0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #60 -: Септември 15, 2007, 14:40:41 pm »
Упс... верно, че и аз имам д-р Спок, но в електронен вариант - мога да ти го пусна по мейла ако искаш
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #61 -: Септември 15, 2007, 14:46:03 pm »
Най-полезната за мен информация намирам тук във форума. Каквото и да прочета другаде се консултирам като последна инстанция тук.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #62 -: Септември 15, 2007, 14:55:32 pm »
 :thankyousign: Jam!

Ако ми се стопи шише или биберон бих го преглътнала, но ако стопя помпа за кърма за 70-80 лева сигурно ще изпадна в нервна криза.
*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #63 -: Септември 15, 2007, 17:40:36 pm »
Благодаря ви за отговорите, момичета! Разбира се, ще разчитам и на натрупания от вас опит. Но за да не досаждам с глупави въпроси, първо ще чета и като нещо не ми е ясно, чак тогава ще ви питам.

Сетакап, ако няма да те затрудня, ще се радвам да ми пратиш електронния вариант на книгата на д-р Спок. Ето и мейла ми legal@shadylabs.com
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #64 -: Септември 15, 2007, 18:49:23 pm »
Нинче, благодаря ти  :bighug: ориентирах се къде се намира магазина, а сега остава и да... дано намеря възможност и аз да отскоча дотам, че и ние сме с вашия проблем - отвиваме се, спим напреко на леглото ... абе голями скици са ни малките слънчица... А относно този магазин Штъркел - дано не изглежда много странно  :oops: ама аз не знам къде се намира  :oops:

« Последна редакция: Септември 15, 2007, 18:57:51 pm от denito »


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #65 -: Септември 16, 2007, 12:57:32 pm »
Моя метод за стопяване е следния :lol:
Слагате четвъртит стерилизатор в микровълновата, но забравяте да нагласите капака в жлебовете, съответно той не прилепва плътно и се килва на една страна, при следващото завъртане капака опира във вътрешната стена на микровълновата, точно където има една метална пластина. През това време вие седите с гръб и упорите отказвате да забележите, че капака почва да се стопява. Когато миризмата стигне до вас е вече късно  - стерилизатор на Авент и 3 шишета Авент ца безвъзвратно свързани с разтопения стерилизатор.
Добре, че Jam се смили над мен и ми даде помпата си, иначе финансовия шок щеше да е неблагоприятен.

Извод - купете си кръгъл стерилизатор :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #66 -: Септември 16, 2007, 15:42:36 pm »
Ани, представих си го и ми стана много гадно...
Аз точно щото си нямам вяра в боравенето с микровълновата избрах варианта на електрически стерилизатор /майка непрекъснато му казва абсорбатор  :D/, но пак няма гаранция, че не мога да разстопя разни нещица в него.

Аз пък започвам да си мисля за захранването - кога, как, с какво ...
В тази връзка някой кратко и ясно би ли ми казал, защо СЗО препоръчва захранване именно след 6 месец? Четох разни теми в мамата, но не ми се изясни точно този въпрос. Кво ли би станало ако започна от 4-тия месец?!?
« Последна редакция: Септември 16, 2007, 16:49:58 pm от lady_11 »
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #67 -: Септември 16, 2007, 17:20:20 pm »
... Кво ли би станало ако започна от 4-тия месец?!?

Ами в общи линии, каквото би станало да започнеш и от 6-тия.  :wink: Ама що бързаш да питам аз? Аз ще захранвам от шестия, т.е. след 20-ина дни.

Имаше една статия защо СЗО препоръчва от шестия месец захранване, ако я намеря, ще я пусна. Иначе съм чела, че децата до 6 месечна възраст нямат необходимият ензим, който да преработва храната и да се усвои добре (или нещо от този род беше) и дефакто ти мушкаш отгоре, то излиза отзад и нищо не остава по средата, освен едно затормозено стомахче. Същото е и за соковете, които пък се препоръчва да се избягват даже.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #68 -: Септември 16, 2007, 17:49:06 pm »
Не мога да намеря точната статия, ако искаш ето сайта на СЗО, ако някой може да се оправи вътре http://www.who.int/en/

А ето една статия по въпроса Захранването - още някои причини да изчакаме до 6-месечна възраст
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #69 -: Септември 16, 2007, 18:33:14 pm »
Кво ли би станало ако започна от 4-тия месец?!?

а закъде бързаш?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #70 -: Септември 16, 2007, 20:01:52 pm »
Васи, тази ли статия имаш предвид? http://www.who.int/nutrition/topics/exclusive_breastfeeding/en/index.html
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #71 -: Септември 16, 2007, 21:30:10 pm »
лейди, кърми си го бе, нали има за сега, живот и здраве цял живот ше яде детето, аз захраних на 5 навършени и една седмица, детето до сега само броколи и карфиол с картофи отказва да яде /ама и аз не бих ги яла под формата в която им ги поднасяме :bad_idea:/, ама в крайна сметка ти си знаеш дереджето де, ти си му майка и ти решаваш кое е най-доброто за детето
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит