0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« -: Септември 10, 2007, 08:22:40 am »
Ето и един прекрасен слънчев ден. Дано времето се оправи вече. Нека има много слънчеви детски усмивки, много положителни тестове и щастливи и спокойни мами.
Ние цяла нощ не спахме и аз не знам защо. Монито вчера през деня си поспа и през ноща си играхме и гукахме. Дано да е инцидентно.
Лек ден на всички. :)
« Последна редакция: Септември 10, 2007, 09:10:00 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #1 -: Септември 10, 2007, 09:47:34 am »
Хубава седмица и от нас, май ни никнат зъби- две вечери подред ляга в 10, наспива се в 11 и от там насетне е въпрос на добра воля- когато реши заспива  :?
« Последна редакция: Септември 10, 2007, 10:07:02 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #2 -: Септември 10, 2007, 10:01:04 am »
Хубава седмица и от нас.
Лиде и Мини - май ви тресат зъбни неволи  :lol:.има едно ново гелче за зъби ако не сте ползвали попитайте педиатъра - Пансорал.Ели е с лек обрив по лицето и няколко дена караме на Ксизал и вит.Ц. Така и не разгадахме причината.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #3 -: Септември 10, 2007, 10:28:09 am »
Хубава седмица и от мен!
Манхатън, как изкарахте на морето? Как е Криско?
  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #4 -: Септември 10, 2007, 11:22:19 am »
Лека седмичка и от нас  :D.
И на нас ни никнат zъбчета - 2 горни, но вече пробиха и се диШа по-леко. Гриzе се всичко, освен специално zа това преднаzначените играчки  :lol:.
Търпение му е майката  :wink:.
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #5 -: Септември 10, 2007, 13:38:02 pm »
Хубава и спокойна седмица и от нас. Мия от една седмица всяка нощ се буди с болезнено хленчене. Ставам, взимам я и включвам малко сешуар, който все още е универсалното ни средство за успокоение на стомашни и зъбни болки, и тя се усмихва доволна. Това ми подсказва, че нищо не я боли, но не мога да разбера защо се буди и седим по 1 час будни. Вчера пуснах отопление в стаята, да не би пък да й е било студено предните вечери. Много ми е странно това поведение.
Ния, този нов гел по-добър ли е от дентинокса?
<br />[link=http:
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #6 -: Септември 10, 2007, 13:53:05 pm »
Слънчева седмица и от нас!
Ние отскочихме до Поморие за празниците. Времето беше кофти, но се поразходиме. Дара отказваше да се храни, ама и ние излязохме от режима... Сега сме си у дома и се надявам всичко да си влезе в релси. Днес понапазарувах по-дебели дрешки, че всичко ни е окъсяло - припомних си първите пазарувания... ех, че приятно...
Целувки!!!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #7 -: Септември 10, 2007, 14:01:01 pm »
аз не съм ползвала този гел, по нащо време го нямаше.но сега майките масово го предпочитат пред останалите.ако това е критерий за по добър.и затова написах.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #8 -: Септември 10, 2007, 14:04:54 pm »
Аз съм ползвала Пенсорал, сега и взех Калгел и разлика не намирам.
А има една, на Мони Калгела и харесва на вкус и иска да я мажа и да го яде :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #9 -: Септември 10, 2007, 14:14:31 pm »
Не ни успокояват нас гелчетата, това което ми препоръчаха е Панадол да натрия, вместо тези гелчета, дори бабешкото- натъркване с лимон или със студено бяло вино.  8O Това последното не смея и да си помислям да го пробвам, ще си пободуваме явно. Хубавото в цялата работа е, че за две седмици от недоспиване съм свалила 2 кила- ако не друго, се грижи да си върна минималните размери Стефито- да няма да се излага с дебела майка, я.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #10 -: Септември 10, 2007, 14:31:36 pm »
от мазилата за зъби съм ползвала само Дентинокс и нямам никакви забележки. слава богу, при нас работи безотказно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #11 -: Септември 10, 2007, 15:11:51 pm »
Здравейте и от нас. Наистина един слънчев ден, но за нас седмицата тръгна кошмарно с 39,3 температура и бягане по лекари. Сега най - накрая я свалихме, така се измъчи детенцето :(
В тази връзка да питам, недай се боже нощем ситуацията много се влоши, какво се прави - вика се бърза помощ? Или се води някъде?
Нашия педиатър работи там с някакъв частен мед. център при спешни случаи по никое време, но нещо този вариант не ми вдъхва доверие...
Пожелавам на всички бебчовци, майки и татковци да са здрави!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #12 -: Септември 10, 2007, 15:13:48 pm »
Весела седмица и от нас на всички и много слънце.
Ние вчера имахме погача - не ядох лук! Никой не посмя да ми предложи, щото да не взема да откажа по моя си начин. Криси издържа геройски на възклицанията, гуканията, налудничавите звуци на 20 жени, след което доволно заспа. Получихме много подаръци.
Още сме в пубертрта (демек имаме акне), дано скоро излезем, но обривчето взе да затихва.
Я да питам един тъп въпрос - вчера ни подариха шише с дръжка на Нуби, пише капачката да не се стерилизира/изварява. Дали същото се отнася и за капачките на шишета Авент, щото аз и тях ги стерилизирам, а съм забравила инструкциите. Въпреки, че нали по някакъв начин капачката се опира до биберонката, няма логика да не се стерилизира 
И пак да повдигна въпроса за комбинация м/у овлажнител и йонизатор, ако някой може да се изкаже.
Поздрави от Нина и Кристина.
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #13 -: Септември 10, 2007, 15:18:36 pm »
Хубава, слънчева и спокойна седмичка и от нас.
Дани взе да се плюнчи на стари години :wink: Като малко бебе не се е случвало, нито като никнаха предните зъбки, но сега имаме един упорит кътник, от който за 2-3 седмици се показаха 2 връхчета и от 3 дни се плюнчи така, че чак лек обрив по брадичката си докара. Явно това ни е зъбната седмица.

Нинче, на Авент всичко може да се стерилизира и изварява, давай смело.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #14 -: Септември 10, 2007, 15:40:48 pm »
Цветенце, и при нас е имало нощни изпълнения и само частно педи ни е спасявало.един път звъннах бърза помощ препратиха ме към личния лекар.в случая при нас личния също не става за нищо.Ели малкото пъти когато се е разболявала винаги е с много висока температура.донякъде е добре, че има добър имунен отговор.но зле за нас майките ,че се паникьосваме.последния път беше с 39,6 :(
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #15 -: Септември 10, 2007, 17:15:27 pm »
Нинче, относно пъпчиците - и ние имахме такъв проблем, но след консултации със двама педиатри, които дадоха какви ли не налудничави диагнози една приятелка ми препоръча една друга лекарка - специалист детски болести /е наложи се разбира се да си платим за прегледа/ и след като тя ни прегледа ни препоръча да мажем с Bactroban - ето това беше вълшебното лекарство, благодарение на което за два дена ни изчезнаха всички пъпки.  :D Успех и цункай малката Криска


*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #16 -: Септември 10, 2007, 17:17:19 pm »
имам един въпрос относно Епикризата на бебчо - чета следното: АПГАР - 1 мин 8 5 мин 9; ОВ цвят - бистри. Някой има ли представа какво означава това?!? и долу където пише за ваксините: ФКУ - какво ли значи  8O?!?
« Последна редакция: Септември 10, 2007, 17:18:53 pm от denito »


*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #17 -: Септември 10, 2007, 17:20:01 pm »
Слънчева и топла седмица за всички, ама не и за мен  :balk_145:
Днес първи работен ден след триседмичното ми ваканционно отсъствие - мъъъкааааааааааааа.

Две седмици бяхме на море - Николата и майка му - безгрижни и щастливи. Върнахме се напълно проходили и с божествен обрив на дупето.

Сега ще влизам в час
В очакване ....
*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #18 -: Септември 10, 2007, 19:16:31 pm »
добре дошли.лично на мен много ми липсваха твоите постинги - заредени с оптимизъм ,настроение и мнооооого усмивки.а за екстрата от морето -бял кахър му кажи.аз от една смяна на сапун Ели ще е на двуседмично лечение с антиалергични.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #19 -: Септември 10, 2007, 19:48:47 pm »
Добре дошли на гларусите и чайките :lol:
аз правя молебени сега за слънчево време, че заминаваме след 1-2 дни на море и ние, сколасахме най-накрая :lol:

Хубава, здрава и весела седмица и от нас :D

ПП. хехе, и ние ходим, но за сега по 7-8 крачки само и търси да се хване за нещо или сяда на дупе, ама пък нямаме нови зъбо от 3 м. :lol: