0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #120 -: Септември 20, 2007, 18:37:38 pm »
Нямам никакви проблеми при уриниране и затова засега не пускам стерилна урина.
Важното е, че Малкият принц е добре. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #121 -: Септември 20, 2007, 18:43:12 pm »
Важното е, че Малкият принц е добре. :D

дА ТОВА Е НАЙ_ВАЖНОТО :goodluck:

Айде, 4е може да се сватосаме :lol:



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #122 -: Септември 20, 2007, 19:01:38 pm »
За пазаруването - мен вече много ме сърбят ръцете за покупки обаче мъжо ми удря спирачки. Той си пада леко суеверен (аз хич не съм) и за него било още мноооого рано. Мисля обаче като вляза в 7м. да се почвам с магазините.
 

Мим4о, моят съвет е да не отлагаш пазаруването. Аз започнах още в 6-ия месец, и хич не съжалявам. Като си помисля, че сега съм едва в началото на 8-ия, а ходенето ми изисква огромни усилия, не ми се мисли какво щях да правя! Аз не робувам на 100% на суеверията, макар понякога да се хващам, че съм суеверна за някои неща.
Относно кървенето на венците, и аз имах, но вече-не, слава богу. Явно е нещо нормално. Според зъболекарят ми, пиенето на флуор сега е излишно, било хубаво като се родят бебетата да им даваме някакви капчици за техните зъбки /ще го питам понатам какви бяха/. И още той каза, че твърдението, че бебетата са причина за влошаването на зъбите на майката по време на бременност и след това, не било вярно, а било от хормоните.
За стерилната урина, знам, че се пуска тогава, когато в обикновенната има проблеми
.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #123 -: Септември 20, 2007, 20:37:48 pm »
Момичета, преди малко се върнах от зъболекар.
За кървенето на венците препоръча Лакалут, и даже
върху пръста малко паста и масаж по венците.
Също каза, само едно изплакване, за да остане паста в устата.
В общи линии, е нормално при бременност да кървят венците.

Уайт, мила, почивай си повече и дано болката спре.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #124 -: Септември 20, 2007, 20:55:38 pm »
Уайт, стискам палци бързо да се оправиш ида нямаш повече болки и притеснения. :bighug:

Аз малко да се похваля - кръвното веднага се повлия от лекарствата и сега вече е 125 на 85.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #125 -: Септември 20, 2007, 21:42:27 pm »
браво Сия.Моето днес е екстра 120/75 , ама и аз си пия лекарствата де.
<br />
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #126 -: Септември 21, 2007, 09:54:18 am »
Момичета, по повод пиенето на лекарства баща ми ме бъзикаше, че съм като пенсионерка приготвила си шепата хапчета в една кутийка :D.То си е и така де :wink:.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #127 -: Септември 21, 2007, 12:13:24 pm »
Аз съвсееем тихичко ще кажа, че днес съм по-добре. И едни ритници ми пълнят душата с много радост. :D
Надявам се и утре да съм във форма, че да се видим.
Моите венци също почнаха да кървят от известно време. Жабуркам с вода на Елгидиум, дано има ефект.
Бели кахъри! :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #128 -: Септември 21, 2007, 12:20:40 pm »
Браво, така се радвам, че вече си по-добре. Днес си почивай, за да можем да се видим утре. Че после я камилата, я камиларя :lol:
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #129 -: Септември 21, 2007, 13:18:00 pm »
Браво, Уайти!Радвам се, че си добре.Само така :balk_103:.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #130 -: Септември 21, 2007, 13:29:38 pm »
Че после я камилата, я камиларя :lol:
Ти вземи да проучиш, как стои въпроса с посещенията в Св. София. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Ro6ko

  • **
  • 94
  • Любовта ще спаси света.
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #131 -: Септември 21, 2007, 15:09:08 pm »
Уайт, радвам се, че си по-добре. Аз също от няколко дена съм с болки ниско долу, но ми се струва, че е нещо от червата. Аз все още не съм усетила беб да мърда, но се надявам скоро да стане. Всеки ден се "ослушвам".
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #132 -: Септември 21, 2007, 15:12:15 pm »
Привет и от мен!  :D
Уайт, радвам се, че си по-добре! Радвам се, че и при вас момичета - Сиа и Зори, нещата с кръвното са се нормализирали! Така съжалявам, че не съм от София и не мога да дойда на утрешната ви среща! Да си изкарате хубаво!
Че после я камилата, я камиларя :lol:
Ти вземи да проучиш, как стои въпроса с посещенията в Св. София. :wink:
Сиа, стискам ралци да е леко и безпроблемно!!!

За изследванията на урината - аз така и така си бях купила стерилна чашка от аптеката и ползвах нея, пък и защо да се разкарвам втори път, ако се беше оказало, че обикновената не е наред...
За флуора ще питам зъболекарката си, защото моите зъби хич не са от най-добрите  :? Иначе от началото ползвам системата на Лакалут - сутрин и вечер и засега /да чукна на дърво/ съм много доволна!
Хубав ден!!! :wink:

*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #133 -: Септември 21, 2007, 15:22:35 pm »
Момичета, как се справяте с притеснението "бебето не е ритало отдавна" (това май е въпрос към по-напредналите..). Нашия човек е много активен и си признавам, че ако кротне за 3-4 часа аз почвам да се притеснявам  :oops:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #134 -: Септември 21, 2007, 15:58:39 pm »
Момичета, как се справяте с притеснението "бебето не е ритало отдавна" (това май е въпрос към по-напредналите..). Нашия човек е много активен и си признавам, че ако кротне за 3-4 часа аз почвам да се притеснявам  :oops:

Роби, ми аз като много се притеснявам, започвам да потупвам корема лекичко и джудженцето ми отговоря с ритник. :lol:
Бързо оздравяване ти пожелавам.

Уайт, май са само от 4 до 6, ама ще питам в понеделник за по-сигурно.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #135 -: Септември 21, 2007, 19:56:10 pm »
Роби, можеш да проверяваш много лесно - лягаш по гръб, за да си спокойна. След това слагаш ръка на корема и леко го гладиш в посока на часовниковата стрелка. Бебетата усещат и се размърдват. Така най-лесно се разбира и не се притесняваш :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #136 -: Септември 21, 2007, 23:39:48 pm »
момичета за подути или кървящи венци много добро вода Лакалут -има по аптеките и е около 6лв.има невероятен ефект,по добър и от пастата и е с приятен вкус.на мен от Парадонтакс ми ставаше лошо.Елгидиума е много добра вода но за зъби.от същата серия Елудрил е за венци,но няма ефекта на Лакалут.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #137 -: Септември 22, 2007, 13:48:54 pm »
Привет и от мен!
Уайт,
гледам, че преди 2 дни си писала за ФМ при Димитрова.
Сега и аз да споделя. На 20.09.имах час при нея за 14:00. Тя дойде в 14:30, но това е бял кахър. Малко крива ми се стори. Накара ми се едно хубаво, че съм с триплодна, че съм дребна жена и няма да я износя и защо са ме стимулирали с Кломид. Ние се опасяваме от риска от хромозомни аномалии, тя се скара, че сега съществува риска да ги родя в 31г.с. и 2 мес. да са в кувьози. Оказа се, че едната плацента ми е превия. Не мога да бъда на 100% диагностицирана за наличие на тризомии, защото при многоплодна нямало как да се диагностицира. Накрая каза:"не се сърдете, че така ви се карам." Каза, че редуциране тя прави, но вече се зарекла да не прави. Записахме час за 2ра ФМ след 6 седмици.
От там се вдигаме и отиваме при Стаменов. Бях впечатлена, че ни отдели достатъчно време и каза същото, че матката ми не била устроена да износи триплодна и, че препоръчително е в моя случай редуциране, но това е трябвало да се направи в 7ма г.с., най-късно в 8ма. /Ами ние като не сме знаели!!! Тукашната ми док, която ме следи ми препоръча редукция, но така и не ми каза кога се прави. Че аз бях в 7ма - 8ма, когато ги видяхме, че са три!/ Той го практикува, но вече съм била закъсняла. Каза ми, сега ако искам, мога да отида при Мазнейкова, че тя практикувала друг метод - отгоре през корема. И той каза същото като Димитрова: Ще ги изтупате 2 месеца по-рано и после по кувьози. Каза и за трети вариант да прекратим бременността и да започнем отново, при което аз се разплаках. За мен това не е вариант.
В понеделник сме при Мазнейкова.
Честно казано, аз си ги искам и тричките, но мъжа ми е много притеснен.
Толкова много я исках тая бременност, а сега как да прецакам едното? Грехота е.
« Последна редакция: Септември 22, 2007, 15:35:27 pm от Milena.b »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #138 -: Септември 22, 2007, 14:00:21 pm »
Задръжги и трите
И аз бих постъпила така :crossfingers:
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #139 -: Септември 22, 2007, 14:09:04 pm »
а аз не бих рискувала с три честно да си кажа.колкото и странно да звучи предпочитам 2 здрави деца, отколкото 3 родени в 30 седмица.вярно, че няма гаранция никога за нищо, но все пак...виж и Мазнейкова какво ще каже.успех каквото и да решите.ние само си казваме мнението, естествено че вие си решавате.
17.01.2005                                                                              21.11.2013