0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #20 -: Септември 16, 2007, 22:04:24 pm »
Ейй, дребен, страхотно, честита госпожица- да знаеш една съфорумка каза - Господ като обича една жена я дарява първо с дъщеря   :secret:



Да бе, вярно, кой беше написал това нещо?   :ask: :bonk:


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    Хера

  • ****
  • 908
  • романтично люлякова
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #21 -: Септември 17, 2007, 09:12:35 am »
оБИЧАМ ДА ЧЕТА ТАЗИ ТЕМА :D
На болните да оздравяват, на дошлите на ред - леко раждане...на другите..стискайте кълките :lol: време има :lol:
Наха честито ви розови одежди...трябва жени да има, че тука ще се изпотрепем за две, три госпожици :lol:
Моята зимна приказка - 21.09.2006
Пролетната приказка  - 21.04.2011
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #22 -: Септември 17, 2007, 09:56:05 am »
От два дни и аз съм в отбора на болните - с гърлобол и лека температура. Лекувам се с парацетамол и витаминозен фреш от лимони и портокали с мед. В една пролетна тема бях чела, че ако при грип се приемат само цитруси като храна, организма сам се изчиства от болестта. Смятам да приложа именно тази тактика.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #23 -: Септември 17, 2007, 10:06:33 am »
Добро утро,

Може ли момичетата е по напреднала бременност да споделят пак за контракциите? Мен снощи ме сви една контракция - направо не можех да мръдна...пих даспорал и но-шпа. Контракцията премина, но болката в матката остана. Сано дето не мога да определя дали болката е ниско долу в матката или в кокалите. Четох някъде че вече връзките започвали да се разхлабват и е възможно да се получи болка. Може и плацентата да се разширява и това да е причината. Токущо говорих с една приятелка която каза че било нормално вече такива болки и контракции.Аз съм в 24 г.с.

При вас как е?
[/b][/color]
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #24 -: Септември 17, 2007, 10:55:20 am »
Привет и от мен в новата седмичка! :balk_64:
Нахи, честита новина за момата!  :bori_015:
Честит имен ден и на всички именички днес! Бъдете живи и здрави!!!  :balk_5:
Аз да се похваля - тази сутрин най-сетне се записах и на ЖК. Много съм доволна от лекарката при този първи преглед - мепихме се, теглихме се, следихме кръвно, измери ми таза, пусна ми изследванията. Най-много обаче се зарадвах на бебока - върти се, рита с крачета и маха с ръчички   :babyflips: :balk_46: Дълги сме вече цели 4 см  :oops: Беше много хубаво! Другата седмица съм си и при моя Док и ще го разгледаме подробно!
Спорен ден от мен!

Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #25 -: Септември 17, 2007, 12:03:43 pm »
Nivear, обади се на гинеколога си за това, непременно трябва да знае и да прецени какво е адекватното поведение. Не мога да помогна много, при мен има само втвърдяване на корема, никога болка, макар че съм в 37 гс. Контракции имах от около 22 гс и съм постоянно на магнезиев препарат, а при първата бременност бях на по-силно лекарство, гинипал, още от 16 гс. Аз съм явно с много висок праг на чувствителност към болката, просто не я усещах даже като имах много силни контракции преди първото раждане.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #26 -: Септември 17, 2007, 13:32:28 pm »
Здравейте и от мен, мамчета! Пазете се, защото вирусите и високата температура не са шега работа. Аз пия осцилококцикум, но още веднага като се усетя; ако вече съм се разсополивила - трудно помага, пия много чай и парацетамол /но само ако температурата наближи 38/.
Naha,  :bori_010: ще връзваш панделки, а... Радвам се за теб! Аз съм в 16г.с., но не се вижда какво е. Взела съм си час при Вили Димитрова във "Фемина" за фм за 21 г.с. и сигурно тогава ще разберем от кой отбор сме. И аз се притеснявам как ще мине прегледа и дали всичко ще е наред. Разкажи за твоя преглед. Ти къде си го прави?
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #27 -: Септември 17, 2007, 14:10:52 pm »
Привет :) аз съм пак на линия след малко отпуска :)
пообиколихме малко из северната част на подбалкана, много хубава почивка :) само дето пак ми се скапа стомаха и гастрита ми се обади, малко повръщане и разстройство и болежки, амаа... гледах това да не ми пречи да се наслаждавам на красивата природа, тишина и спокойствие.
исках да споделя и, че ми излезе херпес :( вече 1 седмица и още не е минал нацяло. не посмях да го мажа с нищо. случвало ли ви се е? може ли да е притеснително нещо?

Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #28 -: Септември 17, 2007, 14:39:08 pm »
Добро утро,

Може ли момичетата е по напреднала бременност да споделят пак за контракциите? Мен снощи ме сви една контракция - направо не можех да мръдна...пих даспорал и но-шпа. Контракцията премина, но болката в матката остана. Сано дето не мога да определя дали болката е ниско долу в матката или в кокалите. Четох някъде че вече връзките започвали да се разхлабват и е възможно да се получи болка. Може и плацентата да се разширява и това да е причината. Токущо говорих с една приятелка която каза че било нормално вече такива болки и контракции.Аз съм в 24 г.с.

При вас как е?
[/b][/color]
За мен няма такова нещо като "нормална контракция", особено когато има и болка. Най-добре вместо на приятелката си, се обади на доктора си. Стискам палци да е фалшива тревога.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #29 -: Септември 17, 2007, 15:02:43 pm »
исках да споделя и, че ми излезе херпес :( вече 1 седмица и още не е минал нацяло. не посмях да го мажа с нищо. случвало ли ви се е? може ли да е притеснително нещо?

На мен 2 пъти вече ми е излизал до тук. Просто се мазах с паста за зъби (най-стария изпитан начин) и ми мина. Нищо страшно няма!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #30 -: Септември 17, 2007, 15:42:01 pm »
Наха, честита розова новинка! :)

Мармотче, определихте ли дата за секциото?
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #31 -: Септември 17, 2007, 15:42:37 pm »
Да се похваля - след 3 седмично ужасяващо чакане ми резултатите от амниоцентезата са ми готови - всичко й е наред на малката девойка (100% сигурно) :jump12:
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #32 -: Септември 17, 2007, 15:45:38 pm »
Браво Фоксче! Мога само да си представя какво ти е коствало това чакане...
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #33 -: Септември 17, 2007, 15:51:10 pm »
Фоксче, много и все хубави новини, браво на вас!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #34 -: Септември 17, 2007, 16:14:58 pm »
честит празник на именничките ни.На болните бързо да оздравяват.
 Нахи,честито за момата,страхотна новина.

 Фоксче,много се радвам за хубавите новини. :D

 За контракциите - и аз нещо не схащам кое точно е контракция(а съм ги изпитвала със сигурност-поне при аборта).Аз нямам болки,а чувствам тежест и затягане.Това понякога трае с часове,но са непрекъснати ,а не на определени интервали.
<br />
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #35 -: Септември 17, 2007, 16:23:33 pm »
Фокче прекрасна новина.
А за контракциите ми стана чудно защото получих една миналата седмица. Не се стреснах много, но не оаквах да запонат толкова рано. Нямаше болка, а само усетих как корема ми става страшно твърд. Вие как мислите, нормално ли е да започнат толкова рано?
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #36 -: Септември 17, 2007, 16:50:30 pm »
Фоксче,
Поздравления! Радвам се за добрите резултати от амниото!

Искам и тук да поздравя всички с имената на Вяра, Надежда и Любов и София и техните производни!
Бъдете много обичани, момичета!
И нека всички сбъднете най-съкровените си мечти!:balk_16: :balk_16: :balk_16:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #37 -: Септември 17, 2007, 17:17:02 pm »
Наха, добре дошла в отбора на момиченцата!

Фоксче, радвам се че всичко е наред с малката девойка!

А за контракциите - аз явно съм едниствената късметлийка тук - през цялата бременност не съм имала нито една. :D И при това не съм пила никакъв допълнителен магнезий, освен този във витамините ми.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #38 -: Септември 17, 2007, 17:49:59 pm »

 За контракциите - и аз нещо не схащам кое точно е контракция(а съм ги изпитвала със сигурност-поне при аборта).Аз нямам болки,а чувствам тежест и затягане.Това понякога трае с часове,но са непрекъснати ,а не на определени интервали.


това контракции ли са?
аз имам понякога тежест ниско долу, която е продължавала и до 1-2 дни... мислех, че може да е от дебелото черво и нередовното ходене по голяма нужда...
стягане май ми се случи преди 1-2 дни, като пътувахме с колата... но го усетих само с ръка, по никакъв друг начин... макар че като се замисля, сигурно нещо ме е накарало да си пипна корема точно тогава...

Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #39 -: Септември 17, 2007, 23:14:27 pm »
Пипи
Контракция е. При контракциите коремът става твърд.
Обикновено са съпроводени с болка, но не винаги са болезнени.

Бъдете добри и не губете кураж! :)