0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #20 -: Септември 10, 2007, 20:41:26 pm »
имам един въпрос относно Епикризата на бебчо - чета следното: АПГАР - 1 мин 8 5 мин 9; ОВ цвят - бистри. Някой има ли представа какво означава това?!? и долу където пише за ваксините: ФКУ - какво ли значи  8O?!?

В България още в първата
минута след раждането докторите правят т. нар. Апгар-тест
Това е изследване за общото състояние на мъничето. То включва оценка на цвета на кожата, дишането, сърдечната дейност, рефлексите и тонуса. За всеки показател се дават от 0 до 2 точки. Идеалният вариант е бебето да събере 10. Едно доносено здраво дете получава 8–9 точки. Ако тестът покаже под 7 точки, това означава, че детето страда.

*Дишане - Когато бебето диша нормално, лекарят поставя 2 точки. А при накъсано, затруднено дишане се дава 1 точка.

*Цвят на кожата - Много бледите деца получават 0 точки по този показател. Тези, които се раждат бледосини, имат 1, а с нормален цвят – 2 точки.

*Сърдечна дейност  - За нормална сърдечна дейност се приемат между 100 и 160 удара в минута. За нея бебето грабва 2 точки. Ако е под 100 или над 160, оценката е 1 точка.

*Тонус  - Когато бебето е без тонус, то няма да получи нито една точка, за слаб тонус ще вземе 1 точка, а за нормален – 2.

*Рефлекси - Лекарите изследват три вида рефлекси – сукателен (ако се докосне бузата на бебето в близост до устата, то започва да търси да суче), хватателен (то трябва да сграбчи пръста на лекаря) и защитен (когато е стреснато, малкото човече рязко разтваря ръце и после ги прибира към тялото). В случай че бебето има и трите рефлекса, се оценява с 2 точки, ако липсват – 0, а ако няма един от тях – 1.


Околоплодни води

Предполагам са правени кръвни тестове за ФКУ -ФКУ(фенилкетонурия) - наследствено заболяване, причинено от липса на ензим, които е нужен за трансформиране на аминокиселината фенилаланин във форма усвоима за организма; може да доведе до забавено умствено развитие, ако не се открие своевременно.




Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #21 -: Септември 10, 2007, 20:49:27 pm »

Манхатън, как изкарахте на морето? Как е Криско?
  :D

ехейййй, какви шпиони :D как са малките разбойници?
много добре изкарахме и безаварийно :D
ние си имаме малка рибка безстрашна. дай му плуване и партита :lol: и сваляч излезе диването. дърпа поличките на сервитьорките :D
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #22 -: Септември 10, 2007, 21:35:36 pm »

Манхатън, как изкарахте на морето? Как е Криско?
  :D

ехейййй, какви шпиони :D как са малките разбойници?
много добре изкарахме и безаварийно :D
ние си имаме малка рибка безстрашна. дай му плуване и партита :lol: и сваляч излезе диването. дърпа поличките на сервитьорките :D

Ами то той е толкова хубав и чаровен, че как не, хехе.  :wink: Радвам се че сте изкарали добре.  :D Благодаря, ние също сме горе-долу добре, растем и риткаме яко.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #23 -: Септември 10, 2007, 22:04:19 pm »
Слънчева и топла седмица за всички, ама не и за мен  :balk_145:

с теб ще се оправяме допълнително :(пълно безобразие
да ви кажа, с Фусита, децата и мъжете се сбрахме, пихме, яхме и веселихме та опиянчихме... ама другия път :balk_47:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #24 -: Септември 11, 2007, 00:34:02 am »
ние си имаме малка рибка безстрашна. дай му плуване
8O
къде плува рибата, бе? у морето ли? я раздуй...

