0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Мнения на Birdie
« Отговор #500 -: Октомври 26, 2007, 11:07:51 am »
Здравейте Бърди,
Радвам се, че има къде да продължавам да ви чета и да се консултирам с вас. Вие сте безценнен.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #501 -: Октомври 26, 2007, 11:10:47 am »
Не съм сигурна за вит.К ,може и да е правен!Децата са родени със секцио,доносени са/термин 18.09,секцио 05.09 и тегло 3250 и 2800кг./,но по време на операцията имаше голяма кръвозагуба,ако това е от значение.Изследваха и на двамата ПКК след раждането и още тагава Стефан беше с нисък Хемоглобин.В епикризата пише:"Забавена респираторна адаптация,поради анемия на новороденото.Кислородотерапия за 72 часа.Умерена асфиксия при раждане."
Ако е от значение-имах нисък хемоглобин през цялата бременност
Датето не е само на кърма,получава и добавка Аптамил
Моля изяснете дали е правен Вит К.
Моля говорете с педиатъра...
Кои неща са не наред:

*не е обичайна желязо-недоимъчна инфекция в тази възраст. Детето е доносено, все пак. Може ако сте имали анемия, и не сте вземали желязо, обаче, да имаме проблем с анемия сега. Но защо пък само едното дете? Кое е роденото с по-голямото тегло? това дете с проблеми сега, или?
*ако детето е кръвопреливано, би трябвало да са се коригирали нещата и да нямаме проблеми впоследствие.
*основната ни тревога тук е възможността за късната форма на хеморагична болест, възможността за инфекция, възможността за хемолиза. Тези неща трябва да се изяснят с изследвания...надявам се нямате Резус или кръвногрупова несъвместимост... Изследванията, които видях не дават данни за желязо-недоимъчно състояние, но пък те са непълни и липсват много други неща. Пак достоверен извод не може да се направи.
« Последна редакция: Октомври 26, 2007, 11:12:45 am от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    feel_u

  • *
  • 5
  • Мама-аниматорка
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #502 -: Октомври 26, 2007, 11:17:31 am »
Здравейте Бърди!

Честито ни преместване тук! Надявам се да е по-спокойно, най-вече за Вас!

Аз и "кека" /ловеца/

Едно щуро аниматорско лято http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=10764&AlbumId=105456
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #503 -: Октомври 26, 2007, 11:28:08 am »
Не съм с отрицателен резус фактор!
Да ,това дете с проблемите сега е родено по-голямо.Всички сме кр.група А+
Ще направя изследванията за които пишете!
Благодаря Ви!Дано се изяснят и оправят нещата,че ми е адски притеснено

*

    Mama Plovdiv

  • *
  • 24
  • Доверието е най-ценния капитал!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #504 -: Октомври 26, 2007, 11:42:28 am »
Здравейте д-р Бърди! Където и да решите да се преместите, ние ще Ви следваме!
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #505 -: Октомври 26, 2007, 11:44:44 am »
Благодаря Ви за отговора докторе.  :D

Междувременно нашият проблем с нослето продължава и след втората намазка, която показа, че сме излекували Стафилококите. Пръскам със Стеримар и аспирирам - сополчетата са прозрачни, до бели. Също така бебка ака по веднъж дневно - като има много твърди аките /като паричка/ и такива който са нормални /до леко воднисти/. Това проблем ли е? и дали профилактично да не мажа носленцето още за около 5-6 дена с Бактробан /при първата посявка, която показа стафилококи я лекувах с Бактробан за 10 дена/.

Още веднъж благодаря за отговорите. На Вашето мнение се уповавам.


*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #506 -: Октомври 26, 2007, 11:53:25 am »
ЗДРАВЕЙТЕ,д-р Birdie! За втори път се нуждая от Вашата консултация! Синът ми 3 години и 8 месеца посещава детска градина от началото на септември,към края на месеца беше три дни хремав, но от началото на този месец стана чудо - първо беше хрема, с температура, без зачервено гърло и т.н., но детето беше отпаднало, заведох го на УНГ - двете уши били розови - изписаха антибиотик CEK за 7 дни /не съм сигурна,че правилно го изписвам /и капки за уши от същата група. На контролен преглед - едното ухо беше добре, другото още малко възпалено, детето беше добре. Сменихме капките за уши с макситрол. Две седмици бяхме в къщи. От миналата седмица пак на детска градина, в четвъртък вечерта беше хремав - без температура, зачервено гърло - до неделя беше ок, подготвих го за градина в понеделник, но през ноща го боля едното ухо. Сутринта го заведох пак на УНГ - каза че е зачервено слабо съответното ухо, отново макситрол да капя, до днес не се е оплаквал от уши, а капя все още от капките, но хремата във вторник се засили  + и влажна кашлица, водих го на педиатър - преслуша го изписа сироп за кашлица. Детето от началото на болестта е добре, няма оплаквания, храни се, правихме изследване на кръв - ок е, секрета от носа му е бистър и не е интензивен, но все още го има. Започвам да се чудя при всяка следваща хрема ли ще му се възпаляват ушите и дали не е алергична тази хрема?
Благодаря Ви предварително за вниманието и се извинявам за дългото писание!  
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #507 -: Октомври 26, 2007, 12:00:46 pm »
Не съм с отрицателен резус фактор!
Да ,това дете с проблемите сега е родено по-голямо.Всички сме кр.група А+
Ще направя изследванията за които пишете!
Благодаря Ви!Дано се изяснят и оправят нещата,че ми е адски притеснено
Моля, консултирайте, преди да лекувате.
Да знаем точно какво лекуваме- ако е Желязо-недоимъчно състояние- да сме сигурни.
Ако е анемия от друго- да се изясни.

По принцип по-малкото родено дете би трябвало да има проблеми с железните депа, макар че често по-големите родени деца поради по-големи нужди (от по-голямото си тегло) имат недоимък...
Не знам, без изследвания не е отговорно...
Вземахте ли Вие желязо през време на бременността? това е много важно...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #508 -: Октомври 26, 2007, 12:13:51 pm »
Благодаря Ви за отговора докторе.  :D

Междувременно нашият проблем с нослето продължава и след втората намазка, която показа, че сме излекували Стафилококите. Пръскам със Стеримар и аспирирам - сополчетата са прозрачни, до бели. Също така бебка ака по веднъж дневно - като има много твърди аките /като паричка/ и такива който са нормални /до леко воднисти/. Това проблем ли е? и дали профилактично да не мажа носленцето още за около 5-6 дена с Бактробан /при първата посявка, която показа стафилококи я лекувах с Бактробан за 10 дена/.

Още веднъж благодаря за отговорите. На Вашето мнение се уповавам.
Контролната посявка е негативна? Няма никой друг в семейството със Стафилокок?
Ако е така, оставете нослето без нищо за около 4-5 дена. Ще изсъхнат секретите и ще се поправи. Леко похъркване и една, две корички не са проблем.

Изхожданията са нормални за изкуствено хранено.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #509 -: Октомври 26, 2007, 12:20:47 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ,д-р Birdie! За втори път се нуждая от Вашата консултация! Синът ми 3 години и 8 месеца посещава детска градина от началото на септември,към края на месеца беше три дни хремав, но от началото на този месец стана чудо - първо беше хрема, с температура, без зачервено гърло и т.н., но детето беше отпаднало, заведох го на УНГ - двете уши били розови - изписаха антибиотик CEK за 7 дни /не съм сигурна,че правилно го изписвам /и капки за уши от същата група. На контролен преглед - едното ухо беше добре, другото още малко възпалено, детето беше добре. Сменихме капките за уши с макситрол. Две седмици бяхме в къщи. От миналата седмица пак на детска градина, в четвъртък вечерта беше хремав - без температура, зачервено гърло - до неделя беше ок, подготвих го за градина в понеделник, но през нощта го боля едното ухо. Сутринта го заведох пак на УНГ - каза че е зачервено слабо съответното ухо, отново макситрол да капя, до днес не се е оплаквал от уши, а капя все още от капките, но хремата във вторник се засили  + и влажна кашлица, водих го на педиатър - преслуша го изписа сироп за кашлица. Детето от началото на болестта е добре, няма оплаквания, храни се, правихме изследване на кръв - ок е, секрета от носа му е бистър и не е интензивен, но все още го има. Започвам да се чудя при всяка следваща хрема ли ще му се възпаляват ушите и дали не е алергична тази хрема?
Благодаря Ви предварително за вниманието и се извинявам за дългото писание! 

Трудно е да се каже дали това са дисфункции на Евстахиевата тръба или недоизлекуван отит. Едва ли е алергична тази хрема- тези ринити са много упорити и дълги, по принцип.
Ако няма перфорация, и въпреки че съм против капките за уши, може да имате повече полза от Гаразон (Гарамат).
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #510 -: Октомври 26, 2007, 12:21:04 pm »
контролната посявка е негативно, но таткото е със стафилокок и в момента също лекува с Бактробан. това означава ли, че все пак трябва да лекуваме или да изчакаме и ако да - да изчакаме, тогава да не продължавам и да пръскам със Стеримар и да аспирирам ли? Благодаря Ви.


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #511 -: Октомври 26, 2007, 12:23:59 pm »
контролната посявка е негативно, но таткото е със стафилокок и в момента също лекува с Бактробан. това означава ли, че все пак трябва да лекуваме или да изчакаме и ако да - да изчакаме, тогава да не продължавам и да пръскам със Стеримар и да аспирирам ли? Благодаря Ви.
По-добре да изчакате, без да слагате нищо в нослето.
В понеделник може да направим още една контролна посявка.
После ще видим...
Почистете със спирт и/или подходящ домашен препарат някои общи повърхности (където е възможно)-дръжки на врати, например, дървени повърхности около детето, плота, където приготвяте млякото...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #512 -: Октомври 26, 2007, 12:26:35 pm »
Благодаря Ви за бързия отговор. Разбира се, ще постъпя както ме съветвате  :D


Re: Мнения на Birdie
« Отговор #513 -: Октомври 26, 2007, 14:12:40 pm »
Здравейте, д-ре, познавам Ви от форумът на Мамма и днес научих, че повече няма да давате консултации там.
Чела съм доста от съветите Ви, макар и лично аз да съм задавала 2-3 въпроса, но съм следила коментарите Ви по други такива, задавани от майките.
С настоящото просто искам да се включа тук, за да мога да продължа да чета това, което пишете, тъй като мисля, че е полезно и ми допада.
Желая Ви всичко хубаво!
*

    feel_u

  • *
  • 5
  • Мама-аниматорка
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #514 -: Октомври 26, 2007, 14:18:49 pm »
Добър ден, д-р Бърди!

Вчера направих проба с клечка за уши за вътрешнии рагади на Денис, който е с упорит запек. Само че използвах от стандартните клечки, които са и за възрастни, не бебешките с ограничител, които са по-дебели. Не знам кои имате предвид и затова използвах по-тънките - нямаше кръв по клечката. Все пак купих Индекстол и вече 2 пъти съм мазала /пак с тънката клечка/. Сякаш имаше някакво дразнене след като намазах... Ако продължи, мога ли да го сменя с нещо друго? Четох, че можело да има алергични реакции и сърбеж... Имам вкъщи останал Гармастан за разранени и напукани зърна при кърмачки - той ще свърши ли работа? Иначе, нищо не се е променило и ще ходим другата седмица на детски гастроентеролог във Варна. Благодаря Ви за напътствията!

Аз и "кека" /ловеца/

Едно щуро аниматорско лято http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=10764&AlbumId=105456
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #515 -: Октомври 26, 2007, 14:50:48 pm »
Добър ден, д-р Бърди!

Вчера направих проба с клечка за уши за вътрешнии рагади на Денис, който е с упорит запек. Само че използвах от стандартните клечки, които са и за възрастни, не бебешките с ограничител, които са по-дебели. Не знам кои имате предвид и затова използвах по-тънките - нямаше кръв по клечката. Все пак купих Индекстол и вече 2 пъти съм мазала /пак с тънката клечка/. Сякаш имаше някакво дразнене след като намазах... Ако продължи, мога ли да го сменя с нещо друго? Четох, че можело да има алергични реакции и сърбеж... Имам вкъщи останал Гармастан за разранени и напукани зърна при кърмачки - той ще свърши ли работа? Иначе, нищо не се е променило и ще ходим другата седмица на детски гастроентеролог във Варна. Благодаря Ви за напътствията!
Да, това дразнене е  (+) резултат...когато кремчето попадне точно върху рагадата обикновено има много силна болка, траеща 2-3 минутки.
Ако не сте намокрили клечката може и да няма кръв.
Може да приложите Индекстол 3-4 пъти дневно, да намажете и външно (разумно) областта.Само Индекстол е достатъчен-слагайте по-обилно, когато мажете вътрешно
Може да дадете Дуфалак (Лактулоза, тук "Импортал") за 2-3 дена.
Ще видим...
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #516 -: Октомври 26, 2007, 14:51:58 pm »
Здравейте, д-ре, познавам Ви от форумът на Мамма и днес научих, че повече няма да давате консултации там.
Чела съм доста от съветите Ви, макар и лично аз да съм задавала 2-3 въпроса, но съм следила коментарите Ви по други такива, задавани от майките.
С настоящото просто искам да се включа тук, за да мога да продължа да чета това, което пишете, тъй като мисля, че е полезно и ми допада.
Желая Ви всичко хубаво!
Включвайте се, коментирайте, давайте мнения...
Добре дошли сте... :)
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #517 -: Октомври 26, 2007, 14:57:53 pm »
Ваксината срещу Папилома-вирус (фактор в развитието на рак на маточната шийка)вече е официална и задължителна в УК. Тук също ще е по всяка вероятност от 01/2008.
http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/health/article2745159.ece
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #518 -: Октомври 26, 2007, 17:11:37 pm »
Здравейте, д-р Birdie :D.

Аз също Ви познавам от форума на бг мама и неведнъж съм задавала въпроси към вас. Радвам се, че ще продължавате да ни помагате. Желая успех, ще следя темата.
*
Re: Мнения на Birdie
« Отговор #519 -: Октомври 26, 2007, 17:48:19 pm »
Докторе, имам няколко чуденки във връзка с приготвянето на домашна храна.
Ще опитам да систематизирам:
1. Не винаги имам възможност да приготвя храната непосредствоно преди ядене. Понякога се случва зеленчуковото пюре да бъде направено 1-2-3 часа преди да е изядено, като за това време дори не го слагам в хладилник, а го изнасям в затворено бурканче на терасата, на хладно. Нещо нередно?
2. Намерих начин да се снабдявам със зайци и пилета от село, от сигурено място. Носят ми ги обаче вече замразени. Размразявам, сварявам, режа на порции, замразявам, преди ядене размразявам и пасирам - става ли така? Ако не, как?
3. По каква схема давате жълтъка? Знам, че почвате на 7.5, но с какво количество? Аз почнах онзи ден с 1/4 и мисля да давам 2 пъти седмично. Кога да увелича кол-вото или да зачестя в дните?
Благодаря! 

П.П. Т.н. слепени срамни устни, които ни диагностицираха в болницата, напълно се "коригираха".