0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #40 -: Септември 18, 2007, 10:12:36 am »
Привет, момичета!!!

Още не съм се научила да черпя виртуално, с по-красиви торти, но моля да приемете и тази за нашето семейство на вече три годинки :balk_12: :balk_14: :balk_15:

Иначе днес най-сетне отидох да си пусна изследванията. Не ми се щеше да е този ден, ама мойто мъж няма да изтрае - иска всичко да знае :wink:
Сега гледам в сайта на лабораторията /защото в направлението бяха само кодове/, че са ми пуснали дори повече изследвания - имам Rh - и са ми пуснали антитела - Индеректен COOMBS и Ензимен тест, както и всички серологични изследвания, кръвна захар и токсоплазмоза. Мислех, че тя не се поема от касата, но Док от ЖК явно ми е дала направление, а в лабораторията не направиха проблем. Уж казаха, че ще са говтови след обяд, с изключение на КУМБС-а, но да видим...
Сега дано всичко е ОК и довечера да си празнуваме!!!   :dance2: :dating:

*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #41 -: Септември 18, 2007, 10:15:18 am »
А за контракциите - аз явно съм едниствената късметлийка тук - през цялата бременност не съм имала нито една. :D И при това не съм пила никакъв допълнителен магнезий, освен този във витамините ми.

И аз, и аз! :) Даже сега като наближава да раждам и се чудя дали ще разбера кое е контракция, а и имам висок праг на болка, ама ще разбера няма къде да ида.

Наха, честито за момиченцето! :)

Фоксче, страхотно е че всичко е наред с бебка! :)

Лара,  мерси за почерпката. :)  Желая ви още много години да сте заедно и да се обичате!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #42 -: Септември 18, 2007, 12:08:55 pm »
Здравейте момичета,

Док. ми беше казал, че болките ниско долу са контракции. Имам ги от самото начало. За това лежа и си почивам по много. Като реша да изляза да се поразходя малко /то мойто малко става много/ ме почват отново и после лежа по два дни за да се възстановя  :( За това не съм спирала да пия лекарства - гинипрал, магнерич и но-шпа. Пазете се и почивайте по повече.
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #43 -: Септември 18, 2007, 13:17:25 pm »
Момичета, правила ли е някоя от вас изследване за гестационен диабет?
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #44 -: Септември 18, 2007, 13:21:25 pm »
Понятието не ми говори много. При мен изследваха кръвната захар...

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #45 -: Септември 18, 2007, 13:37:35 pm »
Момичета, правила ли е някоя от вас изследване за гестационен диабет?

Точице, аз съм правила. Кажи какво точно те интересува.
По принцип изследването се прави към 24 седмица. При него най-късно до 8 ч. вечерта трябва да си се нахранила, на сутринта отиваш гладна и жадна на преглед. Вземат ти кръв от вената, след това ти дават да изпиеш едно сиропче глюкоза. Чакаш 1 час и след това пак ти вземат кръв. След това изчакваш още 1 час и ти вземат за последно кръв. След това ти казват резултатите. За стойностите - не мога да ти кажа, кои са нормалните, за да нямаш съмнение дали е гестационен диабет или не, тъй като тук в Германия е в други мерни единици. Общо взето това е. Хубаво е да вземеш нещо - вафла, сандвич, бисквити да имаш, тъй като може да ти прилошее от изследванията. Ако имаш още някакви въпроси или неясноти съм готова да отговарям :)
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #46 -: Септември 18, 2007, 13:45:57 pm »
Гане, Лара, благодаря ви за бързата реакция, аз си получих стойностите, но без реф. граници, а срещата ми с д-р Тодорова ще е към края на седмицата, та съм малко притеснена.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #47 -: Септември 18, 2007, 14:12:35 pm »
Гане, Лара, благодаря ви за бързата реакция, аз си получих стойностите, но без реф. граници, а срещата ми с д-р Тодорова ще е към края на седмицата, та съм малко притеснена.

Ами мога да ги проверя ако искаш. Пусни ги като стойности и ще ти кажа каквото мога.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #48 -: Септември 18, 2007, 14:19:00 pm »
Гане, ето ги:
Глюкозотолерантен 3кр. тест    

Глюкоза - 0ва мин    
5,07 венозна кръв mmol/l    

Глюкоза - 60та мин    
6,45 капилярна кръв mmol/l    
   
Глюкоза - 120 та мин    
3.10 капилярна кръв mmol/l

Благодаря! :bighug:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #49 -: Септември 18, 2007, 14:29:00 pm »
Между 5 и 7 са нормалните стойности за здрав човек. При теб е идеално :D Само не знам защо са ти взели капилярна кръв след това. По принцип изследването се прави само с венозна. Но резултатите са добри, не се притеснявай.
Наскоро правих консултация с лекар точно по тези причини и той ми каза, че по принцип бременните жени изхвърлят по-високо количество захар в урината, а и при едно изследване с глюкоза също може да са малко по-високи стойностите, но въпреки всичко да са в норма. Твоите определено са такива. Единствения проблем според лекаря ми тук при евентуално по-висока кръвна захар е раждането на по-едро бебе.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #50 -: Септември 18, 2007, 15:24:57 pm »
Гане, благодаря и тук, мисля, че това е информация, която е полезно да се знае.  :D  :bighug:
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #51 -: Септември 18, 2007, 15:29:10 pm »
Наха, честита розова новина. Най-сетне се предаде тази свенливка. :wink:
Фоксче, все така до края да имаш поводи за хвалба.
точица, аз съм правила такъв тест в МД по препоръка на д-р Тодорова, но при мен освен кръвна захар изследваха и Имунореактивен инсулин. Знам, че захарта трябва да се повиши след обременяването с глюкозата. Моята остана относително еднаква и още тогава имаше съмнение за проблем с инсулина. Така се и оказа. При теб мисля, че няма повод за притеснение. Дано съм права.

При мен контракциите започнаха в 16 г.с. и са като стягане, без болка. Понякога доста продължително, но няма ритъм. Най-често се появяват вечер и през нощта.
Открих едно много добро лекарство против тях - МОРЕ, но за съжаление само 10 дни ми го назначиха. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #52 -: Септември 18, 2007, 15:32:43 pm »
Привет пак от мен. Виждам, че сте на вълна и изследвания. Засега от лабораториято при мен си спазват обещанията резултатите да излязат овреме  :D
Горе-долу се справям с разчитането /кое влиза в границите и кое е леко завишено по обясними причини/. Затрудни ме само разчитането на седимента при теста на урината - в резултата е написано "1-2 левкоцита,пл.еп.кл.". Бихте ли помогнали да го радзгадая...

*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #53 -: Септември 18, 2007, 15:47:27 pm »
Лара, нищо притеснително няма в урината. Левкоцитите са в норма, а длугото означава плоски епителни клетки и също е нормално да ги има там. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #54 -: Септември 18, 2007, 16:02:13 pm »
Благодаря ти, White!!!
Хубава вечер!!!

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #55 -: Септември 18, 2007, 17:28:14 pm »
Стягането на кореме без болка, втвърдяването му също може да е контракция, не е задължително да има болка. Когато ходех да ми мерят тоновете на бебето, имах контракции според уреда доста силни, а аз не усещах нищичко, изключая леко стягане. Докторката ми каза тогава на шега "ако усетиш, че нещо ти мърда измежду краката - да не се чудиш - родила си". Моя праг на болка също е висок и контракциите ми не са били болезнени. Затова, ако усетите нещо притеснително - питайте си док и си ходете да ви преглеждат. По-добре да ги тормозите за дребни и незначителни неща, от колкото да се чудите и после да се окаже, че е сериозно.
Пожелавам контракции на всички момичета във форума, ама като им дойде времето на контракциите, преди това спокойна бременност :wink:
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #56 -: Септември 18, 2007, 18:03:17 pm »
Уайти, при Точица като гледам реагира правилно на обременяването, с изключение на това, че са взели капилярна кръв, но според мен не би трябвало да има проблем с инсулина. Има достатъчно разлика в самите резултати и то отчетлива.
Изобщо оказва се, че тези изследвания само тесен специалист, който консултира бременни и почти само с това се занимава може да ги разчита правилно. При мен след консултация с двама лекари се оказа, че не е трябвало да се притеснявам толкова много.
По принцип нещата се оправят много лесно при гестационния диабет - изключва се от менюто всичко сладко, яде се не по-късно от 7-8 ч. вечерта и след това е хубаво да се направи един час разходка. Изключва се от менюто - натуралния сок, малцови продукти, банани, грозде, бял хляб. Яде се малко по-често на равни интервали. Не се ядат въглехидратни храни. След раждане нещата се регулират и се оправят.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #57 -: Септември 18, 2007, 18:07:32 pm »
Уайти, при Точица като гледам реагира правилно на обременяването, с изключение на това, че са взели капилярна кръв,
На мен при третото взимане на кръв също ми боцнаха само пръста. При другите две взимаха кръв за инсулин, а при третото беше само за захар. Мисля, че е нормално да взимат кръв от пръста за захарта. нали на този принцип са и домашните апарати за измерване на кр. захар.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #58 -: Септември 18, 2007, 18:12:15 pm »
Така е - принципа е този. Но за гестационния диабет и при обременяването с глюкоза се прави изследването с венозна кръв. Поне на запад така го правят. Моя мъж е диабетик и редовните му кръвни изследвания са си само с венозна кръв. Такава е практиката. Предполагам има някаква причина, но не мога да обясня каква е. Водя се само по опита си.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #59 -: Септември 18, 2007, 18:15:39 pm »
Гане, мерси за инфото. Ще ми е необходимо при скорошни изследвания. :wink:


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери