0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Темата на бременните - 10-а част
« -: Септември 16, 2007, 11:12:10 am »
          Хайде, мили момичета, дойде ред и на 10-ата тема на бременните.

         Нека ни върви по вода, дай боже още бременни момичета, нови бебета,
                    полезни съвети и ползотворни разговори!


                Всички са добре дошли, дано си бъдем от полза!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #1 -: Септември 16, 2007, 11:29:21 am »
Хайде тогава първа да се запиша, и пак с въпрос. От няколко дена съм настинала и не мога да се оправя. Отразява ли се на бебето настинката по някакъв наин. Пия само ай с мед и по един фервекс на ден.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #2 -: Септември 16, 2007, 11:50:33 am »
не се притеснявай. внимавай само да не се усложни. аз взимах редовно осцилококцинум, за да не лепна грип. пиех и капки цитросепт.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #3 -: Септември 16, 2007, 12:47:30 pm »
Фервексът го смени с обикновен парацетамол и витамин С по отделно. Така поне ме посъветваха лекарите, които следят бременността ми. Също пий много прясно изцедени сокове, а доста ефикасно за настинка е изстискани лимони с мед - класика просто.
Айде бързо да оздравяваш. :D
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #4 -: Септември 16, 2007, 13:09:39 pm »
Дано, че ми писна вече да ходя сополива. Благодаря момичета  :D
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #5 -: Септември 16, 2007, 14:00:53 pm »
kisskotkata, и аз, като манхатън, пия цитросепт при първи симптоми на грип или вече настинала. Може и Биоцитрин (като по - евтин аналог). Горещо го препоръчвам!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #6 -: Септември 16, 2007, 14:22:26 pm »
Чайчета препоръчвам аз, от лайка, с мед умерено и лимон, чайчетата да са хладки, не горещи, че меда и лимона губят свойства. Много плодове, ябълки. "One apple a day, keep the doctor away!" :)  Цитросепта е много добро, но да се чете листовката, по принцип е силен екстракта.
"Бременните жени не трябва да прилагат интензивно лечение с екстракт от грейпфрут, нито големи дози. Понеже екстрактът има голямо антибиотично действие, той предизвиква унищожаването на бактерии, гъби и вируси, което може /при големи дози/ да предизвика масовото им измиране. От техните тела се отделят токсини, които могат да предизвикат реакцията на Херксхаймер, която не е опасна за организма на деца и възрастни, но може да бъде вредна за развиващия се плод. Бременните жени трябва да приемат не повече от 20 капки дневно разбити на 3-4 дози. До тези количества трябва да стигнат постепенно, особено ако приемат екстракта за първи път."
Този цитат съм го извадила от сайта на Цитросепт!
Да са здрави всички бременни!
:)

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #7 -: Септември 16, 2007, 15:39:35 pm »
Айде една статия от мен по въпроса:

НЕРАЗПОЛОЖЕНИЯ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ

1. ГРИП
Грипът изисква по-сериозно лечение в сравнение с обикновенната настинка, особено в последния триместър,когато високата температура може да предизвика преждевременно раждане. Трябва да потърсите лекар, ако се появи безпричинна отпадналост и телесна температура над 38 градуса. Вероятно ще се нуждаете от парацетамол за смъкване на температурата. Възможно е да се прибегне до антибиотично лечение след задължителна консултация с лекар, при условие, че са налице вторични симптоми като възпаление на дихателните пътища или бронхит. Нелекарствени средства за лечение:
- хладен душ или вана за понижаване на температурата;
- студени компреси на челото и лицето - против висока телесна температура и главоболие;
- приемане на достатъчно течности е много важно.
Лекарства, които трябва да бъдат избягвани : аспирин, сироп за кашлица, лекарства против грип и настинка.

2. ВЪЗПАЛЕНИЕ НА УХОТО
Подобно на възпланението на дихателните пътища, то често е следствие от настинка или грип. Също е възможно да се проведе антибиотично лечение по съвет на лекуващия лекар.
Лекарства, които трябва да бъдат избягвани : аспирин, ибупрофен;

3. КАШЛИЦА И НАСТИНКА
Настинката може да ви накара да се чувствате много отпаднала и да намали значително тонуса ви, особено по време на бременност. Имунната система значително отслабва. Ако симптомите са налице в продължение на седмица или започнете да отделяте храчки, непременна е консултацията с лекар. Нелекарствени средства за преодоляване на състоянието са:
- прием на много течности, защото хремата действа дехидратиращо;
- топъл лимонов сок с мед и се снабдеде с глицеринови бонбони за смучене, за облекчение на раздразненото гърло;
- хранете се добре, наблегнете на портокаловия и боровинковия сок за да набавите витамин С /не приемайте витамин С под формата на хапчета, защото може да навреди на вашето състояние;
- почивайте легнали върху много възглавници за да облекчите дишането си;
- правете инхалации над съд с вряща вода и покрийте главата си с кърпа.
Лекарства, които трябва да бъдат избягвани : аспирин, ибупрофен.

