0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #80 -: Септември 19, 2007, 18:35:10 pm »
Наха, напълно съм съпричастна към възмущението ти от лекаря, защото и на мен ми се изрепчиха за направление, което си поисках. Всеки месец плащам сумати осигуровки и данъци и се питам защо, след като в крайна сметка пак си плащам изследванията.
Миленче, моля те утре да споделиш за д-р Димитрова и прегледа. И аз имам час за фм след няколко седмици. Прегледа при нея ми препоръча доктор от тук, от Бургас, и аз се записах без даже да знам къде е "Фемина".
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #81 -: Септември 19, 2007, 19:48:00 pm »
Ани,
ще споделя, разбира се, но няма да е утре, защото ще бъдем из републиканската пътна мрежа. Ще нощуваме в Рибарица и ще се приберем в петък и тогава ще ви докладвам.
Д-р Димитрова ми бе препоръчана не от едно място.

http://mcfemina.com/possibility.php

Като влезеш в сайта им, ще видиш адреса, а след това в БГ мапс, ще се ориентирате. Аз тук в къщи си имам карта на София и се оправям с нея, За да не се налага да дразня софиянци с глупави въпроси: Къде се намира гарата? А в трамвая няма ли да ме удари тока? А кога ви е сбора?  :lol: :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #82 -: Септември 19, 2007, 20:08:24 pm »
И аз да питам,уж са ми ясни нещата,но между миналогодишната и сегашната ми бременност има разлика. На тукашните доктори все още нямам пълна вяра. Та въпросите ми са 3:
1.Нормално ли е в 29 г.с. бебето да тежи 2.500 кг ? Предвид ,че синът ми миналата година се роди 3.300,този вторият голям пехливанин ще да се пръкне! :lol:
2. Преди 3 седм.се върнах от България,където си превих изследвания,най-вече заради прословутата ми анемия,та според нашите доктори,резултатите ми са нормални,а тук(Мароко) , според тукашните норми ,винаги ме изкарват с анемиа....та вазможно ли е това и ако да,дайте повече инф. за анемията при бременност,моля!
3.Изписаха ми таблетки желязо,но в същия ден,в който започнах да ги приемам се почувствах зле(гадене,повръщане,отпадналост,разстройство....Първо решихме,че е от храна,от .....до момента,в който спрях таблетките и се почувствах много по-добре! Но пък от друга страна желязото нали помага при анемия и не знам как да процедирам. Докторът ми го няма тази сегмица,а другите лекари ....всеки прави догадки,но на мен това не ми варши работа
Като сме БЕЗДЕЛНИЦИ,да не сме БЕЗ ПРАЗНИЦИ !!!
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #83 -: Септември 19, 2007, 20:10:49 pm »
Ако не сте доволни от лекаря от ЖК, имате право да го смените веднъж без да дължите каквито и да е обяснения на никого. Аз като се регистрирах първия път обясних на лекарката, че имам два спонтанни аборта. Като й поисках направление за изследвания, ти ми отговори, че ще изчака тъй като имах кръвоизливи и не се знае дали ще запазя и тази бременност, та да не е напразно.  8O Повече не отидох при нея. Просто взех ново направление от личния лекар и се регистрирах на ново.
Ето линк с всички изследвания, които ви се полагат по седмици и лунарни месеци, за да си ги изисквате и да не ви правят на луди. Аз лично си ги държа във фейвъритс и преди всяка консултация си проверявах за какво трябва да ги тормозя всеки път. http://old.zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=printpage&artid=163
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #84 -: Септември 19, 2007, 20:24:26 pm »
Аз лично не намирам за нужно да го сменям защото ако съм мислила, че съм направила най-удачния избор с този лекар представете си какво става дума за останалите  :?. Тъпа работа. Просто ще гледам да не се нервирам, но ми е доста трудно да се въздържам де 8).
*

    Lara

  • ****
  • 507
  • Най-хубавото е невидимо за очите...
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #85 -: Септември 19, 2007, 21:00:27 pm »
Привет и от мен  :D
Направо ме е яд, че се наричат такива хора , за които пишете, лекари  :x
Аз дълго време се рових да си избера дактор за ЖК /заради изследванията точно/ и в крайна сметка се записах при най-близката лекарка. Не я срещнах нито в бели, нито в черни списъци, но от първото посещение съм доволна. Жената ми обърна нужното внимание и ми изписа всички изследвания по наредбата /аз таблицата дори съм си я разпечатала и си я мъкна с мен, ако очакванията ми се разминат с реалността  :lol:/
Миленче, късмет и успех утре  :crossfingers:! И Зори - още веднъж честита синя новина!!!  :ballons:

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #86 -: Септември 19, 2007, 21:35:30 pm »
 Lara браво за докторката. Дано до края да е така :). А за списъка искрено ме разсмя  :lol:.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #87 -: Септември 19, 2007, 22:43:04 pm »
И аз да питам,уж са ми ясни нещата,но между миналогодишната и сегашната ми бременност има разлика. На тукашните доктори все още нямам пълна вяра. Та въпросите ми са 3:
1.Нормално ли е в 29 г.с. бебето да тежи 2.500 кг ? Предвид ,че синът ми миналата година се роди 3.300,този вторият голям пехливанин ще да се пръкне! :lol:
2. Преди 3 седм.се върнах от България,където си превих изследвания,най-вече заради прословутата ми анемия,та според нашите доктори,резултатите ми са нормални,а тук(Мароко) , според тукашните норми ,винаги ме изкарват с анемиа....та вазможно ли е това и ако да,дайте повече инф. за анемията при бременност,моля!
3.Изписаха ми таблетки желязо,но в същия ден,в който започнах да ги приемам се почувствах зле(гадене,повръщане,отпадналост,разстройство....Първо решихме,че е от храна,от .....до момента,в който спрях таблетките и се почувствах много по-добре! Но пък от друга страна желязото нали помага при анемия и не знам как да процедирам. Докторът ми го няма тази сегмица,а другите лекари ....всеки прави догадки,но на мен това не ми варши работа

1.Брех много голямо мом4енце си отглежда6  :lol:,да не си се обаркала с 1 500 гр,ама ако е в норма ,зан4и вси4ко е ок просто 6те си е по едри4ко бебе  :D
2.Ох тези мароканци  :lol:,не пие6 ли некви вит и минерали за бременни
3.Желязото по принцип запи4а и изпражненията ти стават едни такива разли4ни (4ерни да ги наре4ем :oops:).По принцип фолиевата и тя помага при анемия ...
Какво може да доведе до анемия:
- ниско снабдяване на желязо при хранене
-4еста употреба на голми коли4ества 4аи и кафе
-4есто вземане на крав
-някои медикаменти като аспирина и др анти-вазпалителни
Я наи -добре из4акаи да се варне хасал доктора ти ,които те следи ....
Последно как е времето сега в Мароко?И правите ли харера  :wink:
Лека и безпроблемна докраи  :crossfingers:




 
« Последна редакция: Септември 19, 2007, 23:02:20 pm от Shakira25 »
Entre ce que je pense, ce que je veux dire, ce que je dis, ce que tu veux entendre , ce que tu crois entendre et ce que tu entends, il y a au moins 6 bonnes raisons de ne pas se comprendre....

Je suis  sous le choc et endeuillé des faits dramatiques qui se sont déroulés dans la crèche "Fabeltjesland" à Termonde.SINCERES CONDOLEANCES AUX FAMILLES DES VICTIMES ....
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #88 -: Септември 20, 2007, 08:06:30 am »
Стефи в 33 седмица беше 2800, в 37- 3235 /говоря на един и същ ехограф при един и същ лекар/, а се роди 2970 1 ден преди да вляза в 39 седмица. Според моята гинеколожка и според другата лекарка в клиниката, в която раждах върви едро бебе и ако откарам до термин ще е 4 килограма, да ама не- чак гинеколожката ми като се обадила майка да й каже, я питала защо е толкова малка  :lol:. Според д-р Даскалов е допустима грешка +- 10%, така че като се роди ще се види колко е.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #89 -: Септември 20, 2007, 08:50:19 am »
Имам един въпрос, във връзка с изследванията по ЗК. В списъка по-горе е посочено: сърдечна дейност на плода от 5 лун.мес. по 1 път всеки месец. В какво се изразява това проследяване? Защото за ехографските прегледи ми казаха, че имам право само на два за цялата бременност, а аз заради огромните кисти трябваше да си следя състоянието на всеки 2 седмици и още първия месец си изразходвах лимита :(
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #90 -: Септември 20, 2007, 09:38:53 am »
Зори,честито момченце :)!
Значи трябва да обърна внимание на кръвното.Не съм го мерила скоро.До сега ми беше 110 на 70, но може би вече ще трябва да го следя да не ми направи изненада :wink:.
Аничка,това със следенето на сърдечна дейност на плода след 5 месец означава, че всеки месец като ходиш на консултация ще трябва да слушат тоновете на бебето с една тръба през корема ти.Доста първобитно ми изглежда на мен.Не очаквай,че ще те гледат на узи.
Наха, те и в София докторите в поликлиниките, които водят ЖК са същите като в Гоцето :).Много рядко може да попаднеш на съпричастни и разбиращи се от дума доктори.Разликата наистина обаче е в това,че може да отскочиш до нашия си доктор и да си спокоен.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #91 -: Септември 20, 2007, 11:26:26 am »
Да споделя за впечатленията си от вчерашната фетална морфология при д-р Димитрова.
Записах си час в началото на август и този (19.09) беше първия свободен. 8O
Имам досега 3 ФМ - една при Маезнейкова и две при Марков.
Димитрова ме гледа 15 мин., каза три думи на кръст и не мога да кажа, че беше особено заинтересувана от това, което работи.
Разочарована съм (или може би разглезена от прекрасното отношение на д-р Марков :wink:).
Малкият принц е добре, кръстосал си е краката и блаженства. :D

Аз от три дни съм с доста силна болка вляво. във вторник ходих при Стаменов, защото не можех дори да се изправя. Вляха ми магнезий, боднаха ми но-шпа и имаше съмнение за бъбрек.
Вчера Димитрова каза, че най-вероятно е на нервна почва, защото болката е концентрирана в една точка.
Някой да е имал подобно приключение?


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #92 -: Септември 20, 2007, 11:32:48 am »
White, благодаря за полезната информация! Имам час за Марков за 15.10, но се чудех дали да не се запиша и за Димитрова, тъй като ми се искаше да имам запис от прегледа на CD , тъй като при нея е на 3Д, а при Марков на 2Д. Ти ме разубеди май :) Относно болките, концентрирани в една точка, мога да кажа, че и при мен ги имаше по едно време и понеже бях доста притеснена, се чудех дали и аз да не тичам към Стаменов. Реших да не се паникьосвам без нужда и да си изчакам прегледа в ЖК. Всичко е наред, казаха да се тревожа само от болки тип "менструални". Сега всеки ден ме боли на различно място, по различен начин, което било разтягане на връзките...Напълно е възможно всичко да е на нервна почва, тъй като аз бях доста притеснена от 3-те грамадански кисти след хиперстимулацията. Сега изчезнаха, но аз си създавам други тревоги ;)
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #93 -: Септември 20, 2007, 11:37:18 am »
Марков от скоро е в нов собствен кабинет и има страхотен 3Д ехограф. Аз продължавам при него с ФМ. Запис можеш да си направиш на флаш памет, диск, дискета, видеокасета.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #94 -: Септември 20, 2007, 12:00:58 pm »
и аз да питам нещо за изследванията, понеже нали не ходя на ЖК и не съм много запозната. днес разбрах, че за раждането, живот и здраве, ще ми искат излседвания за вирусология (хепатит, сифилис, спин и др.?). аз нямам такива изследвания и се заучдих дали не мога да си взема направление от личната лекарка за тях. или само от лекар от ЖК може?

*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #95 -: Септември 20, 2007, 12:02:03 pm »
Да, знам че вече не е във Фемина, но ми казаха, че преглеждал основно на 2Д и от време на време превключвал на 3Д...
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #96 -: Септември 20, 2007, 12:07:43 pm »
и аз да питам нещо за изследванията, понеже нали не ходя на ЖК и не съм много запозната. днес разбрах, че за раждането, живот и здраве, ще ми искат излседвания за вирусология (хепатит, сифилис, спин и др.?). аз нямам такива изследвания и се заучдих дали не мога да си взема направление от личната лекарка за тях. или само от лекар от ЖК може?
Ако не си записана на ЖК, личната лекарка ти води ЖК и значи трябва да ти ги даде тя.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #97 -: Септември 20, 2007, 12:09:39 pm »
Да, знам че вече не е във Фемина, но ми казаха, че преглеждал основно на 2Д и от време на време превключвал на 3Д...
Всички преглеждат основно на 2Д. На 3Д не се виждат органите, а това е целта на ФМ. ЗД-то на Марков е значително по-добро от това на Димитрова!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #98 -: Септември 20, 2007, 12:11:58 pm »
White  , за 15 мин. може да се види много от добър специалист,а може да те гледат и 1 час и да ти разтягат локуми и пак нищо да не видят(не казвам това за Марков,защото не го познавам,а по принцип).Димитрова не говори много,но пише подробно и после дава написаното(поне при мен е така всеки път),а ако я питаш си отговаря.

 Аз имам час при нея на 27-ми ,но се чудя дали да ходя.Записах се още в началото на бременността и не знаех,коя седмица ще съм.Оказва се,че ще съм 15-та и е рано още за ФМ,та не знам какво да правя. :(
<br />
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #99 -: Септември 20, 2007, 12:12:06 pm »

Аз от три дни съм с доста силна болка вляво. във вторник ходих при Стаменов, защото не можех дори да се изправя. Вляха ми магнезий, боднаха ми но-шпа и имаше съмнение за бъбрек.
Вчера Димитрова каза, че най-вероятно е на нервна почва, защото болката е концентрирана в една точка.
Някой да е имал подобно приключение?

Мира, съжалявам че си имала такива проблеми. Аз също имах може би подобен проблем. Така ме скова в гърба нерв, че  :x .....и така повече от 20 минути. Слава богу от тилкотила ми мина, но и на мен д-р Стаменов и д-р Димитрова ми казаха, че е от бременността. Сещам се обаче, че беше по същото време, в седмицата в която си ти, ако не се лъжа де. Иначе сега съм с адски болки в ставите и костите, но това вече е ясно от какво е :wink:. Стискам палци, да нямаш повече никакви проблеми!

Pippi, аз защо си мисля, че тези изследвания ги правих на първата ЖК, като се регистрирах!? Акушерката ми написа какво трябва да направя. Ти защо чак сега? Явно е различно...нямам идея.

Z22, защо да ти е рано за първа ФМ? Аз точно при Димитрова правих в 14-а седмица.
« Последна редакция: Септември 20, 2007, 12:13:47 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!