0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #580 -: Октомври 27, 2007, 17:37:41 pm »
@via

Ако забелязвате са в областта на тялото, а крайниците са чисти (с изключение на няколко пъпки от ухапано).

По колко Зиртек давахте и колко тежи детето?
Давате ли бурканчета, и какви?
Какво мляко давате?
Какви храни давате по принцип сега?

Обличате много и дебело-това не е добре...

Ами те винаги избиват като ухапано от комар, но след това не минават.
Давах два пъти дневно по 3 к. зиртек през 12 часа на гладно. Детето тежи 8 450кг.

В момента рядко давам купешки бурканчета Но ако давам то това е заешко или пуешко с моркови, картофи, тиква. /Гербер, Хип, Бебивита/. Домашно приготвени:
 тиква, морков, картоф, рядко тиквичка; ябълка, круша, слива, манго /рядко/.

По принцип съм давала броколи, карфиол, спанак, пилешко месо, шипка, черна боровинка, праскова, кайсия, банан, грозде, маракуя.

АМ е НАН ХА.

По принцип много обича да си чеше венците със солети /махам ако има сол/ и след като бях въвела и глутен не съм преустановявала този му навик.
Да, май доста топло го обличаме, но в момента, в който го оставя само по памучно боди с дълъг ръкав и пижамка отгоре+ елече ръцете и нослето стават ледени...


*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #581 -: Октомври 27, 2007, 17:49:24 pm »
Докторе,извинете ме пак за безпокойството!
Само да ви попитам:
Малките вече са на 13.5 месеца.
До сега пиеха "Almiron-2".
От няколко дена им давам "Almiron-3".
На кутията пише от 10 месеца,сама си го
купих,не ми е казал педиатъра.
Добре ли направих?
Благодаря ви!И ме извинете отново!


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #582 -: Октомври 27, 2007, 20:11:22 pm »
@via

Моля, спрете всякакви "солети"!!
От бурканчетата само Гербер.
Препоръчвам незабавно да започнете да обличате леко... може да сложите чаршафче на 4 (като "лента")под гръбчето, когато оставяте да спи. Само по боди, когато спи-не "жилетки" и други подобни ескимоски екипировки.

"...ръцете и нослето стават ледени..."
Това не е белег че на детето му е студено!

Изкъпете с някакъв бебешки сапун с антисептични свойства (нещо като "черните" сапуни в миналото), или аналог подходящ. Каквото се намира->>това за 2-3 дена ще изчисти гръбчето от тези дребни пъпки. Може и шампоанче такова- "Лактацид", например. Моля незабавно да спрете всякакви "солети" и подобни неща.

Огледайте за дървеници, бълхи... не оставяйте детето върху мъхести одеяла без чаршаф отгоре. Не завивайте с мъхести неща без чаршаф-плик.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #583 -: Октомври 27, 2007, 20:12:43 pm »
Докторе,извинете ме пак за безпокойството!
Само да ви попитам:
Малките вече са на 13.5 месеца.
До сега пиеха "Almiron-2".
От няколко дена им давам "Almiron-3".
На кутията пише от 10 месеца,сама си го
купих,не ми е казал педиатъра.
Добре ли направих?
Благодаря ви!И ме извинете отново!
Нормално прясно мляко даваме след 12м възраст...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #584 -: Октомври 27, 2007, 20:50:41 pm »
@via

Моля, спрете всякакви "солети"!!
От бурканчетата само Гербер.
Препоръчвам незабавно да започнете да обличате леко... може да сложите чаршафче на 4 (като "лента")под гръбчето, когато оставяте да спи. Само по боди, когато спи-не "жилетки" и други подобни ескимоски екипировки.

"...ръцете и нослето стават ледени..."
Това не е белег че на детето му е студено!

Изкъпете с някакъв бебешки сапун с антисептични свойства (нещо като "черните" сапуни в миналото), или аналог подходящ. Каквото се намира->>това за 2-3 дена ще изчисти гръбчето от тези дребни пъпки. Може и шампоанче такова- "Лактацид", например. Моля незабавно да спрете всякакви "солети" и подобни неща.

Огледайте за дървеници, бълхи... не оставяйте детето върху мъхести одеяла без чаршаф отгоре. Не завивайте с мъхести неща без чаршаф-плик.

Благодария Ви, Докторе!
За солетите- разбрах.
За пюретата-също.
Лента под гръбчето не мога да правя, защото детето се върти непрекъснато и в повечето случаи спи по корем. За спането- да спи с боди и памучна пижамка и да го оставя завит само с памучно одеало? /Вкъщи температурата е между 20 и 22 градуса./
Къпем го с Клоран в момента. Бяхме с Бюбхен, сменихме с Чико и сега Клоран. Вие познавате медицинската козметика, моля кажете ми точно някакъв сапун?! Или този Лактацид е отговорът на въпроса ми?

И нашата педиатърка каза, че вариантът за такъв обрив е храна или дървеници. Проверили сме. Нито дървеници, нито бълхи. Освен това детето е половин седмица при свекърва ми и пак е с пъпки. А там условията в апартамента са малко различни от тези вкъщи. /вид мебели, завивки/.
И при това положение какво да правим с храненето? Възможно ли е да е алергичен към някои от храните, с които в момента храним? Например моркови?!
Много, много ви благодаря за съветите!


*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #585 -: Октомври 27, 2007, 21:05:01 pm »
Здравейте Birdie!
Ето, че ви намерих и тук! Благодарна съм Ви, че продължавате да ни съветвате и оставате с нас.
Ето и моя проблем - Детето ми е здраво, слава Богу, но аз съм с гранолом. От вчера с температура и абсец, и днес ми предписаха Xiclav / Amoxicillin + Clavulansaure /. Започнах антобиотика, защото наистина не се чувствам добре и предстои операция, но се тревожа за детето защото все още кърмя. Марти е на 16 месеца, но суче по 2-3 през деня и по 10000000 пъти нощно време. Ще навреди ли много на детенцето? Ако е по-добре да купя и да му давам адаптирано мляко???Какво е вашето мнение?
Благодаря ви!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #586 -: Октомври 27, 2007, 21:06:39 pm »
@via

Само боди и много лека пижамка. С 22 градуса и + одеяло ще го "сварите" бедното детенце... то може би и затова е с толкова неспокоен сън...

Трябва ни шампоан с леко дезинфекционни свойства. Знам че има "Лактацид" в Бг -той е много добър.
http://www.gsk.com/products/consumer_healthcare/dw_lactacyd.htm

След като изчезнат може да ползвате само един добър неутрален бебешки сапун+ А-дерма с Омега киселини, хидратантен крем. Нищо друго!!

Махнете временно морковите... аз обаче алергия от моркови не съм виждал за 14 години практика...

Не всяка пъпка е Алергия!! не всеки обрив, също.
Първо изчерпваме по-простите възможности. Много е трудно при заедно присъствие на алергичен обрив и дерматологичен проблем да различите кое, какво е. Затова-стъпаловидно.
« Последна редакция: Октомври 27, 2007, 21:15:18 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #587 -: Октомври 27, 2007, 21:09:08 pm »
Здравейте Birdie!
Ето, че ви намерих и тук! Благодарна съм Ви, че продължавате да ни съветвате и оставате с нас.
Ето и моя проблем - Детето ми е здраво, слава Богу, но аз съм с гранолом. От вчера с температура и абсец, и днес ми предписаха Xiclav / Amoxicillin + Clavulansaure /. Започнах антобиотика, защото наистина не се чувствам добре и предстои операция, но се тревожа за детето защото все още кърмя. Марти е на 16 месеца, но суче по 2-3 през деня и по 10000000 пъти нощно време. Ще навреди ли много на детенцето? Ако е по-добре да купя и да му давам адаптирано мляко???Какво е вашето мнение?
Благодаря ви!
Нямаме проблем с кърменето, въпреки че приемате Аугментин (Амоксиклав).
Не е нужно само заради приема на този определен АБ да спирате кърменето.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #588 -: Октомври 27, 2007, 21:11:40 pm »
Вие сте съкровище!!!
Благодаря ви!
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #589 -: Октомври 27, 2007, 21:23:22 pm »
Здравейте отново, д-р Бърди!
Много ви моля посъветвайте ме какво да правя? Проблема е следния: Алекс не е ходил по голяма нужда от 12 часа и коремчето му е много издуто. Иначе пишка нормално, сменям памперса на около 2-3 часа. Цял ден не е спирал да плаче, дори когато много му се спи, но неможе да се оспи, и все присвива крачета и мята ръчички. Нормално ли е това да не се изхождал толкова време? Преди няколко седмици имаше същия проблем и тогава напоих клечка за уши със зехтин и пъхнах това в дупето и след половин час се изходи 3 пъти. Но сега се чудя дали това е правилно? Притеснявам се, защото видам, че на милото не му е комфортно. И в този ред на мисли кажете ми колко пъти е нормално бебето да се изхожда? Само да напомня, че малките са на 47дни.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #590 -: Октомври 27, 2007, 21:26:14 pm »
Здравейте отново, д-р Бърди!
Много ви моля посъветвайте ме какво да правя? Проблема е следния: Алекс не е ходил по голяма нужда от 12 часа и коремчето му е много издуто. Иначе пишка нормално, сменям памперса на около 2-3 часа. Цял ден не е спирал да плаче, дори когато много му се спи, но неможе да се оспи, и все присвива крачета и мята ръчички. Нормално ли е това да не се изхождал толкова време? Преди няколко седмици имаше същия проблем и тогава напоих клечка за уши със зехтин и пъхнах това в дупето и след половин час се изходи 3 пъти. Но сега се чудя дали това е правилно? Притеснявам се, защото видам, че на милото не му е комфортно. И в този ред на мисли кажете ми колко пъти е нормално бебето да се изхожда? Само да напомня, че малките са на 47дни.

Причината може би е другаде...
Нормата е след всяко хранене, до 1 път на всеки 4 дена (при положение че детето е добре!). Само кърмените деца може да се изхождат и по рядко от 4 дена.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    mecheto

  • ****
  • 753
  • на мама джудженцата
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #591 -: Октомври 27, 2007, 21:31:11 pm »
Извинете, но нещо не ми стана ясно. Тоест е нормално дори да не ходи и до 4 дни?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #592 -: Октомври 27, 2007, 22:13:41 pm »
Извинете, но нещо не ми стана ясно. Тоест е нормално дори да не ходи и до 4 дни?
Да, разбира се... ако:

*не повръща
*отделя газове
*няма температура
*спокойно е
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #593 -: Октомври 28, 2007, 01:04:25 am »
Д-р Бърди добра вечер,
Четейки тамата Ви, попаднах на дебатите за спалното  облекло на детето.
Моля Ви, бихте ли ми препоръчали как и с какво облечено  е най-добре да спи бебето. Знам, че темп. трябва да е ок. 18 - 19 гр. При нас е ок. 20 гр, бебето е с боди, пижама и спален чувал, зимен /така се води в Германия/. Сутрин ръчичките и са замръзнали винаги. Само да поясня, че на мен ми е добре с нощница, гушната от мъжа ми :) и под леко юрганче. Завивка не мога да сложа, защото я изритва или пък се завива през глава с нея.
Какво ще ме посъветвате. За съжаление на тази възраст не си казва дали му е горещо или студено :D :D
Спокойна нощ

Re: Мнения на Birdie
« Отговор #594 -: Октомври 28, 2007, 01:39:55 am »
Здравейте и тук Бърди! Като чета за студените ръчички искам и аз да попитам доколко това е нормално. Моят син е на 1г. и 4м. и винаги когато излизаме навън на разходка и времето е по хладно се прибираме със много студени ръчички и краченца! Нормално ли е това? Според мен обличам детето си добре според времето....но винаги като се приберем и ръцете и краката са му напрао лед и след десетина минути в къщи се стоплят на стайна температура. Има ли причина за тревога тук?
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #595 -: Октомври 28, 2007, 10:33:20 am »
Д-р Бърди добра вечер,
Четейки тамата Ви, попаднах на дебатите за спалното  облекло на детето.
Моля Ви, бихте ли ми препоръчали как и с какво облечено  е най-добре да спи бебето. Знам, че темп. трябва да е ок. 18 - 19 гр. При нас е ок. 20 гр, бебето е с боди, пижама и спален чувал, зимен /така се води в Германия/. Сутрин ръчичките и са замръзнали винаги. Само да поясня, че на мен ми е добре с нощница, гушната от мъжа ми :) и под леко юрганче. Завивка не мога да сложа, защото я изритва или пък се завива през глава с нея.
Какво ще ме посъветвате. За съжаление на тази възраст не си казва дали му е горещо или студено :D :D
Спокойна нощ
Обличането на детето зависи от стайната температура. Ако е 21-22, това, което слагате е достатъчно. Критерии за това дали е топло на детето е като сложите ръка отзад под блузката в областта на вратлето.

Ако се притеснявате за ръцете, обличайте с по-дълъг ръкав и после го издърпвайте, така че ръцете да остават скрити в него.

За разходка-нормално е ръцете да са по-студени. За краката-избирайте по-големи обувки (правилото за един напречно поставен показалец разстояние между пръстите на детето и предния край на обувката).Чорапки не дебели (бързо изпотяване и студен крак), а памучни, по-тънки.

Избягвайте многото слоеве дрехи- боди, нещо отгоре (панталонки, горна част)+ яке.
Без двойни и тройни плетени "жилетки" и друго подобно "Еверест" оборудване (вълнено долно бельо, например).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #596 -: Октомври 28, 2007, 11:50:16 am »
Здравейте пак  :D
Купихме лактацид фемина- гел за интимна хигиена. Не знаех, че може да се ползва и за бебе :?
Обаче А дерма не съм взела, защото предния път по ваша перпоръка купих този екзомега и след 1/2 час цялата му бузка стана в ярко червени петна/пъпки /тогава намазах лицето/. По този повод- трябва ли да мажа цялото тяло с нещо за овлажняване? И може ли да ползваме ексипиал с бадемово масло?
« Последна редакция: Октомври 28, 2007, 11:52:11 am от via »


Re: Мнения на Birdie
« Отговор #597 -: Октомври 28, 2007, 14:04:23 pm »
Здравейте пак  :D
Купихме лактацид фемина- гел за интимна хигиена. Не знаех, че може да се ползва и за бебе :?
Обаче А дерма не съм взела, защото предния път по ваша перпоръка купих този екзомега и след 1/2 час цялата му бузка стана в ярко червени петна/пъпки /тогава намазах лицето/. По този повод- трябва ли да мажа цялото тяло с нещо за овлажняване? И може ли да ползваме ексипиал с бадемово масло?
Ползваме А-дерма по препоръка на д-р Бърди, беше алено червено, но на 2-я ден вече завехнаха пъпчиците и сега няма червенина, благодаря за което...
*

    vnd

  • *
  • 3
  • мама на Валентин
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #598 -: Октомври 28, 2007, 20:12:42 pm »
Привет от мен и тук Бърди
Прочетох за проблемите ти в другия форум и понеже съм имала нужда от помощ и си се отзовавал и то в часове,в които не съм имала възможност да се обадя на друг,се надявам и тук да получа от теб помощ/ако се наложи/ за здравето на сина си
Благодаря ти за винаги акуратните и изчерпателни съвети
« Последна редакция: Октомври 28, 2007, 20:24:10 pm от vnd »
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #599 -: Октомври 28, 2007, 20:22:09 pm »
Докторе здравейте.
Имам застрелващ въпрос...
Кристина има неистово желание да сяда  :? Напоследък дори и като лежи по гръб си надига главата, краката, пъшка, мъчи се да сяда. Като е в полулегнало положение и си играем /подпряна на възглавница, но не като на онази снимка, дето ви пратих, а по-легнала/ и й подам пръсти, без никакво усилие от моя страна тя се хваща и сяда? Много е упорита и се сърди и иска да седи. Какво да правим? Не е ли прекалено рано за това?
Поздрави,
Нина