4. ГЛАВОБОЛИЕ
Когато се приема в умерени количества, парацетамолът не е вреден, но все пак трябва да уточните дозировката му с лекар. По време на бремеността аспиринът и нестероидните противовъзпалителни средства трябва да се избягват  , а също и лекарствата за мигрена. Съвети:
- енергична разходка на чист въздух може да е достатъчна за облекчение на състоянието;
- затъмнене стаята си колкото е възможно повече и опитайте да поспите;
- поставете студен компрес или лед увит в кърпа на челото си.
- проветете здрението си при офталмолог. Слабото зрение е най-често срещаната причина за главоболие.

5. ВЪЗПАЛЕНО ГЪРЛО
В повечето случаи проблемите с гървото се дължат на определен вид вирус, което означава, че антибиотикът едва ли ще помогне. Може да се назначи парацетамол за облекчаване на болките. Препоръчва се:
- приемайте меки и течни храни , като супа и кисело мляко;
- опитайте гаргара с подсолена вода / 1 ч.л. сол на водна чаша/ или само с топла вода;
- яжте лимони и мед;
- най-приятният лек в случая е бавното изяждане на една голяма сладоледена мелба.

6. При раздразнени от студ кожа или устни - прилага се балсам за устни или вазелин, а се избягват кремове, които зъдържат хидрокортизон /вид хормон/.

А дано да Ви бях от помощ ! :D

*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #8 -: Септември 16, 2007, 16:02:19 pm »
здравейте моми4ета,аз съ6то бях настинала миналата седмица ,боле6е ме гърлото и имах хрема отидох на лекар и тои ми изписа само парацетамол.Предупредиме като по4увствам облек4ение да го спра.
Искам и аз да се похваля ,4е от няколко дни ве4е усе6там  бебето.
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #9 -: Септември 16, 2007, 16:11:32 pm »
kisskotkata,  аз също съм фен на цитросепт - пия 3-4 пъти на ден по 10 капки на ден, а за гърло смуча Прополки - те са само лимон и мед. Ефекта е много бърз.
azaia, честита вълнуваща новина.
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #10 -: Септември 16, 2007, 16:52:59 pm »
А мога ли да започна да пия цитросепт без да се обаждам на лекаря. Така да се каже на своя глава де  :D
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #11 -: Септември 16, 2007, 17:12:03 pm »
Момичета, извинявам се, че се намесвам в темата ви, но за подкрепа на имунната система при настинка от години имам една рецепта, която действа безотказно. Няма вредни продукти в нея. Рецептата: чаша прясно мляко + 1 жълтък + сока от 1 изцеден лимон + 3, 4 лъжици мед. Сместта се разбърква, затопля се и се пие. Прави се всеки ден - или само вечер, или и сутрин и вечер. Опитайте!
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #12 -: Септември 16, 2007, 17:14:20 pm »
Няма вредни продукти в нея.
Има един и той е:
1 жълтък
Яйцата трябва да се консумират само след дълга топлинна обработка иначе има риск от салмонела!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #13 -: Септември 16, 2007, 17:20:47 pm »
OK, Уайт! Благодаря ти! Не си бях помислила, че бременните не бива да консумират суров жълтък! Ето нещо полезно, което се надявам  ще ми трябва скоро?!  :D Щото аз съм почти пристрастена към тази рецепта, но все пак не съм бременна и не ми вреди. Успех, момичета!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #14 -: Септември 16, 2007, 20:13:10 pm »
Включвам се и аз в темичка номер 10 с новина :)- минаваме към розовия отбор, ще си имаме малка госпожица  :D. Бяхме на ФМ и видяхме, че всичко е наред с малкото момиче (пупупу) :). За настинката не мога да се включа :oops:, но има достатачно включили се за питащите по тоя неприятен въпрос :wink:. Пожелавам ви бързо оздравяване и поздрави от нас.
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #15 -: Септември 16, 2007, 20:17:27 pm »
Наде, радвам се че всичко е наред. Вярвам, че си по-спокойна вече.
Браво за госпожицата, айде, че много мъже станаха :D
 
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #16 -: Септември 16, 2007, 21:29:26 pm »
Наде, радвам се че всичко е наред. Вярвам, че си по-спокойна вече.
Браво за госпожицата, айде, че много мъже станаха :D
 


Поздрави, naha! Така е, трябва да има баланс в природата!  :wink: :lol:

На болничката-бързо оздравяване!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #17 -: Септември 16, 2007, 21:40:03 pm »
Нахи, много се радвам за розовия цвят :lol:
аз също съм фен на Цитросепт.ползвам го и за детето.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #18 -: Септември 16, 2007, 21:46:06 pm »
Включвам се по темата за настинките.Към 16 г.с. бях болна и тогава доктора ми ме посъветва да взимам парацетамол само, ако температурата мине над 38 градуса.Пиех осцилококцинум.Четох във вестника, че в момента има нова вълна болни от грип, така че трябва да се пазим!
Наха, честита госпожица :).
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Темата на бременните - 10-а част
« Отговор #19 -: Септември 16, 2007, 21:48:53 pm »
Ейй, дребен, страхотно, честита госпожица- да знаеш една съфорумка каза - Господ като обича една жена я дарява първо с дъщеря   :secret:
Майтапа на страна, да са живи и здрави дечицата, сигурна съм че никой не се сърди на късмета си- важното е, че ги има.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит