бърди :D регистрирах се заради вас в този форум, защото ви вярвам и виждам, че наистина сте по-различен доктор. Готов да помага на всички майки, които имат въпроси, свързани с най-милите им същества.

Тъй като постингът ми ще стане много дълъг, ще ви изпратя изследванията на дъщеря ми и въпросите ми, на ЛС. Много ще съм ви благодарна, ако ми отговорите
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #614 -: Октомври 29, 2007, 01:55:49 am »
Ох, май нещо не успях да ти изпратя ЛС, затова ще пиша тук:

Здравей, Бърди Smile
Бях ти писала преди известно време за предполагаемата алергия на дъщеря ми (АБКМ), за което получих отговор от теб, разбира се Smile Сега, 3 месеца по-късно, направихме тест за алергии при Мустаков. Този тест съм сигурна, че си виждал не 1 път, но аз честно казано се притесних. Излезе, че детето ми е алергично към какво ли не (само към кравия белтък не Thinking)и трябва отново да го тъпча с лекарства. Бих те помолила да си дадеш отново мнението, защото не ми се иска да съсипвам зорлем здравето на дъщеря ми. Все пак давах 3 месеца Зиртек по рецепта на док, а после четох твои мнения, че не трябва. Та, преписвам изследването:

ИЗСЛЕДВАНЕ НА СПЕЦИФИЧНИ IgE АНТИТЕЛА - (HITACHI CLA-1)
Диагноза: Dermatitis atopica. Urticaria acuta

Препоръки и назначения:
№   Алерген    LUs   Кл.
  1.   ДПМК (D. pt.)     61       1
  2.   ДПМК (D. far.)   24        1/0
  3.   Aspergillus            0         0
  4.   Cladosporium        66       2
  5.   Кон                        10        0
  6.   Куче                       74       2
  7.   Котка                    91        2
  8.   Тимотейка            57        1
  9.   Пелин                   47        1
10.   Бреза                    17        1
11.   Яйце (белтък)      85        2
12.   Мляко (краве)     39        1
13.   Риба                     61         1
14.   Брашно                96         2
15.   Ориз                    68          2
16.   Соя                      57          1
17.   Фъстъци             71          2
18.   Картофи              81         2
19.   Ябълка               103         2
20.   Морков              146         3

Класификация на силата на реакциите:

Ниво на спец. IgE    Клас   LUs
Много високо          4   >242
Високо                       3          143-242
Умерено                   2           66-142
Ниско                       1              27-65
Много ниско           1/0        12-26
Неустановимо          0          0-11

Заключение:   Високостепенна сенсибилизация към плесени, куче, котка, яйчен белтък, пшеница, ориз, фъстъци, картофи, ябълки, моркови. Слабо изразена към полени, краве мляко, риба, соя.   Изследвал: Д-р Т. Б. Мустаков
 
Препоръки и назначения:
1.   Саниране на битовата среда от прахозадържащи материи, плесени, влага.
2.   Диета с изключване на изброените храни, както и целина, цвекло, билкови продукти от цвят, пчелен мед, оцветени храни и напитки, пилешко месо за 3 мес.
3.   Cusicrom collyr 3 х 2 капки във всяка ноздра - 1 мес.
4.   Claritin – sir. 1,0 + 0,5 ml - 10 дни / Fenistil - sol. 3 x 8 капки през устата - 5 дни  - редуване в продължение на 2 мес.
5.   Elocom crème х1 намазване вечер – 3-7 дни при обостряне на дерматита. Lipikar почистващ гел и крем за след баня – за ежедневна употреба.
---------------------------------------------------------------------------------------------------


А това е историята как започна всичко, която бях написала в темата, където си даваш мнението:

Здравейте, Бърди Smile не ми се е налагало да се обръщам досега към вас, но стана. Случаят е следният: Купих детско сокче на едногодишната ми дъщеричка - морков, ябълка, банан и пратих детето при баба му. На другия ден баба ми се обади и ми каза, че на детето са му излезнали големи червени петна по всички сгъвки и коремчето, но без сърбеж. Като видях детето останах ей така Shocked Заведохме я веднага в Окръжна и там веднага ни приеха, защото казаха, че сами няма да се справим. До този момент само се чудехме какво точно сме дали на детето??? Нищо ново нямаше в менюто й. На другия ден майка ми се обади и ми каза, че баба допила сока на детето и след един час и тя пламнала като детето и то на същите места. Каза също, че сока имал метален вкус. На 5 ден ни изписаха, като ни казаха, че ще се долекуваме у дома със Зиртек и че петната дълго щели да се появяват и изчезват, но на 6 ден детето много се влоши. Върнахме се в болницата, където започнахме да разсъждаваме с докторите и достигнахме до извода, че може да се е отключила последваща алергия към кравешкия белтък, който дъщеря ми е получавала всеки ден от Нутрилона, който и давах. Ден преди да влезнем в болницата смених Нутрилон 2 с 3. Спряхме го и продължихме на Фризопеп.
Огромните плаки веднага изчезнаха. Сега сме на диета и я захранвам като малко бебе.
Педиатърът каза, че много се съмнявал това да е АБКМ и затова се обръщам за мнение и към вас. Също така, може ли да въведа глутен?
П.С. по-късно разбрахме, че свекърва ми е отключила АБКМ след 1-то раждане.
Благодаря ви предварително
-------------------------------------------------------------------------------------------------

Както виждаш, във въпросния сок е имало морков, така че може наистина да си е алергична към него, въпреки че в домашните пюрета си слагам морков отдавна.
Да я тъпча ли с тези лекарства Да избягвам ли нещата, които тя вече си хапва - морков, ябълка, пилешко месо? Да я захраня ли най-сетне с краве мляко и как?

Благодаря ти предварително
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #615 -: Октомври 29, 2007, 04:07:07 am »
Здравейте д-р Бърди,
Направихме Акт Хиб на 7 месеца и на 9 месеца. Педиатърката ни препоръча реимунизация на година и 6 месеца (това се пада след 2 месеца). Какво мислите вие, да избързаме ли малко или и така може?
Правилната схема е:
*7,9,11 и реваксинация на 15м възраст. Основната схема Акт-Хиб е от 3 дози преди 12м възраст и една реваксинационна доза 12-15 месец.
Неправенето на 3 доза преди 12м възраст се счита за груба грешка!

Как е в другите страни?
Франция:
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/france.html
Германия
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/germany.html
Австрия
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/austria.html
Швейцария
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/switzerland.html

Вижте моля, колко Акт-Хиб дози има преди 12м възраст (обозначението "Hib")

Моля информирайте ги, как ПРАВИЛНО се прави Акт-Хиб.
Опс, съжалявам, сега виждам, че съм ви подвела малко. Значи първите две дози са едната на 8 , другата на 10 месеца. Две дози са поставени преди годинката. Но реваксинацията май ще е 3 месеца след срока, който сте посочили. Тоест получава се  8, 10 и реваксинация на 18.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #616 -: Октомври 29, 2007, 08:51:08 am »
Зравейте,докторе!Малката ми дъщеря(3 месеца и половина)вече има обилно слюноотделяне.През деня й слагам лигавник,който от едната страна е с найлон и до вечерта е мокър целия.Та въпросът ми е-има ли нужда от вода при това положение?До сега е само на кърма.Благодаря Ви и лек ден!


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #617 -: Октомври 29, 2007, 10:16:12 am »
@Nina

Да, "Пентаксим" съдържа Акт-Хиб. Но три дози Акт-Хиб преди 12м възраст, а не две или една. И реваксинация след 15 м възраст.Не "патенти"...


***
Смятате ли че с хора, които правят всичко възможно да задушават, подтискат, тормозят младите, може да има някакъв напредък в специалността? Едва ли.
А те са специализирали в елитни места. Докато ние строяхме комунизъм, техните родители си "строяха" собствените деца- тоест, харчеха пари за образованието им. Как ще ги настигнеш с нещастната си Бг диплома, отчаяни обноски, скромни знания? само по един начин- с усилия. Такова бе нашето поколение-загубени по рождение. Дано сега нещата са по-добри...

Здравейте доктре, относно ваксината - трябва да нам правилно ли съм разбрала: Слагаме си ПЕНТАКСИМА 3 дози преди годинката и една реимунизация след това и сме с превенция срещу Хемофилус? Така ли е?

Да, у нас определено младите в известна /голяма/ степен ги подтискат. Аз имах направление за ортопед - познайте за кой? Най-известният у нас, който може и да е добър специалист, незнам, но е доста арогантен чувам от 100 места. Е, аз не отоидох при него, а отидох при един млад специалист, с който говорихме нашироко неща, които си пишем и тук с вас. Той е специализирал на Запад и разсъждава подобно на вас. Каза обаче, че благодарение на форуми като този, все повече хора започват да получават информация, благодарение на която научават, че "луната има и обрана страна". Казах му, че имам направление, но съм избрала него и той веднага каза - да, за д-р ...той е най-известният. С две думи у нас се бъркат и понятията известен/добър, но това е, защото хората често са в безизходица и смятат, че "светилата" могат всичко, уви.
Относно удебелената от мен ваша фраза:
Бъркате тука, ние все още ако не го строим, то му правим усилена санировка /ремонти, обновяване/. Ако се интересувате от политика у нас, знаете това. Такова е положението с изключение на един светъл за мен период от '97 до 2001 година....неоценен. Но времето само ще бъде съдник.
Съгласна съм с вас. Но необичам да обобщавам, затова настоявам, че има и добри лекари, които са в периферията и сянката на "светилата".
Поздрави, благодарност и успешен ден!
Нина


« Последна редакция: Октомври 29, 2007, 10:49:37 am от Nina »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #618 -: Октомври 29, 2007, 10:21:06 am »
Здравейте д-р Бърди,
Направихме Акт Хиб на 7 месеца и на 9 месеца. Педиатърката ни препоръча реимунизация на година и 6 месеца (това се пада след 2 месеца). Какво мислите вие, да избързаме ли малко или и така може?
Правилната схема е:
*7,9,11 и реваксинация на 15м възраст. Основната схема Акт-Хиб е от 3 дози преди 12м възраст и една реваксинационна доза 12-15 месец.
Неправенето на 3 доза преди 12м възраст се счита за груба грешка!

Как е в другите страни?
Франция:
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/france.html
Германия
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/germany.html
Австрия
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/austria.html
Швейцария
http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/switzerland.html

Вижте моля, колко Акт-Хиб дози има преди 12м възраст (обозначението "Hib")

Моля информирайте ги, как ПРАВИЛНО се прави Акт-Хиб.
Опс, съжалявам, сега виждам, че съм ви подвела малко. Значи първите две дози са едната на 8 , другата на 10 месеца. Две дози са поставени преди годинката. Но реваксинацията май ще е 3 месеца след срока, който сте посочили. Тоест получава се  8, 10 и реваксинация на 18.
Това променя нещата-ако сте направили първата доза на 8 месеца, ще са Ви нужни само общо 3 дози-тоест-8,10 и третата доза 12-15 месец, при минимум 2 месеца разстояние между доза 2 и доза 3.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #619 -: Октомври 29, 2007, 10:24:11 am »
@Nina
Да, Пентаксим съдържа Акт-Хиб. Всъщност в една спринцовка е всичко нужно за основната схема-2,4,6 и реваксинация на 15м възраст.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.