0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #60 -: Септември 18, 2007, 18:20:55 pm »
Мило, няма за какво. :wink: За съжаление ми се наложи последните 6 месеца да се сблъскам съвсем от близо с последиците на т.нар. гестационен диабет, та още не мога да изляза от дебрите му :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #61 -: Септември 19, 2007, 12:18:40 pm »
Мами, поздравления за всички хубави новинки в темата. Може ли да споделите вие кога спряхте да ходите на работа? Помня Зори неколкократно предупреждаваше да го караме по кротко и леко зашото ако не...може да стане страшно.

А от къде сте снабдявате със безшевни сутиени?
[/color]
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #62 -: Септември 19, 2007, 12:28:22 pm »
Аз спрях работа в понеделник. Чувствам се добре, но съм на възраст и лекарката каза да се кротна и аз се кротнах :). Малко умирам от скука, обикалям форумите като гламава и готвя ядене след ядене, но ще свикна, пък и след две седмици ще си имам занимавка.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #63 -: Септември 19, 2007, 12:28:53 pm »
Аз спрях работа още след трансфера. Бях решила, че няма да работя
ако съм бременна, и така направих.

А сутиени намирам в магазините за бельо :D
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #64 -: Септември 19, 2007, 13:13:00 pm »
Аз още не съм спряла и ще работя до края на септември, освен ако мойта мома не реши да излиза по-рано. Но от 7 месец си работя от дома, не че не ходех и за някой друг ден и в офиса. Ама аз принципно се побърквам, ако няма какво да правя, така че сметнах, че е по-добре да работя до края, а и финансово ми е по-добре така, че с тия осигуровки на минимална заплата...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #65 -: Септември 19, 2007, 13:45:00 pm »
Надин,
и аз така мисля, че една бременна трябва да се пази и да го дава по-кротко, стига да може да си го позволи, разбира се.
Първата си бременност я изкарах на работа до 5ия месец. А точно тогава в първите 3-4 месеца се чувствах най-зле. Работех на автогарата във Варна в една от билетните каси. Нявахме климатик, а тия бетонни пакриви като се напекат, можеш да пукнеш вътре. Освен това, аз повръщам по няколко пъти на ден, постоянно ми е лошо, спи ми си, тогава не веднъж съм заспивала на бюрото. Там нямахме и тоалетна, ползвахме на близката бензиностанция ОМВ. познайте, какви опашки имаше, щом от цялата автогара, ходехме там. Шефката почна да ми прави забележки, че често съм отсъствала по 10-15 мин. - ами толкова ми бяха необходими, за да отида до тоалетна. В последствие почнах да си повръщам в мивката в офиса, а отвънка гадните клиенти стоят и ме гледат. Чакат да повърна на воля, че да им продам билет. наскоро една от колежките от съседната каса ми каза:"чудех ти се за какво стоиш и се мъчиш тук, а не си вземеш болничен" А аз, честно казано, се опасявах да не би близките ми да ме сметнат за мързелива, че искам да вися на техен гръб и търпях стоически. Освен това ме водеха на минимална заплата.
тъй че, момичета, ако можете, най-добре, наслаждавайте се на бременността си и по-кротко.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #66 -: Септември 19, 2007, 14:33:56 pm »
Момичета, исках да ви попитам как сте с вагиналните течения. Докато пиех /всъщност го взимах вагинално/ утрогестан до края на трети месец нямаше нищо. От една седмица, обаче, имам течение без мирис и много воднисто. Чувала съм, че е нормално през бременността теченията да са по-обилни и това било нормално, ако нямат мирис, но все пак нормално ли е нормалното... Да взема да отида до гинеколога, а?
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #67 -: Септември 19, 2007, 14:46:34 pm »
Нормално е, Ани.
Ползвай ежедневни превръзки или сменяй бельото 2-3 пъти на ден.

А аз се вълнувам от следното.
Имам час за първата ФМ утре при Димитрова във Фемина.
Но дали ще може ясно да се види някаква хромозомна аномалия, ако я има? Дали да си отложа часа за след 2 седмици? или да бием утре 350км до София и обратно и да се окаже, че след 2 седмици пак ще трябва да притърчам. Миналия четвъртък бях на УЗИ и тогава, като ги мериха трите ембриона бяха: 26мм, 23 мм и 21мм.
някой от вас, ако има мнение, моля, споделете.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #68 -: Септември 19, 2007, 14:52:19 pm »
Момичета, исках да ви попитам как сте с вагиналните течения. Докато пиех /всъщност го взимах вагинално/ утрогестан до края на трети месец нямаше нищо. От една седмица, обаче, имам течение без мирис и много воднисто. Чувала съм, че е нормално през бременността теченията да са по-обилни и това било нормално, ако нямат мирис, но все пак нормално ли е нормалното... Да взема да отида до гинеколога, а?
Аз бих направила микробиология въпреки всичко - не че има нещо, просто за спокойствие (няма да казвам, че от началото на бременността до сега имам сигурно 5-6 микробиологии, всичките чисти но... парен каша духа). Иначе е нормално теченията да са по-обилни.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #69 -: Септември 19, 2007, 14:58:50 pm »
милена,преди 10 дни моите ембриончета бяха с по 0.5см разлика.днес бях на ЖК и вече бяха 36 и 33мм.нормално е да има разлика,още повече,че са 3.мисля,че от това нищо не можеш да разбереш.а ако все пак и 3-те са добре и решиш да правиш редукция сигурно ще е най-малкото.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #70 -: Септември 19, 2007, 15:02:36 pm »
Ами аз все още си ходя на работа, но мисля да спра след като вляза в 8 месец. Така се чувствам по-добре психически, но вече ми понатежава физически :P

Иначе за контракциите, ами на мен не ми се стягаше корема, но си усещах вътре матката как се свива и разпъва, но нямаше болка. Понеже всички пишете, че ви се втвърдяват коремите аз по едно време се усъмних дали не е нещо друго. Но док ми потвърди, че при всяка жена е различно, така, че са си били контракции.
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #71 -: Септември 19, 2007, 15:10:09 pm »
Кит Кат,
мен не ме притеснява, че са различни по размер, зная, че това е нормално. Притеснява ме, че са твърде малки и дали ще се види транснухалната гънка.
така или иначе, потвърдих си часа за утре, ще се разходим до София, то ще ми предстоят още доста ходения до София през бременността. Тук нашите доктори ми препоръчват и там да родя.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #72 -: Септември 19, 2007, 15:29:17 pm »
Момичета, ако позволите един съвет от мен. Следете си редовно кръвното налягане. Аз през цялата бременност бях с ниско - 100 на 60. А днес на консултация с кардиолог се оказа, че съм го качила 140 на 100. Нямам отоци, не съм качила и 100 грама от месец и половина, а откъде се взе тази хипертония, иди че разбери. Така че, имайте си едно на ум.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #73 -: Септември 19, 2007, 16:13:56 pm »
Сия , аз днес също бях на лекар и ми беше 130 /85 ,което за мен е високо.Като се има в предвид,че и при предишната бременност го вдигах,ми препоръчаха да си го меря три пъти на ден и да пия Допегит сутрин и вечер по половин.
 Иначе бебчо е добре,всичко му е наред и е момче.

Имаше момичета,които се интересуваха за ЖК в Токуда .Аз днес ходих за първи път.Нищо особено не се изисква-само си носите направление за ЖК и си записвате час(аз първо си взех час и после при първият преглед занесох направлението).

 За работата - аз ще работя до петък и спирам.За да ми дадът болничен обаче,ме карат да лежа 3 дни в Токуда.
« Последна редакция: Септември 19, 2007, 16:24:37 pm от z22 »
<br />
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #74 -: Септември 19, 2007, 16:31:20 pm »
И на мен ми предписаха допегит сутрин и вечер по едно. И ми казаха да си го следя два пъти на ден и ако се качи още, веднага да се обадя. Аз отидох на консултация заради бодежи в сърдечната област, пък то какво излезе. Слава богу, ЕКГ-то не показа да има някакъв проблем.
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #75 -: Септември 19, 2007, 18:01:26 pm »
и мен ме притеснява въпроса с кръвното.онзи ден умирах от глава,усещах си пулса в ушите.днес на ЖК ми беше 96/60(нормалното ми е 80/60)сега обаче в момента пак ми тупка в ущите,все едно са ми заглъхнали и тупти.дали може да е мигрена или е кръвно
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #76 -: Септември 19, 2007, 18:12:49 pm »
Аз искам да ви се оплача от моя гинеколог в Гоцето. Вчера отидох за направление за антитела и понеже ПКК, кръвна захар и такива неща са ми правени само 1 път в началото го попитах дали не е време да пуснем. На което той се разпени, обиди ме като каза, че съм била нагла 8O и като ми наговори още куп глупости осъзнах напълно, че не мога да разчитам на адекватно отношение тук :x. Момичета, които сте в София и по-големите градове благородно ви завиждам за по-големия избор на специалисти. Най-вече съжалявам, че съм дълече от д-р Владимиров :?. Единствения човек на когото имам абсолютно доверие.
ФМ мина много добре. Доц. Томова е разкошна жена.
Благодаря на всички за поздравленията :).
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #77 -: Септември 19, 2007, 18:14:43 pm »
Олее Кит Кат аз съм така ежедневно. Като започне да тупти и направо може да откачиш. Ти си първия човек, които намирам да се оплаква от същото. :?
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #78 -: Септември 19, 2007, 18:25:50 pm »
Наха , много неприятно това с лекарите.
 Аз също съм с невероятно сърцебиене всеки ден и почти по цял ден.Понякога вечер не мога да заспя от това.
<br />
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #79 -: Септември 19, 2007, 18:32:41 pm »
Момичета, явно това със сърцебиенето е доста често
срещано при бременните. И аз съм така, моят пулс е 100/110.
Иначе кръвното е добре за сега.