изобщо, гадини сте вие с Фусита. ще ви напиша в темата за проблемите и ще се оплача от вас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #25 -: Септември 11, 2007, 08:07:21 am »
Здравеите и от нас! Дано е хубава и слънчева седмицата, че за weekend-а заминаваме за Родопите и сме решили да вземем и дечкото.
Преди няколко дни и Юлия изкара зъбче и аз се надявах, че нощните ни приключения ще спрат поне за малко ама не би. Тая сутрин пак се събуди в ранни зори, а в момента спи. Отгоре на всичко е с обрив от храна според лекарката и. Давах 3 дни до неделя вкл. Фенистил и пъпките почнаха да завяхват ама снощи като се прибрах май отново са се активизирали. Сега ще трябва да звъня на лекарката да питам да давам ли отново капки.
Иначе понеже дискутирахме обувките на Колев наскоро да си кажа какво стана вчера. Подметката на новите носени едвам няколко дни обувки се спука. Гаранцията изтичаше на 18 септември, а аз тъпата гъска преди 2-3 изхвърлих гаранционната карта и касовата бележка. Ама това ще ми е за урок.
И след като се оплаках - да се похваля. Ще ставам студентка. Малко на шега в неделя се явих на кандидат-магистърски тест в УНСС и взеха, че ме приеха. Много съм горда, защото знанията са ми отпреди 10 години. Мислех да почета малко за изпита ама малкта не ми даде никакъв шанс.


*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #26 -: Септември 11, 2007, 11:08:56 am »
Баа мааа кво става бе  8O 8O

За Манхатъна - признавам - виновен не можах нищо да направя за общото ни виждане на морето, ама зависех още от 12 души без преувеличение. Обещавам догодина да съм с шоф. книжка в джоба и независима от други шофьори  :wink:

Ама Джаме ти що така бре...
В очакване ....
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #27 -: Септември 11, 2007, 11:25:01 am »
Абе ние и двете с Манхатън бяхме с коли и щяхме да дойдем при теб, ама като не си вдигаш телефона не знаехме къде да те намерим  :wink:

Аз да се похваля - Симеон има вече 4 зъба, всичките отгоре и всичките пробиха почти едновременно.
Имаме си и две прекрасни рентгенови снимки за спомен от срещата ни със Созополския теракот :)
Симеон се забавляваше много на плажа - рови-рови съсредоточено в пясъка, опитва се да хване някакво камъче, зарява си ръцете все по-дълбоко, най-накрая погледът му блесва и изважда със замах плячката, но вместо камъче си е открил едно от пръстчетата на другата ръка и възторжено ми го показва :lol:
Страхуваше се от вълните, но последния слънчев ден успя да влезе в морето без да се плаши.
После дойде и майка ми на помощ за празниците и двамата с таткото пообиколихме с компания созополските барове и дискотеки :P
Сега се опитваме да лекуваме хрема и глезотия - отсега виждам с кое няма да се справя бързо :?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #28 -: Септември 11, 2007, 13:32:28 pm »
Привет от нас и на новозавърналите се!

Ние сме на етап кучешки зъби - първо имаше разстройство, после вдигна еднократно температура и накрая направи нервен срив - търкаля се из градинката по земята - ужас ви казнам! Тръшна се яко! Сега е ангелче, но да видим другия кучешки какво ще донесе!
Матей - 1.04.2006 г
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #29 -: Септември 11, 2007, 15:10:44 pm »
Фусьо, страдам душевно, че некои купонясвате на моренце в сборна група, а ние тука метеме младосткия прахоляк цело лето, затуй... :) искам и аз в сборна група с вас и бебеци. нищо, догодина няма лабаво.
сериозно - писна ми от тъпи градинки три на четири метра, пълни с боклуци и само да дърпам и да викам "Не!" жал ми е, че толкова често трябва да казвам тая дума.





"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #30 -: Септември 11, 2007, 18:15:10 pm »
Добре дошли на морските герои   :wave:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #31 -: Септември 11, 2007, 21:54:01 pm »
Можем да си спретнем среща!
Матей - 1.04.2006 г
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #32 -: Септември 12, 2007, 16:00:10 pm »
Здравейте и от нас!
Виждам всички говорите за морето, ние бяхме малко на Гърция, но да ви кажа, не знам как сте били вие, но на нас ни беше много трудно с две прохождащи бебета, не можехме да се нахраним спокойно, един беше с децата, другите двама се хранят и после смяна на местата.Иначе много добре ни се отрази морският въздух.Надявам се като пораснат малките да е по-лесно на почивките.

Аз имам късмет, че живеем в къща и ги пускам на тревата да играят, иначе не виждам как мога с две, търчащи бебета да ходя по градинките сама.
Иначе ние сме добре, ставаме по-уверени в ходенето, а и почнахме да разбираме повече.На книжката с животните, Боби имитира тигъра как ръмжи, много е смешен, а Антъни, като пусната прахосмукачката, издава подобен звук.
А като се ударят някъде, се хващат за удареното място:))

Ами това е от нас, тук имаме чудна есен, надявам се така да продължи.

Целувки на бебетата

ема
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #33 -: Септември 12, 2007, 17:25:40 pm »
wassilena, благодаря ти за отговора :D


*
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #34 -: Септември 13, 2007, 14:34:56 pm »


  Здравейте,момичета!
Искам да питам тези който имат проблеми със щитовидната-мога ли докъто кърмя да пия някакви пахчета,например селен.Опитвам се да се свържа с д-р Тодорова ,но не успявам.През бременността го пиех и откакто родих спрях всичко,но се усещам ,че пак трябва да ги почна.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #35 -: Септември 13, 2007, 15:58:10 pm »
Дами, дайте съвет как да процедирам с Кристина  :? На месец и половина е, а се върти като "шугава". Непрекъснато я намирам в странни пози. Но две нощи я сварвам през глава цялата под одеялцето и си изкарах акъла  :( Това дете е като шило. Питах Бърди, каза да не я слагам в чувалче, с одеялцето било най-добре и да я слагам по гръб, но тя категорично отказва да заспи по гръб, а най-блажено си спи настрани  :? Как процедирахте с вашите бебета? По гръб ли да я мъча?
Поздрави,
Нина
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #36 -: Септември 13, 2007, 16:10:38 pm »
Дами, дайте съвет как да процедирам с Кристина  :? На месец и половина е, а се върти като "шугава". Непрекъснато я намирам в странни пози. Но две нощи я сварвам през глава цялата под одеялцето и си изкарах акъла  :( Това дете е като шило. Питах Бърди, каза да не я слагам в чувалче, с одеялцето било най-добре и да я слагам по гръб, но тя категорично отказва да заспи по гръб, а най-блажено си спи настрани  :? Как процедирахте с вашите бебета? По гръб ли да я мъча?
Поздрави,
Нина
Ами май няма да можеш.... остави я да спи както си иска!
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #37 -: Септември 13, 2007, 16:52:24 pm »
Аз винаги слагах Моника да спи настрани. Първите пет минути си оставаше така, след това си спеше както си иска  :D. Аз пак я обръщах и след 5 мин. тя пак се наместваше и така цели 5 дни :lol:.
После започна да се обръща и да спи по корем. И там издържах 5 дни :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #38 -: Септември 13, 2007, 17:37:37 pm »
Цитат
Дами, дайте съвет как да процедирам с Кристина   На месец и половина е, а се върти като "шугава". Непрекъснато я намирам в странни пози. Но две нощи я сварвам през глава цялата под одеялцето и си изкарах акъла   Това дете е като шило. Питах Бърди, каза да не я слагам в чувалче, с одеялцето било най-добре и да я слагам по гръб, но тя категорично отказва да заспи по гръб, а най-блажено си спи настрани   Как процедирахте с вашите бебета? По гръб ли да я мъча?
Поздрави,
Нина

Виж ся сватя, явно твоята щерка и моят син си имат собствено мнение по много въпроси, включително и позата за спане.
Аз го слагам да спи настрани като редувам ляво и дясно. По гръб е невъзможно За да не ме сюрпризира със похлупване по очи /една нощ си икарах акъла/ или крака извън леглото заврени между пречките,    зад гърба му слагам една възглавничка, която опира в  леглото, а отпред едно плюшено слонче, за което смятам след време на му стане приятелчето за сън.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Нова и слънчева седмица 10.09-16.09
« Отговор #39 -: Септември 13, 2007, 17:54:07 pm »
Сватя, ще си я слагам настрани детето, да си спи както си иска. Но немога да я подпирам, щото вече се обръща от ляво на дясно и миналата седмица муцуната и беше завряна във възглавницата подпирачка. А за захлупването по очи - вече сме специалисти  8O. Немога да я дебна цяла нощ, че ше фърля топа за сън накрая.  :?
Имали си мнение от сега, ами като ги заженим кво ше е  :wink: